Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Festyn w Snowidzy już za nami

W ostatnią niedzielę kwietnia na boisku sportowym w Snowidzy odbył się IV Międzygminny Turniej Oldboy połączony z I Piknikiem Motocyklowym.

Fot. Gmina Mściwojów © UG Mściwojów

W ostatnią niedzielę kwietnia w Snowidzy odbył się pierwszy tego roku festyn zorganizowany przez Radę Sołecką przy współpracy innych organizacji ze wsi: tj. Rady Parafialnej, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ludowego Zespołu Sportowego i Stowarzyszenia Wsi Snowidza.

Okazją do rozpoczęcia sezonu imprez plenerowych był czwarty już Międzygminny Turniej Oldboy o Puchar Rady Gminy Mściwojów oraz I Piknik Motocyklowy, na którym gościliśmy motocyklistów z całej Polski. Impreza rozpoczęła się turniejem piłkarskim na boisku wiejskim, po którym wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęła drużyna Oldboy Snowidza, II miejsce przypadło dla Oldboy Jawor, III dla Parku Targoszyn, a czwarte dla Zjednoczonych Snowidza.  Puchary ufundowane były przez Gminę Mściwojów i Starostwo Powiatowe w Jaworze, a wręczyli je w imieniu Starosty Stanisława Laskowskiego – Piotr Pieniążek – Członek Zarządu Powiatu Jaworskiego, a w imieniu Wójta Mariusza Forysia – Z-ca Wójta Waldemar Dziędzioła. Ponadto uhonorowano pucharem najlepszego zawodnika, którym został Bartosz Karpiejczyk ze Snowidzy oraz najstarszego zawodnika, którym był Henryk Dulik z Jawora. Otwarcie sezonu motocyklowego i 1 piknik motocyklowy rozpoczęto od poświęcenia blisko 80 motocykli i ich kierowców, którego dokonał ks. Bogdan Jeż z Paszowic. Następnie, pod przewodnictwem inicjatora imprezy – Tadeusza Budzińskiego oraz płk. Mieczysława Strusia – Komandora  Rajdu Katyńskiego i Rajdu Ekologicznego, parada motocyklowa ruszyła przez całą gminę Mściwojów i sąsiednią gminę Wądroże Wielkie.

Część motocyklistów miała ponadto ubrane koszulki ufundowane w ubiegłym roku przez Wójta Gminy Mściwojów z herbem Gminy Mściwojów oraz logiem Niezrzeszonej Grupy Motocyklowej DJA CREW. Uczestnicy festynu, szczególnie najmłodsi, mogli nie tylko podziwiać te piękne i potężne maszyny, ale również skorzystać z przejażdżki. Skorzystała z niej również pani Elżbieta Witek, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która zaszczyciła swoją obecnością snowidzki festyn. Na imprezie oprócz motocykli dużym zainteresowaniem cieszyły się lokalne potrawy i ciasta domowej roboty, które serwowały miejscowe organizacje: bigos i grochówka z  kuchni polowej przygotowane przez Radę Parafialną,  znane już ze swojej marki pierogi ruskie wykonane przez KGW, domowe ciasta upieczone przez mamy ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy oraz karkówka i kiełbaska z grilla przygotowana przez Radę Sołecką i LZS. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i nie tylko – były gry i zabawy a także pokaz Zumby poprowadzony przez Ewę Zapolną, a na końcu odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół Ryszarda Kukły z Niedaszowa.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim organizacjom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu za dobrą współpracę, dzięki której mieszkańcy Snowidzy i goście spoza mogli po raz pierwszy w tym roku spotkać się w plenerze i pobawić, czy zjeść coś pysznego. Duże podziękowania należą się Panu Mariuszowi Forysiowi – Wójtowi Gminy Mściwojów oraz radnym Rady Gminy Mściwojów za wsparcie finansowe po raz kolejny tej inicjatywy.

Imprezę wsparło też wiele firm i osób prywatnych, których nie sposób wymienić, ale do których również kieruje podziękowania Przewodniczący Rady Sołeckiej w Snowidzy – Tadeusz Budziński, zapraszając jednocześnie na kolejne festyny w Snowidzy, pełen nadziei, że tak dobra współpraca wszystkich organizacji działających we wsi przyczyni się do integracji wszystkich mieszkańców i rozwoju sołectwa.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

czytajta ludziska
czytajta ludziska9 maja 2017 o 14:02
Nie trzeba memów, bez nich jest wesoło:

http://wiadomosci.wp.pl/ta-minister-odpowiada-z-pr-rzadu-i-pis-w-tvp-zaliczala-wpadke-za-wpadka-6120739317540993a
Lubię to! 0
Ździch
Ździch8 maja 2017 o 14:51
Donalda wciskają w SS-mański mundur photoshopem, Pani Poseł, zwana rzekomo "kobietą z klasą" sama się pcha do Wehrmachtu.
Lubię to! 2
Tabaluga
Tabaluga8 maja 2017 o 13:10Edytowany

tylko czekać na memy :)
Lubię to! 2
Czesiulek
CzesiulekTabaluga8 maja 2017 o 17:55
Jak nazywa się motor Cygana? ROMET!
Lubię to! 1
helmut
helmutTabaluga8 maja 2017 o 17:57
Need for speed!
Lubię to! 0
nygga
nyggaTabaluga8 maja 2017 o 18:00
"Więc mówisz, że masz Harleya? Jak słodko!"
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.