Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Chciał tylko zapytać się o pracę, ale wykorzystując okazję ukradł telefon

Policjanci z Jawora zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jawora. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież telefonu komórkowego.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Policjanci z Jawora zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jawora. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież telefonu komórkowego. Chociaż wszedł do remontowanego budynku, aby zapytać się o pracę, kiedy dostrzegł okazję nie zastanawiał się ani chwili. Wykorzystując chwilową nieuwagę właściciela, zabrał bowiem pozostawione bez nadzoru urządzenie. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon, natomiast o dalszym losie podejrzanego, który jak ustalono jest recydywistą zadecyduje teraz sąd.

Do przestępstwa doszło w połowie września br. w jednym z budynków na terenie Jawora. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy, który został pozostawiony bez nadzoru. Straty, jakie spowodował złodziej wyniosły 800 zł.

Policjanci zajmujący się tą sprawą wczoraj, 17 października namierzyli osobę, która mogła dokonać tej kradzieży. Podejrzenia funkcjonariuszy były trafne. Zatrzymany przez jaworskich policjantów 55-letni mieszkaniec Jawora przyznał się do tego przestępstwa. Mężczyzna miał przy sobie skradziony telefon, który został zabezpieczony. Jak ustalono, podejrzany w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa, a pod koniec czerwca wyszedł z więzienia.  

Sprawca próbował tłumaczyć policjantom, że do remontowanego budynku wszedł tylko na chwilę, aby zapytać się o pracę. W jednym z pomieszczeń, w którym akurat nikogo nie było zobaczył leżący na parapecie telefon komórkowy. Nie mógł oprzeć się pokusie, bo akurat potrzebował aparat dla siebie. Reszta potoczyła się już mimowolnie.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione czyny przed sądem. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż kradzieży dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Warto podkreślić w tym miejscu, że chociaż ta kradzież zakończyła się dobrze dla pokrzywdzonego i odzyskał on swoje mienie, to nie zawsze tak jest. Niestety pomimo licznych apeli policji zbyt często to my sami doprowadzamy do przysłowiowej sytuacji, kiedy to „okazja czyni złodzieja”.

Pamiętajmy, że złodziej wykorzysta nawet chwilę naszej nieuwagi. Nie dajmy mu na to szansy.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.