Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FOTO) Duży pożar zboża w okolicach Snowidzy

W dniu 26 lipca po godz. 19.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o dużym pożarze zboża na pniu w okolicach miejscowości Snowidza.

© materiał prasowy

Do zdarzenia zadysponowanych zostało łącznie 11 zastępów ratowniczych w tym 4 zastępy z JRG Jawor oraz 7 z lokalnych jednostek OSP z Mściwojowa, Marcinowic, Męcinki, Jawora, Granowic oraz 2 zastępy z Paszowic.

Dodatkowo na miejsce przybyli strażak wyznaczony do kierowania działaniami oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze bryg. Arkadiusz Delikatny.

Działania strażaków polegały na podaniu łącznie 9 prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się zboże oraz ściernisko. Prowadzenie działań utrudniała wysoka temperatura oraz silne podmuchy wiatru.

Pożar został ugaszony. Ostatecznie w jego wyniku spłonęło ok 15 ha pszenicy i 10 ha ścierniska. Strażacy działania zakończyli po godz. 21:30.

st. kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.