Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Kolejny udany mecz integracyjny na Os. Słowiańskim

Już po raz trzeci odbył się Integracyjny Mecz Piłkarski Mieszkańców Os. Słowiańskiego. Tym razem impreza przybrała nieco inną formułę - organizatorzy do gry zaprosili mieszkańców pozostałych dzielnic Jawora.

Drużyna Os. Słowińskiego Fot. jawor24h.pl © Anna Cybulska

Mecz odbył się w sobotnie popołudnie na boisku sportowym przy Osiedlu Słowiańskim. 

- W tym roku do gry zaprosiliśmy mieszkańców pozostałych dzielnic Jawora. Zabawa jak najbardziej udana! - mówi Krzysztof Kowalczyk, organizator imprezy. 

Mecze odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież oraz dorośli. 

- Pomysł był taki, alby mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego zagrali kontra mieszkańcy pozostałych dzielnic - podkreśla Krzysztof Kowalczyk. 

- Chcemy kontynuować tę formułę, przygotowując turniej międzydzielnicowy. Szkoły współpracują, przedszkola również, a nie ma integracji rodzinnej gdzie mieszkańcy mogą wspólnie pobyć z samymi pozytywnymi emocjami, gdzie dominuje przyjaźń, radość z bycia ze sobą, bez zaciętej rywalizacji. Oczywiście wynik również ma znaczenie, bo podwyższa adrenalinę, ale jednak stawiamy na to, aby wszyscy się dobrze bawili i chcieli w przyszłym roku uczestniczyć - dodaje organizator. 

Na boisku mogliśmy zobaczyć Krzysztofa Detynę, który pomimo dużej przerwy od gry w piłkę nożną, spisał się świetnie. 

- Niesamowite emocje! W drugim meczu graliśmy z młodą drużyną, w skład której weszli zawodnicy Kuźni Jawor. Udało nam się z nimi zremisować - dla mnie jest to wielki sukces. To pokazuje, że był wysoki poziom gry. Nawet udało mi się strzelić bramkę z czego jestem dumny. Mam nadzieję, że to zachęci innych ludzi w wieku 40+, żeby wziąć udział w kolejnej edycji - mówił Krzysztof Detyna. 

- Uważam, że radni powinni zainteresować swoich mieszkańców każdej dzielnicy, żeby tutaj zorganizować międzydzielnicowy mecz - dodaje K. Detyna.

Drużynę dorosłych również reprezentował Jacek Wieczorek.

- Sport jest najlepszą terapią nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Można się tutaj odprężyć, pomyśleć o czymś innym, niż tylko praca, szkoła. Uważam, że sport jest najfajniejszą zabawą, żeby oderwać się od codzienności - podkreślił J. Wieczorek. 

Organizatorzy meczu bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Ogromne podziękowania przekazują za naszym pośrednictwem również osobom, które wsparły swoją pracą to wydarzenie m. in. Ewie Szurek, Marzannie Radomskiej, Janinie Żądło, Klaudii i Robertowi Gierczyk, Tomaszowi Miler, Piotrowi Woźniak, Arkadiuszowi Procków, Zdzisławowi i Kamilowi Kowalczykom, Pawłowi Ociepka, Michałowi Lenkiewicz, Damianowi Walczyk, Filipowi Bieleckiemu, Januszowi Podgórskiemu-Górniak, Alicji Mielcarz, Klaudii Jarmuła, Roksanie Rzepka oraz Natalce Augustyńskiej. Wydarzenie organizacyjnie i finansowo wsparli miejscy radni: Jacek Wieczorek, Krzysztof Detyna oraz Andrzej Madej, sponsorując nagrody i poczęstunek dla wszystkich zawodników. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa zadbała również przygotowanie boiska wraz z powstaniem dodatkowych miejsc postojowych, a także montaż piłkochwytu. Podziękowania kierowane są także w stronę "K & A" Piekarnia Krzysztof Dziubek z Zimnika oraz właścicielom Zakładu Mięsnemu – Masarni w Męcince za przekazane bezpłatnie artykuły spożywcze.

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jola
jola22 sierpnia 2017 o 12:47
http://www.wroclaw.pl/niezwykle-podworko-przy-roosevelta
Lubię to! 0
Uczestnik
Uczestnik16 sierpnia 2017 o 22:34
Super impreza , po meczu kiełbaski pieczone na ognisku a na koniec pieczone w ognisku ziemniaczki . Pyszne !!!!!
Lubię to! 2
ja
ja16 sierpnia 2017 o 14:45
Super :) Dobrze, że boisko na końcu osiedla ma się w dobrym stanie.
A kto pamięta, który Pan z pierwszego zdjęcia 15 lat temu pozbierał kasę od dzieciaków, żeby wyrównać boisko obok osiedla? Do dziś leży zaorane i pamięć o nim wymiera :)
Lubię to! 3
Autor
Autor15 sierpnia 2017 o 23:58
Na jednym zdjęciu jest "Największy sandał tego lata". Wykop sandała pierwsza klasa. :)
Lubię to! 3
Łukaszek
Łukaszek14 sierpnia 2017 o 10:41
Dzieje się dzieje na tym osiedlu odkąd się wyprowadziłem. Chyba czas wracać z emigracji
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniecŁukaszek14 sierpnia 2017 o 11:46
Wracaj wracaj, bo Osiedle zmienia się z każdym rokiem - termomodernizacje, ciekawe wydarzenia no i jak ludzie mówią market mają stawiać
Lubię to! 3
.
.mieszkaniec14 sierpnia 2017 o 19:12
Tak,tylko nie na osiedlu a przy Starojaworskiej / Sikorskiego
Lubię to! 0
Bubab
BubabŁukaszek14 sierpnia 2017 o 19:14
A co kobieta Cie zostawila
Lubię to! 0
Komentator
Komentator13 sierpnia 2017 o 23:55
Dużo zdjęć- prawdziwa fotorelacja. Gratuluję: )
Lubię to! 9
Jaworzanin
Jaworzanin13 sierpnia 2017 o 23:13
Super!
Lubię to! 7
społecznik
społecznik13 sierpnia 2017 o 22:02
I o to chodzi, gdy mowa jest angażowaniu mieszkańców w działania na rzecz swojej dzielnicy. Brawa dla mieszkańców, brawa dla radnych, brawa dla zawodników
Lubię to! 5
Misiek
Misiek13 sierpnia 2017 o 20:45
Jawor to w końcu jedno małe miasto, a działa tutaj kilka klubów piłkarskich :) Łowcy talentów szukali zawodników dobrze rokujących
Lubię to! 6
fix
fix13 sierpnia 2017 o 17:20
jak znalazł na Euro 2020, Nawałka patrzy :)
Lubię to! 3
Reklama
były piłkarz
były piłkarz13 sierpnia 2017 o 16:35
zawsze mówiłem że piłka potrafi połączyć :) pozdrawiam
Lubię to! 8
Sebo
Sebo13 sierpnia 2017 o 16:06
Oby tak dalej, Jaworzanie potrzebują takich wydarzeń. Piszę się na kolejny rok
Lubię to! 9
Adam
Adam13 sierpnia 2017 o 14:26
Świetne wydarzenie, radosne, pełne życzliwych ludzi, którzy jak widziałem pomagali z chęci bycia razem, wspólnej zabawy. Jestem szczęśliwy że tam byłem
Lubię to! 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.