Logo Jawor24h.pl
Reklama

(FILM) Ryszard Jaśpiński wygrał sprawę sądową z powiatem

Ryszard Jaśpiński wygrał sprawę sądową z powiatem o przywrócenie do pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

Reklama

Komentarze (88)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworek
Jaworek4 października o 16:56
Nowa Rada Powiatu rozliczy.szczegółowo koszty przegranych procesów.
Lubię to! 1
Feniks
FeniksJaworek5 października o 13:28
O tak powinni sowitą karę ponieść. Rozliczymy ich najpierw przy wyborach. A później publicznie
Lubię to! 1
kompleksowo
kompleksowoJaworek5 października o 18:00
i w gminie
Lubię to! 3
Ewa
Ewa4 października o 08:53
A kto sfinansuje kolejne wypowiedzenie .
Lubię to! 0
Ewela
EwelaEwa4 października o 10:08
A kogo to obchodzi? Starosta ma prawo dobierać sobie zespół.
Lubię to! 3
Zenek
Zenek3 października o 11:04
Ryszard J wygrał sprawę w Sądzie lecz w dniu dzisiejszym otrzymał kolejne wypowiedzenie umowy o pracę.
Lubię to! 0
%
%Zenek3 października o 16:19
czyli podobnie, jak zrobił burmistrz z byłą Panią sekretarz?
Lubię to! 2
k
kZenek3 października o 17:23
Może partyjni koledzy pana Ryszarda J, którzy teraz rządzą miastem dali przykład, jak zwalniać ludzi? Pani Ewa U też wygrała w Sądzie i ma prawomocny wyrok o przywrócenie, a w jednym dniu dostała pismo o restytucji i kolejne wypowiedzenie. Sprawa znów wróciła do sądu i dodatkowo prokuratura prowadzi postępowanie m.in. dotyczące prowadzonej polityki kadrowej.
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninZenek3 października o 21:22
W gminie pozwalniano doświadczonych fachowców, wieloletnich pracowników, niektórych tuż przed osiągnięciem ochrony przedemerytalnej. Po wielu talach rzetelnej pracy nagle zostali bez źródła utrzymania, ubezpieczenia zdrowotnego. Nie występowali w mediach, bo sytuacja, w jakiej nagle się znaleźli po wielu latach dobrej pracy, była dla nich zbyt trudna, by się tym dzielić ze wszystkimi. O tym, że nie jest to obojętne dla zdrowia i dla rodziny, której to dotknęło, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Tak niestety zostali potraktowani przez Pana partyjnych kolegów Panie Ryszardzie. Nie są to pojedyncze przypadki, więc nie jest Pan odosobniony w swych doświadczeniach. Życie toczy się dalej...
Lubię to! 4
ami
ami1 października o 20:05
Bezzasadnie zwolniony szef lokalnych struktur SLD? Ciekawe. To zróbcie wywiad z radnym Detyną, niech opowie, z czym do niego przychodzą pracownicy urzędu i gminnych jednostek, gdzie rządzą ludzie PO i SLD.
Lubię to! 6
Jola
Jola1 października o 13:28
schronisko młodzieżowe nareszcie uwolniło swoją energię i ludzie nie chcą powrotu do przeszłości
Lubię to! 4
Opublikujcie mój komentarz!
Opublikujcie mój komentarz!1 października o 11:57
Ojej, to jednak Powiat nie taki super, jak tutaj wypisujecie.
Lubię to! 2
dobra zmiana
dobra zmianaOpublikujcie mój komentarz!1 października o 12:35
Ojej, w powiecie nie ma czystek kadrowych jaworzan, by pozatrudniać ludzi z innych powiatów, a schronisko za nowego dyrektora ożyło i ma super winiki. Za poprzednika była stagnacja i straty. Schroniskiem młodzieżowym, jak sama nazwa mówi powinna kierować osoba młoda, energiczna.
Lubię to! 6
Janek
Janekdobra zmiana2 października o 10:46
Schronisko ma dobre wyniki, więc dyrektor powinien zostać i wycofać swoją wyborczą kandydaturę na urząd burmistrza.
