Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Kino z Muminkami i warsztaty mydlane

W kolejnym dniu ferii uczniowie ze szkół w Gminie Męcinka gościli w kinie oraz w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie i na warsztatach mydlanych w Rzeszówku.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Czwartkowe przedpołudnie uczniowie ze szkoły w Męcince spędzili w kinie. Dzieci obejrzały film pn. „Magiczna zima Muminków”. Uczniowie razem z bohaterami bajki cieszyli się z przygotowań do magicznej gwiazdki. O przygodach Muminków wiele książek znajduje się również w bibliotece szkolnej. Dzieci obiecały, że sięgną po tę lekturę po feriach. Podsumowaniem wyjazdu był wspólny posiłek w restauracji.

Uczniowie szkoły w Piotrowicach kolejny dzień ferii spędzili w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie oraz na warsztatach mydlanych w Rzeszówku. Zajęcia przyrodnicze miały na celu integrację grupy oraz wprowadziły dzieci w świat przyrodniczych eksponatów, które codziennie napotykają na swojej drodze.

Podczas warsztatów mydlanych uczestnicy samodzielnie wykonywali mydełka o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Wszyscy z ochotą tworzyli własne kompozycje, wykorzystując do tego olejki eteryczne, glicerynę oraz elementy dekoracyjne. Ponadto dzieci miały okazję przygotować zdrową, ekologiczną i bardzo smaczną herbatkę choinkową.

Przepis na „Herbatkę Choinkową” (składniki na 250 ml):
- kilka igieł sosny (7-8 sztuk)
- kilka igieł świerku (7-8 sztuk)
- kilka igieł daglezji (7-8 sztuk)
- szczypta rozmarynu
- odrobina geranium (tzw. „anginki”) – zimą pokrojona łodyga, wiosną i latem liść.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.