Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Radni obniżyli wynagrodzenie burmistrza

Na mocy uchwały Rady Miejskiej od 1 lipca burmistrz Emilian Bera ma obniżone wynagrodzenie.

Jest to jednak efektem decyzji, które zapadły na szczeblu rządowym. Choć nie wszystkie gminne rady z naszego regionu postanowiły zastosować się do nowych wytycznych, to w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych Rada Miejska w Jaworze uchwaliła nowe, niższe niż dotychczas wynagrodzenie miesięczne dla burmistrza Emiliana Bery. Od 1 lipca miesięczne zarobki włodarza miasta wynoszą 10 044 zł brutto.

Na wynagrodzenie składa się: wynagrodzenie zasadnicze - 4 800 zł, dodatek funkcyjny - 2 100 zł, dodatek specjalny wynoszący 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 2 760 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 8% wynagrodzenia zasadniczego  - 384 zł.

Inną propozycję złożył radny Krzysztof Detyna, proponując wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 4 000 zł, dodatek funkcyjny - 2 100 zł, dodatek specjalny 0 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę 384 zł. Nie została ona jednak przyjęta przez większość w Radzie Miejskiej.

Wynagrodzenie burmistrza miasta ustala rada gminy. Maksymalne stawki określa rozporządzenie rady ministrów.

Reklama

Komentarze (90)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Hanna
Hanna28 sierpnia o 09:53
Udało mi się rozwinąć firmę dzięki pożyczce, którą otrzymałem od Jameson Financial Services, Inc. po raz pierwszy w moim życiu. Wierzę, że istnieje uczciwy kredytodawca, ponieważ pan Theodore udowodnił mi, że można mu zaufać, dlatego właśnie to z wami wszystkimi, aby poinformować was o Jameson Financial Service. tak, są legalne, więc możesz skontaktować się z nimi w sprawie dowolnej pożyczki. możesz skontaktować się bezpośrednio z Panem Theodorem poprzez e-mail: theodorejamesonfinance@gmail.com

Hanna z Gdańska Polen
Lubię to! 0
Ania
Ania31 lipca o 17:18
Dziś w BOK masakra....stałam w kolejce do kasy i niestety zrezygnowałam ...upał zrobił swoje gorąco pot leje się po plecach okna pozaklejane brak dziennego światła oświetlenie plus pracujące komputery podnoszą temperaturę...
Lubię to! 3
Mufasa
MufasaAnia3 sierpnia o 20:37
Racja, ktoś kto robił remont mógł pomyśleć o klimatyzacji...
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin27 lipca o 14:21
W/g oświadczenia majątkowego wydrukowanego w GJ starosta Laskowski zarabia średnio 13 490 zł miesięcznie !!! Może coś przeoczyłem , ale nie czytałem na jawor24h ,żeby radni obniżyli wynagrodzenie Laskowskiego. Proszę Pana Sasielę o komentarz w tej sprawie.
Lubię to! 1
obsługa prawna
obsługa prawna20 lipca o 09:41
"Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy […] Dodatkowo wydała 400 tys. zł na zewnętrzne usługi prawne, mając własnych prawników, którzy kosztowali ją drugie tyle – wynika z raportu NIK. Dwa sztaby prawników. Uwagi do finansów szkoły dotyczyły również korzystania z usług prawniczych i gospodarowania środkami publicznymi. Kontrolerzy dowodzą, że placówka jednocześnie korzystała z dwóch sztabów radców prawnych. Na zewnętrzne usługi prawne wydała w sumie 400 tys. zł. Kłopot w tym, że w tym samym czasie na etacie zatrudnionych miała dwóch własnych prawników. Ich praca kosztowała łącznie 450 tys. zł." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nik-szkola-cba,158,0,2391198.html "W wyniku kontroli NIK oceniła, że niemal 60 proc. środków finansowych przeznaczonych na zewnętrzne usługi prawnicze wydanych zostało z naruszeniem prawa lub zasad należytego zarządzania finansami. Najpoważniejsze nieprawidłowości dotyczyły: zlecania usług prawniczych z pominięciem stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych; nieuzasadnionego podziału zamówienia na części tak, aby wartość umowy nie osiągnęła 30 tys. euro, czyli progu, od którego należy stosować ustawę Pzp;" https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zlecaniu-uslug-prawniczych-przez-samorzady-w-nbsp-wojewodztwie-dolnoslaskim.html CZY RADNI KONTROLUJĄ, JAK W NASZEJ GMINIE WYGLĄDA SYTUACJA ZE ZLECANIEM OBSŁUGI PRAWNEJ?