Lubię to! 5
zmiany kadrowe
zmiany kadrowe1 października o 11:27
Po wymianie kierowników w jednostkach, którzy robią u siebie wymianę kadr, przeszedł czas na urząd. Zaczęto od sekretarza, aby móc iść w dół, bo sekretarz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych odpowiada za realizowanie polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Może poprzednia sekretarz nie chciała bezzasadnie zwalniać niewinnych wieloletnich fachowców-jaworzan i była "przeszkodą", którą trzeba było usunąć? A w dodatku na jej miejsce już czekał ktoś inny, bo stanowiska doradców burmistrza miały zniknąć? Po wymianie sekretarza, zaczęła się wymiana wieloletnich, apolitycznych pracowników urzędu. W starostwie p. Laskowski nie przeprowadził „czystek” kadrowych, by pozatrudniać ludzi z innego powiatu. Schronisko od lat jechało na startach. Po zmianie Dyrektora nareszcie ma dobre wyniki.
Lubię to! 7
SLD
SLD1 października o 09:57
Skoro Pana Ryszarda-przewodniczącego lokalnych struktur SLD-tak boli bezzasadne zwalnianie ludzi, to dlaczego w gminie bezzasadnie zwalniani są bezpartyjni JAWORZANIE-doświadczeni fachowcy? Przecież wszyscy wiedzą, że teraz miastem rządzą ludzie z PO i SLD. Może niech Pan Ryszard porozmawia radnym Detyną, który od początku kadencji uważnie śledzi wszystkie ruchy kadrowe Burmistrza Bery. Chciał o tym mówić na ostatniej sesji rady, ale Przewodniczący Daniel Iwański odebrał mu głos. Jak wieloletnim, bezpartyjnym, wykwalifikowanym pracowniku urzędu, takimi metodami, jak zamykanie na klucz w pomieszczeniu, wymusza się rezygnację ze stanowiska, po czym bezzasadnie zwalnia i przy tym jeszcze pomawia za cudze zaniedbania (straty, jakie powstały wcześniej pod bezpośrednim nadzorem obecnej skarbniczki). Sąd pracownika przywrócił do pracy, ale Burmistrz nawet nie dopuścił go do wykonywania dotychczasowych obowiązków, wręczając kolejne bezzasadne wypowiedzenie. Sprawa ponownie trafiła do Sądu. Dodatkowo prokurator w tej i innych sprawach prowadzi postępowanie. Jak wyglądają wybory i konkursy to odrębna historia.
Lubię to! 6
sprawy
sprawySLD1 października o 11:09
Wystarczy spojrzeć choćby na zatrudnienie strzegomianki-p. Żmijewskiej na stanowisku sekretarza. 1 lutego 2016r. wpłynął do sejmu projekt zmiany ustawy o pracownikach samorządowych likwidujący tzw. "gabinety polityczne" (stanowiska doradców), na którym p. Bera zatrudnił bez naboru p. Żmijewską. Trzeba było więc znaleźć inny stołek. Zamknięto więc poprzednią sekretarz na klucz, po czym przeniesiono na niższe stanowisko, które w niedługim czasie zlikwidowano, pomawiając ją przy tym za spowodowanie strat dla gminy, które powstały jeszcze pod rządami obecnej skarbnik (tej o dziwo nie tylko nie odwołano za to, ale jeszcze wyróżniono). Sam nabór na stanowisko sekretarza, który wygrała p. Żmijewska też budzi w opinii publicznej liczne kontrowersje. Trudno go uznać za ważny, skoro stanowisko sekretarza nie było wolnym stanowiskiem urzędniczym, o jakim mowa w art. 12 ust. 1 i 13 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych, bo poprzednia sekretarz w trakcie naboru skutecznie uchyliła się od niekorzystnego dla niej przeniesienia. Nie można było więc przeprowadzić naboru na zajęte stanowisko, ani zatrudnić dublera. Także w ogłoszeniu o naborze naruszono zasadę *** wymaganą art. 11 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych, bezzasadnie ograniczając kryteria naboru do konkretnych studiów podyplomowych i certyfikatu, które jak się okazało zaskakująco pasowały do kwalifikacji posiadanych przez p. Żmijewską, a wyboru p. Żmijewskiej na sekretarza w zaskakująco szybkim tempie dokonał 3-osobowy zespół, który w 100% składał się z ludzi politycznie powiązanych z p. Berą (członkiem PO kandydującym z EB Razem): Agnieszka Rynkiewicz (członek SLD), Tomasz Panasiuk (członek PO i niedoszły kandydat do rady miejskiej z EB Razem)-jako Kierownik utworzonego dla niego Referatu Gospodarki Mieszkaniowej i Daniel Iwański (radny z EB Razem)-jako Przewodniczący Rady, który nawet nie był pracownikiem urzędu. Dublerka p. Żmijewska została zatrudniona na zajętym stanowisku sekretarza z dniem 01.04.2016r. O tych i innych niepokojących sprawach kadrowych i nie tylko od dawna rozmawia się na mieście, a prokuratura prowadzi śledztwo.
