Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(Film) Uchwalili proinwestycyjny budżet

Aż 11 mln zł przeznaczono na realizację inwestycji w Gminie Męcinka na 2017 r. To największa kwota inwestycji rocznych w historii tej gminy.

Zaplanowano wiele przedsięwzięć zabezpieczających podstawowe potrzeby mieszkańców, takie jak sieci wodociągowe oraz systemy kanalizacyjne. Wiele zadań dotyczy poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej jak np. budowa chodników, dróg, a także zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Męcinka. Ujęto również remont świetlicy wiejskiej w Chełmcu oraz budowę parkingów przy obiektach użyteczności publicznej (Urząd Gminy i GOPS).

W projekcie budżetu na 2017 r. zabezpieczono także środki finansowe na realizację Budżetu Obywatelskiego i Funduszu Sołeckiego. To fundusze, które zostały przekazane do dyspozycji mieszkańcom poszczególnych sołectw na realizację lokalnych potrzeb inwestycyjnych.

Na wiele zadań pozyskano już dofinansowanie: ponad pół miliona na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ponad dwa miliony na budowę chodnika i przebudowę drogi w Sichowie, ponad pół miliona na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Do dofinansowania zakwalifikowana została również budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Chełmcu.

Ogółem budżet Gminy Męcinka na 2017 r. wyniesie 28 909 463 mln zł. Projekt budżetu na 2017 r. przygotowany został przez wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego, a w dniu 29 grudnia 2016 r. jednogłośnie uchwalony na sesji przez radnych Gminy Męcinka.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

opolak
opolak20 lutego 2017 o 19:21
Jak mają wizjonerów to tylko pogratulować - niestety pieniądze nie leżą na ulicy. Trzeba się o nie starać mając plany , projekty, które są mocno uzasadnione. Przed Męcinka duże szanse na sukces, bo ma wiele atutów. piękny region, do zaoferowania MERCEDESowi. Tylko szykować działki, a chętnych będzie mnóstwo.
Jawor śpi. Jego wola.
Lubię to! 0
Adam
Adam30 grudnia 2016 o 08:33
Przyznam, że czuję się bezpiecznie mieszkając w tej gminie od pół roku czego nie czułem mieszkając w Jaworze
Lubię to! 6
jaworzanka
jaworzankaAdam30 grudnia 2016 o 15:44
a ja lubię dreszczy emocji
Lubię to! 1
Super
Super30 grudnia 2016 o 08:28
Męcinka!!!
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.