Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Działają lokalnie w Mściwojowie i Snowidzy

Aktywni mieszkańcy Mściwojowa i Snowidzy rozpoczęli działania na rzecz lokalnego środowiska.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

A to wszystko z wykorzystaniem zewnętrznych środków finansowych pozyskanych na realizację projektów: „Mściwojów – mój dom” oraz „Radosna jesień życia”.

Oba projekty uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie” X, ogłoszonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Projekt realizowany przez grupę nieformalną „Nasz Mściwojów” pozyskał dotację w wysokości 3720 zł. Ma on na celu zwiększenie integracji mieszkańców wsi, poprzez organizacje wspólnych integracyjnych spotkań, warsztatów plastycznych, wycieczek rowerowych oraz działań związanych z zagospodarowaniem terenu i utworzeniem miejsca wypoczynku służącemu wszystkim mieszkańcom wsi.

Dzięki realizacji projektu teren przy zabytkowych zabudowaniach folwarcznych stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć czy spotkać się ze znajomymi. W ramach działań projektowych sprzątnięty został park i jego otoczenie, odbywają się wycieczki rowerowe, a najmłodsi mieszkańcy wsi wraz z rodzicami stworzyli projekt wymarzonego skweru: z fontanną, huśtawkami, ławeczkami, miejscem na ognisko, a nawet budką z lodami. Zakończenie projektu planowane jest na koniec września.

Klub Seniora ze Snowidzy, w ramach otrzymanej dotacji w wysokości 2989 zł, realizuje działania mające na celu stworzenie jak najwięcej okazji do radosnego przeżywania jesieni życia najstarszych mieszkańców Gminy Mściwojów, jak również  wyrównywanie szans w dostępie do kultury i oferty edukacyjnej, integrację seniorów i poprawę jakości ich życia oraz poczucia własnej wartości i bycia potrzebnym. W lipcu odbyło się już spotkanie organizacyjne oraz pierwsze warsztaty z profilaktyki zdrowia. Na jesieni zorganizowany zostanie też wyjazd integracyjny na Zamek Grodziec. Podsumowaniem projektu będzie Gminny Bal Seniora „Seniorada” oraz  Gminna Wigilia Pokoleń. Projekt potrwa do grudnia.

Obu organizacjom i ich członkom gratulujemy. Liczymy na dalsze sukcesy i zachęcamy mieszkańców pozostałych miejscowości do aktywnego działania na rzecz swoich małych ojczyzn.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Snowidza
Snowidza14 września 2017 o 10:41
Dla wybranych i dzieci działaczy.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.