Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Radni zbulwersowani sporem gminy z GDDKiA

Konferencji z udziałem ministra infrastruktury przysłuchiwali się miejscy radni Andrzej Madej i Grzegorz Olszewski. Sprawa sporu gminy z GDDKiA była dla nich zaskoczeniem, bowiem wcześniej nikt nie informował rajców, że taka sytuacja ma miejsce.

Reklama

Komentarze (36)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus5 lipca o 12:09
Radni muszą dotrzeć do uzgodnień między GDDKiA a Burmistrzem, żeby prawidłowo ocenić konieczność partycypacji w kosztach modernizacji odcinka DK3 w Jaworze. Nic ich nie usprawiedliwia - po co jest Komisja Gospodarki i Rozwoju Miasta Rady Miejskiej ? Dla dietek? Jak nie mają fachowców to muszą wynająć - to ich obowiązek w interesie miasta. Za knoty budowlane - a jest ich mnóstwo - to oni odpowiadają, bo widzą i są świadomi.
Lubię to! 4
borus
borus29 czerwca o 14:01
Radni muszą dbać o zbieranie wszelkich informacji dotyczących problemów miasta - po to zostali wybrani i za to biorą pieniądze. Tak miasto nie ma fachowców i strategów, bo po co się wychylać i naprawiać knoty budowlane. Skoro GDDKiA zabierała się do modernizacji DK3, to "psim obowiązkiem" fachowców Burmistrza miasta jest dopilnowanie zakresu prac projektowych i wykonawczych. Skoro wymienia się ulicę wraz z całą inżynierią, która w większości ma ponad 100 lat, to wymienia się 100% wszystkiego co jest pod starą nawierzchnią - na kolejne 100 lat. Oczywiście to kosztuje i GDDKiA wycenia, pertraktuje o partycypacji "dodatkowych robót" nie ujętych w zakresie modernizacji.Nie pozwala się Wykonawcy na częściowe roboty - bo taniej - wymiana kanalizacji ściekowej kosztuje najwięcej, bo potrzeba rozkopać ulicę na całej długości i wyłączyć odbiorców. Wyobrażam sobie jaki będzie cyrk za kilka lat jak kolejne piwnice budynków będą zalewane przez nieszczelną ściekówkę.
Podobnie ma się sprawa kratek ściekowych - ich braku po remoncie - na Limanowskiego w kierunku Osiedla. Budynki z deszczówką odprowadzaną do nieistniejących kratek po każdej ulewie zalewają chodniki i ulice tworząc olbrzymie kałuże. Kto winien ? Burmistrz Miasta.
Lubię to! 14
Andreas Schnitzel
Andreas Schnitzelborus29 czerwca o 15:28
Masz skwerki to się ciesz!
Lubię to! 5
bolo
bolo29 czerwca o 13:01
Strzał w stopę p.radni. Hańbą jest to że dla własnych korzyści wizerunkowych działacie jak V kolumna!!! Tylko dlatego że miastem rządzi inna opcja polityczna,Wy popieracie tzw. okradanie budżetu miasta ze środków które mogą być przeznaczone na inne cele.Widać że nawet zniżycie się do poziomu zero byle by zostać ponownie wybranym.Przy takim postępowaniu to Judasz powinien być świętym.
Lubię to! 6
Bolo
Bolobolo29 czerwca o 13:46
Ha ha ha. Nie. Ktoś zapomniał wziąć leki wy bezEBradni ha ha ha.
Lubię to! 8
bolo
boloBolo30 czerwca o 00:39
Zrób sobie baranka z murem *** masz argumentów to próbujesz obrażać. Takie nic nie może mnie obrazić.Nadążasz ?.
Lubię to! 0
Bolo
BoloBolo2 lipca o 14:11
"bolo" Sam obrażasz i sam nie masz argumentów i tylko wy radni potraficie na krytykę waszych działań jadem odpowiadać.