Lubię to! 6
Janek
JanekSLD2 października o 09:46
Pan Bera miał prawo skompletować zespół pracowniczy realizując w ten sposób swoją koncepcję funkcjonowania urzędu.W tym zespole miejsca dla p.Ewy nie było i nie będzie. Odrębnym zagadnieniem jest wymuszenie , którym zajmuje się odpowiedni organ i należy poczekać na jego decyzję.
Lubię to! 3
Daniel
DanielJanek4 października o 07:50
Janku, burmistrz miał prawo skompletować sobie zespół, ale nie ma prawa naruszać prawa, by pozbyć się dotychczas zatrudnionych pracowników. P. Ewa nie jest pojedynczym przypadkiem. Takie myślenie prowadzi na ścieżkę karną, już burmistrz Tomczak miał okazję przekonać się o tym na własnej skórze.
Lubię to! 3
Prawo
PrawoJanek4 października o 07:58
Wiesz Janku, osobom, które nie znają prawa ruchu drogowego, też wydaje się, że im wszystko wolno, a reszta uczestników ruchu, to gamonie, przekonują się dopiero o tym, że jednak są ramy prawne zachowań, których przekraczać nie wolno, gdy zapłacą wysoki mandat, utracą prawo jazdy i spędzą noc w areszcie. Potem nie mają już okazji poruszania się po ulicy i już nikomu nie zagrażają swoją brawurową jazdą. W przypadku prawa pracy, czy prawa wyborczego jest podobnie. Wszystkie mają wspólny mianownik-Prawo karne, które jest i działa w Polsce być może jeszcze zbyt opieszale, ale jednak jest i jest egzekwowane.
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniec30 września o 15:39
A mnie nurtuje jedno pytanie-czy funkcjonariusze publiczni mogą wykorzystywać swoje służbowe-publiczne-stanowisko, konta społecznościowe, sprzęt i pracowników do agitacji wyborczej na rzecz swojego komitetu wyborczego i swojej osoby? Czy to nie jest jakaś forma nadużycia władzy?
Lubię to! 4
mieszkaniec 2
mieszkaniec 2mieszkaniec1 października o 10:47
wielu mieszkańców nurtuje to pytanie, są zarejestrowane jeszcze 3 inne komitety, więc niech pilnują, aby prawo było przestrzegane
Lubię to! 2
Maciuś
Maciuś 29 września o 14:27
Wdrażany program naprawczy dla tej jednostki nie może być przerwany i wydaje mi się że Zarząd Powiatu wie co powinien zrobić aby nie powróciły czasy tak znacznego dotowania jej działalności. Po ujawnieniu pewnych dodatkowych faktów, mam nadzieję, że sąd powróci do wyroku wydanego w pierwszej instancji gdzie sytuacja była całkowicie odwrotna.
Lubię to! 1
Reklama
Mac_rem
Mac_rem28 września o 22:10
W mojej ocenie jest to jedna wielka porażka sądu. Kilka lat błędnych decyzji, ciągłego gigantycznego dotowania tej instytucji, kosztem np. mojej szkoły. A gdy widać już dziś efekty ciężkiej wielomiesięcznej pracy i coraz lepszych wskaźników, znów zachęta aby powróciły te czasy zarządzania rodem z czasów poprzedniej epoki.
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzanin28 września o 21:49
No cóż Panie Ryszardzie, doświadczył Pan tego, o czym od 4 lat pisze się na tym portalu i mówi na mieście, a czego pracownicy gminy doświadczają od początku tej kadencji. Żaden z nich przy tym nie mógł liczyć na towarzyszy partii, która wesprze w ciężkich chwilach, bo wszyscy są bezpartyjni. Większość zwolnionych doświadczonych pracowników-JAWORZAN przeszło o wiele trudniejszą drogę i do dziś boryka się z problemem z pracą i zdrowiem bo przebytych doświadczeniach. Jest Pan człowiekiem, ma uczucia, zobowiązania. Inni też. Nie wszyscy jednak zdają się to zauważać lub wręcz nie chcą tego widzieć przy nazwijmy to kolegialnie "czystkach kadrowych".
