Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FOTO) Jest porozumienie o współpracy, będą nowe chodniki

W dniu 04.07.2018 r. w imieniu Powiatu Jaworskiego - Starosta Stanisław Laskowski parafował porozumienie z Gminą Wądroże Wielkie na realizację zadania związanego z "przebudową chodnika w miejscowości Skała w km 0 + 500 do 1 + 467.”

© Materiał prasowy

Zadanie, planowane jest do realizacji w tym roku, dlatego jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej inwestycji.

Zgodnie z porozumieniem oba samorządy na realizację tego zadania wyłożą po 50 % całkowitych kosztów. Dzięki dobrej współpracy Gminy Wądroże Wielkie i Powiatu jaworskiego jeszcze w tym roku mieszkańcy Skały będą mogli bezpiecznie poruszać sie wzdłuż drogi powiatowej.

Ponadto Gmina Wądroże Wielkie na mocy podpisanego porozumienia z Powiatem Jaworskim opracowuje obecnie dokumentację techniczną związaną z przebudową chodnika w miejscowości Kępy oraz na budowę chodnika wraz z wykonaniem kanalizacji burzowej w ciągu drogi powiatowej nr 2185D w miejscowości Wądroże Małe.

Reklama

Komentarze (35)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy25 lipca o 18:05
Brawo dla starosty i wójta gminy Wądroze, niech lokalni malkontenci i ci którzy już ruszyli z kampanią wyborczą odpadną w przedbiegach. liczy się efekt pracy, a nie obiecanki
Lubię to! 0
opolak
opolak23 lipca o 19:09
Kiedy rozwiążecie problem komunikacji wyjazdu i dojazdu z ul. Szpitalnej - Zębowic. Zwłaszcza pojazdy wielogabarytowe.
Lubię to! 1
kompetentny
kompetentny20 lipca o 17:25
To prawda, kto naprawdę chce współpracy, to rozmawia. Konstruktywny dialog pozwala wypracowanie rozwiązania dobrego dla wszystkich stron. Niektórym jednak chyba przydałby się mediator. Patrząc na to, jak Starostwo zawiera porozumienia z różnymi gminami, to Starosta raczej jest człowiekiem dialogu, ale czy wszyscy włodarze gmin posiadają takie miękkie kompetencje? Minister Morawiecki też je posiada, skoro udało mu się "dogadać" z Mercedesem. Dzięki właśnie takim ludziom zyskujemy, a nie tracimy szanse.
Lubię to! 2
niekompetentny
niekompetentnykompetentny23 lipca o 10:41
Na poziomie gminy to starosta i szef gminy się dogadują, ale z tym mercedesem to nie morawiecki się dogadywał, ale sztab ludzi odpowiedzialnych za ściąganie inwestycji zagranicznych, a szefowie tylko przed kamerami się "dogadali".
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin20 lipca o 12:21
pytanie do Pana Laskowskiego; KIEDY BĘDZIE CHODNIK NA UL. PIASTOWSKIEJ???? Nie jestem żadnym politykiem ,ani nie jestem po żadnej ze stron wiecznego konfliktu.Więc oszczędźcie sobie złośliwe komentarze. Pytanie jest proste i na taką odpowiedź czekam.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzaninjaworzanin20 lipca o 13:29
pytanie do buurmistrza, KIEDY BĘDĄ CHODNIKI NA ULICACH METALOWCÓW, STALOWEJ, KOPERNIKA I ALEI DĘBOWEJ. Nie jestem po żadnej ze stron wiecznego konfliktu. Więc oszczędźcie sobie złośliwe komentarze. Pytanie jest proste i na taką odpowiedź czekam.
Lubię to! 3
Rafał
RafałJaworzanin20 lipca o 14:48
Proponuję zadać podobne pytanie w Starostwie Powiatowym bądź Urzędzie Gminy i wtedy okaże się kto jest lepszym gospodarzem.
Rozumiem, że każdy z włodarzy ma odpowiadać na anonimowe wpisy na różnych portalach?
Doprawdy to w również w interesie Starosty bądź Burmistrza by mieszkańcy byli zadowoleni z ich działań.
Lubię to! 0
mieszkaniec kopernika
mieszkaniec kopernikaJaworzanin20 lipca o 17:51
