Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO,FILM) Starostwo rozszerza współpracę z Politechniką o SEP

Starostwo podpisało z Wrocławskim Oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich porozumienie o współpracy, które stanowi rozszerzenie porozumienia między Starostwem a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej podpisanego 30 maja br.

W środę, 4 października 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie przedstawicieli Starostwa z władzami Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, prezesem Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Andrzejem Hachołem, dyrektorem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji panią dr Dorotą Domińską-Werbel oraz dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Mieczysławem Michalskim. Starostwo reprezentowali starosta Stanisław Laskowski, wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz pani naczelnik Beata Janas. Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej reprezentowali dziekan prof. Waldemar Rebizant, prodziekan dr hab. inż. Leszek Pawlaczyk oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz.

W trakcie spotkania Starostwo podpisało z Wrocławskim Oddziałem SEP porozumienie o współpracy, które stanowi rozszerzenie porozumienia między Starostwem a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej podpisanego 30 maja 2017 roku. Ponadto omówiono wspólne przyszłe inicjatywy, które będą mieć miejsce na terenie Powiatu Jaworskiego w ramach rozszerzonego trójstronnego porozumienia Starostwo-Politechnika Wrocławska-SEP. Głównym wspólnym działaniem w najbliższym czasie będzie Konferencja Naukowa Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2017, która odbędzie się w pałacyku w Muchowie na początku grudnia 2017 roku. Wydział Elektryczny oraz SEP są organizatorami Konferencji GPW. Starostwo Powiatowe w Jaworze jest głównym partnerem lokalnym Konferencji. Współpraca ze Starostwem w ramach Konferencji rozszerzyła się o udział Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze. Dyrektor PORE pani dr Dorota Domińska-Werbel oraz pani Bogumiła Sokołowska poprowadzą dla uczestników Konferencji GPW szkolenie z umiejętności miękkich.

Po spotkaniu w Starostwie wszyscy uczestnicy pojechali do pałacyku w Muchowie. Na miejscu dyrektor Krzysztof Kowalczyk oprowadził gości po pałacyku oraz przedstawił ostatnie inwestycje wykonane w środku i na zewnątrz budynku. Następnie uczestnicy spotkania udali się do jaworskiego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie na auli odbyło się spotkanie z uczniami klas matematyczno-fizycznych.

Po wizytacji w LO panowie starostowie Stanisław Laskowski i Arkadiusz Baranowski zaprosili wszystkich gości do zwiedzenia Kościoła Pokoju, a następnie do Schroniska Młodzieżowego na obiad.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzięki porozumieniu Starostwo-Politechnika Wrocławska z maja 2017 roku w Jaworze 28 września 2017 roku po raz pierwszy odbył się Dzień Nauki w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W ramach jaworskiego Dnia Nauki dr inż. Maciej Gwoździewicz w LO przedstawił zagadnienia związane z racjonalizacją zużycia energii w gospodarstwie domowym.

Należy zaznaczyć, że w ramach współpracy Starostwo-Politechnika Wrocławska-SEP udział w Konferencji GPW 2017 w Muchowie weźmie 3 uczniów z bolkowskiego Zespołu Szkół i Placówek oraz uczeń z jaworskiego LO. Ponadto w trakcie Konferencji GPW wystąpi dwóch księży z Dekanatu Jaworskiego oraz mieszkający w Jaworze student fizjoterapii na PWSZ w Legnicy. Wszyscy ww. uczestnicy Konferencji GPW przedstawią referaty o tematyce elektrotechnicznej.

Reklama

Komentarze (9)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka6 października 2017 o 07:52
To niech starostwo jeszcze rozszerzy współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości i wyedukuje naszą młodzież prawnie-zwiększy jej świadomość prawną-dla dobra własnego i środowiska, w którym przyjdzie kiedyś jej się obracać. Może część z nich zostanie przedsiębiorcami, pracodawcami i będzie świadomym, jakie sankcje grożą za łamanie prawa. https://ms.gov.pl/pl/informacje/news,9839,dzien-z-prawem--warsztaty-edukacyjne-w.html
Lubię to! 2
ania
aniajaworzanka6 października 2017 o 15:48
popieram. a w ogóle to uważam że w liceum powinny być jakieś zajęcia związane z prawem!
Lubię to! 1
wiedza praktyczna
wiedza praktycznaania6 października 2017 o 16:19
i z prawem i z ekonomią, bo to jest każdemu no co dzień w życiu potrzebne, a nawet bardziej niż np. chemia
Lubię to! 1
edukacja młodzieży
edukacja młodzieżyjaworzanka6 października 2017 o 16:30
Każdy powinien znać podstawy prawa i ekonomii. Kiedyś w szkołach średnich było to w programie nauczania, dziś większości młodzieży, a potem dorosłym wydaje się, że im wszystko wolno, że wszędzie "pali się zielone światło", nie potrafią gospodarować własnymi budżetami domowymi, zadłużają, itp. Mamy duże braki edukacyjne w społeczeństwie w tym zakresie. Czego Jas się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.
Lubię to! 1
Licealista
Licealista5 października 2017 o 16:53
Jaworem (Starostwem Powiatowym) i jaworskimi szkołami ponadgimnazjalnych interesują się coraz ważniejsze podmioty świata nauki, a wszystko to dzięki młodym i wykształconym jaworzanom. Dziękujemy dr Dorocie Werbel i dr Maciejowi Gwoździewiczowi oraz starostom powiatu jaworskiego - szkolnictwo wyższe=kierunek Jawor!!!
Lubię to! 8
Maciek
MaciekLicealista6 października 2017 o 07:22
Kpisz czy o drogę pytasz? Napisz jeszcze, że Harvard i Yale się interesują.
Lubię to! 6
Ela
ElaMaciek6 października 2017 o 12:02
napisał coraz ważniejsze... to co kto chce pisac niech kazdy sam wykona. Twoje ambicje raczej się nie zralizuja ale nadzieja umiera ostatnia. W artkule została przytoczona jedna z lepszych uczelni w kraju- zamiast wyrazania swoich kompleksów w necie proponuje pozytywne myslenie
Lubię to! 0
nauczyciel z gimnazjum
nauczyciel z gimnazjum5 października 2017 o 00:23
Świetna informacja dla uczniów jaworskiego LO!
Lubię to! 4
Brawo Panowie Starostowie Laskowski i Baranowski.
Brawo Panowie Starostowie Laskowski i Baranowski.4 października 2017 o 22:11
Kolejny sukces na koncie Starostwa. Brawo Panowie Starostowie Laskowski i Baranowski. Cały czas do przodu.
Lubię to! 12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.