Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

(FOTO) Jaworscy seniorzy chcą być aktywni

Wczorajsze spotkanie seniorów w ECMEN-ie pokazuje, że nasi seniorzy chcą być aktywni i działać dla dobra lokalnej społeczności.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Na początku Irena Krukowska-Szopa z Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” rozwinęła temat „Seniorzy a demografia - wskaźniki aktywnego starzenia się”. Natomiast dobre praktyki aktywności obywatelskiej seniorów omówiła Ewa Pańczak również z Fundacji „Zielona Akcja”.

Spotkanie w ECMEN-ie odbyło się z inicjatywy Jaworskiej Rady Seniorów.

- To my musimy zintegrować seniorów do aktywności społecznej, do uczestnictwa w procesach decyzyjnych i kształtowania polityki lokalnej. Rada ma opracowany program pracy na całą kadencję. Pierwszym, priorytetowym zadaniem jest rozpowszechnić Ogólnopolską Kartę Seniorów. Jest to bardzo ważna rzecz dla seniorów. W całej Polsce jest 700 firm, które udzielają zniżek seniorom. Niestety, w Jaworze niema takiej firmy, ale myślę, że w niedługim czasie wpłyniemy na przedsiębiorców, którzy będą chcieli dawać ulgi seniorom, przynajmniej naszym - jaworskim. Karta jest ogólnopolska, więc można z niej korzystać wszędzie, wyjeżdżając na wczasy itp. Chcemy również inicjować i organizować imprezy plenerowe pod hasłem „Seniorze nie siedź w domu”. Kolejnym naszym zadaniem jest odbudowanie fontanny w parku. Chcemy to zrobić systemem gospodarczym, społecznym, żeby to nie kosztowało kroci. Liczymy na wsparcie całego społeczeństwa seniorów - mówił Stanisław Hońdo, przewodniczący Jaworskiej Rady Seniorów.

Dodał, że Rada Seniorów ma w planie rozwiązać problem barier architektonicznych w mieście oraz chce wprowadzić ciekawe konkursy np. najlepszy działkowiec, najładniejsza ulica w Jaworze, a także najładniej prezentująca się seniorka. 

- Program, który w październiku Rada Seniorów zatwierdzi, będzie podany do publicznej wiadomości - zaznaczył Stanisław Hońdo. 

Ważnym elementem wczorajszego spotkania była debata. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, a każda z nich miała za zadanie omówić wybrany temat. Poruszono tematy tj. współpraca i skuteczna komunikacja między seniorami, czystość i porządek w przestrzeni publicznej, angażowanie seniorów do podejmowania aktywności społecznej, a także przestrzeń przyjazna seniorom. Po około półgodzinnych dyskusjach w grupach podsumowano wypracowane założenia.

Podczas spotkania zachęcano seniorów do zapisania się do Jaworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w ramach rozrywki do Klubu Brydża.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

elektorat socjalny?
elektorat socjalny?9 listopada 2017 o 08:48
https://obserwatorpolityczny.pl/?p=8294
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
prozaiczne
prozaiczne9 listopada 2017 o 08:38
moja sąsiadka poszła, bo ma niską emeryturę i liczy na darmowe wycieczki i inne bonusy z budżetu gminy i karty seniora
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Ursyn
Ursyn9 listopada 2017 o 08:13
Wszyscy seniorzy na prezentowanych fotkach są bardzo smutni . Wyjątek stanowi, uśmiechnięty i wciąż aktywny radny .
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.