Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Kolejny milion na drogi dla Powiatu!

W 2018 roku zostanie wyremontowany kolejny odcinek drogi powiatowej między Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

Dzięki wytężonej pracy i kilkumiesięcznym staraniom Instytucja Wdrażająca Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego uwzględniła wniosek Powiatu Jaworskiego o rozszerzenie realizowanej inwestycji na terenie Gminy Wądroże Wielkie pn. Poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej 2184D - etap I,II,III, wyrażając zgodę na remont kolejnego odcinka drogi powiatowej między Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

„Od kilku miesięcy czyniliśmy starania o dofinansowanie ze środków unijnych realizacji dodatkowego, IV etapu tej inwestycji. Właśnie został zakończony I etap przebudowy drogi w Mierczycach, a kolejny milion złotych to bez wątpienia zastrzyk finansowy dla powiatu i realna możliwość wykonania dodatkowo ponad 1,5 km odcinka drogi i ok. 800 m chodników w Wądrożu Wielkim” – mówi Starosta Stanisław Laskowski.

„Nie bez znaczenia jest tu również dobra współpraca i zadeklarowane wsparcie Gminy Wądroże Wielkie, dzięki czemu wyremontowana będzie praktycznie cała nawierzchnia drogi powiatowej począwszy od Mierczyc, aż do granicy powiatu, czyli kolejne 6 km dróg i 3 km chodników wyremontowanych przez Powiat w tej kadencji” - dodaje Starosta.

Zakończenie inwestycji zgodnie z harmonogramem planowane jest w 2018 roku. Całkowita wartość wydatków objętych realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpieczy 15 % wkładu własnego.

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora7 grudnia 2017 o 22:14
I tak nie głosowałeś na laskowika. Po co ta zadyma. Zobacz lepiej ile zarabia obecny burmistrz Bera po 3 latach kadencji. Gdyby nie laskowik, to byście jeszcze mniej zarabiali.Popytaj ile zarabiają w MOPS i innych jednostkach gminy Jawor.
Lubię to! 3
obserwujący
obserwujący6 grudnia 2017 o 22:11
Laskowski - myślenie, planowanie i realizacja ....mimo przeciwności i anty-pi aru :) robionego przez różne gremia... ROBI SWOJE ! widać, że są to wcześniej zaplanowane kwestie, realizowane sukcesywnie i z uporem . z perspektyą na osiągnięcie celu . Nie widać w tym przypadku ....
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec6 grudnia 2017 o 21:53
Panie Starosto proszę dalej robić swoje. Uważam że robi Pan dobrą robotę mimo że za panem nie biegają z kamerami i aparatami fotograficznymi tak jak biegają za niektórymi włodarzami. Nasze głosy oddamy na pewno na Pana , a nie na ludzi z fotografii.
Lubię to! 6
nie zagłosuje na laskowika
nie zagłosuje na laskowika6 grudnia 2017 o 00:33
tam kawałek drogi, tam chodniczek. A ludzie tyrają za głodowe wynagrodzenie we wszystkich jednostkach. Fajnie zarabiać 160 tyś rocznie i mieć piętrową wille. A reszta niech tyra za grosze. Głosu ode mnie i całej mojej rodziny i wielu obywateli - Laskowik nie dostanie !!!!!!!!!!!!!!!!
Facet popracuj za 1600 złotych to pogadamy.
Lubię to! 3
$$$
$$$5 grudnia 2017 o 22:54
Droga przez Siedmicę do Nowej Wsi Wielkiej , Paszowice- Wiadrów to chyba tez wyremontował Powiat ?
Lubię to! 3
$%$
$%$$$$6 grudnia 2017 o 08:50
Masz rację. Tylko ta nowa droga jest w "RELACJI" Wiadrów - Paszowice i jest tylko do drogi krajowej Nr 3 nie do samego Wiadrowa. Poza tym już jest połamana w kilku miejscach i to właśnie przez remont wspomnianej wcześniej S3. Kto jeździ ten wie, że "Powiatówki" w rejonie budowy są codziennie niszczone przez ciężarówki, a jeszcze rok budowy przed nami.
Lubię to! 3
Paszowice
Paszowice5 grudnia 2017 o 22:13
A kiedy jakieś inwestycje na terenie Gminy Paszowice? Bo budowa drogi S3 doprowadza drogi powiatowe do ruiny. Szczególnie Bolkowice, Wiadrow, Sokoła.
Lubię to! 4
mieszkaniec wiadrowa
mieszkaniec wiadrowaPaszowice7 grudnia 2017 o 10:49
no właśnie droga zrobiona z paszowic do krajowej 3 a nie do wiadrowa a drogi powiatowe prowadzące do wiadrowa z każdej strony to jest: z bolkowic z sokolej z celowa od drogi krajowej to jeszcze troche i tylko terenówkami będzie można jeżdzić ale ogólnie to powiatówki na terenie gminy paszowice są najgorsze w całym powiecie
Lubię to! 0
Realnie Myślący
Realnie Myślący5 grudnia 2017 o 21:05
Widać zaplanowane i przemyślane działania ...
Dwie kadencje Laskowskiego w Powiecie przyniosło realne inwestycje, z których korzystają mieszkańcy powiatu. Kilka kilometrów wyremontowanych dróg i chodników w gminach, schronisko w Jaworze i Bolkowie, ścieżka rowerowa i remont ulicy Mysliborskiej , ulica Starojaworska, Słowackiego - na przekór oponentom - Dobra robota Panie Stanisławie !
Lubię to! 5
Mieszkanka Mierczyc
Mieszkanka Mierczyc5 grudnia 2017 o 19:55
Pragnę podziękować panu Laskowskiemu za trafione i potrzebne inwestycje. Starosta Jaworski honorowym obywatelem Gminy Wądroże Wielkie
Lubię to! 6
lokum
lokum5 grudnia 2017 o 19:51
A co z chodnikami na wioskach i ścieżkami rowerowymi ?
Lubię to! 1
czytanie nie boli
czytanie nie bolilokum5 grudnia 2017 o 20:54
czytaj ze zrozumieniem - 3 km chodników......
Lubię to! 2
###
###5 grudnia 2017 o 19:31
A Jaworze energię uwalnia się ....biegając ..;)
Lubię to! 4
Reklama
Mieszkaniec
Mieszkaniec5 grudnia 2017 o 17:48
Można ? Inni powinni uczyć się jak rozwijać współpracę z powiatem dla dobra mieszkańców . Brawo Starostwo ! Dziękujemy Pani Wójt za rozsądne decyzje
Lubię to! 7
Krzysiek i reszta z PUP
Krzysiek i reszta z PUP5 grudnia 2017 o 16:03
Spoko spoko Stasiek ale my chcemy podwyżek...
Lubię to! 3
AQQ
AQQ5 grudnia 2017 o 15:26
Skuteczność Laskowskiego chyba spędza co niektórym sen z powiek :)
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.