Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FOTO) Inwestycje za ponad 8 mln zł. Remonty dróg, chodników, budynków

Prawdziwy bum inwestycyjny rozpoczął się tej wiosny w powiecie jaworskim, a efekty będą z pewnością widoczne już niebawem.

© materiał prasowy

Remonty dróg i budynków oświatowych oraz budowy chodników i ścieżki rowerowej - czyli bardzo wyczekiwane przez mieszkańców zadania są już realizowane!

Ruszyły prace drogowe pomiędzy Mierczycami a Wądrożem Wielkim, w ramach IV etapu największej inwestycji drogowej w powiecie jaworskim – przebudowy drogi 2184D. Jest to zadanie, realizowane wspólnie przez Powiat Jaworski i Gminę Wądroże Wielkie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej o łącznej wartości ponad 3,7 mln zł. W rezultacie na terenie gminy Wądroże Wielkie wyremontowane zostanie 7 km drogi i wybudowane 3,5 km nowych chodników. I etap zadania został już zakończony, a etapy II i III są prowadzone równolegle z etapem IV.

Cieszy również widoczny efekt budowy II etapu ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza. Po zakończeniu prac ziemnych Wykonawca ułożył krawężniki, a aktualnie trwa układanie kostki betonowej na części przeznaczonej dla pieszych. Zadanie o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł jest realizowane dzięki dotacji unijnej, którą pozyskało Starostwo Powiatowe, wkładowi finansowemu z budżetu powiatu (570 tys. zł) oraz dzięki partnerskiemu wsparciu gminy Paszowice (60 tys. zł).

Trwa realizacja zadań na które Powiat Jaworski otrzymał niemal 2,5 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W drodze przetargu wybrano już wykonawcę remontu pokrycia dachowego i wnętrza sali gimnastycznej w PCKZiU w Jaworze. Prace powinny zakończyć się do końca września br.

Aktualnie trwają postępowania przetargowe dla pozostałych 3 zadań, tj.: przebudowy drogi powiatowej w Paszowicach, drogi relacji Przybyłowice-Małuszów oraz przebudowy pokrycia dachowego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze.

Rozpoczęły się już prace przy realizacji II etapu chodnika w miejscowości Słup. I odcinek o długości blisko 300 metrów wykonany został w ubiegłym roku, a kolejne 300 m powstanie do końca czerwca br.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników, to jeden z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu Jaworskiego” – mówi Starosta Stanisław Laskowski.

W tym roku mają powstać jeszcze chodniki w Słupie, Snowidzy, Paszowicach, Kwietnikach, Skale oraz Wądrożu Wielkim. Trwają także uzgodnienia co do zakresu prac przebudowy chodnika wraz zatokami postojowymi przy ulicy Chopina w Jaworze. W sumie przy drogach powiatowych w 2018 r. powstanie prawie 5 km nowych chodników, nie licząc 1,7 km ciągu pieszego do Myśliborza” – dodaje Starosta.

