Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Sesja: Gorąca woda wokół basenu

Podczas czerwcowej sesji najbardziej burzliwa była dyskusja dotycząca basenu letniego, zapoczątkowana pytaniem radnego Jacka Wieczorka, a zakończona emocjonalnym wystąpieniem burmistrza.

Reklama

Komentarze (87)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanin
jaworzanin14 lipca o 06:54
Ja wolałbym, aby zamiast remontować stary, otwarty basen, z którego przy aurze pogodowej, jaka panuje w Polsce jaworzanie korzystać będę max 2 miesiące w roku (a może i mniej), to żeby zmodernizować i rozbudować krytą pływalnię i zrobić z niej wodny kompleks rekreacyjny ze strefą otwartego kąpieliska. Nie rozumiem, dlaczego burmistrz przez te 3,5 roku nie zapytał o to jaworzan. Czyżby hasło "Razem" było tylko pustym hasłem?
Lubię to! 0
$
$11 lipca o 11:08
na wrocławskim Brochowie do 2020 powstanie kryty basen, dwie niecki na zewnątrz basenu i towarzysząca tej inwestycji infrastruktura.Basen powstaje w miejscu starych obiektów basenowych. Zakres robót, powierzchnia inwestycji, przekracza co najmniej 2X to co ma powstać w Jaworze.Wartość inwestycji we Wrocławiu to 26-28 mln.Dlatego to co się dzieje u nas jest co najmniej dziwne.Powiem wprost; podejrzewam wykonawców o zmowę. I jeszcze jedno. Te ponad 20mln to nasza kasa.Zakończymy to spłacać kiedy już nikt nie badze pamietał ,że burmistrzem był Bera.Więc proszę popatrzcie na to z pewnego dystansu.
Lubię to! 17
Jaworzanie
Jaworzanie$11 lipca o 12:23
Zmowa budowlańców, iluminati, reptilian no i żydów, nie zapominaj o nich... . Jak zwykle winni wszyscy tylko nie my, no właśnie i to przeraża że dopiero to spłacimy jak p. Bera ucieknie sobie ze swoją świtą rujnować finansowo inne miasta
Lubię to! 6
$
$Jaworzanie12 lipca o 10:19
jak myślisz geniuszu.Kiedy skończyliśmy spłacać kryty basen którego budawa zaczęła się jak burmistrzem był Węgiel, a otwierał go Tomczak ?? A co do zmowy budowlańców. Pracuję w tej branży dość długo i niestety jest to u nas bardzo częste.Takie są fakty. Ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci co nie mają o tym pojęcia.
Lubię to! 5
Jaworzanie
JaworzanieJaworzanie12 lipca o 17:14
A ja pracuję jeszcze dłużej i gadasz bzdury. Ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci co myślą, że pozjadali wszystkie rozumy. Widać że pracujesz bo pisać nie potrafisz, więc myślenie nie jest twoją mocną stroną. Nie wiem kiedy spłaciliśmy, ale 21 milionów nie spłacimy w rok to dlaczego pan burmistrz ma mnie zadłużać na basen co będzie czynny 2-3 miesiące w roku jak on sobie ucieknie? Żenujący jest anonimie twój komentarz.
Lubię to! 0
katolik
katolikJaworzanie13 lipca o 10:09
słuchaj koleś.Podpisujesz się "Jaworzanie" tak jak byś reprezentował nas wszystkich. Nie chcesz basenu, to twoja sprawa.Większość mieszkańców ten basen chce.Jesteś tchórzem bo umiesz tylko ubliżać ,a nie masz odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem.
Lubię to! 1
klub azyl
klub azylJaworzanie13 lipca o 18:53
"bera ucieka ze świtą rujnować finansowo kolejne miasta" Słuchaj "Jaworzanie"człowiek nawet po dużej dawce alkoholu nie gada takich bzdur, musisz brać coś jeszcze.Szczerze się o ciebie martwię.
Lubię to! 1
ATM
ATM$11 lipca o 12:29
A kiedy została zainicjowana budowa? Tuż przed wyborami?
Lubię to! 2
Adam
Adam9 lipca o 16:20
Basen 4:0 Bera, mimo zwiększenia budżetu do 21 milionów naszych pieniędzy. I oczywiście winne złe firmy, które są w zmowie z opozycją, a nie my. I zamiar tworzenia "spółki" gminnej. Po co? Jak ona ma zrobić taniej? Czy w czynie społecznym burmistrz i jego bezradni, którzy krzyczą o basen będą tam robić? Bo burmistrz ma chyba doświadczenie w planowaniu bo sobie zdjęcia robi przy planach, jak by znał się na tym. A może to wałek by stworzyć spółkę by ściągnąć do Jawora więcej Świdniczan, którym tam się kończy stołek i nie mają szans by otrzymać się przy korycie?
Lubię to! 7
Ciekawski
Ciekawski1 lipca o 01:40
Dlaczego Bera nie odpowiada na proste pytania???
Lubię to! 10
Marcyś
MarcyśCiekawski2 lipca o 14:13
Bo nasz Jaworski Król Julian nie wie jak odpowiedzieć by nie wyszło jego nieprzygotowanie i gra pod publiczkę.
Lubię to! 12
Hmm...
Hmm...29 czerwca o 15:50
1. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinie w tym temacie (zgodnie a art. 4 ustawy o strefach).

2. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)-dawniej Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

3. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd z p. Morawieckim.

5. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki.

6. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP przy wsparciu rządowym w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

7. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

8. Drogę krajową DK3 remontuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera?
Lubię to! 4
uwaga, uwaga!
uwaga, uwaga!29 czerwca o 14:00
Burmistrz nie ma delegacji prawnej do tworzenia strefy ekonomicznej-prawo tego nie przewiduje. Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) działają na podstawie ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych, która określa zasady i tryb ustanawiania specjalnych stref ekonomicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzania takimi strefami oraz szczególne zasady i warunki prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 4 tej ustawy to Rada Ministrów, na wniosek Ministra właściwego do spraw gospodarki, ustanawia strefę w drodze rozporządzenia. Minister właściwy do spraw gospodarki przedstawia wniosek Rady Ministrów po uzyskaniu opinii zarządu województwa oraz zgody rady gminy właściwej ze względu na położenie strefy. Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. zatem nie powołała DSAS3, a jedynie wyraziła pozytywną opinie w tym temacie-zgodnie z art. 4 ustawy o strefach. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej.
Lubię to! 5
Autor
Autor26 czerwca o 10:36
Drobne spotrzeżenie - zbliżają się wybory i już moi kochani komentatorzy się uaktywnili. Sami do siebie piszą komentarze, "lubię to" klikają i wychwalają pod niebiosa swoje wypowiedzi na sesji. Ż E N A D A!
Lubię to! 2
Areo
AreoAutor26 czerwca o 11:52
To zobacz e-le*nickie tam to dopiero jest masakra.
Lubię to! 4
eko
ekoAutor26 czerwca o 12:33
Mnie interesuje inna rzecz-dlaczego Agnieszka Rynkiewicz wkleja posty pod informacjami podawanymi na FB Burmistrza? Czy oni ze sobą w pracy nie rozmawiają, tylko piszą do siebie?
Lubię to! 10
WPT
WPTeko26 czerwca o 13:36
Wice burmistrz na pewno, skoro wywalono ją z gabinetu na "korytarz", to pewnie dotarcie do burmistrza jest utrudnione, a się nie buntuje, bo wie, że nikt sam z SLD nie dostanie się do władzy to siedzą cicho by być przy korytku. Pewnie mają rozkaz rozpowszechniania informacji, a tacy jak Bander czy reszta wklejają posty i chwalą burmistrza by się podlizać i utrzymać wpływy.
Lubię to! 15
pozycja
pozycjaeko27 czerwca o 07:52
Fakt, ludzie postrzegają pozycje danej osoby m.in. poprzez miejsce jej usytuowania od osoby decydującej. Monika Żmijewska zajęła gabinet zastępcy burmistrza a Agnieszka Rynkiewicz gabinet sekretarza.
Lubię to! 11
Co?
Co?eko29 czerwca o 13:58
I dlaczego nikt nie reaguje na to?
Lubię to! 5
obserwator
obserwator24 czerwca o 15:31
Skromność przy budowie - może racja, ale skromność Państwa radnych - żadna tylko buta, buta, buta. Sami adwokaci. Stwierdzenie "mój burmistrz" Pani radnej - mistrzostwo. Jedno stwierdzenie wice przewodniczącej w punkt "koncert życzeń trzeba skorelować z rzeczywistością" brawo i korelować.
Lubię to! 14
obserwator
obserwator24 czerwca o 15:17
Sami obrońcy. Pani radna mówi o projektancie i INWESTORZE, czyli co prywatny ktoś. A PAn radny wiceprzewodniczący skąd taki pewny, że wszystko wie.
Lubię to! 13
Widz
Widzobserwator25 czerwca o 11:03
Obecna władza jest pewna tego, że wygra i dlatego tak chamsko i arogancko się zachowuje.
Lubię to! 22
Wyborca
WyborcaWidz25 czerwca o 11:46
Też odnoszę takie wrażenie. Buta, arogancja, tupet- pycha kroczy przed upadkiem. Tego życzę obecnie rządzącym miastem z po/sld.
Lubię to! 18
jaworzanin
jaworzanin24 czerwca o 09:56
Obecny rząd i p. Morawiecki ściągając po Polski Mercedesa tym samym zadbali nie tylko o miejsca pracy w Jaworze, ale i o dochody gminy (wpływy z podatków od nieruchomości, udziały w PIT i CIT).
Lubię to! 6
Bobek
Bobekjaworzanin26 czerwca o 10:27
Jeszcze napisz, że Mercedes, jak usłyszał o Morawieckim o chciał wybudować fabrykę. Zejdź człowieku na ziemię. Wszędzie te same komentarze wklejasz.
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninBobek26 czerwca o 11:53
Bobku, rozumiem Twoje rozgoryczenie na słowa prawdy, skoro ktoś Ci wcześniej wcisnął inna bajkę. Bajki mają to do siebie, że kiedyś się kończą i pozostawiają po sobie morał.
Lubię to! 3
Autor
AutorBobek26 czerwca o 12:53
Niestety, wielu ludzi co uwierzyło w bajki nie chce przestać w nie wierzyć bo za piękne są
Lubię to! 3
Morał
MorałBobek26 czerwca o 13:18
Najlepiej tą sytuację pozwala uzmysłowić sobie pewna piękna baśń Andersena "Nowe szaty cesarza". Bohaterem jej jest cesarz, który „nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu na teatrze, ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje”. Pewnego dnia zdecydował się wypróbować nową, najśmielszą ze wszystkich dotychczasowych, kreację: szaty uszyte z tkaniny, która – jak obiecywali jej twórcy – miała cudowną właściwość – były niewidzialne dla każdego, kto nie nadawał się do swego urzędu, albo też był zupełnie głupi.

