Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Egzamin szkolenia podstawowego OSP 

W dniu 13 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

© Materiał prasowy / KP PSP Jawor

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas rzeczywistych akcji.

W zajęciach, które realizowane były w dniach od 5 marca do 4 kwietnia br. uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu jaworskiego. Szkolenie przeprowadzone zostało według nowych zasad zatwierdzonych pod koniec 2015 r. przez Komendanta Głównego PSP w Warszawie.

Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Komendzie Miejskiej PSP w Wałbrzychu. W ramach kursu przeprowadzono również szkolenie w zakresie współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (część teoretyczna).

Ze zgłoszonych 28 druhów, szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego ukończyło 24 strażaków, w tym 4 druhny.
 
st. kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.