Lubię to! 1
:)
:)28 września o 21:26
Super. Gratki.
Lubię to! 0
rada
rada28 września o 21:23
Praca na tym stanowisku jest stresująca i praktycznie nie ma limitu czasowego a Pan Ryszard wygląda na mocno "pochylonego" w wieku albo zdrowiu. Przeszedł Pan wyczerpujący okres, niech Pan odpocznie, bo szkoda zdrowia. Młody ma energię, niech działa, niech rozkręca ten "biznes", a jak zostanie burmistrzem, to stanowisko się zwolni.
Lubię to! 2
Roman
Roman28 września o 21:12
rzeczowe podejście do człowieka pokazał pan starosta, wyszło nieludzkie traktowanie pracownika, który tyle lat poświęcił swojej pracy............. niestety polityka stała się ważniejsza niż człowiek.Bardzo to smutne.
Szkoda ,że sąd musi przywracać człowieczeństwo i szacunek dla pracowników......................
Lubię to! 1
Prawda
PrawdaRoman28 września o 22:16
Nic tu polityka nie ma znaczenia tego pana nie było bardzo długo w pracy a i jego zarządzanie nie należało do najlepszych. A teraz za nowego gospodarza schronisko jak i pałacyk w Muchowie wyszły z cienia.
Lubię to! 2
Roco
RocoRoman28 września o 22:26
Roman byłeś przy zwalnianiu? Opisz te nieludzkie zachowanie. Starosta to dobry człowiek i z pewnością nie zachowuje się tak jak niektórzy będący przy władzy.
Lubię to! 2
Pracownik
PracownikRoco29 września o 17:07
A czy pan Roco był zwalniany przez pana Starostę, że wie, jak to jest być przez Niego zwalnianym? Czy w ogóle jakieś zwalnianie może być dla pracownika przyjemne?
Lubię to! 1
Praca
PracaRoco29 września o 20:35
Nie zamykał w pokoju i nie stwarzał toksycznej atmosfery pracy.
Lubię to! 2
urzędnik
urzędnikRoco29 września o 22:19
racja, w powiecie nie stosuje się systemu zarządzania rodem z Komuny i nie zamyka się ludzi i nie stosuje innych form nacisku, by wymusić na nich rezygnację z pracy lub niekorzystną zmianę stanowiska
Lubię to! 3
wyniki
wyniki28 września o 20:04
Za pana Jaśpińskiego schronisko wykazywało straty, a za pana Kowalczyka wychodzi z impasu.
Lubię to! 1
Rozczarowany
Rozczarowany28 września o 19:30
Szanowni redaktorzy portalu Jawo24 dlaczego nie było wywiadu z panią Uciurkiewisz która została przywrócona do pracy po tym jak burmistrz niesłusznie ją zwolnił ? Myślałam że ten portal jest obiektywny ale widzę że się myliłam. Inne standardy stosujecie dla UM a inne dla Starostwa ?
Lubię to! 0
obserwator
obserwatorRozczarowany28 września o 19:39
jawor24h.pl jako chyba jedyny portal pisał o tej sprawie. na innych portalach nie widziałem nawet wzmianek o tym, bo wiadomo kto je opłaca.
Lubię to! 1
racja
racjaobserwator28 września o 19:43
to prawda, to najbardziej rzetelny i obiektywny portal w okolicy
Lubię to! 1
?
?obserwator28 września o 21:00
A czy pani Ewa Uciurkiewisz miała możliwość wypowiedzenia się na tym portalu tak jak pan Jaśpiński ?
Lubię to! 0
...
...obserwator28 września o 22:12
miała, ale nie skorzystała, ale jeśli obserwuje, jak inni korzystają z szerokich mediów, gdy coś się dzieje, to następnym razem może skorzysta
Lubię to! 1
obserwator 2
obserwator 228 września o 17:27
Jakie efekty były wcześniej to można było sobie niedawno poczytać. Wychodzi na to, że działanie niezgodne z prawem w dobrej wierze to wręcz sukces. Można tylko się za głowę chwycić.