„To rzeczywiście wspaniałe szaty! – pomyślał cesarz. – Gdybym je miał na sobie, mógłbym się przekonać, którzy ludzie w moim państwie nie nadają się do swoich urzędów; odróżniałbym mądrych od głupich”.

Niektórzy wiedzą, co następuje: Cesarz wystąpił w nowych szatach. Kto chciał zachować urząd na wielkim i bogatym wciąż dworze – zachwycał się wzorami i kolorami istniejących tylko wirtualnie tkanin. Także ci, którzy za nic nie chcieli zostać uznani za głupców (a z cesarskiego salonu emanował wszak twardy werdykt: kto głupi, a kto mądry) – klaskali z zapałem na widok niewidzialnych zalet nowych szat Imperatora. Cesarz pokazał się w końcu publicznie w nowym stroju, z wielką pompą, w procesji, pod baldachimem.

„Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jaki świetny krój. – Nikt nie chciał po sobie poznać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu, albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie”.

I wtedy:

„– Patrzcie, przecież on jest nagi! – zawołało jakieś małe dziecko”. Co było dalej? „On jest nagi! – zawołał w końcu cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”.

I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było”.
Lubię to! 5
Reklama
autor
autor24 czerwca o 08:45
jakie wpływy przewidujr radny iwański ze strefy.? tak już wszystko ma wyliczone?
Do rej pory nie zrobił kompletnie nic w swoim okręgu.
Lubię to! 11
info
infoautor25 czerwca o 14:44
wystąp o informację publiczną w tym zakresie i pokaż na tym portalu
Lubię to! 2
Zapytanie
Zapytanie22 czerwca o 19:40
Czy zna ktoś jakie są nastroje polityczne w gminie i powiecie? Kto się ogłosił, że kandyduje? Czy burmistrz ma aż takie poparcie, że wygra wszystko w Radzie Miasta i będzie zadłużał gminę (osiągniemy 80 milionów zadłużenia)? I jak to jest z wpływami ze strefy? Bo to jest Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna to czy nie oni zgarniają kasę? Ktoś ma info na ten temat?
Lubię to! 6
Pytanie do ludzi
Pytanie do ludzi22 czerwca o 19:35
Ciekawe. Gdy zaczęła się chryja z basenem nagle burmistrz mówi basen będzie i robi kampanię w mediach i sprawa budżetu schodzi na drugi plan. Gdy rozchodzi się, że to nie on załatwił mercedesa jest kolejna impreza, gdzie chyba są tylko media burmistrza i w artykułach zapewnianie, że to on był decydentem. Może mi ktoś wyjaśni?
Lubię to! 7
Jaworzanka
Jaworzanka22 czerwca o 16:59
nudząc się w pracy oglądnęłam całość. Bera nigdy nie był moim idolem i na niego nie głosowałam.Ale wrażenie po oglądnięciu całości było jedno ; totalna opozycja przyszła na sesję znowu nieprzygotowana!!. Niech nam Detyna wytłumaczy o co mu chodziło mówiąc ,żeby nie budować basenu , a coś mniejszego.Że niby ma być tam sadzawka,lub 1/10 basenu? Następny Olszewski,może nam wytłumaczy po co mu dodatkowe spotkania i konsultacje.Czy naprawdę nie miał czasu żeby się zapoznać z tematem?A może czegoś jeszcze nie rozumie i potrzebuje czasu?Pana Kowalczyka prosiłabym ,żeby popracował nad swoimi wypowiedziami. Mówi szybko ,i chaotycznie i trudno zrozumieć po co zabiera głos. I na koniec zabrakło mi wypowiedzi człowieka który zna się na basenach, Pana Madeja.Moi drodzy nie piszę tego złośliwie , ale na sesję przychodźcie przygotowani, bo wasz przeciwnik jest jak na razie od was mocniejszy.
