Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Był po narkotykach i nie posiadał prawa jazdy

Najpierw kierowca Mercedesa na oczach policjantów o mało co nie potrącił pieszych przechodzących przez przejście. Kiedy mundurowi zareagowali podejmując próbę kontroli drogowej, nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Po kilku kilometrach porzucił swój pojazd i ruszył pieszo. Został namierzony na jednym z pól, ale wówczas schował się do pobliskiego lasku. W przeszukaniu trudno dostępnego terenu policjantom pomógł pies służbowy. Cezar do namierzenia poszukiwanego mężczyzny potrzebował zaledwie kilku minut. Po zatrzymaniu okazało się, że poszukiwany kierowca był po narkotykach, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a Mercedes miał założone tablice od innego pojazdu.

Teraz drogowy przestępca odpowie nie tylko za jazdę „pod wpływem” i nie stosowanie się do wyroku sądowego, lecz również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Czyn ten zgodnie z nowymi przepisami stanowi bowiem przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj przed godz. 13.00 na jednej z ulic Jawora patrol ruchu drogowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić osoby na drugą stronę jezdni. Kiedy piesi byli już na przejściu z przeciwnego kierunku nadjechał osobowy Mercedes, który nie zatrzymał się aby ustąpić im pierwszeństwa, o mało co nie doprowadzając do potrącenia.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać kierowcę tego samochodu do kontroli. Najpierw widząc radiowóz i sygnały dawane  przez funkcjonariuszy  do zatrzymania zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Szybko okazało się też, że tablice rejestracyjne na Mercedesie pochodzą od innego pojazdu. Kierujący pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, uciekając ze znaczną prędkością najpierw ulicami miasta, a później w kierunku okolicznej miejscowości.

W pobliżu Zimnika wjechał w drogę leśną, gdzie porzucił swój samochód. Dalszą ucieczkę kontynuował już pieszo. O powyższym zostali powiadomieni wszyscy policjanci będący w służbie, którzy włączyli się do działań. Chwilę później jeden z patroli zauważył uciekającego przez pola młodego mężczyznę. Na widok radiowozu schował się on do pobliskiego zagajnika. Funkcjonariusze otoczyli jednak ten teren i przystąpili do poszukiwań. Na miejsce został skierowany również policyjny owczarek, Cezar. Potrzebował on zaledwie kilku minut aby namierzyć mężczyznę. Został on zatrzymany przez mundurowych w małym potoku, przez który próbował ominąć policyjny kordon.

Wówczas okazało się, że kierowcą Mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli jest 27-letni mieszkaniec gm. Mściwojów. Szybko ustalono także, że powodem jego zachowania była jazda pod wpływem narkotyków. Ponadto 27-latek nie posiada prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w ubiegłym roku, również za jazdę po użyciu środków odurzających. Na tej podstawie sąd w marcu 2016 roku orzekł wobec niego 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty w tej sprawie, do których się przyznał. Podejrzany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.  

Za jazdę w stanie po użyciu środka odurzającego grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, bowiem w przeszłości 27-latek był już prawomocnie skazany za identyczne przestępstwo. Taka sama kara, zgodnie z nowymi przepisami grozi mu również za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

__________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

gogo
gogo18 września 2017 o 08:03
I co z tego ze grozi mu 5 lat? Za rok wyjdzie i znów bedzie narazał na śmierć bogu ducha winnych ludzi. W tym kraju nie ma prawa, babci co ukradła batonik 5 lat, a typowi co powinien mieć zarzut usiłowania zabójstwa ludzi na pasach (dobrze że nikogo nie trafił) grozi to samo. Jak żyć?
Lubię to! 3
Mughti
Mughtigogo18 września 2017 o 09:30
W dyby dziada i niech gnije w celi
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.