Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Kolorowa jesień u Mściwojowskich Seniorów

Projekt “Radosna jesień życia” w gminie Mściwojów przybrał bardzo radosne kolory jesieni.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

W ostatnim czasie seniorki na warsztatach artystycznych  wykorzystały atrybuty jesieni – kolorowe liście do przepięknych prac plastycznych. Prowadząca spotkanie pani Krystyna Kmieć – pracownik snowidzkiej filii  Biblioteki Publicznej w Mściwojowie,  po przeprowadzeniu lekcji bibliotecznych i sprawdzeniu pamięci seniorek co do przeczytanych bajek, baśni i powieści, pokazała uczestniczkom projektu zapominanie już techniki  wykorzystywania suchych i kolorowych liści do przygotowania obrazów i stroików.

Zabawa kolorowymi liśćmi, ich odrysowywanie, malowanie i następnie odbijanie a także naklejanie kolorowych kompozycji dało paniom wiele radości i wspomnień do lat dzieciństwa. Dzięki spotkaniu panie mogły zabrać do domu kilka pięknych prac. Pełną paletę kolorów jesieni, i to w złotych koronach, mogli podziwiać uczestnicy wyjazdu na Zamek Grodziec. W ramach projektu Koordynatorki projektu - panie z Klubu Seniora ze Snowidzy: Leokadia Męczyńska, Stanisława Połącarz oraz Stanisława Zymon zaplanowały wyjazd integracyjny, tak bardzo oczekiwany przez pozostałych uczestników spotkań.

Tym razem w wydarzeniu mogła wziąć  udział większa grupa osób, więc do Grodźca pojechali seniorzy z Marcinowic, Targoszyna, Snowidzy, Siekierzyc, Godziszowej i Grzegorzowa. Pod opieką  Pani Prezes Stowarzyszenia Ekomuzeum  Wsi  Dolnośląskiej Elżbiety Stachurskiej  oraz Gabrieli Męczyńskiej, skarbnik Stowarzyszenia a zarazem Przewodniczącej Rady Gminy Mściwojów, a także Anny Zatorskiej – pracownika Stowarzyszenia LGD, seniorzy spędzili cały dzień na zamku na wulkanie, w przepięknej jesiennej scenerii.

Ten jeden raz mogli poczuć się jak prawdziwi królowie oraz królowe i księżniczki, chodząc dumnie po komnatach w przygotowanych przez Annę Zatorską złotych koronach. Panie zgodnie przyznały, że ostatni raz koronę na głowie miały w dzieciństwie, czyli jakieś 50- 60 lat temu.  Tajemnice, historię i zakamarki tego zamku zdradził nam jego kasztelan Pan Piotr Janczyszyn, który postarał się również o dodatkowe atrakcje. Seniorzy mogli wziąć udział w nauce tańca średniowiecznego oraz zobaczyć pokaz walki rycerskiej, ponadto mieli okazję podziwiać piękne kreacje grupy rekonstrukcyjnej, której członkowie przybywali sukcesywnie w ciągu dnia na zamek. 

Mimo mrocznych korytarzy, krętych i ciasnych schodów oraz dużej wysokości, spora grupa seniorów weszła nawet na wieżę, aby podziwiać piękne widoki Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rekordzistą okazał się pan Jan Rzepa, który mając 85 lat wspiął się na wieżę, niczym nastolatek w imponującym tempie. Uczestnicy wyjazdu dziękują serdecznie za dofinansowanie takiego wyjazdu donatorom projektu: Zarządowi Stowarzyszenia Kaczawskiego, które wraz z  Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce realizuje Program  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Działaj lokalnie X” .

Podziękowania należą się również panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Snowidzy Dariuszowi Brzyk, który zgodził się udostępnić gimbusa oraz panu kierowcy Michałowi Bednarskiemu za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość dla seniorów. Wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników, przed którymi w najbliższym czasie jeszcze kolejne spotkania i Seniorada.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.