Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Jaworscy strażacy podsumowali rok

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze podczas którego podsumowano miniony rok w OSP i przedstawiono plany na przyszłość.

Fot. UM Jawor © UM Jawor

2017 rok był dla jaworskich strażaków ochotników bardzo aktywny. Wiele wyjazdów było związanych z gaszeniem pożarów, usuwaniem skutków licznych wichur i nawałnic. Strażacy chętnie udzielali również pomocy przy zabezpieczaniu miejskich imprez. Aby ułatwić działania Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera przekazał strażakom sprzęt o wartości blisko 9 tys. zł.

Podczas zebrania nie zabrakło podziękowań i odznaczeń dla strażaków. Odznakę „Za wysługę lat” wręczono druhom: 20 lat Grzegorzowi Nitkiewiczowi, 10 lat Tomaszowi Ślizakowi, 5 lat Agnieszce Demskiej oraz Renacie Pawelec. Druhom Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej wręczono Odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: srebrną druhom Patrykowi Wrońskiemu i Jakubowi Beresteckiemu, brązową - druhom Filipowi Kasperkowi, Maksymilianowi Jastrzębskiemu, Adamowi Piaseckiemu. Dla najbardziej zaangażowanego strażaka OSP Jawor w ubiegłym roku wręczono statuetkę oraz nagrodę którą otrzymała druhna Karolina Kowalska która uczestniczyła w działaniach i zabezpieczeniach 256 razy. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym.

    Jestem wdzięczny strażakom ochotnikom za pomoc udzielaną mieszkańcom i poszkodowanym. Niejednokrotnie narażają swoje życie i zdrowie, aby ratować ofiary różnego rodzaju kataklizmów. Życzę strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronę życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy - powiedział na zebraniu dh Emilian Bera, Burmistrz Miasta Jawora.

Na koniec prezes OSP Jawor złożył podziękowania za wyrażenie absolutorium dla Zarządu i udział w zebraniu zaproszonych gości. Wiele ciepłych słów otrzymali również sponsorzy wspierający działalność jaworskiej straży.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Waldek
Waldek7 lutego o 18:03
Czy ktoś wie która jednostka osp w powiecie ma najwięcej wyjazdów w ciągu roku ?
Lubię to! 3
aka
aka7 lutego o 16:26
jak Bera został strażakiem. kolejna bajka z Emilianem w roli tutułowej.
Lubię to! 1
Ona
Ona7 lutego o 14:50
Czyżby działała cenzura
Lubię to! 0
Ona
Ona7 lutego o 14:50
Dlaczego 0 komentarzy
Lubię to! 0
Polka
Polka7 lutego o 14:46
Nie wysłali mojego komentarza
Lubię to! 0
Polka
Polka7 lutego o 14:44
Jaki ten BURMISTRZ hojny. Dał aż strażakom 9 tyś.a 8 tyś.wydal jednorazowo na bramę kiermaszu na Boże Narodzenie. To się nazywa bezczelna rozrzutnosc za pieniądze podatników. PAN BURMISTRZ powinien bardziej się zastanowić na co wydaje a bynajmniej sprawdzać podlegle mu jednostki i nie zadluzac więcej Jawora który i tak jest ZADŁUŻONY na ponad 40 mln.
Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.