Lubię to! 2
Widz
WidzJaworzanka25 czerwca o 11:52
Bera przyszedł przygotowany? To dlaczego nie odpowiedział na pytania radnych o ekspertyzy i tereny zalewowe? Mota się w swoich wypowiedziach i ucieka od rzeczowych odpowiedzi.
Lubię to! 9
rozbawiony filmikiem
rozbawiony filmikiem22 czerwca o 16:45
żenada kupa śmiechu i nerwy puściły wodzowi jestem tylko ciekawy co ci biedni ludzie wszyscy ze sobą poczną jak era wodza się skończy chyba będą musieli wyjechać z Jawora bo wstyd będzie wyjść z domu i jaworzanom w oczy spojrzeć a to jak przytakują i klepią po ramieniu po prostu ubaw po pachy zaczyma się zastanawiać czy wogle radni eb mają swoje zdanie czy wodzu pisze wystapienia na kartkach do odczytania
Lubię to! 11
ATAK
ATAKrozbawiony filmikiem25 czerwca o 11:06
Wódz widać że jak było pytanie o Bandera w przychodni to widać nie lub niewygodnych pytań, bo wtedy denerwuje się, traci cierpliwość i zachowuje nieelegancko i zaczyna atakować kogoś kto zadał niewygodne dla niego pytanie.
Lubię to! 11
jaworzanin
jaworzanin22 czerwca o 15:17
Ja bym bardzo prosił radną Szynkler, aby w ślad za swoim publicznym wystąpieniem wszystkim również publicznie wyjaśniła, w jaki to sposób burmistrz powołał Dolnośląską Strefę Aktywności Gospodarczej? Dobrze, że nie dodała jeszcze, że ściągnął do Polski Mercedesa, bo Pan Morawiecki i przedstawiciele Mercedesa mocno byliby tym zaskoczeni.
Lubię to! 26
Daria
Daria22 czerwca o 14:33
A ja zapytam z ciekawości, czyim pomysłem było utworzenie strefy DSAG-S3, kto przygotowywał dokumenty, kto wnioskował o stworzenie takiego terenu i kto głosował uchwały? Kto przekonywał radnych a kto z radnych biadolił czy to aby się uda i po co powoływać coś takiego skoro jest już 1 teren pod strefe. Nie fałszujcie rzeczywistości i nie przypisuje się sobie cudzych zasług. Bera miał pomysł na który PP ani PIS nigdy by nie wpadło. Bo PP nk nie potrafiło się uporać z droga dojazdowa do terenu małej strefy.
Lubię to! 4
Adam
AdamDaria22 czerwca o 15:58
Burmistrz według ustawy nie ma możliwości powołania takiej strefy to należy do rządu. A tereny pod strefę były planowane już 2012 roku. Burmistrz niestety jedzie na pracy innych np PKP czy GDDKiA.
Lubię to! 21
SSE
SSEDaria22 czerwca o 16:13
Droga Dario, proszę poprosić burmistrza, aby pokazał dokument powołujący przez niego podstrefę DSAG-S3. Nie pokaże, bo takiego nie posiada-prawo tego nie przewiduje. Proszę zapoznać się z ustawą o specjalnych strefach ekonomicznych, która określa zasady i tryb ustanawiania specjalnych stref ekonomicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzania takimi strefami oraz szczególne zasady i warunki prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 4 tej ustawy to Rada Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki, ustanawia strefę w drodze rozporządzenia. Minister właściwy do spraw gospodarki przedstawia wniosek Rady Ministrów po uzyskaniu opinii zarządu województwa oraz zgody rady gminy właściwej ze względu na położenie strefy. To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości w temacie powołania strefy przy Cukrowniczej.
Lubię to! 4
Barnaba
Barnaba22 czerwca o 14:33