na Kopernika największym problemem jest smród od samochodów które tędy jeżdżą. To starostwo swoją nieodpowiedzialną decyzją, o zmianie organizacji ruchu, doprowadziło do tego ,że teraz wszyscy cierpimy.Ale do czasu.
Lubię to! 3
Rafalala
RafalalaJaworzanin21 lipca o 14:04
Rafałku, kiedyś bodajże w 2015 radny postulował, by wymienić krzywe płyty na Alei Dębowej ale wniosek od razu został odrzucony, bo skwerki i show ważniejsze, więc nie ma co iść do gminy. Starostwo też ma gdzieś remont głównych ulic, nawet przy swojej siedzibie...
Lubię to! 2
Rafał
RafałJaworzanin23 lipca o 10:23
To proponuję napisać do jawor24h.pl i zapewne to nagłośnią.
A już na 100% należy to rozliczyć przy urnach wyborczych.
Lubię to! 3
Snowidza
Snowidzajaworzanin22 lipca o 21:34
Jawor, jawor, ciągle tylko jawor.... Mieszkańcy miasta mają chodniki ...jakie by nie były są... Jestem mieszkanką Snowidzy, chodnika tam nie było nigdy przez wieś . Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami powiatu jak jaworzanie .... Skoro wasz Burmistrz nie potrafi się dogadać że starostwem to może najpierw zapytajcie dlaczego tak jest. Nasz Wójt od dawna że starostwem wspólnie chodniki budują z pożytkiem dla mieszkańców....
Lubię to! 3
Narcyz
NarcyzSnowidza23 lipca o 10:21
Bo nasz burmistrz chce wszystko sobie przypisywać, więc może tu jest problem.
Lubię to! 2
Adrian
Adrian19 lipca o 23:50
Widać kto chce współpracy i realizacji zadań dla dobra mieszkańców ...rozmawia podpisuje porozumienia i mieszkańcy są zadowoleni. Inni tylko mówią o współpracy nie robiąc nic poza gadaniem.
Lubię to! 3
Janek
Janek19 lipca o 12:59
A tyle było szumu i pochwał dla Waści.
Lubię to! 0
Janek
Janek18 lipca o 14:07
A co słychać o rondzie na Kuzienniczej .
Lubię to! 5
Autor
AutorJanek18 lipca o 17:39
Nic.
Lubię to! 3
24
24Janek20 lipca o 07:40
5 przetargów, 0 chętnych...
Lubię to! 5
Obserwator
Obserwator17 lipca o 16:59
Dezorganizację to robi pan Wyborca swoimi wpisami. Tylko bardzo słaby kierowca może narzekać na dotychczasowe rozwiązanie, no i że musi poczekać minutę - dwie na skrzyżowaniu.
Lubię to! 3
Świadomy Wyborca
Świadomy WyborcaObserwator18 lipca o 14:18
Spokojnie, to jeden z troli burmistrza. Widać na e-beznadziejne, że ma ją wolne, bo nie ma tam peanów na temat burmistrza, a ten jeden się tu zaplątał i się tylko ośmiesza.
Lubię to! 5
Wyborca
Wyborca17 lipca o 10:02
Panie Laskowski,Panie Lenkiewicz .A my mieszkańcy ulic Piastowska, Stalowa,Metalowców,Kopernika,Al. Dębowa itd. pytamy się po raz kolejny ;KIEDY BĘDZIE CHODNIK NA UL. PIASTOWSKIEJ???. Już wiemy ,że póki będziecie zasiadać we władzach powiatu to normalnego chodnika tam nie będzie za to będzie trwała dezorganizacja na skrzyżowaniu Piastowska- Szpitalna.Zrobimy wszystko,żeby przed wyborami mieszkańcom to przypomnieć.
Lubię to! 11
Świadomy Wyborca
Świadomy WyborcaWyborca17 lipca o 15:45
Stalowa,Metalowców,Kopernika,Al. Dębowa te ulice należą do GMINY CZYLI MIASTA, więc proszę o to pytać burmistrza, dlaczego nic nie zrobił przez te lata i dopiero przed wyborami się pojawia i szok, jeden skwerek na metalowców...
Lubię to! 12
Wyborca
WyborcaŚwiadomy Wyborca18 lipca o 09:19
słuchaj Misiu. Nie wiem jak z Tobą gadać.Pytanie jest proste ; KIEDY BĘDZIE CHODNIK NA ULICY PIASTOWSKIEJ ??Jak nie wiesz, to spytaj się twojego szefa i on powinien Ci potwierdzić ,że to ULICA STAROSTWA!!! Ten Twój komentarz tylko potwierdza tylko to ,ze musimy do wyborów samorządowych mocno się przygotować.
Lubię to! 10
Julian
JulianŚwiadomy Wyborca18 lipca o 12:05
Racja, to sprawa burmistrza, który widać nie zajmuje się tym co powinien. Chwali się skwerkami, a chodniki i ulice w dziurach.
