Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO, FILM) Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w sklepie

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Łupem sprawców padły artykuły kosmetyczne. Funkcjonariusze wytypowali napastników chwilę po otrzymanym zgłoszeniu. Pierwszy z podejrzanych, który zaatakował pracownicę sklepu, znalazł się w rękach stróżów prawa już następnego dnia rano. Drugi, który się ukrywał wpadł dwa dni później. Teraz napastnicy, którzy w przeszłości byli już karani za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 21.00 w jednym z mini marketów na terenie Jawora. Jak ustalili policjanci, do jego wnętrza weszło dwóch  młodych mężczyzn, którzy od razu skierowali się w kierunku stoiska z kosmetykami. Tam zaczęli chować do kieszeni i rękawów kurtek żele pod prysznic oraz dezodoranty, a następnie próbowali wyjść ze sklepu. Pracownica marketu, która zauważyła kradzież próbowała ich zatrzymać. Wówczas została zaatakowana przez złodziei. Następnie sprawcy uciekli z łupem wartości ponad 330 zł.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, którzy pojawili się w sklepie chwilę później, na podstawie uzyskanych informacji wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch jaworzan. Ich zatrzymanie było kwestią czasu. W ręce zajmujących się tą sprawą jaworskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu pierwszy ze sprawców wpadł już następnego dnia rano w miejscu swojego zamieszkania. 19-latek z Jawora był całkowicie zaskoczony.

Drugi z podejrzanych próbował się ukryć. Udało mu się uniknąć stróżów prawa zaledwie przez jedną dobę. Intensywne czynność pozwoliły bowiem kryminalnym namierzyć go w mieszkaniu jego dziewczyny dwa dni po dokonanym przestępstwie. 24-letni jaworzanin trafił  do policyjnego aresztu, gdzie przebywał już jego 19-letni kompan.

Obydwaj jaworzanie byli dobrze znani funkcjonariuszom i wielokrotnie notowani. Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Grożąca 24-latkowi kara będzie powiększona o połowę bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy i to w dodatku na warunkowym, przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary.

Film z zatrzymania dostępny jest TUTAJ.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Z . Źebro
Z . Źebro11 lutego o 12:17
Niech im krata ciężką będzie
Lubię to! 0
Janóż
Janóż8 lutego o 17:27
na tych fejsbukach się nauczyli kraść.
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin7 lutego o 13:38
Następni ***
Lubię to! 0
:(
:(7 lutego o 09:44
Za robotę by się wzięli nieroby, a nie okradanie. Tacy młodzi a już zdemoralizowani.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.