Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) IV Gminna Olimpiada Sportowa w Męcince

Impreza została zorganizowana przez Gminę Męcinka oraz Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą z Jeleniej Góry przy współpracy z Zespołem Szkół w Męcince oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

W IV Gminnej Olimpiadzie Sportowej w Męcince uczestniczyło prawie 250 uczniów.

Dla dzieci z klas I-III na terenie Zespołu Szkół w Męcince zostały zorganizowane stacje, w ramach których uczniowie wykonywali różne zadania sprawnościowe. Natomiast dla uczniów z klas IV-VIII stacje zorganizowano wzdłuż drogi na Górę Górzec. Walczyli oni o puchar przechodni Wójta Gminy Męcinka, który w tym roku zdobyła klasa VI z Zespołu Szkół w Męcince.

Po zakończeniu konkurencji dla uczniów został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Podsumowaniem imprezy był mecz pomiędzy studentami a uczniami ze szkół z terenu gminy, który zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i podczas konkursu rzutów karnych zakończył się sprawiedliwym remisem.

Celem olimpiady jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej oraz umiejętności komunikowania się w grupie. Dziękuję dr Jackowi Falkenbergowi, wykładowcom oraz studentom jeleniogórskiej uczelni, nauczycielom naszych gminnych placówek oraz rodzicom uczniów za pomoc przy organizacji tego niezwykłego wydarzenia, a zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratuluję – mówił wójt Mirosław Brzozowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.