Lubię to! 4
wydatki na obsługę prawną
wydatki na obsługę prawnąobsługa prawna24 lipca o 21:04
Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy o finansach publicznych wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów oraz optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów. Tymczasem burmistrz na salę sądową ponoć wysyła aż po 2 pełnomocników naraz (ze świdnickiej kancelarii) przeciw 1 pracownikowi. Zjawisko na sali sądowej wprawdzie musi być efektowe nawet dla samego sędziego, bo raczej rzadko spotykane, ale czy to jest oszczędne i efektywne wydatkowanie środków publicznych z naszego budżetu? Wielu jaworzan zastanawia się, jaki do osiągnięcia musiał być cel, że aż podwójną obstawę prawną burmistrz wysłał do sądu przeciw bezzasadnie zwolnionemu pracownikowi, którego de facto sąd przywrócił do pracy? Patrząc na te wyniki zewnętrznych organów kontrolnych, to warto by zapytać, jakie gmina ponosi wydatki na obsługę prawną i w jakim trybie PZP tą obsługę pozyskuje?
Lubię to! 0
Był sobie Narcyz...
Był sobie Narcyz...19 lipca o 10:52
Narcyz to zręczny manipulator, skoncentrowany wyłącznie na sobie. Nie przejmuje się potrzebami i samopoczuciem innych osób, potrafi iść po trupach do celu i zawsze winy szuka gdzie indziej, niż we własnym zachowaniu. Narcyz nie byłby narcyzem, gdyby nie obmyślał, w jaki sposób skupić na sobie uwagę innych osób. Takie osoby wprost uwielbiają brylować w towarzystwie i stać ich naprawdę na wiele, by nikt inny nie przyćmił ich obecności. Narcyz wie najlepiej i ktoś, kto sądzi inaczej, na pewno się nie zna na rzeczy. W przypadku narcyza racja zawsze leży po jego stronie i nie ma w tej materii żadnej dyskusji. Narcyz uzurpuje sobie prawo bez kolejki do wszystkiego, co może przynieść mu profity. Uważa, że powinien mieć pierwszy daną rzecz, możliwość wypowiedzi i POTRAFI ON NA BEZCZELNEGO PODPIĄĆ SIE POD SUKCES INNYCH, MIMO IŻ SAM NIE PRZYŁOŻYŁ SIĘ WYBITNIE DO POWODZENIA PROJEKTU, ALBO WRĘCZ NIC W TYM KIERUNKU NIE ZROBIŁ. Narcyz nie jest w stanie zrozumieć, że inni mogą mieć równie dużo do powiedzenia, co on sam lub odmienne zdanie. Takiej osobie trudno jest przyjąć do wiadomości, że ktoś może go poprawiać, krytykować, a nawet odrzucać. Cieszy się, że on sam jest taki nietuzinkowy i wspaniały, bo ktoś przecież musi się wyróżniać na tle mało bystrych szaraków. Potrzebuję — to jedno z najczęściej powtarzanych przez niego słów. Ponieważ narcyz rzadko odczuwa uczucie satysfakcji i spełnienia, cały czas szuka czegoś nowego, czego w swoim mniemaniu natychmiast potrzebuje. Nietrudno nadepnąć narcyzowi na odcisk i sprawić, by ten zapałał chęcią zemsty. Krzywe spojrzenia, sarkastyczna uwaga czy próba krytyki odbierana jest niczym najgorszy atak. Narcyz, jako człowiek MAŁOSTKOWY, nie odpuszcza i szuka możliwości odegrania się za wszelką cenę. Narcyz kocha siebie miłością wybitnie egoistyczną i bardzo lubi przeglądać się w odbiciu lustrzanym, w sklepowych witrynach, czy fleszach kamer. Naturalne jest więc dla niego przekonanie, że cały świat patrzy na niego w niemym zachwycie. Nie ma drugiego takiego egocentryka i egoisty jak w przypadku narcyza. Sam postrzega siebie w kategorii ósmego cudu świata. Przepraszanie jest zachowaniem, które godzi w honor i dobre samopoczucie narcyza. Nawet jeśli wina leży ewidentnie po jego stronie, przez jego gardło nie przejdzie mu magiczna formułka „przepraszam”. Nie ma zmiłuj dla tego, kto raz dał się narcyzowi we znaki. Narcyz woli budować dystans i mścić się, niż puszczać w niepamięć przewinienia innych względem siebie. Za to chętnie przebiera, wybrzydza i narzeka, szczególnie na innych. Ponieważ tylko osoba pokroju narcyza może jemu dorównać, cała reszta wg niego jest mniej doskonała. O ile nie jest to czas przeznaczony dla samego siebie, narcyz ma go zbyt mało, by poświęcić go potrzebom innych. Chyba, że jest to czas i miejsce, które ma pokazać otoczeniu, jak fantastyczny jest sam narcyz, to owszem, okazja do rozmowy zawsze się znajdzie, a już na pewno, gdy będzie to mowa o nim samym...