Reklama

Komentarze (33)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Nie zalewaj
Nie zalewaj7 czerwca o 11:07
A ktoś wie dlaczego służby odpowiedzialne za utrzymywanie przepływu kanalizacji (WUKO) jeździ teraz praktycznie codziennie? A jeszcze jakiś czas temu przyjeżdżali dopiero po telefonie mieszkańca, a i wtedy jak pojawili się po godzinie to był szok że tak szybko? Czyżby przez brak rozbudowy kanalizacji jakiemuś radnemu czy człowiekowi burmistrza kanalizacja zalewała dom i przez to interweniują?
Lubię to! 10
Samo
SamoNie zalewaj8 czerwca o 10:10
albo rok wyborczy to burmistrz nakazał jeździć i jeżdżą...
Lubię to! 9
VAR
VARNie zalewaj14 czerwca o 13:11
Cały czas jeżdżą jak szalone
Lubię to! 4
urzędnik
urzędnik5 czerwca o 22:18
Gregory - nie fantazjuj, modernizacja sieci wod - kan i oczyszczalni ścieków - 86 mln ale chyba przez 10 lat. Zobacz do budżetu gminy.
Lubię to! 8
Rowerzysta
Rowerzysta2 czerwca o 15:04
Pomysł ze ścieżka bezapelacyjnie zasługuje na tytuł "inwestycja 2018" roku. Panie starosto szacunek za determinację :)
Lubię to! 10
Adrian
AdrianRowerzysta10 czerwca o 10:28
Zdecydowanie gratulacje za pomysł, realizację I etapu ścieżki , determinację i spełnienie danego słowa przy realizacji II etapu ! Widać jak się czegoś bardzo chce to można !
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniec2 czerwca o 14:59
W Starostwie stawiają na ciężką pracę i inwestycje, a nie na PR i promocję włodarza i radnych. Tak trzymać!
Lubię to! 12
jaworzanin 2
jaworzanin 21 czerwca o 20:32
lwow - skończ z tym Baranowskim, bo wszyscy wiedzą jakim był wice. 3,5 roku, i nawet nie wiedział, że do pracy się przychodzi zgodnie z Regulaminem Pracy. A jego zasługi można włożyć w "bajki".
Lubię to! 10
solo
solo1 czerwca o 18:06
Kiedy będzie odbudowa kratek ściekowych na ul.Limanowskiego - od skrzyżowania ze Starojaworską do osiedla?
Oj biedny Jawor. sami fachowcy od 7-miu boleści. A gdzie jest Inspektor Nadzoru? Jakie wpisy w Dzienniku Budowy? Powinien znać się na kanalizacji deszczowej, bo widać jakoś nie zauważył, że kratki ściekowe są usytuowane wyżej niż teren, Kto będzie modernizował po pierwszych opadach, kiedy będzie widać , że woda nie spływa do kratek? Nie ma dokumentacji niemieckiej ale wszyscy mieszkańcy pamiętają jak było - jeszcze przed I-ym przykryciem kocich łbów dywanikiem asfaltowym i zakryciem wielu kratek ściekowych. Wody opadowe stoją na jezdni.
Lubię to! 4
Patriota
Patriota1 czerwca o 16:12
chodnik na wroclawskiej jest zrobiony 100m juz koniec chodnika itak jest wcalym jaworze ale plebs to kupi
Lubię to! 7
Krystan
Krystan31 maja o 22:37
Szerokie działania we wszystkich gminach . Współpraca się opłaca ?
Lubię to! 4
lwow
lwowKrystan1 czerwca o 11:32
Nie chcę psuć dobrych nastrojów Jaworzan, ale coś mi się zdaje ze takie inwestycje i pozyskanie na to kasy wymaga i czasu i zaangażowania. Od czasu odwołania v-ce starosty Baranowskiego upłynęło zbyt mało czasu by to wszystko tak pozałatwiać. Czyżby o to chodziło by przejąć dokonania byłego jako swoje ? Ja w cuda nie wierzę, w ten cud też, tak jak i w cudowne możliwości P. Brzozowskiego. Mylę się rzadko, zatem, Kochami Jaworzanie weżcie i ten głos pod uwagę, jako żem obcy, ale trochę z polityką obeznany.- kłaniam się, lwow
Lubię to! 3
Ups
Upslwow1 czerwca o 18:42
Buhahahhaah, No to mamy żart kandencji ;)
Lubię to! 4
D.D.
D.D.lwow1 czerwca o 22:22
Arek naprawdę zabawne co piszesz. Nie chcę psuć nastroju, ale przyjrzyj się i zobacz, że bez twojego "załatwiania" było robione i jest dalej robione.Czasem wystarczy nie przeszkadzać.
Lubię to! 6
Autor
Autorlwow2 czerwca o 13:24
No ex był mocno zaangażowany ... w promowanie własnej osoby ... Zaraz po tym jak dotarł po 12 do pracy ;)
Lubię to! 7
Krystan
Krystanlwow2 czerwca o 15:12
Ten Pan był za dobry do tej roboty ...po prostu ;)
Lubię to! 2
lwow
lwowlwow4 czerwca o 10:38
Do D:D

