Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FOTO) Festyn Świętego Krzysztofa w Myślinowie

W Myślinowie odbył się tradycyjny Festyn Świętego Krzysztofa. Po uroczystej Mszy Świętej, nastąpiło poświęcenie pojazdów.

© Paweł Sasiela

- Dzisiaj dziękujmy Panu Bogu, cieszmy się, że Pan Bóg nam daje ten czas. Dobry czas. Przed chwilą słyszeliśmy zaproszenie Pana Jezusa, pójdźcie sami na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Kochani, my to teraz robimy. Przyszliśmy tutaj, na to miejsce osobne, miejsce ciszy, spokoju. Przyszliśmy, aby odpocząć fizycznie i duchowo, aby się spotkać i we wspólnocie spędzić ten czas, który nigdy w ten sposób nie jest zmarnowany, jeśli jesteśmy razem - mówił podczas kazania ks. Marek Lach, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Pomocnem.

Podczas wydarzenie nie zabrakło atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, dla których przygotowane zostały dmuchańce. Odbyły się również wybory Mała Miss Piękności, w których każda uczestniczka okazała się zwyciężczynią. Następnie wystąpił Chór "Dnia Jednego" z Prochowic. 

- Bardzo się cieszę, że mogę po raz kolejny uczestniczyć w waszym święcie, święcie Myślinowa. Ale tak naprawdę to święto całej naszej gminy, bo przecież widzę tutaj mieszkańców wszystkich naszych miejscowości. Bardzo się cieszę, że akurat tutaj, w Myślinowie, jest kultywowana tradycja św. Krzysztofa, że przy tej okazji możemy pomyśleć, zreflektować się, żeby ten pęd z naszego życia trochę wyhamować. Wszędzie się spieszymy, ciągle gdzieś szybko, szybko, a tymczasem warto czasami pomyśleć też o bezpieczeństwie. Myślę, że u każdego ta myśl przy okazji tego festynu się pojawia. Pozwólcie, że podziękuję tym, którzy są sprawcami tego, że dzisiaj możemy być razem, bo to ludzie, którzy mają pasję społecznika. Jeżeli nie ma się tej pasji, to nie ma sensu funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Ale ponieważ w Myślinowie jest pani sołtys Wanda Horoszko, jest Grzegorz Pisulski, osoby pozytywnie zakręcone, to też macie to święto. Oni poświęcają swój czas, swoje pieniądze, swoje możliwości, żebyśmy mogli dzisiaj być razem. Oczywiście pomagają także mieszkańcy, szczególnie organizujący się w Radzie Sołeckiej, ale też osoby niezrzeszone. Fajnie, że to robicie. Mam nadzieję, że przez wiele lat będziemy się tutaj wspólnie spotykać przy okazji tego święta - mówił wójt Mirosław Brzozowski, oficjalnie otwierając imprezę. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

wasz pan
wasz pan24 lipca 2018 o 22:16
TRAGEDIA
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.