Już lans z wiechą jest i oczywiście zdjęcie. Czy ktoś może powiedzieć burmistrzowie że nie musi być na każdym zdjęciu, bo każdy wie jak wygląda?
Lubię to! 15
Pytanie
Pytanie22 czerwca o 14:04
Czy nikogo nie przeraża wywalenie 20 milionów na basen w parku, gdzie nie ma parkingu, a dojazd nie jest prosty? Czy przez to, że wychodzą szczegóły dot. basenu i poparcie spada to mamy nawał propagandy rodem z telewizji rządowej?
Lubię to! 15
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz22 czerwca o 13:58
Bardzo dobrze, że redakcja pokazała CAŁOŚĆ debaty z wystąpieniem radnych opozycji, koalicji i burmistrza. Nie pamiętam, by ktokolwiek się cieszył, że Jaguar ostatecznie zmienił lokalizację z Jawora. Pamiętam tylko, że pewien ówczesny wicepremier z pewnej zielonej partii o 3 literkach zaczął się chwalić pozyskaniem inwestora, który na przekór tym plotkom wybrał Słowację, a może po prostu za dużo "chcieli" od polskiego rządu.
Lubię to! 13
Adam
Adam22 czerwca o 14:16
Racja, to co się dzieje w innych mediach lokalnych to jest straszna propaganda godna rządzących.
Lubię to! 10
Reklama
Wieszcz
Wieszcz22 czerwca o 13:02
Boje się o naszą gminę. Jeśli ludzie którzy komentują na innych portalach nie są podstawieni i wierzą bezkrytycznie we wszystko, a jeśli tych ludzi jest więcej i zagłosują, bo dadzą się nabrać na takie teksty jak radnej Eweliny, Iwańskiego czy burmistrza. Ludzie lubią słuchać, że jest dobrze, boją się słuchać że jest źle, a jeszcze bardziej boją się zrozumieć że to co ktoś im mówił, okazuje się, że jest takie kolorowe lub ktoś ma korzyść osobistą z tego.
Lubię to! 17
To się porobilo
To się porobilo22 czerwca o 12:50
Uuu jak taką wiedzę ma pani radna jako urzędnik również to gratuluje staroście poziomu urzędników.
Lubię to! 12
K.
K.To się porobilo22 czerwca o 13:35
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
Lubię to! 4
Odp
OdpK.22 czerwca o 18:30
Nieporozumienie, miałem na myśli konkretnie tego jednego urzędnika.
Lubię to! 3
Kris
Kris22 czerwca o 12:27
Czy ludzie widzą co się w gminie dzieje, te afery, tanie show, dług który chyba niektórzy niespełna rozumu ludzie nazywają rozwojem i że mercedes spłaci dług. Dlaczego nikt na to nie reaguje i nie dopatruje się co się dzieje.
Lubię to! 16
strefa
strefa22 czerwca o 11:47
To Ewelina urzędnik a nie wie jak i kto powołuje strefy ekonomiczne? Pani Ewelino, proszę nas oświecić niby w jaki sposób burmistrz powołał podstrefę DSAG-S3? Swoim zarządzeniem, czy uchwała rady gminy? Proszę pokazać mieszkańcom dokument powołujący przez burmistrza Jawora tą podstrefę. Proszę zapoznać się z ustawą o specjalnych strefach ekonomicznych, która określa zasady i tryb ustanawiania specjalnych stref ekonomicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzania takimi strefami oraz szczególne zasady i warunki prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 4 tej ustawy to Rada Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki, ustanawia strefę w drodze rozporządzenia. Minister właściwy do spraw gospodarki przedstawia wniosek Rady Ministrów po uzyskaniu opinii zarządu województwa oraz zgody rady gminy właściwej ze względu na położenie strefy.
Lubię to! 19
Politykier
Politykierstrefa22 czerwca o 12:40
No ale zaraz radni EB rzucają argument, że chodził, załatwiał, prosił, błagał.