Lubię to! 4
WOWO
WOWObolo29 czerwca o 15:56
A co jeśli się okaże, że za brak czyiś kompetencji nie dość, że miasto będzie musiało oddać te pieniądze, to jeszcze zapłacić wysokie odsetki za każdy dzień zwłoki?
Lubię to! 5
Marco
Marco28 czerwca o 23:18
Świetny materiał, brawo radni.
Lubię to! 9
audytor
audytor28 czerwca o 22:06
Gmina nie może pozwolić sobie na spory sądowe z Generalną Dyrekcją, jeśli myśli o kolejnych inwestycjach tego podmiotu. Jeśli faktycznie powinna zwrócić środki, to tak też powinna się przyznać i wyjaśnić mieszkańcom z czego to wynika. W innych miastach nie ma tego problemu ale u nas sprawa sądowa goni kolejną.
Lubię to! 9
Wyborca
Wyborca28 czerwca o 11:58
Panie Madej , jest Pan radnym już PONAD 20 LAT!!!. Więc miej Pan odwagę i pochwal się Pan , co takiego zrobił Pan dla Jawora. Jest to świetna okazja żeby pochwalić się przed wyborcami przed jesiennymi wyborami.Przecież na pewno będzie Pan startował.
Lubię to! 6
D*bil a nie wyborca
D*bil a nie wyborcaWyborca29 czerwca o 11:23
A co miał zrobić? Jak to burmistrz trzyma kasę?
Lubię to! 5
klub azyl
klub azylD*bil a nie wyborca30 czerwca o 11:43
dlaczego się tak przedstawiasz ??? Przyjdź do nas , pomożemy ci.
Lubię to! 1
Wat?
Wat?D*bil a nie wyborca2 lipca o 18:50
Co?
Lubię to! 2
wystarczy pomyśleć
wystarczy pomyślećWyborca29 czerwca o 23:08
A który Radny zrobił coś dla Jawora? Wymien choćby jednego, który coś zrobił sam, z własnej inicjatywy i za własne pieniądze....
Bo jak narazie radni Koalicji chwalą się chodnikami w okręgach, w których kandydują, a które realizowane są za pieniądze WSZYSTKICH Jaworzan. Wszyscy płacimy za te SUPER PODARUNKI od Pana Burmistrza i jego współkoalicjantów.
Płacąc za wodę, ścieki, podatek od nieruchomości czy choćby za odpady dokładamy się do tego co jest tworzone, a co inny z takim samouwielbieniem sobie przypisują.
To przykre jak łatwowierni są wyborcy, którzy wierzą ze Miasto zrobi wszystko ... Nic za darmo moi mili ...wszyscy zapłacimy za te igrzyska....włącznie z basenem na kredyt.....
Lubię to! 3
Adam
Adamwystarczy pomyśleć2 lipca o 13:48
Właśnie, wszyscy płaca a nie wszędzie jest robione coś. Metalowców, Dębowa, Kopernika, tam od 20 lat się nic nie zmieniło, a na przykład Przyrzecze to teraz co chwile coś tam robią.
Lubię to! 3
poinformowany
poinformowany28 czerwca o 11:03
Gdyby GDDKiA nie pokryła kosztów wymiany przyłączy i sieci wod-kan i gazowej to remont trwałby o wiele dłużej i nie wiadomo kiedy byśmy się doczekali jego końca.
Wszyscy pamiętamy jak przeciągał się w czasie remont odcinka obok Bursy, przez ponad 2 miesiące prace zostały wstrzymane bo remont samej nawierzchni bez wymiany całej infrastruktury pod nią nie maiłby sensu gdyż wszystko w ciągu 2-3 byłoby zapadnięte i do ponownej naprawy a Gmina nie kwapiła się do pokrycia kosztów jej wymiany i nastąpił pat.
Z uwagi na przedłużającą się uciążliwość mieszkańców oraz kierowców którzy poruszali się S3 zdecydowano o pokryciu kosztów przez GDDKiA a następnie zwrócono się do Gminy aby zwróciła poniesione koszty, ta jednak nie poczuwa się najwidoczniej do zwrotu pieniędzy, a jednocześnie w eter ciągle idzie przekaz że to Burmistrz wyremontował nam tę drogę.
