Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Kolejna akcja krwiodawstwa w PCKZiU i wielki sukces!

27 lutego 2018 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pomimo chłodu na zewnątrz, odbyła się kolejna, dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa organizowana cyklicznie od dziewięciu lat.

© PCKZiU

Absolwenci, uczniowie PCKZiU, I LO i grono pedagogiczne podzieli się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy zainteresowany oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała, niewłaściwe ciśnienie czy też zbyt niski poziom hemoglobiny. Ostatecznie krew oddało 41 osób w ilości prawie 18,5 litrów krwi. 

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi - organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. Jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Nasza szkolna społeczność rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.

Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 1E, pani pielęgniarce należą się ogromne podziękowania.

Kolejna akcja planowana jest na jesień 2018 r., już dziś zachęcamy do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU, ale również w centrach krwiodawstwa.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pan Sławek
Pan Sławek5 marca o 16:38
Piękna akcja takiej młodzieży dzisiaj potrzebujemy .
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.