Lubię to! 11
Daria
DariaPolitykier22 czerwca o 14:34
Bo zaiste tak było, całe szczęście że rządzilo wtedy jeszcze PO to nie musiał błagać..
Lubię to! 0
cukrownicza
cukrowniczaPolitykier22 czerwca o 15:08
Chyba żartujesz? Tereny przy Cukrowniczej jeszcze przez p.Berą (2012r.) były wskazywane jako grunty dla inwestorów, a powołanie tam strefy było uzależnione od budowy jaworskiego odcinka S3. https://www.youtube.com/watch?v=9bbg4DFBJYU https://www.youtube.com/watch?v=-DQsLsvKh8E
Lubię to! 11
Obserwator sceny politycznej
Obserwator sceny politycznej22 czerwca o 11:42
Panie Bera a kto rzadzil w poprzednich kadencjach z Urbanskim ! Zapomnial pan ze to wlasnie pana koledzy z PLATFORMY !!! Moze.panu przypomniec takie nazwiska jak Baranski przew RM jak Borkowska V-ce przew RM . Ale z pana hipokryta ! A teraz probuje pan wybielac.swoja partie !!!
Lubię to! 28
Widz polityki
Widz politykiObserwator sceny politycznej25 czerwca o 12:02
Śmieszne, został szefem PO w tym okręgu, a odcina się do nich i ludzie myślą że on z żadnej partii jest, a to nieprawda bo za nim stoi PO, a właściwie kasa z PO bo oni mu kampanię finansowali i to oni powinni płacić za ten basen razem z burmistrzem.
Lubię to! 7
Komentator
Komentator22 czerwca o 10:53
Pani Ewelino gdzie pani przeczytała że opozycja cieszyła się z utraty inwestora? Może w propagandowym jaworskim tygodniku? Nie ładnie tak kłamać.
Lubię to! 24
Halina
HalinaKomentator22 czerwca o 12:26
No tam to propaganda pełną parą, zwłaszcza ten "wywiad" w ostatnim numerze, którym się chwalą burmistrzowskie profile.
Lubię to! 15
stulejarz pablo
stulejarz pabloHalina23 czerwca o 22:13
bylo kupowac dwutygodnik, ktory ze sklepow wypraszali, a nie teraz narzekac
Lubię to! 2
Hehe :)
Hehe :)22 czerwca o 10:43
Ewelina się zbłaźniła :D Nie powiedziała kto "zacierał ręce" z powodu Jaguara. Urojenia???
Lubię to! 20
niezależny obserwator
niezależny obserwatorHehe :)22 czerwca o 12:56
nie udawaj g łupka. Przypomnij sobie ,albo zobacz w archiwum komentarze wyśmiewające Berę jak się okazało ,że jaguara nie będzie.Te wszystkie wyzwiska , kpiny ,były "dziełem" większości ludzi którzy piszą na tym forum .Boli ?. Ale taka jest prawda.
Lubię to! 3
niezależny? ha ha
niezależny? ha haniezależny obserwator22 czerwca o 13:55
Niestety, proszę zobaczyć archiwalne artykuły tutaj. I również kpiono z Urbańskiego w komentarzach, więc proszę nie robić z Bery takiego poszkodowanego
Lubię to! 12
niezależny? ha ha
niezależny? ha haniezależny obserwator22 czerwca o 16:18
I tu również była krytyka działań byłego burmistrza, jak był u władzy, a czy jest coś takiego gdzie indziej?
Lubię to! 2
Maria
Maria22 czerwca o 10:22
Jakie były argumenty nie udzielenia absolutorium?
Lubię to! 3
Katarzyna
KatarzynaMaria22 czerwca o 19:35
poważne
Lubię to! 1
jEBłem
jEBłemMaria25 czerwca o 11:09
Dziura w budżecie.
Lubię to! 3
Nie dla EB
Nie dla EB22 czerwca o 09:48
