Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) 2 mln zł dla PCKZiU! Rozpoczęli rok szkolny

W znakomitych nastrojach powitano nowy rok szkolny w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Wracamy dzisiaj po pięknych, wakacyjnych dniach. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy wypoczęci, radośni, ale przede wszystkim pełni energii i zapału, aby podjąć trud nauki przez te dziesięć miesięcy. Szczególnie gorąco chciałam powitać uczniów klas pierwszych. Uczniów wyjątkowych, uczniów branżowej szkoły pierwszego stopnia, która na skutek reformy oświaty zastępuje zasadniczą szkołę zawodową. Witam gorąco uczniów klas pierwszych technikum, którzy również są wyjątkowi, bo rozpoczynają naukę według nowej podstawy programowej kształcenia zawodowego - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU.

Następnie przyszedł czas na dobre wieści ze Starostwa Powiatowego.

- Cytując słowa Prymasa Wyszyńskiego, "sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale większą sztuką jest dobrze dla nie żyć". My chcemy, abyście dobrze dla niej żyli i dobrze się w naszej Ojczyźnie czuli. Dopóki będziemy mieli możliwość wspierania was, będziemy to robić. Dzisiaj też mam konkret. Od października będą podwyżki dla pracowników niepedagogicznych wszystkich placówek w powiecie jaworskim. Podwyżki rzędu 130 tys. zł rocznie. To wspólny projekt, który wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi. Proszę o gromkie brawa dla pana Jacka Wieczorka, bo on był jednym z liderów, zgłaszających te słuszne postulaty - mówił wicestarosta Arkadiusz Baranowski. - Na koniec mam kolejny konkret. W piątek dowiedzieliśmy się o wspólnym sukcesie. Mamy dwa miliony, które dostaliśmy z Unii Europejskiej dla PCKZiU w Jaworze! W projekcie uczestniczy PWSZ w Legnicy. Będziecie mogli uczestniczyć w praktykach zawodowych, ale także w zajęciach laboratoryjnych i praktykach w PWSZ. Praktyki będą płatne, a także będzie dziesięciomiesięczne stypendium dla najlepszych uczniów. Oprócz tego wyposażona zostanie pracownia logistyczna - dodawał Arkadiusz Baranowski.

Następnie nagrodę dla ucznia - Adriana Hopka, który społecznie zaprojektował nową stronę Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych wręczył dyrektor placówki Krzysztof Kowalczyk.