Przestań brać to co bierzesz, chyba Ci szkodzi. Nie jestem Arek, a co do przeszkadzania,.... czasem wystarczy odwołać niewygodnego *** i przypisać sobie jego zasługi. Zasada stosowana w polityce od zawsze, ale dlaczego akurat w Jaworze ? Ktoś się obawiał Baranowskiego ? skoro był taki cienki? W odpowiednim czasie przedstawię się, byś mógł spokojnie spać.
Lubię to! 2
lwow
lwowlwow4 czerwca o 10:45
Ups.... Żart kadencji to macie w ratuszu na jaworskim rynku.
Wystarczy, jak na takie małe miasto. Powiatowe błazny to już nadto.
Lubię to! 4
:D
:Dlwow4 czerwca o 23:29
Arek zdecyduj się jesteś z Legnicy czy ze Lwowa, bo na pewno nie z Jawora - to wszyscy wiedzą.
Lubię to! 4
niestety
niestetylwow5 czerwca o 09:22
jaworzanie mówią, że miastem teraz rządzi "Świdnica" i nikt ich o tym przed wyborami nie uprzedził, że tak będzie
Lubię to! 6
Autore
Autorelwow5 czerwca o 14:32
A jak w Świdnicy przegrają obecni włodarze, to do Jawora będzie wielki eksodus, bo ciepłe posadki jak dla pana Michała B. za tłustą kasę czekają.
Lubię to! 3
toż to szok
toż to szoklwow5 czerwca o 14:57
Matko, to jeszcze więcej ma tu ich zjechać, a co z jaworzanami, gdzie dla nich praca?
Lubię to! 4
Reklama
Shock
Shocklwow5 czerwca o 16:37
Trzeba będzie chyba do Świdnicy jechać, bo tam będzie pusto :-D
Lubię to! 3
Bohdan
Bohdan31 maja o 21:16
Brak mi analogicznej informacji dla miasta Jawor. Teraz to ten artykuł wygląda jak materiał promocyjny...
Lubię to! 10
Rafał
RafałBohdan1 czerwca o 11:13
A co w Jaworze jest aktualnie robione?
Prócz chodnika na Wrocławskiej.
Lubię to! 8
Maciek
MaciekRafał1 czerwca o 12:16
Show
Lubię to! 15
Patriota
PatriotaRafał1 czerwca o 16:16
100m chodnka syf
Lubię to! 5
Marian Józef P.
Marian Józef P.Rafał1 czerwca o 17:11
Chyba mieszkamy w innym Jaworze. Przecież budują place zabaw, Cukrowniczą i jeszcze chodnik na Bohaterów Getta i Wrocławskiej
Lubię to! 2
sceptyk
sceptykRafał1 czerwca o 23:19
Ulica Cukrownicza za - bagatela - 12 mln, do tego modernizacja sieci wod - kan i przepompowni, która ma łącznie kosztować 86 mln, o termomodernizacji szkoły nr 4, ośrodka na Moniuszki i MOPSu za jakiś drobny milion czy dwa nie wspomnę... Wyliczać dalej?
Lubię to! 2
Gregory
GregoryRafał2 czerwca o 15:34
Remont ul. Cukrowniczej - 12 mln, modernizacja sieci wod - kan i oczyszczalni ścieków - 86 mln, termomodernizacja MOPSu - ok. 2 mln. Mało ?!!!
Lubię to! 2
Adrian
AdrianRafał2 czerwca o 17:03
A w Jaworze Radni koalicji rządzącej fotografują się przy każdej okazji z dziećmi , a to z okazji dnia dziecka - Harcerze dla dzieci -(rozdając cukierki... tylko kto z tymi dziećmi pójdzie do stomatologa???), a to z okazji triatlonu .... A to z harcerzami, którzy to nagminnie wypożyczani są do obsługi miejskich imprez i spotkań. ...
Lubię to! 6
Urzędas
UrzędasRafał7 czerwca o 11:09
Gregory - nie fantazjuj, modernizacja sieci wod - kan i oczyszczalni ścieków - 86 mln ale chyba przez 10 lat. Zobacz do budżetu gminy.
Lubię to! 2
Marek
Marek31 maja o 17:34
Czekam na ścieżkę !!! Brawo starstwo :) nie oglądać się za siebie i do przodu !
Lubię to! 5
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.