Lubię to! 8
jaworsk
jaworskpoinformowany29 czerwca o 09:52
I nastąpiło to dopiero po interwencji Telewizji Wrocław i p. Lamparta. Burmistrz nie miał wyjścia, bo znowu byłoby głaskanie po wierzchu, a nie remont z prawdziwego zdarzenia.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzanin28 czerwca o 09:32
Panowie , to się zdecydujcie. Czy państwo (czyli my , nie żaden PIS) pokrywa 100% kosztów .Czy Jawor ma zapłacić 800tyś.Przecież zaprzeczacie sami sobie. A swoją drogą to panowie radni jesteście z nami , mieszkańcami Jawora ,czy NIE. Bo coś mi się wydaje że zrobicie wszystko żeby tylko wybrali was na kolejną kadencję
Lubię to! 13
Chyba ze Świdnicy Jaworzanin
Chyba ze Świdnicy JaworzaninJaworzanin28 czerwca o 12:10
Widać nie oglądałeś i nie wiesz o co chodzi to się nie dziwie że dajecie się ludzie nabrać na tanią propagandę każdego. Wystarczy parę zdjęć, wielkie poruszenie przed wyborami, obiecanki i już głosujecie, a później płacz że jest źle.
Lubię to! 4
Świdnica w UM
Świdnica w UMJaworzanin28 czerwca o 12:40
Tu chodzi o zapłatę za instalację wodną pod drogą, która należy do miasta, ale fajnie jest pisać nie znając tematu... żałosne.
Lubię to! 6
Do Jaworzanina
Do JaworzaninaJaworzanin28 czerwca o 14:29
Do Jaworzanina To znaczy ze chcesz byc oszukiwany za brak kompetencji urzednikow p. burmistrza co w konsekwencji trzeba bedzie za brak tych kompetecji wywalic z budzetu miasta 800 tys zl . Za te pieniadze możnaby było wykonac boisko remont kilku dachow klatek schodowych odmalowanie obskurnych tzw..filarow w rynku itp itd ......
Lubię to! 4
Michał
Michał28 czerwca o 07:10
Panowie radny, czy wy jesteście przedstawicielami Generalnej Dyrekcji, czy bronicie interesu mieszkańców Jawora. Dlaczego nie zapytacie w urzędzie lub burmistrza jaki jest problem i że to nie gmina jest temu winna. Zamiast bronić interesu mieszkańców aby bez powodu tych pieniędzy nie oddawać bo nie ma żadnych ku temu powodów to wy chcecie aby te pieniądze które mogą być tutaj w Jaworze wykorzystane na inwestycje lekka ręką oddać i jeszxze zbić polityczny kapitał na tym że się wypowiadacie w mediach a wogole nie czytaliscie dokumentacji przetargowej na remont, ośmiesza ie się radni bezradni
Lubię to! 10
zapytanie..
zapytanie..Michał28 czerwca o 10:29
Proszę państwa gospodarka wodno- ściekowa lezy w gestii gminy. O tym mówią przepisy a nie nasze widzi misie.Skoro gmina nie była wo wymiany przygotowana to przynajmniej nie trzeba było robić sobie zdjęć pod tą inwestycje jakby była zasługą naszą.Przecież równie dobrze można było krzyczeć,że nie ma dokumentacji, nie ma zabezpieczonych środków itd. Ale wygodniej, bardziej medialnie było fotografować się i ogrzewać w blasku budowanej drogi. I tym samym zamiast zbić kapitał na sytuacji zastanej wyszło,ze najważniejszy jest PR, bo droga. Ktoś zawiódł, doradcy czy też buta i bezgraniczna pewność siebie? Czy teraz będzie się wmawiało mieszkańcom,ze w całej Polsce odpowiedzialność jest po stronie gminy a u nas inaczej i ustami lokalnych żenulek wprowadzało medialny szum....