Lubię to! 1
straty
stratyobserwator 228 września o 19:57
ciekawe jak prokurator do tego podejdzie, bo przecież po burzliwej sesji, na której odwołano p. Baranowskiego była mowa, że zostało w tej sprawie złożone zawiadomienie
Lubię to! 1
katolik
katolik28 września o 16:39
Panie Ryszardzie.Ktoś chciał wskoczyć na Pana miejsce i wszystko było dogadane. Tylko ten ohydny sąd mial inne zdanie. I wszystko się wali panie Laskowski.
Lubię to! 1
lokalny patriota
lokalny patriotakatolik29 września o 07:20
A na czyje miejsce wskoczyła radna Wojda-Elbrah, żona radnego Pawlinowa, zamiejscowi: Żmijewska, Sozańska, Bania, etc.? Co się stało z tymi pracownikami-jaworzaniami? Może Pan Ryszard wie, bo przecież stoi na czele lokalnego SLD, z którego wywodzi się zastępca burmistrza?
Lubię to! 3
Czystka
Czystkalokalny patriota29 września o 20:34
Właśnie! A podobno ostatnio w UM była znów czystka i to na niskich szczeblach?
Lubię to! 2
bezczynność
bezczynnośćlokalny patriota30 września o 17:34
no jak nie ma żadnej reakcji, to dotyka to coraz większej grupy osób
Lubię to! 1
sami swoi
sami swoilokalny patriota1 października o 19:31
Teraz urzędujący w ratuszu Żmijewska, Sozańska i Bania zajmują się wyborami w mieście, a jednym z pierwszych działań, było wyniesienie 9-osobowej Miejskiej Komisji Wyborczej poza Ratusz zaraz po jej powołaniu. Ludzie zastanawiają się, gdzie teraz będzie depozyt dokumentacji obwodowych komisji wyborczych, w tym kart do głosowania-w budynku nowej siedziby MKW, czy w Ratuszu?
Lubię to! 2
obiektywna
obiektywna 28 września o 16:25
P. Ewa Uciurkiewicz też wygrała sprawę sądowa z burmistrzem Jawora i dlaczego nic nie piszecie w tej sprawie, tylko piszecie o p.Jaśpińskim . Czy to taka jest rzetelność i obiektywność mediów?????
Lubię to! 0
obiektywny
obiektywnyobiektywna 28 września o 19:33
Zamiast pisać o rzetelności lepiej użyj wyszukiwarki.
https://jawor24h.pl/ewa-uciurkiewicz-przywrocona-do-pracy,10923,a.html
Lubię to! 1
obiektywna
obiektywnaobiektywny28 września o 21:22
jak faktycznie pisali to sory
Lubię to! 1
bardziej obiektywny
bardziej obiektywnyobiektywna 28 września o 19:45
pisał portal, zresztą ten portal pisze o wszystkim, nie ma tu zamiatania pod dywan i dlatego ma takie wzięcie
Lubię to! 1
Reklama
Jaworzanek
Jaworzanek28 września o 16:25
Ale p. Ewa ustawiła się w Starostwie i nie powinna narzekać.
Lubię to! 0
rzetelność
rzetelnośćJaworzanek28 września o 20:48
Chyba Ty się ustawiłeś/aś "Jaworzanek". Pani Ewa została w kwietniu przywrócona do pracy w Urzędzie Miejskim, ale nie została dopuszczona do wykonywania swoich obowiązków i dostała kolejne bezzasadne wypowiedzenie, więc sprawa ponownie trafiła do Sądu i dodatkowo do Prokuratury. Z tego co słychać to rozprawa ma się odbyć jeszcze przed wyborami-9 października-no chyba że ktoś ze strony pozwanego zawnioskuje, aby odroczyć rozprawę lub wpłynąć na przedłużenie postępowania. Na bieżąco będziemy o tym informować.
Lubię to! 1
obserwator
obserwator28 września o 15:10
burmistrz Bera miał prawomocny wyrok sądu o przywróceniu zwolnionej z pracy poprzedniej p.sekretarz(jaworzanki) i wcale nie przywrócił jej do pracy tylko w pierwszym dniu kiedy przyszła do pracy dał jej znowu kolejne wypowiedzenie . Panie Ryszardzie niech Pan sam sobie odpowie na pytanie czy postępowanie burmistrza Bera z Platformy Obywatelskiej było zgodne z prawem ?? Teraz znowu sprawa jest w sądzie, pewnie znowu potrwa to wiele miesięcy.
