Logo Jawor24h.pl
Reklama

(FOTO) „A Polska winna trwać wiecznie”

W dniu 26 października, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, miała miejsce uroczystość pn. „Ojcowie polskiej niepodległości”.

© Materiał prasowy / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Stanowiła ona zwieńczenie kilkumiesięcznego projektu, realizowanego wspólnie przez Powiat Jaworski, Stowarzyszenie Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła przy PCKZiU w Jaworze, Towarzystwo Miłośników Bolkowa oraz Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie. Środki finansowe na realizację tego zadania przyznał Stowarzyszeniu - Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

W ramach projektu przeprowadzono wiele przedsięwzięć, w tym m.in.konkurs filmowy, plastyczny oraz multimedialny, jak również konferencje - "Proces unifikacji ziem trzech zaborów w jednolite państwo polskie" oraz "Myśl i działalność Wincentego Witosa, a niepodległość Polski".

Wśród wielu działań odsłonięto także dwie tablice pamiątkowe, uświetniające 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Jedną z nich odsłonili dzisiaj współorganizatorzy tego przedsięwzięcia w osobach: Wandy Gołębiowskiej Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Stanisława Laskowskiego Starosty Jaworskiego, Lucyny Buczkowskiej Dyrektor PCKZiU oraz Beaty Majewskiej z PCKZiU, która była koordynatorem całego projektu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.