Lubię to! 8
Komentator
KomentatorBył sobie Narcyz...19 lipca o 19:20
Moim zdaniem temu opisowi pasuje Emilian Bera.
Lubię to! 7
Wyborca
WyborcaBył sobie Narcyz...20 lipca o 09:47
W punkt
Lubię to! 8
Wyborca
WyborcaBył sobie Narcyz...20 lipca o 09:53
"[...] Takiej osobie trudno jest przyjąć do wiadomości, że ktoś może go poprawiać, krytykować, a nawet odrzucać. [...]" Wystarczy zobaczyć relację z obrad rady miasta i widać.
Lubię to! 7
Klakierzy
KlakierzyBył sobie Narcyz...20 lipca o 10:00
"Za to chętnie przebiera, wybrzydza i narzeka, szczególnie na innych. Ponieważ tylko osoba pokroju narcyza może jemu dorównać, cała reszta wg niego jest mniej doskonała." U nas to nasz Król Julian otacza się raczej klakierami, którym załatwił coś, za co cały czas go wielbią (rehabilitacje, nowe wydziały i kierownicy, bo niby po co stworzono nowa spółkę zajmującą się wodą)
Lubię to! 7
narcystyczna osobowość
narcystyczna osobowośćBył sobie Narcyz...20 lipca o 13:25
to portret psychologiczny osoby o narcystycznej osobowości zamieszczony na jednym z portali zajmujących się takimi sprawami
Lubię to! 5
zarobki
zarobki13 lipca o 06:45
nie wiem ile zarabiają modele i klakierzy, nie znam się na tej branży
Lubię to! 10
Wyborca
Wyborcazarobki18 lipca o 14:21
No to wiesz już ile zarabiają showmeni za publiczne pieniądze.
Lubię to! 5
Iwan
Iwan12 lipca o 23:33
To nie takie hop-siup. A obiecywać trzeba było.
Lubię to! 6
aktor
aktor12 lipca o 10:00
Przewodniczący rady to juz na pewno. niejednokrotnie się wypowiadał, że musi być tak jak chce bera
Lubię to! 11
:)
:)aktor13 lipca o 07:41
można by rzec złotousty przewodniczący. Jak już się odezwie,to cytując za klasykiem "klękajcie narody"
Lubię to! 11
Wyborca
Wyborca:)18 lipca o 14:22
Ten Pan winien podać się do dymisji, bo znając życie, jak by zmieniła się opcja polityczna to by znów pluł na obecnych chlebodawców.
Lubię to! 3
art. 304 kpk i art. 231 kk
art. 304 kpk i art. 231 kk11 lipca o 09:09
Szanowni radni, a czy jaworski przewodniczący rady i burmistrz po otrzymaniu wystąpienia pokontrolnego RIO z 2 listopada 2016 roku (WK.WR.40.49.2016.209), zgodnie z art. 304 k.p.k. dopełnili swoich obowiązków i powiadomili prokuraturę lub policję o niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariusza publicznego i spowodowaniu z tego tytułu strat dla gminy, czy też zaniechali swoich obowiązków w tym zakresie? https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/zlotoryja/16826-burmistrzowie-pod-lupa-prokuratury
Lubię to! 8
Wyborca
Wyborca10 lipca o 20:44
Na ciebie, Bera też przyjdzie czas, ludzie w końcu się na tobie poznają i odejdziesz w niesławie.
Lubię to! 18
Spłacacz
SpłacaczWyborca11 lipca o 12:30
Oby jak najszybciej przy zbliżających się wyborach, bo inaczej będzie kolejna miejscowość do likwidacji z powodu długów - Jawor
Lubię to! 18
Reklama
.
