X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FOTO) Derby dla Kuźni!

Niebiesko-żółto-czarni pokonali na wyjeździe KS Męcinka 2:1 i była to ich dziewiętnasta wygrana.

© Juszczu / MRKS Kuźnia

Pełną pulę MRKS-owi dały piękne trafienia Yuriego Shkvarlo i Seweryna Sucheckiego, ale po kolei. Gospodarze zawiesili jaworzanom dość wysoko poprzeczkę i tanio skóry nie sprzedali. Pierwsze minuty dla Kuźni, ale po kilkunastu minutach gra się wyrównała. W przekroju całych zawodów zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych mieli podopieczni trenera Marcina Dudka. 

Już po 180 sekundach gry goście mogli prowadzić w Męcince. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustawiony na dalszym słupku Emilian Borek poślizgnął się i nie skierował futbolówki do prostokąta. Gdyby nie to, najprawdopodobniej byłoby 1:0. Mijały kolejne minuty i Kuźnia miała kolejne szanse, ale szwankowało wykończenie, a w strzałach jaworzan brakowało zwłaszcza siły. Bardzo często defensywie KS-u zagrażał Marcin Bagiński, który miał swoje okazje.

KS w pierwszych 45 minutach miał dwie świetne okazje. W 25 minucie Mariusz Słota kapitalnie uderzył z linii szesnastki z przewrotki i piłka minęła słupek. Z kolei w 34 minucie Kamil Knop huknął po wrzutce z pięciu metrów i trafił prosto w twarz Patryka Borka. Tuż przed zmianą stron bliski szczęścia był Emilian Borek, ale po centrze z kornera trafił w poprzeczkę.

Początek drugiej odsłony Kuźnia zaczęła z większym animuszem i w kilka minut wypracowała sobie trzy sytuacje. Starania jaworzan zostały wynagrodzone w 55 minucie. Yurii Shkvarlo zdecydował się na strzał z około 25 metrów, piłka otarła się po drodze o nogę Gabrysia i zatrzepotała w siatce. Kilka minut później z dystansu huknął Marcel Szałach i trafił w poprzeczkę.

Jednak KS  nie zamierzał przyglądać się poczynaniom Kuźni. Podopieczni Adama Gabrysia szukali wyrównania i dopięli swego w 67 minucie. Przy rzucie rożnym ustawiony na dalszym słupku Dawid Zapaśnik skierował futbolówkę do bramki. W 81 minucie Kuźnia ponownie wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Kapitalnym uderzeniem z około 30 metrów popisał się Seweryn Suchecki, zdejmują pajęczynę z bramki strzeżonej przez Leszka Mazura. KS do końca szukał gola wyrównującego, ale po końcowym gwizdku to jaworzanie mogli świętować. 

 

KS Męcinka - Kuźnia Jawor 1:2 (0:0)

Bramki: Zapaśnik (67) - Shkvarlo (55), Suchecki (81)

Żółta kartka: Pietruszka (Kuźnia)

Sędziował: Paweł Horbal (Delegatura Legnica)

Asystenci: Radosław Seredyszyn i Grzegorz Woronok 

Widzów: 200

Kuźnia: P. Borek - Wiśniewski, E. Borek, Kruczek, Smyk, Piec (86. Gwiździał), Grabarczyk (46.Szałach), Pietruszka (75. Suchecki), Janoś (46. Shkvarlo), Dworakowski (58. Duda), Bagiński (90. Kielman); trener Marcin Dudek

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.