Mnie kompletnie nie podoba się postępowanie burmistrza Bery. Uważam Panie Ryszardzie że czas na emeryturę, szkoda zdrowia , życie i zdrowie ma się jedno , czas zostawić politykę, a wybrać własne zdrowie,
Lubię to! 4
Gregory
Gregoryobserwator29 września o 08:07
KŁAMIESZ!!! Uważaj, bo rozpowszechnianie kłamstw w okresie przedwyborczym może źle się skończyć...
Lubię to! 0
Pravda
PravdaGregory29 września o 20:32
Jakie kłamstwo, to prawda jest
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzaninGregory29 września o 22:13
i po co ta agresja? nie zastrasza mieszkańców, bo całkowicie zniechęcisz ich do wyboru
Lubię to! 1
do Gregory
do Gregoryobserwator30 września o 09:38
Gregory najlepiej spytaj byłą sekretarz czy dostała kolejne wypowiedzenie po "przywróceniu do pracy" i czy sprawa znowu jest w sądzie , No i spytaj dlaczego była p.sekretarz nie pracuje w urzędzie po przywróceniu do pracy i dlaczego kolejne sprawy są w sądzie ?
Lubię to! 1
Ania
Ania28 września o 15:06
Brawo Panie Ryszardzie. Duzo zdrówka życzę.
Lubię to! 2
ja
ja28 września o 13:42
Gratulacje Panie Ryszardzie:)
Lubię to! 0
Orka
Orkaja28 września o 16:47
Ale czego? Tego, że obecny ma dużo lepsze wyniki i rozwija się schronisko jak nigdy wcześniej.
Lubię to! 1
Janek
Janek28 września o 13:38
Gratuluję i życzę efektów w pracy.
Lubię to! 1
metody
metody28 września o 12:56
Sz. Panie Ryszardzie. Patrząc na to, co się teraz dzieje w mieście, to i tak miał Pan dużo szczęścia, bo w powiecie przynajmniej nikogo się nie zamyka, aby wymusić na nim rezygnację czy zmianę stanowiska.
Lubię to! 1
Janek
Janek28 września o 12:08
Super wiadomość.Panie Ryszardzie czas na gruntowne sprzątanie.
Lubię to! 2
działkowiec
działkowiecJanek28 września o 19:59
ogródka
Lubię to! 1
wyroki sądu
wyroki sądu28 września o 11:48
A czy Burmistrz Bera pochwalił się p. R.Jaśpińskiemu i wszystkim mieszkańcom przed kamerami, jak on się zachował, gdy zapadł wyrok o przywróceniu do pracy niesłusznie zwolnionej poprzedniej sekretarz gminy? https://jawor24h.pl/ewa-uciurkiewicz-przywrocona-do-pracy,10923,a.html
Lubię to! 1
Monia
Moniawyroki sądu28 września o 12:55
Jak się zachował? Zwolnił ją znów, po 3 dniach...
Lubię to! 1
farsa
farsaMonia28 września o 14:26
nawet nie dopuścił do wykonywania obowiązków na dotychczasowym stanowisku
Lubię to! 1
PP
PPMonia28 września o 19:42
Monia, na tamtym świecie liczy się tylko to, jakim było się człowiekiem, jak traktowało się bliźniego i jaki miało się stosunek do Bożych praw. Boga nie da się oszukać.
Lubię to! 1
AŻ
Monia28 września o 21:59
Nikt nie wie ile jest mu pisane być na tym świecie i czy zdąży odpokutować swoje grzechy. Po tamtej stronie nie da się oszukiwać ani manipulować. Majątku ani władzy na tamten świat nie da się przenieść, liczy się tylko człowiek i jego zachowanie. Każda łza, którą wywołaliśmy na Ziemi jest po tamtej stronie rozliczona.
