Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Dożynki w Grzegorzowie już za nami

W sobotę, 19 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowa jako pierwsi na terenie gminy Mściwojów spotkali się aby wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. W ten symboliczny sposób możemy razem czcić zakończenie żniw, którym towarzyszy ciężka praca, angażująca często całe rodziny. W sobotę, 19 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowa jako pierwsi na terenie naszej gminy spotkali się aby wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Organizatorzy Dożynek dołożyli wiele starań aby nadać tym obchodom staropolski charakter. Wieniec dożynkowy oraz tradycyjny bochen chleba pobłogosławił ks. dziekan Dominik Drapiewski. Starostami tegorocznego święta byli Elżbieta Mackiewicz oraz Witold Woźniakiewicz, którzy dożynkowy bochen przekazali na ręce wójta Mariusza Forysia.  

Jak co roku nie mogło zabraknąć wielu atrakcji i konkursów , które zaangażowały do wspólnej zabawy zarówno mieszkańców wsi, jak też przybyłych gości, wśród których byli m.in. starosta Stanisław Laskowski oraz radny Tomasz Siczek. Uroczystości zakończyła zabawa na świeżym powietrzu, która trwała do późnych godzin nocnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.