.10 lipca o 19:06
Wg mnie to i tak nadal za dużo , jeśli chodzi o takie miasto jak Jawor 5 tys. zł wynagrodzenia jest optymalne
Lubię to! 12
Darmozjady strzegomskie
Darmozjady strzegomskie.21 lipca o 15:28
Żmijewska - sekretarz gminy, ma średnio 8000 zł / m-c. To przecież kupa kasy ,jak na nic nie robienie.
Lubię to! 7
Szlachta świdnicko-jaworska
Szlachta świdnicko-jaworskaDarmozjady strzegomskie23 lipca o 10:36
Jak to nic nie robi? Chodzi za burmistrzem i rozwija wstęgi. Skandal, nie dość, że praca załatwiona po znajomości, kosztem Jaworzanki (która nota bene została przywrócona, a później znów zwolniona [jak wieść gminna niesie] po dwóch dniach), to miała okres "przygotowawczy", kiedy też pewnie tyle zarabiała jako asystent burmistrza i po zwolnieniu wskoczyła na miejsce sekretarza. Ciekawe, mieliśmy sekretarza i asystenta i dwóm osobom trzeba było płacić za to samo przez jakiś czas.
Lubię to! 1
Janush
JanushDarmozjady strzegomskie24 lipca o 10:38
Jestem ciekaw ile w takim razie zarabia zastępca burmistrza.
Lubię to! 1
Nostradamus
Nostradamus10 lipca o 11:47
Prezydent Warszawy zarabiał do obniżki ok. 13000 zł, a nasz burmistrz 11000 zł. Liczba mieszkańców: Warszawa 1 753 977, Jawor - 23473. Powierzchnia: Warszawa - 517 km², Jawor - ~20 km². Czyżby aż tak mercedes płacił podatków? A nie... przecież kiedy podniósł sobie pensję burmistrz na początku swoich rządów jeszcze nie było mercedesa.
Lubię to! 13
konkret
konkretNostradamus10 lipca o 21:57
sam sobie nie podniósł, tak wysokie wynagrodzenie na starcie, zanim jeszcze cokolwiek zrobił, przyznali mu radni
Lubię to! 12
Nostradamus
Nostradamuskonkret11 lipca o 12:20
To przecież napisałem. Doliczyć również trzeba by było wszelkie "delegacje" czyli wykorzystanie służbowych limuzyn, zwroty za obiadki itp. A jeszcze trzeba doliczyć koszty które są generowane przez panią sekretarz, która również podróżuje razem z burmistrzem.
Lubię to! 11
niczym Petru?
niczym Petru?konkret12 lipca o 06:12
Sekretarz to nie osoba do towarzystwa. Sekretarz odpowiada za właściwą organizację pracy urzędu gminy, za realizację polityki kadrowej burmistrza, a z tym teraz nie jest najlepiej. Jak chce mieć osobę do towarzystwa, to niech opłaca ja z własnych, nie naszych pieniędzy.
Lubię to! 12
Nostradamus
Nostradamuskonkret12 lipca o 11:12
No niestety, sekretarz biega sobie i rozwija wstęgi, które burmistrz przecina i to nie tylko po Jaworze, ale jeździ sobie za nasze pieniądze, a zastępca burmistrza wykonuje zadania i burmistrza i sekretarza, ale najwyraźniej koalicjantom to odpowiada, bo nie protestują, a ludzie czytają tylko profile burmistrzowskie albo Gazetę Jaworską i są manipulowani propagandą.
Lubię to! 9
gospodarność
gospodarnośćkonkret12 lipca o 21:35
do rozwieszania wstęg wystarczy asystent, bo do tego nie potrzebne są kwalifikacje i mniej to nas kosztuje, a p. Żmijewska pobiera z z naszej kasy bardzo wysokie wynagrodzenie na stanowisku sekretarza
Lubię to! 7
Adam
Adamkonkret23 lipca o 20:01
wystarczył by asystent ale zamiast asystenta jest droga (dosłownie) pani sekretarz. Trzeba to ludzi rozliczyć podczas wyborów.
Lubię to! 2
!!!!