Lubię to! 2
pełne info
pełne infowyroki sądu28 września o 13:05
Sąd Pracy w kwietniu b.r. przywrócił do pracy niesłusznie zwolnioną byłą Panią sekretarz gminy-naszą jaworzankę, uczciwego i kompetentnego urzędnika, a burmistrz chyba nie mógł pogodzić się z tym wyrokiem, bo przez 10 dni od dnia zgłoszenia gotowości do pracy przez pracownika nie przywracał go, aż w w końcu w jednym dniu wręczył pismo informujące o przywróceniu i chcąc niwecząc skutek wyroku w postaci przywrócenia, wręczył kolejne niezasadne wypowiedzenie. Sprawa znów trafiła do Sądu Pracy i do Prokuratury.
Lubię to! 1
Janek
Janekpełne info28 września o 15:45
Pan Bera wykonał wyrok Sądu,a następnie zwolnił pracownika windykacji bowiem ma takie prawo.Prokurator nie ma w tym przypadku żadnych argumentów Sąd pracy tak,chociaż tym razem wygra pracodawca.
Lubię to! 0
Jaworzanek
Jaworzanekpełne info28 września o 16:26
Ale p. Ewa ustawiła się w Starostwie i nie powinna narzekać.
Lubię to! 1
raczej nie
raczej niepełne info28 września o 19:35
Janku, zostaw Prokuratorowi jego zadania, bo gdyby uznał, że nie naruszono prawa, to umorzył by postępowanie. Co do sądu, to nie rokuj wyroków przed zakończeniem procesu.
Lubię to! 1
RP
RPpełne info28 września o 19:39
Widzisz Janku, pracodawca nie ma prawa bezzasadnie zwalniać, a tak właśnie postępuje obecny burmistrz, który reprezentuje Urząd.Prokurator widać ma inne zdanie od Ciebie, skoro wszczął postępowanie.
Lubię to! 1
naruszenie Prawa pracy
naruszenie Prawa pracywyroki sądu28 września o 19:04
W przypadku, gdy pracownik zostaje niesłusznie lub bezprawnie zwolniony, po czym wyrokiem Sądu Pracy przywrócony do pracy, a następnie w niedługim czasie po przywróceniu stosunek pracy z pracownikiem znów został bezzasadnie rozwiązany, to w takim przypadku można mówić o naruszeniu zasad współżycia społecznego, dyskryminacji przy rozwiązywaniu stosunku pracy (art. 18 (3a K.p.) a nawet o złośliwym i uporczywym naruszaniu praw pracowniczych (art. 218 k.k.), gdyż takie działanie pracodawcy faktycznie zmierza do zniweczenia skutku wyroku Sądu Pracy w postaci przywrócenia do pracy pracownika. Takie zachowanie pracodawcy jest przesłanką nie tylko uznania takiego wypowiedzenia za bezzasadne, ale także do wszczęcia postępowania karnego.
Lubię to! 1
RP
RPnaruszenie Prawa pracy28 września o 20:12
Dyskryminacja w stosunku pracy ze względu na przekonania polityczne pozostaje w ścisłym związku z konstytucyjną zasadą wolności wyrażania poglądów, w tym również politycznych (art. 54 ust. 1 Konstytucji RP). Wolność ta doznaje jednak ograniczeń w przypadku niektórych kategorii pracowników-tam, gdzie ustawodawca to wskaże w wyraźnej podstawie prawnej. Na przykład, członek korpusu służby cywilnej (art. 78 ust. 2 ustawy z 21 stycznia 2008 r. o służbie cywilnej, DzU nr 227, poz. 1505 ze zm.) czy urzędnik państwowy zatrudniony w Kancelarii Sejmu, Senatu, Prezydenta RP, Biurze z KRRiT (art. 451 ust. 1 ustawy z 16 września 1982 o pracownikach urzędów państwowych, DzU z 2001 r. nr 86, poz. 953 ze zm.) nie może publicznie manifestować swoich poglądów politycznych. Nie oznacza to jednak, że wyżej wymienieni pracownicy nie mogą być dyskryminowani w pracy ze względu na przekonania polityczne. Pozostali pracownicy mają pełne prawo manifestować soje poglądy polityczne i nie mogą być za to zwalniani. Warto zwrócić uwagę, że zakazana jest dyskryminacja w zatrudnieniu ze względu na przekonania polityczne, a nie tylko ze względu na przekonania polityczne dyskryminowanego pracownika. Jeżeli więc pracodawca zwalnia danego pracownika tylko z tego powodu, że został zatrudniony w danym urzędzie w okresie, gdy u władzy było inne ugrupowanie polityczne, to działanie takie stanowi dyskryminację ze względu na przekonania polityczne, niezależnie od tego, jakie rzeczywiście poglądy polityczne miał lub ma pracownik (tzn. nawet gdyby założenie pracodawcy co do przekonań politycznych pracownika było błędne, to i tak doszłoby do dyskryminacji ze względu na przekonania polityczne).
