Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO, FILM) Nowy radiowóz dla jaworskich policjantów

Jaworscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Furgon marki VW od poniedziałku można zobaczyć na drogach powiatu jaworskiego.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Jaworscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Furgon marki VW od wczoraj można zobaczyć na drogach powiatu jaworskiego. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Jego zakup był możliwy dzięki rządowemu programowi Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Wartość zakupionego auta to blisko 170 tysięcy złotych.

W dniu 12 lutego 2018 r. o godz. 12.30 na placu Komendy Powiatowej Policji w Jaworze nastąpiło przekazanie nowego radiowozu. Jego pozyskanie było możliwe dzięki rządowemu programowi Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Całość kosztów zakupu VW T6, które wyniosły blisko 170 tysięcy złotych sfinansowana została bowiem ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji. Kluczyki do nowego radiowozu na ręce policjantów przekazała pani Elżbieta Witek poseł na Sejm RP oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł.insp. Andrzej Błaszczak. Wcześniej pojazd został poświęcony przez księdza proboszcza Waldemara Hawrylewicza. W uroczystości wzięli udział również Naczelnicy i Kierownicy jaworskiej jednostki.

Oznakowany furgon VW T6, będzie wzmocnieniem działań realizowanych przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Radiowóz posiada dobre wyposażenie oraz 2-litrową, benzynową jednostkę napędową o mocy 150 KM. Po uroczystości natychmiast rozpoczął służbę na ulicach Jawora i drogach powiatu. Systematyczne uzupełnianie policyjnej floty to konieczność, bowiem samochody te są intensywnie eksploatowane, a każdy z nich pokonuje rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów.

To kolejny pojazd pozyskany przez tutejszą jednostkę. W styczniu tego roku, dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego oraz gminy Bolków i Męcinka zakupiono nowego Opla Astrę, który trafił do bolkowskiego komisariatu policji.

Film z wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

pytania z ustawy o dostępie do informacji publicz
pytania z ustawy o dostępie do informacji publicz14 lutego o 23:59
Czy nie, że powinni być także zaproszeni inni parlamentarzyści z okręgu nr 1. Jest jeszcze kilku. Dlaczego tylko ta Pani została zaproszona? A gdzie inni posłowie i senatorowie? Ponoć PO i Nowoczesna ma oficjalnie złożyć zapytanie w tej sprawie do Sejmu i do mediów? A ja pytam już teraz za pośrednictwem waszego forum - dlaczego akurat ten poseł wręcza kluczyki policjantom? Czy poseł Elżbieta Witek dołożyła jakieś środki do zakupu radiowozu? Czy oddawane honory przez policjantów nie należą się też innym parlamentarzystom? Co ważnego łączy akurat tego Posła ze służbą mundurową i tą komendą? Pytam z ustawy o dostępie do informacji publicznej?. I proszę nie kasować tego komentarza .
Lubię to! 3
??
??14 lutego o 18:26
A gdzie się podział Pan Arek? Już nie asystuje Pani Eli?
Lubię to! 1
lwów
lwów??14 lutego o 20:37
Tylko do Twojej wiadomości : w tym wozie. Skuty przez P. Elę....
A tak poważnie, P. Baranowski niedawno przekazywał samochód osobowy policjantom z Bolkowa, Pani Witek przekazuje busa jaworskiej policji, no to teraz tylko patrzeć jak P. Bera przekaże autobus dla KP. No przecież ma rozmach !
Lubię to! 1
??
??lwów15 lutego o 09:12
A niegdyś taki był z nich taki piękny duet... Co się stało?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.