!!!!6 lipca o 09:52
drodzy dwulicowcy, hipokryci.Jestem pewien,że jak sami zostalibyście burmistrzami ,lub osobami na podobnych stanowiskach, to sami dążylibyście do osiągnięcia jak nawyższych poborów.Tak samo byście zatrudniali rodzinę i znajomych. Nie wierzycie ?To zobaczcie co robił PIS będąc w opozycji i co teraz wyprawia.
Lubię to! 17
do !!!
do !!!!!!!6 lipca o 10:46
Może sam byś tak robił... A PiS właśnie obniżył wynagrodzenia posłom, prezydentom i burmistrzom.
Lubię to! 10
bezrobotny
bezrobotnydo !!!7 lipca o 10:16
najwięcej PISiorków zasiada w różnego rodzaju spółkach skarbu państwa,radach nadzorczych itp. Tam koszą prawdziwą kasę , biorą nagrody ,odprawy i takie wynagrodzenie ,przy którym pensja burmistrza jest śmiesznie niska. Więc jeżeli ten twój PIS byłby choć trochę uczciwy to właśnie tam powinien ograniczyć patologię!
Lubię to! 9
Nie
Nie!!!!6 lipca o 11:02
Nie mów za wszystkich koleżko.
Lubię to! 5
!!!!
!!!!Nie7 lipca o 10:17
wiem ,wiem prawda boli !!
Lubię to! 4
Jaworzanie
Jaworzanie!!!!6 lipca o 11:43
To nie jest dyskusja o pisie po i innych tworach a o tym ile robi burmistrz a ile mówi, że robi i jak to naprawdę jest. Jakiekolwiek porównania są zbędne bo zaraz dojdziemy do tego co robił Hitler co Gebels a co Kuntakinte :)
Lubię to! 5
Wyborca
Wyborca5 lipca o 10:49
Ale, że taki człowiek może być burmistrzem? Ludzie tak się dali omotać? To jest dla mnie niezrozumiałe.
Lubię to! 24
bolo
boloWyborca5 lipca o 22:02
To w Tworkach macie dostęp do internetu?Niesłychane.
Lubię to! 4
Bolo
Bolobolo6 lipca o 11:03
Niestety wy bezEBradni macie dostęp i sączycie jad gdy wychodzi prawda o waszych przekrętach.
Lubię to! 12
zoha
zohaWyborca6 lipca o 00:36
Mistrz manipulacji. W swoich mediach wykreował się na człowieka, który "wszystko załatwił, że to jego zasługa". Jak czytam bądź słyszę, że "Bera załatwił Mercedesa" to mi się już flaki przewracają. I na nic tłumaczenie, że zagranicznych inwestorów sprowadza Polska Agencja Inwestycji i Handlu, to jak grochem o ścianę. Ludzie są tak zaślepieni jego tanimi zagrywkami, tym fałszywym uśmieszekiem i udawaną życzliwością, że tu nie ma odwrotu. W nas nadzieja, w ludziach którzy nie czerpią informacji jedynie z fejsbuka i legnickiego. I którzy mają swój rozum, i tym rozumem będą się kierować podczas wyborów. Swoją drogą pierwszy raz weszłam dziś na ten legnicki portal i załamałam się tą propagandą. Do komentujących nawet nie dociera, że to wszystko, co naprawdę istotne dla miasta to niekoniecznie zasługa wodza.

Niestety, radni opozycyjni nie mają nawet siły przebicia, bo wódz otoczył się swoimi. W tym przykrym przypadku dla Jawora to tylko cba i cbś może coś zdziałać.
Lubię to! 22
Janush
Janushzoha6 lipca o 12:03
Świetne podsumowanie działań burmistrza. Do środków propagandowych zaliczyłbym również Gazetę Jaworską, która ewidentnie pisze artykuły na zlecenie, które potem bezradni Bery linkują, jak i jego portale. Również legnickie chyba też pisze na zlecenie i redaktorzy pewnie podszywają się pod komentatorów wypisując peany na cześć burmistrza. Dlatego teraz się nie dziwie dlaczego tak duży jest budżet na promocję miasta, widać z tego pieniądze idą na to by media pisały pro burmistrzowsko.
Lubię to! 20
Jaworzanie
JaworzanieWyborca6 lipca o 11:45
Żaden z poprzedników nie udawał i nie wmawiał ludziom, że robi wszystko więc ludzie nie wykształcili sobie jeszcze filtracji do odsiewania bzdur. Sposób wmawiaj wszystkim wszystko, działa więc cały czas jest w użyciu.
