Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FILM) V Jubileuszowy Turniej Lata o Puchar Wójta Gminy Męcinka

W V Jubileuszowym Turnieju Lata o Puchar Wójta Gminy Męcinka, w minioną niedzielę 5 sierpnia br. na kompleksie sportowym w Męcince, rywalizowały ze sobą zarówno drużyny dziecięce i młodzieżowe, kobiece, oldboje oraz kluby sportowe.

Podczas imprezy oprócz emocji związanych z piłką, wójt zapewnił dzieciom bezpłatne dmuchańce, lody, grochówkę oraz kiełbaskę z grilla. Dla dzieci przygotowano również wiele konkursów z nagrodami, oraz zumbę z Izą Kowalską K Dance Studio. Puchary i medale otrzymały najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach. Najlepsi zawodnicy, bramkarze i królowie strzelców uhonorowani zostali medalami, pucharami i plecakami. Natomiast dla każdego uczestnika Ligi Dziecięcej były medale i nagrody w postaci piłki nożnej. Zawodników podczas Turnieju Lata w ten upalny dzień chłodzili strażacy z OSP Męcinka, którzy przygotowali zarówno basen, jak i dwie kurtyny wodne.

Na początku wydarzenia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odśpiewany został hymn państwowy. Następnie wraz z nową maskotką turnieju zostały zaprezentowane poszczególne drużyny piłkarskie.

Podczas wydarzenia wręczono nagrodę dla Julii Wąsik za zwycięstwo w konkursie na projekt maskotki Turnieju Lata, która została zaprojektowana z okazji V jubileuszu imprezy. Nagrodzono także zwycięzców konkursu fotograficznego „Pokaż jak kibicujesz”, który został zorganizowany podczas Gminnej Strefy Kibica.

Na zakończenie V Jubileuszowego Turnieju Lata odbył się koncert zespołu SKANER oraz dyskoteka z DJ-em.

Organizatorem wydarzenia był Mirosław Brzozowski Wójt Gminy Męcinka, a od pięciu lat honorowy patronat nad imprezą sprawuje Elżbieta Witek Poseł na Sejm RP oraz Sylwester Rudziec Radny Powiatu Jaworskiego.

Impreza sfinansowana została z budżetu gminy Męcinka, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz Specjalnej Legnickiej Strefy Ekonomicznej.

 

Wyniki V Jubileuszowego Turnieju Lata o Puchar Wójta Gminy Męcinka:

Dziecięca Liga Mistrzów
W kategorii wiekowej do 10 lat zwycięską drużyną były dzieci z sołectwa Słup, drugie miejsce zajęły dzieci z sołectwa Chroślice, trzecie z Bazalt Piotrowice, natomiast czwarte z KS Męcinka. Królem strzelców została Magda Tynkaluk, zawodnikiem turnieju Andrzej Bolesta, bramkarzem Igor Jurkowski. W kategorii wiekowej 11-16 lat pierwsze miejsce zajęła grupa z Męcinki, drugie z Chełmca, trzecie z Piotrowic. Królem strzelców w tej kategorii został Patryk Mysłowski, zawodnikiem turnieju Tobiasz Jabłoński, bramkarzem turnieju Łukasz Skibiński.

Liga Kobiet
Liga Kobiet pojawiła się po raz pierwszy na jubileuszowym Turnieju Lata, pierwsze miejsce zajęła drużyna kobiet z Chełmca, drugie drużyna kobiet z Pomocnego, natomiast trzecie drużyna kobiet z Chroślic. Królową strzelców została Klaudia Bednarczyk, zawodniczką turnieju Oliwia Stodółka, bramkarką Ewa Kuc.

Liga Oldbojów
Oldboje również zadebiutowały po raz pierwszy na turnieju, pierwsze miejsce zajęli piłkarze z Męcinki, drugie miejsce zdobyli Oldboje z Piotrowic, trzecie Oldboje z Sichowa. Królem strzelców został Adam Gabryś, bramkarzem Leszek Mazur, najlepszym zawodnikiem Ryszard Janisiów.

Rozgrywki klubów
Po emocjonujących rozgrywkach Puchar Wójta Gminy Męcinka zdobyli piłkarze z KS Męcinka. Drugie miejsce zdobyli ex aequo KS Bazalt Piotrowice i LKS Platan Sichów, natomiast trzecie LKS Chełmiec. Wśród graczy z klubów sportowych został wyłoniony król strzelców, którym został Adam Pałka. Zawodnikiem turnieju został Tomasz Piórkowski, a najlepszym bramkarzem okazał się Michał Gołąbiewski. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym turnieju za rok.

 

Fotorelacje z Turnieju znajdują się poniżej:

ROZGRYWKI

MOC ATRAKCJI

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.