Reklama

Komentarze (49)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

...
...10 września 2017 o 17:36
dobra zmiana
Lubię to! 1
Janina
Janina...10 września 2017 o 18:40
Jaka to niby dobra zmiana? Wcześniej również Starostwo z powodzeniem pozyskiwało środki na oświatę i realizowało wiele poważnych projektów. W samym PCKZ wyremontowano kompleksowo warsztaty praktyczne a także wybudowano boiska wielofunkcyjne. Kampanię ktoś tu uprawia na całego.
Lubię to! 2
coraz lepiej
coraz lepiej...10 września 2017 o 19:24
dobra zmiana dla uczniów-będą mieli płatne praktyki i stypendia-brawo starostwo!
Lubię to! 1
Autor
Autor9 września 2017 o 21:35
Śmieszku z godziny 17 i 18, przestań się wreszcie z niego nabijać! Dopisz jeszcze, że ma iście hollywoodzki uśmiech
Lubię to! 2
tik
tikAutor9 września 2017 o 22:30
Moim zdaniem jest naturalny, sztuczny uśmiech zawsze zdradzają pewne partie mięśni przy oczach. Model ma wiele takich zdjęć. http://www.polskieradio.pl/9/307/Artykul/890602,Psycholog-radzi-jak-rozpoznac-szczery-usmiech
Lubię to! 1
:O
:Otik9 września 2017 o 23:02
Tik, Ty tak na poważnie?
Lubię to! 1
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 339 września 2017 o 17:15
Wyśliciel - ale żeś wymyślił, dowody to zadanie gminy a nie powiatu. A na marginesie pytanie: czy służby miejskie wiedzą, że skończyła się już zima. Bo na niektórych drogach dziury, że ho,ho.Na Cukrowniczej można urwać zawieszenie, to samo na Jana Pawła II.
Lubię to! 2
dobry kierunek zmian
dobry kierunek zmian8 września 2017 o 22:52
Super, warto stawiać na naszą młodzież, kiedyś oni będą rządzić i nam się odpłacą-czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał. Do tej pory to uczniowie musieli płacić, aby załatwić praktyki, a teraz ktoś im zapłaci za ich wysiłek. Dla dziesięciomiesięcznego stypendium warto się uczyć-i o to przecież chodzi, żebyśmy mieli wykształcona młodzież.
Lubię to! 4
pozytywny
pozytywny8 września 2017 o 22:23
Masz rację człowiek wystarał się o dwie bańki dla nas, a tu marudzenie. Uśmiechnięty, sympatyczny, pokojowo i przyjaźnie nastawiony człowiek, a nie grymas na ustach i zaciśnięte pięści z zazdrości. Dużo robi dla swoich mieszkańców i cieszy się, że skorzystają.
Lubię to! 6
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu8 września 2017 o 21:18
Ludzie, czy Wy już nie potraficie normalnie rozmawiać?
Lubię to! 0
kto z kim przystaje
kto z kim przystaje8 września 2017 o 18:36
Jest praktykującym katolikiem i ma młodą, piękną, miłą, inteligentną żonę katoliczkę-w przeciwieństwie do niektórych wysuszonych bab, wcześniej zdradzających swoich mężów (nie daj Boże jeszcze na łożu śmierci), bo zachciało im się zostać "mamą" uwiedzionego "maminsynka"-narcyza.
Lubię to! 3
Żal
Żalkto z kim przystaje10 września 2017 o 13:13
Pani Ewo.... :(
Lubię to! 1
;
;kto z kim przystaje10 września 2017 o 13:21
chyba raczej Brigitte...
Lubię to! 0
taka prawda
taka prawdakto z kim przystaje10 września 2017 o 13:41
Potrafi zbudować dobre relacje, normalną, piękną rodzinę, przekazać dobre wartości. Podobieństwa osobowościowe ponoć się przyciągają.
Lubię to! 1
klasa chłop
klasa chłop8 września 2017 o 18:07
Myślę, że gdyby to p.Baranowski został burmistrzem, to bylibyśmy już po kilku dużych inwestycjach w mieście, były i basen, i wyremontowany zamek, i darmowa komunikacja dla jaworzan, i pozyskane duże pieniądze dla Jawora no i pracę dostaliby jaworzanie, a nie "spadochroniarze" w innego powiatu. Zresztą sama jego osobowość, kultura osobista, etyka, podejście do człowieka p.Baranowskiego, w ogóle jego mentalność i styl życia (założył piękną rodzinę, potrafi nawiązywać prawdziwe dobre relacje, a nie na pokaz, do kamery), też są na wysokim poziomie. Nigdy nas-jaworzan nie zawstydził przed innymi swoją postawą, zachowaniem, wymową, czy też ubiorem.
Lubię to! 5
Gregory
Gregoryklasa chłop8 września 2017 o 20:49
Tylko żeby mu się jeszcze do roboty chciało wstawać na jakąś przyzwoitą godzinę... a nie kole południa
Lubię to! 3
monitoring miejski
monitoring miejskiklasa chłop8 września 2017 o 21:05
to zobacz na którą do ratusza zjeżdża burmistrz i jego sekretarzowa
Lubię to! 5
zwykły pracownik
zwykły pracownikklasa chłop9 września 2017 o 10:04
A niby kto ma burmistrzową sekretarz rozliczać z godzin świadczenia przez nią pracy, za które burmistrz wypłaca jej bardzo wysokie wynagrodzenie z publicznych pieniędzy, skoro pilnowanie, aby zatrudnieni pracownicy świadczyli pracę za którą pobierają wynagrodzenie zgodnie z zawartą umową należy do obowiązków sekretarza?
Lubię to! 5
Gregory
Gregoryzwykły pracownik9 września 2017 o 11:35
A kto powinien rozliczać wicestarostę z godzin świadczonej przez niego pracy? Tej jako urzędnika samorządowego, a nie lidera wiadomo jakiej partii w powiecie???
Lubię to! 4
Komentator
Komentatorzwykły pracownik9 września 2017 o 16:48
Starosta i vice maja raczej nienormowany czas pracy. Rozliczani są z efektów.
Lubię to! 4
płaca za pracę
płaca za pracęzwykły pracownik9 września 2017 o 18:20
Ale sekretarz już jest nie z powołania, a na umowę o pracę i zgodnie z kodeksem pracy obowiązuje go taka sama norma czasu pracy jak pozostałych pracowników na umowę o pracę-czyżby działała zasada nierównego traktowania w zatrudnieniu pracowników przez burmistrza?
Lubię to! 3
koszty mieszkańców
koszty mieszkańcówzwykły pracownik9 września 2017 o 19:06
Uważam, że burmistrz, albo jego zastępca powinien pani sekretarz wprowadzić monitoring stanowiska. Wtedy może wyszłoby ile pracuje i czym się zajmuje w czasie pracy-czy realizuje obowiązki sekretarza. Jak patrzy się na jej oświadczenie majątkowe, to sporo kosztuje mieszkańców. Inni pracownicy choć zarabiają duuużo mniej muszą zapracować na swoją wypłatę.
Lubię to! 3
absolwent
absolwent8 września 2017 o 17:30
Baranowski się nam rozkręcił w starostwie. Pierwsza kadencja i takie sukcesy...
Lubię to! 7
porównanie
porównanieabsolwent8 września 2017 o 17:56
Można teraz porównać styl i rezultaty pracy p.Baranowskiego i p. Bery, którzy zaczynali w jednym czasie. Jaworzanie coraz lepiej poznali obu panów, p.Baranowski zyskuje coraz większe poparcie wśród jaworzan.
Lubię to! 6
rezultaty
rezultatyabsolwent8 września 2017 o 22:27
ściągnięte do Jawora pieniądze na DK-3, oświatę...
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzanin6 września 2017 o 17:06
Rozpoczęcie roku nie musi być nudne, jak pokazali to nauczyciele oraz przybyli goście.
Lubię to! 6
Reklama
Chce uczciwej Polski
Chce uczciwej Polski5 września 2017 o 21:08
Baranowski .... Uśmiechnięta, pozytywna twarz PiSu, a nie grymas na ustach i zacisniete pięści. Tak trzymać
Lubię to! 12
zz
zzChce uczciwej Polski10 września 2017 o 18:22
Pic na wodę...
Lubię to! 0
żyć dla ojczyzny
żyć dla ojczyzny5 września 2017 o 17:28
Piękne przemówienie Baranowskiego. Miło się czyta.
Lubię to! 14
Trawers
Trawers5 września 2017 o 17:21
Panie Arku, po raz kolejny udowadnia Pan że nie rozmienia się na drobne. 2 miliony złotych!!! to dla jednych wielka radość, ale dla innych kolejny osikowy kołek w czarne serce. Pozostaję z szacunkiem
Lubię to! 13
wyśliciel
wyśliciel5 września 2017 o 14:32
"wtorek" trafiłeś w 10- Lubin z tego co pamiętam w 2015r. przejął część kompetencji starostwa, na pewno dotyczyło to wydawania dowodów. Po co to starostwo ?
Lubię to! 1
J.G.
J.G.5 września 2017 o 14:11
Brawo Panie Wicestarosto Baranowski. Konkret to konkret. 2 bańki na szkołę. Jest Pan super. Pozdrawiam
Lubię to! 12
:0)
:0)J.G.5 września 2017 o 14:37
po tych wpisach zastanawiam się co robi starosta
Lubię to! 1
pracuje
pracuje:0)8 września 2017 o 18:14
poczytaj tutaj ....