Ludzie i media burmistrza w formie na e-le*nickie dosłownie trzy zdania o opozycji, która jest zła, bo ma wątpliwości, pytania o ekspertyzy i tereny zalewowe są bez odpowiedzi, a później wypowiedzi radnych, których cała strona jest o tym dlaczego opozycja jest zła. Imiona i nazwiska burmistrza i jego radnych są podkreślone, zero jakiekolwiek krytyki działań władzy. A to że budżet przeszedł to nie dziwie się bo bezradni nie zagłosują przeciw swojemu panu i władcy, ale kwiaty i podziękowania? Za co? Za dług miasta który rośnie? Albo za słowa że no wcześniej nie mogliśmy zając się basenem bo ważniejsze rzeczy, lub trzeba było mercedesa sprowadzić, ale to państwo sprowadziło mercedesa nie burmistrz. Dlatego nie ładnie sięgać po takie chwyty w swoich mediach, czyżby aż tak źle w poparciu było że trzeba takie coś?
Lubię to! 16
Rafał
Rafał22 czerwca o 09:39
Gdzie są argumenty JP do głosowania przeciw absolutorium dla burmistrza? Z jakiego powodu prawica nie udzieliła absolutorium?
Lubię to! 2
Reklama
Ma_do
Ma_do22 czerwca o 09:35
Gdzie pieniądze z zewnątrz? Komunikacja miejska zakupiona z własnych środków i utrzymywana przez mieszkańców, szalet miejski z własnych środków, remonty chodników z własnych środków, basen z własnych środków, itd. itd.
Lubię to! 12
urzędas
urzędas22 czerwca o 08:35
Pani radna Szynkler, a niby jak burmistrz mógł utworzyć DSAG-S3, skoro to jest podstrefa Wałbrzyskiej Strefy ekonomicznej (wcześniej Legnickiej) a strefy tworzy nie burmistrz, nie rada gminy, a Rada Ministrów w drodze rozporządzenia? Kto Pani takich bajek naopowiadał? Żeby urzędnik o takich podstawowych rzeczach nie wiedział...
Lubię to! 22
znawca tematu
znawca tematuurzędas22 czerwca o 12:07
Tak okłamują mieszkańców Jawora. To jest ich koniec. Pełna kompromitacja!
Lubię to! 15
EWA
EWAznawca tematu22 czerwca o 19:12
Nadzieja w ludziach myślących , którzy pójdą do wyborów . Koniec tego cyrku jest bliski. Mam pewność ,że jaworzanie zrozumieli wreszcie co się dzieje. Mobing, zwalnianie pracowników , galopujący dług, brak mieszkań , i przypisywanie sobie nie swoich zasług. Wystarczy ...........
Lubię to! 6
Do znawców tematu
Do znawców tematuurzędas22 czerwca o 13:13
A czy to prawda że opozycja zgłosiła projekt budowy boiska przy SP/Gim nr 2, a radni władzy jednogłośnie odrzucili projekt?
Lubię to! 9
znawca tematu
znawca tematuDo znawców tematu22 czerwca o 15:38
Odrzucili - to prawda. Pawlinow - nauczyciel z SP/Gim nr 2 też był przeciw. Sabotaż :/
Lubię to! 11
Hipokryzja
HipokryzjaDo znawców tematu22 czerwca o 16:13
Haha, a twierdził, że nie sprzeciwia się boisku tylko populizmowi opozycji, a zasłania się dobrem dzieci w przypadku basenu, a swoją drogą sprawa basenu to nie czasem populizm? Rozumiem gdyby projekt złożyło jego ugrupowanie to by nie miał nic przeciwko i nie było by to żaden populizm, wręcz pilna i potrzeba inwestycja? Radny żył w czasach gdy władza wiedziała lepiej więc dlaczego powiela ten sam schemat? Dlaczego burmistrz nie korzysta z pomysłów innych, tylko musi wszystko jako swoje przedstawiać?
Lubię to! 4
ATJ
ATJDo znawców tematu28 czerwca o 12:01
Nie ważne czy szczebel najwyższy czy samorządowy tak samo jest.
Lubię to! 0
.
.22 czerwca o 08:34
Potrafią tylko robić miny jak przemawiają. I gadac bzdury,aby tylko się uaktywnić przed wyborami. Gadanie bzdur jak to stwierdził radny. Niech się zajmą swoją praca zamiast się lansować na Mercedesie. Radnej od bzdur to już się całkiem wszystko pomieszało. A radny płaczący łabędź byleby nie śpiewał. Radny Iwanski znowu obiecuje, uwaga jest przed wyborami za rok powie,ze był zdeterminowany.
