Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) 70-lecie Rodła Granowice

W Granowicach odbyło się wielkie święto miejscowego klubu. Rodło ma już 70 lat! Podczas obchodów wyróżniono piłkarzy, trenerów i działaczy zasłużonych dla klubu, związku piłkarskiego oraz sportu ludowego.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Jak zwykle w Granowicach, atmosfera święta była bardzo przyjacielska, a wręcz rodzinna. Nie zabrakło wzruszeń, licznych gratulacji i podziękowań. Zasłużeni dla klubu otrzymali okolicznościowe medale. Specjalnie wyróżniono najlepszych piłkarzy poszczególnych dziesięcioleci oraz trenera 70-lecia, którym został Piotr Szukalski. Okazały puchar za wniesiony wkład w rozwój klubu oraz koszulkę z nawiskiem i numerem 70 otrzymał od drużyny i działaczy Jan Grygorcewicz.

W obchodach uczestniczyli wójt Elżbieta Jedlecka, starosta Stanisław Laskowski, członek zarządu województwa Tadeusz Samborski, a przede wszystkim byli i obecni piłkarze, trenerzy, działacze oraz przyjaciele klubu. Piłkarskim akcentem był mecz pomiędzy najmłodszymi drużynami Rodła i Rataja Paszowice.

Rodło Granowice powstało 15 maja 1947 roku, a pierwszym prezesem został Józef Kloc. Jako nazwę dla drużyny wybrano Piast. Wysiłkiem piłkarzy, dzialaczy oraz mieszkańców wsi uporządkowano boisko oraz nabyto sprzęt sportowy. W 1966 roku przyjęto funkcjonującą do dziś nazwę Rodło. Zaproponował ją Jan Wojtaś, nauczyciel przybyły do pracy z Górnego Śląska. W sezonie 1988/1989 Rodło wywalczyło awans do klasy A, by już po roku świętować promocję do klasy okręgowej. W niej granowiczanie występowali przez kilka kolejnych lat, spadając w sezonie 1996/1997. W sezonie 2015/2016 Rodło ponownie awansowało do klasy okręgowej. Całą historię Rodła spisano w klubowych kronikach. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.