Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Kolejne kilometry drogi powiatowej wyremontowane w Gminie Męcinka

Dobiegła końca inwestycja związana z przebudową drogi powiatowej relacji Przybyłowice - Małuszów.

© Materiał prasowy / Starostwo Powiatowe w Jaworze

To kolejne 2,2 km dróg powiatowych, wyremontowanych w tym roku, dzięki pozyskanym przez powiat środkom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach przeprowadzonej inwestycji poszerzono drogę w Małuszowie i Przybyłowicach oraz ułożono nowy ściek, by skuteczniej odprowadzić wody opadowe do istniejącej kanalizacji burzowej. Nowa, asfaltowa nawierzchnia jest zdecydowanie cichsza i bezpieczniejsza niż stary, wyślizgany granit, z którego wykonana była wcześniej droga.

Całkowita wartość zadania zamknęła się kwotą 2,6 mln zł, z czego Gmina Męcinka dofinansowała zadanie kwotą w wysokości 240 tys. zł. Powiat Jaworski pozyskał na realizację tego zadania blisko ponad 2,3 mln zł.

Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

koala
koala17 stycznia o 22:12
Dobry układ komunikacyjny  zapewnia napływ inwestorów, turystów i rozwój gospodarczy rejonu. Kto ma drogi ten ma interesy.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Bebilan Erba
Bebilan Erba10 grudnia 2018 o 17:16
Można? Można. Można działać ze wsparciem funduszy zewnętrzynych, a nie tylko wszystko na kredyt i tak już biednej gminy jak niektórzy władcy w okolicy....
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borus9 grudnia 2018 o 22:07
Bardzo ważna jest przeprawa przez Nysę Szaloną, bo stary mostek jest tylko dla samochodów pasażerskich a nie ciężarówek.
Jak dojadą samochody do GSAG w Nowej Męcince od S3 przez Cukrowniczą?
Zmodernizować  drogę od mostu do Piotrowic i dalej , bo turyści nie będą musieli jeździć przez Jawor
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Renata
Renataborus13 grudnia 2018 o 08:30
Przecież most nie stanowi problemu... po jego przebudowie w 2008roku jego nośność wynosi 40ton. Ograniczeniem jest droga gminna łącząca Stary Jawor z Piotrowicami, to na niej  ustawione jest ograniczenie...
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
a.
a.Renata14 grudnia 2018 o 06:55
Ten pan to wie. Nie wiem dlaczego zachowuje sie jak internetowy troll, ciągle i na każdych portalach internetowych wrzucając to samo...
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.