Lubię to! 13
Poliglota
Poliglota.7 lipca o 07:54
Zapomniałeś o :..."hop siup" - cyt. Daniel Iwański Przewodniczący RM w Jaworze
Lubię to! 0
Tragedia
Tragedia22 czerwca o 08:09
No proszę kiedyś radnyIwanski twierdził ze przed wyborami mógł obiecać wszystko a dziś Bander nie życzy sibie żeby opozycja go pouczała. Pycha kroczy przed upadkiem. Dajcie spokoj. Panie Bander chyba ustrój się Panu pomylił. To nie zamordyzm chiński .
Lubię to! 16
Kiedy to się zmieni
Kiedy to się zmieniTragedia22 czerwca o 12:44
Radny Bander jest tak pewny siebie bo ma plecy w postaci burmistrza i może robić co chce.
Lubię to! 5
oby jak najszybciej
oby jak najszybciejTragedia22 czerwca o 16:43
Moim zdanie radni władzy są zbyt pewni wygranej burmistrza w wyborach i dlatego tak się zachowują po chamsku. Mogą się przejechać na tym.
Lubię to! 6
Kibic
KibicTragedia25 czerwca o 11:32
Czytam i się zastanawiam czy aby nasze miasto nie zmieniło się? Jest ładniej ,zadbane skwery nowe chodniki tylko myślę że to zasługa ZLK a nie burmistrza , a jeśli się mylę to przepraszam i proszę niech nasz burmistrz zajmie się wyremontowaniem kamieniczek w rynku , pomalowaniem arkad bo syf i smród niech zajmie się skargami jakie wpływają na dyrektorów i kierowników poległych jjednostek .Powodzenia
Lubię to! 4
Lokalny Patriota
Lokalny PatriotaKibic25 czerwca o 12:57
A dodam też, że jest upadek małych sklepów. Coraz więcej jest zamykanych, a w ich miejsce powstają albo lombardy, albo "kasyna" do których wchodzi policja. Coraz więcej widać pustych witryn i kartek "do wynajęcia". Burmistrz się chwali że mercedes to 500 miejsc pracy (teraz już 1000, a do 2019 może podbije do 2000 albo i więcej burmistrz wynegocjuje bo on wszystko negocjował...) ale do czasu wybudowania chyba wszystko zostanie do wynajęcia i będziemy "Las Jaworas" same kasyna i lombardy. Dlaczego wspiera się lokalnych przedsiębiorców?
Lubię to! 6
DSAD-S3
DSAD-S322 czerwca o 08:08
Radna Szynkler powiedziała, że DSAG-S3 powołała burmistrz. Skąd ona ma takie informacje?! Specjalne strefy ekonomiczne tworzone są na podstawie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych przez RADĘ MINISTRÓW W DRODZE ROZPORZĄDZENIA z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej(http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2015-1874). No jak radna takie informacje rozpowszechnia publicznie, to już nie dziwię się już skąd mieszkańcy mają o tym błędne zdanie.
Lubię to! 19
NiEB
NiEBDSAD-S322 czerwca o 11:52
No ludzie nie czytają i wierzą i zamawiają artykuły gdzie komentarze są takie że burmistrz wszystko sam zrobił, nawet mercedesa sprowadził.
Lubię to! 12
Jaworzanin
JaworzaninDSAD-S322 czerwca o 12:05
Taka kobieta jest radną? Co ona tam robi? Wstyd takie rzeczy opowiadać. Brak kompetencji. Niech lepiej siedzi cicho :/
Lubię to! 17
Kolega z ławki
Kolega z ławkiJaworzanin7 lipca o 07:55
Słaba już była w szkole...
Lubię to! 1
Obserwator
Obserwator22 czerwca o 07:00
Panie o operatorze kamery.Proszę o kręcenie twarzy wypowiadającego się a nie pleców.Czasem jak cos sie nie dosłyszy to można odczytac z ruchu warg a tu co?
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.