http://powiat-jawor.org.pl/web/strona-116-Przedsiewziecia_Powiatowe.html
Lubię to! 2
JW
JW:0)8 września 2017 o 18:28
To że ktoś coś ogłasza lub robi sobie zdjęcie nie znaczy że jest jego zasługą. Wszystko to wspólna praca wydziałów starostwa które podlegają staroście. Pan wicestarosta w strukturze urzędu również podlega staroście.
Lubię to! 3
men
men:0)9 września 2017 o 15:52
pan starosta jest dobrym szefem i doświadczonym samorządowcem, wcale się nie dziwie, że pod jego zarządem dzieje się tyle pozytywnego
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin4 września 2017 o 16:07
2 mln. Jest moc. Gratulacje panie starosto Baranowski.
Lubię to! 19
BRAWO!!!
BRAWO!!!4 września 2017 o 14:32
Konkretny gość z tego wicestarosty. Dużo pieniędzy załatwił. Jeśli się nie mylę to najwięcej w porównaniu z innymi szkołami.
Lubię to! 25
ręce opadają
ręce opadająBRAWO!!!4 września 2017 o 15:20
przestań się ośmieszać
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzaninręce opadają4 września 2017 o 18:23
Ośmisza, to się Emilian. Chwali się nie swoimi inwestycjami i się właśnie ośmiesza. Pan starosta pracuje,a nie się lansuje.
Lubię to! 19
uczeń
uczeńręce opadają4 września 2017 o 18:32
ręce opadają To po co je trzymasz w górze? Opuść.Ulży ci.
Lubię to! 11
jaworzanka
jaworzankaręce opadają4 września 2017 o 21:12
Nawet kiedy jest dobrze, to bez krytyki nie obejdzie się.
ręce opadają - to ty się ośmieszasz.
Lubię to! 13
ręce opadają
ręce opadająręce opadają5 września 2017 o 14:20
masz kompleks p.Emiliana i jest to tak widoczne, że się nie da czytać twoich wpisów.
Lubię to! 1
wtorek
wtorekręce opadają5 września 2017 o 14:23
zlikwidować starostwo, a resztę włączyć do miasta. Po co mnożyć stołki.
Lubię to! 2
Komentator
Komentatorręce opadają5 września 2017 o 15:12
Nie można mieć kompleksu tak "malego" człowieka, jakim jest Emilian. :)
Lubię to! 6
kamieniarz ze szczegomia
kamieniarz ze szczegomiaręce opadają5 września 2017 o 16:12
zlikwidować starostwo ? i co zatrudnić autobus geszefciarzy ze Swidnycy i Szczegomia ? Monisia chciałabyś, chciała
Lubię to! 10
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz4 września 2017 o 12:38
Dobra Zmiana.
Lubię to! 22
Jaworzanin
Jaworzanin4 września 2017 o 12:34
Brawo wspólna współpraca PWSZ, PORE i Powiatu Jaworskiego to realne efekty!
Lubię to! 15
mama
mama4 września 2017 o 12:08
Brawo PCKZiU!
Lubię to! 12
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.