Lubię to! 6
Świadomy Wyborca
Świadomy WyborcaŚwiadomy Wyborca18 lipca o 14:04
Drogi "Wyborco" Proszę pokazać gdzie napisałem wyraz piastowska. Jak przeczytasz dokładnie to TYLKO PISAŁEM O STALOWEJ, METALOWCÓW, KOPERNIKA I ALEI DĘBOWEJ, KTÓRE JAK WIADOMO NALEŻĄ DO GMINY CZYLI MIASTA I SA ZARZĄDZANE PRZEZ BURMISTRZA. Proszę czytać ze zrozumieniem i wszystko a nie tylko pierwsze dwa, trzy wyrazy i wypisywać głupoty jak się nie umie czytać. Wy i wasz Król Julian umiecie tylko robić fotki przy nie swoich inwestycjach i obiecywać. Specjalnie napisałem większymi literami byś zrozumiał i przeczytał. Żałosny jest pan i pana komentarz.
Lubię to! 4
Świadomy Wyborca
Świadomy WyborcaŚwiadomy Wyborca18 lipca o 14:16
Swoją drogą KIEDY BĘDĄ CHODNIKI NA ULICACH METALOWCÓW, STALOWEJ, KOPERNIKA I ALEI DĘBOWEJ I PLACE ZABAW W POBLIŻU. Jak nie wiesz, to nie pisz komentarzy, albo spytaj się twojego szefa, Króla Juliana Skwerkowego i on powinien Ci potwierdzić, że to ULICA GMINY CZYLI MIASTA!!! Ten Twój komentarz tylko potwierdza tylko, że niektórzy Jaworscy wyborcy to ludzie, niedouczeni (ortografia i interpunkcja w twoim komentarzu), którzy nie potrafią czytać i łykają wszystko jak pelikany i że musimy do wyborów samorządowych mocno się przygotować i nie dopuścić takich ludzi jak wy do władzy. Nie pozdrawiam serdecznie.
Lubię to! 5
Buahah
BuahahWyborca18 lipca o 09:16
Zenulka czy Maniek? Buhahahh
Lubię to! 0
Adam
AdamWyborca18 lipca o 12:17
Na Alei Dębowej jeden z radnych postulował wymianę krzywych płyt, ale burmistrz zbył jego pomysł na sesji, więc nie gadajcie że wasz burmistrz jest wspaniałomyślny.
Lubię to! 6
solo
solo14 lipca o 18:29
Na Wyszyńskiego przy Medyku nowe chodniki, ale kiedy remont nawierzchni jezdni? Wtedy chodniki będą zerwane bo wymiana przyłączy do budynków.
Lubię to! 1
Wybory tuż, tuż
Wybory tuż, tużsolo16 lipca o 09:35
a dlaczego nie wymienia się kanalizacji pod chodnikami ? tylko robi się z wierzchu szybko bo wybory tuż tuż , a stare rury pod chodnikiem jak pękną to zaraz będzie rozkopywało sie nowo zrobione chodniki .Pytam się Gdzie jest gospodarz Jawora , bo tak nie powinno robić się remontów . Szkoda naszych pieniędzy wydawanych tylko na pudrowanie z wierzchu. Ja mieszkam przy ul.Legnickiej i pamiętam , że jak Urbański robił remont ul. Legnickiej to wymieniał też to wszystko co było pod ulicą i pod chodnikami. I to uważam że było po gospodarsku. Lepiej zrobić mniej a dobrze, czyli robić z głową a nie pod wybory.
Lubię to! 8
morla
morlaWybory tuż, tuż16 lipca o 19:27
Bo Ratusz nie ma człowieka - stratega od spraw inżynierii podziemnej, spraw wod-kan, - wielka klapa i zbędne wydawanie pieniędzy - dla picu
Lubię to! 6
Lokalny patriota
Lokalny patriotaWybory tuż, tuż16 lipca o 21:19
A lemingi będą wielbić burmistrza - Króla Juliana Jaworskiego....
Lubię to! 7
Reklama
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu12 lipca o 23:31
Zamiast konferencji prasowych, jak w Jaworze, konkretna współpraca. I efekty widać. Trzeba tylko chcieć.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzaninmieszkaniec powiatu13 lipca o 11:38
W Jaworze jest tylko chęć do robienia zdjęć.
Lubię to! 3
zadowolony
zadowolonymieszkaniec powiatu13 lipca o 16:00
brawo dla wójtowej, działa i to widać. a wy gminne marudy dalej narzekajcie, że wam źle. Jeszcze raz brawo
Lubię to! 1
Autor
Autor10 lipca o 21:38
Współpraca się opłaca ....dla mieszkańców . Brawo starosta brawo wójt
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.