Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

(FOTO) II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla dzieci przedszkolnych

Dzisiaj w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat.

© Materiały prasowe

Konkursem pt. „Kto ty jesteś …?” uczczono setną rocznicę odzyskania niepodległości. Koordynatorami konkursu były Dorota Domińska-Werbel (dyrektor PORE w Jaworze) i Ewa Suchecka (psycholog PORE w Jaworze).

Ze względu na przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości recytatorzy zaprezentowali utwory o charakterze patriotycznym.

Celem konkursu było zachęcanie do wspólnego czytania literatury, w tym poezji dla dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw dzieci, w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie: Małgorzata Oryl-Mertins (SOSz-W w Jaworze), Magdalena Szczygieł (SP nr 1 w Jaworze), Małgorzata Gadomska (MBP w Jaworze) przyznało:

  • I miejsce: w konkursie zajęli ex aequo Zosia Listek z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jaworze i Oliwia Karasińska z Gminnego Przedszkola w Wądrożu Wielkimi,
  • II miejsce: Jakub Jaworski oraz Zofia Nowak z  Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze,
  • III miejsce: Tymon Janusz z Przedszkola Niepublicznego Prymusek,
  • Wyróżnienia: Liliana Miszczuk, Dominika Sobieraj, Diana Bąk, Antoni Mieleń, Lena Kupczyk, Emila Gołębiowska, Lena Fornalska.

Przepiękne nagrody o tematyce patriotycznej na konkurs ufundowała pani Elżbieta Witek Poseł na Sejm RP, które wręczyły Aneta Trela i Teresa Mikielewicz. Oprawę muzyczną do konkursu przygotowały dzieci 6-letnie z Przedszkola "Prymusek" pod opieką Anetty Paszyńskiej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.