Lubię to! 1
ratuszowe historie
ratuszowe historienaruszenie Prawa pracy28 września o 21:11
http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/wyrok-na-tomczaka,379082,art,t,id,tm.html
Lubię to! 1
pełne info
pełne info28 września o 11:26
Może p.R.J. poinformuje od razu, że Sąd Pracy w kwietniu b.r. przywrócił też do pracy niesłusznie zwolnioną byłą Panią sekretarz-naszą jaworzankę, uczciwego i kompetentnego urzędnika, a burmistrz chyba nie mógł pogodzić się z tym wyrokiem, bo przez 10 dni od dnia zgłoszenia gotowości do pracy przez pracownika nie przywracał go, aż w w końcu w jednym dniu wręczył pismo informujące o przywróceniu i chcąc zniweczyć skutek wyroku w postaci przywrócenia, wręczył kolejne niezasadne wypowiedzenie. Sprawa znów trafiła do Sądu Pracy i do Prokuratury.
Lubię to! 1
ulala
ulalapełne info28 września o 21:17
Czyli powtarza się historia, jak za burmistrza Tomczaka?
Lubię to! 1
jwrsk
jwrsk28 września o 10:27
Czyli jak w UM, teraz podniesie się jazgot. Kto będzie bardziej ujadać?
Lubię to! 0
Reklama
obserwator 2
obserwator 228 września o 09:42
O widzę ogromną aktywność mediów, nawet 24h się wpisuje w tę narrację. Ciekawe skąd ma ten materiał. Pytanie, dlaczego nie było takiego zainteresowania w przypadku przywrócenia pani Uciurkiewicz i innych pracowników w jednostkach gminy Jawor.
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzaninobserwator 228 września o 12:10
15 stycznia b.r. Sąd Rejonowy w Legnicy przywrócił Ewę Uciurkiewicz do pracy w Urzędzie Miejskim w Jaworze na dotychczasowych warunkach pracy i płacy. Ponadto zasądził Urzędowi Miejskiemu w Jaworze zwrot kosztów zastępstwa procesowego na rzecz powódki oraz koszty sądowe na rzecz Skarbu Państwa.
Od tego wyroku Urząd Miejski w Jaworze wniósł apelację, która została oddalona przez Sąd Okręgowy w Legnicy na rozprawie 12 kwietnia. Ponadto zasądzono od strony pozwanej na rzecz powódki zwrot kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym. Dlaczego Pani Ewy nie ma w Urzędzie? Czy wyrok został wykonany przez Burmistrza Berę? Jaki jest naprawdę?
Lubię to! 1
powtórka z rozrywki
powtórka z rozrywkijaworzanin28 września o 21:14
"z kasy miejskiej burmistrz opłacał zarówno nakładane na niego grzywny, jak i koszty wynajęcia prywatnego adwokata" http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/straci-tez-mandat,478906,art,t,id,tm.html
Lubię to! 1
niesamowite
niesamowitejaworzanin28 września o 21:50
no proszę, i robił to burmistrz, który należy do tej samej partii, co Pan Jaśpiński, czyli do SLD...
Lubię to! 1
hę
jaworzanin28 września o 22:19
a obecny burmistrz z czyich pieniędzy opłaca obecne procesy sądowe?
Lubię to! 1
Jan
Jan28 września o 09:41
A kiedy sprawy w sądzie będą w sprawie zwolnień z urzędu gminy?
Lubię to! 1
...
...28 września o 08:40
Dramat. Nawet przez myśl mi nie przechodzi, żeby można było zwolnić tego sympatycznego pana.
Lubię to! 1
oho
oho...28 września o 12:03
Burmistrz zwolnił nie jednego sympatycznego, uczciwego i kompetentnego urzędnika i jakoś tv jaworska i Jola Czaplicka materiału dziennikarskiego z tego nie robią.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.