Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Gimnazjaliści z Marcinowic w Rzymie

Gimnazjaliści z Marcinowic i uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami do Rzymu.

Fot. Gimnazjum Marcinowice © Gimnazjum Marcinowice

W sobotę, 22 kwietnia gimnazjaliści z Marcinowic i uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami: Panią Iwoną Sieracką, Jolantą Babiarską, Aliną Niedzielą i Joanną Kawczyńską w kolejną już podróż marzeń - do Rzymu.

Najpierw zawitali do miasta najsłynniejszych kochanków świata - Werony. Po drodze zwiedzili też Pizę, a w niej zachwycający Plac Cudów. Kolejny cel podróży to Watykan. Młodzież podziwiała dzieła zgromadzone w Muzeach Watykańskich, freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej i bazylikę Św. Piotra. Następnego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w audiencji papieskiej na Plac u Św. Piotra, następnie złożyli kwiaty na cmentarzu  żołnierzy polskich na Monte Cassino. Ostatni dzień zwiedzania to Wieczne Miasto i jego najsłynniejsze zabytki. Nie zabrakło czasu na słynną włoską pizzę i najlepsze na świecie lody. Wspólne wyjazdy młodzieży z Marcinowic i Dublina to już tradycja. Znów zawiązały się nowe przyjaźnie, które z pewnością będą kontynuowane.

Nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach składają serdeczne podziękowania pani Iwonie Sierackiej za współpracę przy organizacji wycieczek i możliwość organizacji wymiany młodzieży. W planie kolejne wyprawy we wspólnej podróży dookoła świata. Może Barcelona, Izrael? Marzenia przecież się spełniają!

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Anty
Anty9 maja 2017 o 11:11
Ależ te odpowiedzi zjadliwe ! To prawda, że poziom człowieka mierzy się jego umiejętnością konwersacji. Do autora reportażu - malutka dygresja - należy przemyśleć tytuł, jaki się nadaje, gdy ilustruje się go konkretnym zdjęciem. Może lepiej byłoby : (Foto) Gimnazjaliści z Marcinowic we Włoszech. Pozdro.
Lubię to! 0
Obsetwator
Obsetwator2 maja 2017 o 20:14
Caly tekst się czyta a nie tylko tytuł + zdjęcie
Lubię to! 4
koala
koala2 maja 2017 o 19:24
Ale fotka jest pod wieżą w Pizie :-)))) a nie Rzymie
Lubię to! 1
iks
ikskoala3 maja 2017 o 12:02
Przeczytaj CAŁY tekst i obejrzyj CAŁĄ galerię a dopiero później komentuj.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.