Lubię to! 5
Interesant
InteresantMichał28 czerwca o 11:42
Nie dostajemy żadnych odpowiedzi, gdy pytamy Burmistrza, a o spotkaniu z nim w 4 oczy od początku kadencji możemy tylko pomarzyć.. tak się teraz interesariuszy traktuje.
Lubię to! 6
ADAM
ADAMInteresant29 czerwca o 16:01
Oj tak. Ileż to osób chciało porozmawiać w ważnej sprawie i niestety ...........Burmistrz prawie jak Cezar, nie ma czasu ani ochoty rozmawiać z jaworzanami. Ciekawy jestem kto będzie głosował na osobę tak,, bliską,, ludzkich spraw?
Lubię to! 5
Jan
JanMichał28 czerwca o 12:24
A kto jest winny? Instalacja należy do miasta, które nie remontowało jej nigdy. A jak ktoś to zrobił za miasto to trzeba za to zapłacić. To tak jak by ekipa remontowa wymieniła rury w domu i właściciel domu nie chciał zapłacić tylko mówił, że dostarczyciel wody ma zapłacić. A o sprawach gminy to powinno być informowane całe grono rajców na naradach, a nie że oni się muszą sami wszystkiego dowiadywać, bo burmistrz ukrywa wszystko, a jak się interesują to nazywani są że doszukują się dziury w całym. A pieniądze za dwie zamiatarki widmo po 650 000 za sztukę czy za pozwy sądowe to mogły by też być wykorzystane na inwestycje, a burmistrz lekką ręką wywalił je. A burmistrz to sam zbija kapitał polityczny robiąc sobie zdjęcia i lansując przy wszystkim lub przy planach różnych budów, jak by miał na coś wpływ.
Lubię to! 3
solo
soloJan29 czerwca o 13:57
Bo to są bezradni radni - opłacani z budżetu. Jak pracowaliby gdyby była to praca społeczna - jak to było dawniej.
Lubię to! 4
Niestety
NiestetyJan29 czerwca o 15:26
Racja, radny to teraz nie jest powołanie i służba, ale swoistego rodzaju etat ale gdzie nie ma ustalonego zakresu pracy. Pracuje się raz na 4 lata przez pół roku ale dostają pieniądze co miesiąc przez te 4 lata. A żeby dostać tę "pracę" to trzeba niestety podlizywać się partyjnemu szefowi.
Lubię to! 3
Michangelo
MichangeloMichał28 czerwca o 13:04
Ha, ha, ha. Nie.
Lubię to! 3
nie możliwe
nie możliwe28 czerwca o 06:13
A odsetki rosną z każdym dniem.
Lubię to! 7
Reklama
Oburzony
Oburzony27 czerwca o 22:39
Emilianek ukrywa wszystko i nic wam nie powie, on ma już własny folwark - Jawor i nie będzie byle kogo informował. No właśnie, a burmistrz zaraz będzie komentował i urządzał nagonkę medialną na opozycję bo doszukują się prawdy i wychodzi, że to nie on to załatwił tylko się lansował na tym tle. Wychodzi wszystko szlachto świdnicko-jaworska.
Lubię to! 18
obserwator dziwnej sceny poli... sorry samorząd..
obserwator dziwnej sceny poli... sorry samorząd..27 czerwca o 22:32
jacy radni... - podajcie co ci panowie zrobili dla miasta. mówić może i - przepraszam - baba z targu
Lubię to! 6
Precz ze Świdniczanami w Jaworze
Precz ze Świdniczanami w Jaworzeobserwator dziwnej sceny poli... sorry samorząd..28 czerwca o 12:11
A co zrobili radni burmistrza?
Lubię to! 5
AUT
AUTobserwator dziwnej sceny poli... sorry samorząd..28 czerwca o 14:11
EW?
Lubię to! 0
Adaś
AdaśAUT29 czerwca o 11:24
Co?
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.