Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO, FILM) Bezpieczniej w gminie Męcinka

Z wielkim hukiem, w towarzystwie syren i sztucznych ogni przywitano w Pomocnym nowy wóz bojowy dla miejscowej jednostki OSP. Od 70-ciu lat czekaliśmy na nowe auto - odetchnęli z ulgą strażacy.

Nowoczesny i dobrze wyposażony sprzęt to nie tylko luksus pracy druhów z OSP. To także większe poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców. Pomocne oddalone jest od Jawora kilkanaście kilometrów. Dojazd zawodowej straży trwa nawet do 25 min., dlatego tak ważna jest jednostka miejscowa. Wysłużony Star już kilka miesięcy temu odmówił posłuszeństwa. Naprawa wiekowego auta była nieopłacalna. Nic dziwnego, że władze gminy podjęły decyzję o zakupie nowego wozu właśnie dla tej jednostki.

- Zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Pomocne był dla mnie priorytetowym z uwagi na to, że ta część gminy leży w górzystym Terenie. Szczególnie zimą dojazd do tego terenu jest mocno utrudniony z Jawora czy też Męcinki - mówi wójt Mirosław Brzozowski.

- To auto będzie służyć do wszystkich akcji. Na wyposażeniu mamy też sprzęt chemiczny, który pozwoli nam działać w przypadku rozlanych na jezdni olejów i innych substancji - mówi prezes OSP Pomocne, Jan Fajkiel.

Należy podkreślić, że jest to już drugi nowy wóz zakupiony w tym roku dla strażaków z gminy Męcinka. W listopadzie, również z wielkim hukiem witano auto w Męcince a od kilkunastu miesięcy nowoczesnym wozem bojowym poruszają się strażacy z Małuszowa.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jak to tak
Jak to tak23 grudnia 2017 o 19:17
No dobra, dobra.... A gdzie Pani Minister....tzn posłanka? Już nie zapraszacie czy już się nie opłaca? Gdzie podziękowania dla niej? Gdzie ten tytuł honorowego obywatela gminy Mącinka?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.