Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze obchodzi swoje 70-lecie. W piątek (13.10) w jaworskim teatrze odbyły się główne obchody jubileuszu.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Podczas uroczystości dyrektor Małgorzata Kosińska odebrała mnóstwo gratulacji i życzeń. Nie zabrakło wspomnień i prezentacji, która przybliżyła zebranym historię biblioteki. Wspomniano, że pierwsze książki wypożyczono w czerwcu 1947 roku, w jednym z pomieszczeń jaworskiego Ratusza. Wówczas biblioteka posiadała 148 książek. Teraz biblioteka przy Pl. Seniora, może pochwalić się wypożyczalnią, czytelnią dla dorosłych, działem dziecięco-młodzieżowym i muzycznym, a także licznymi inicjatywami, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. 

Podczas jubileuszu Zarząd Główny Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznał bibliotece medal „W dowód uznania”. Wyróżniono również czytelników biblioteki. Na zakończenie zebrani obejrzeli spektakl pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu grupy teatralnej „Specto”.

Przypominamy, że w ramach obchodów 70-lecia dla czytelników przygotowano "7 spotkań na 70-lecie". Za nami już trzy spotkania, a na kolejne zapraszamy już jutro, 14 października (sobota). Przez cały dzień na czytelników będzie czekał w bibliotece urodzinowy poczęstunek i przestrzeń do rozmów z bibliotekarzami, a w południe prof. Stanisław Sławomir Nicieja zabierze dorosłych w podróż po Kresach. Natomiast 17 listopada (piątek) o godz. 17:00 - "Talk Show z gwiazdą”. Na scenie Teatru Miejskiego gościć będzie znana polska aktorka - Zofia Czerwińska, a spotkanie poprowadzi Władysław Grzywna. 23 listopada (czwartek) o godz. 11:00 i 17:00 - "Kabaret podróżniczy”.  Gościem spotkania będzie Arun Milcarz, który zaprezentuje młodzieży oraz dorosłym swoją nietuzinkową słowno-wizualną relację ze swoich wypraw. A był w wielu egzotycznych zakątkach świata. Na zakończenie, 15 grudnia (piątek) o godz. 15:00 - "Escape Room - Zagadkowa biblioteka”. Na chętnych czeka nie lada wyzwanie - zabawa detektywistyczna w bibliotece z niespodzianką. Obchodom 70–lecia biblioteki towarzyszy także wystawa "Nasi goście”. Serdecznie zachęcamy do udziały w zaplanowanych wydarzeniach. 

Przedstawiamy fotorelację z głównych obchodów 70-lecia biblioteki.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jacek
Jacek13 października 2017 o 23:40
Piękne wydarzenie.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.