Lubię to! 11
Prawda Jaworzaninie
Prawda JaworzaninieJaworzanie6 lipca o 16:00
Racja, teraz jest zalew bzdurnych informacji i ludzie w to wierzą, bo wcześniej tak nie było, a ludzie lubią słuchać, że jest coraz lepiej.
Lubię to! 5
$
$5 lipca o 09:29
"wystarczy nie kraść" krzyczała Szydło jak była w opozycji. Teraz NIK ujawnił ,że same nagrody dla PISiorków poszło 12 razy więcej pieniędzy jak za poprzednich rządów które wyznawcy pisu nazywają złodziejskie. To jak nazwać obecne rządy "dobrej zmiany" ??
Lubię to! 9
Pisak
Pisak$5 lipca o 16:50
Bera dał 15 tysięcy nagrody swojej zastępczyni Agnieszce Rynkiewicz z SLD w tamtym roku. Obdarzał też innych podobnymi kwotami. Nie bądź hipokrytą.
Lubię to! 15
Król Julian z Jawora
Król Julian z JaworaPisak6 lipca o 11:08
Co jak to? Pewnie dał by siedziała cicho i wykonywała jego robotę. Bo to skandal, nie ważne czy PiS-d*, PO/EB-* czy inne LSD każdy daje sobie kasę z budżetu miasta, do którego płaca wszyscy podatnicy. A gdzie można się dowiedzieć jakie jeszcze nagrody dawał? I dlaczego tego nie nagłośniono?
Lubię to! 9
Ania
AniaPisak7 lipca o 11:11
Na nagrodę nie zasłużyła traktowanie pracowników i mieszkańców przez Panią Burmistrz jest karygodne
Lubię to! 7
za co?
za co?Pisak10 lipca o 22:01
przyznał nagrody nawet podległym sobie funkcjonariuszom, którzy nie dopełnili swoich obowiązków narażając gminę na poważne straty finansowe, a na to już nie ma logicznego wytłumaczenia
Lubię to! 2
BS
BS$6 lipca o 13:01
Nagrody nie są przestępstwem natomiast przestępstwem jest na przykład wyłudzanie podatku VAT i o to chodzi w powiedzeniu " wystarczy nie kraść". Wystarczy trochę pomyśleć !
Lubię to! 4
SB
SBBS6 lipca o 16:12
Racja nie są, ale zazwyczaj nagrody są za coś, co robi się poza podstawowymi obowiązkami, albo robi się więcej niż inni na takim samym stanowisku, a nie bo tak.
Lubię to! 2
Model
Model5 lipca o 07:10
I tak jeszcze zdecydowanie za dużo zostało, jak na to co robi.
Lubię to! 10
ela
ela4 lipca o 14:43
Według NIKu nagrody w rządzie PIS są 12 krotnie wyższe niż w poprzednim PO PSL.
Lubię to! 10
na placu czerwonym rowery rozdajo
na placu czerwonym rowery rozdajoela4 lipca o 19:03
i ciekawe co jeszcze...
Lubię to! 6
mężczyzna
mężczyznana placu czerwonym rowery rozdajo5 lipca o 13:36
TO JEDŹ
Lubię to! 0
Rozsądny
Rozsądny4 lipca o 14:30
Człowiek, który nic w życiu nie osiągnął miał 12 tysięcy, a teraz ma ponad 10 tysięcy? Obłowił się młokos. Jego radni to bezradni.
Lubię to! 28
mieszkaniec
mieszkaniec4 lipca o 11:32
przecież i tak część wydatków pokrywa z kasy miasta - delegacje , posiłki itp.
należałoby prześwietlić faktury burmistrza , ktore wplywają do księgowości.
Lubię to! 24
Jaworzanie
Jaworzaniemieszkaniec4 lipca o 20:19
I banery ze swoją facjatą oraz cała resztę kampanii wyborczej :)
Lubię to! 11
TWT
TWTJaworzanie5 lipca o 11:39
Nawet po kampanii te banery gdzie między znaczkami mercedesa i jawora była jego twarz. W ogóle co to było? Niech plebs patrzy kto jest *** i załatwił Mercedesa?
Lubię to! 7
Gdzie moja kasa?
Gdzie moja kasa?4 lipca o 11:19
Świetne burmistrz po obniżce zarabia tyle ilu kilku jaworzan. I za co? Czyżby dostawał kasę za prace w mercedesie, bo tak się tym chwali? Przecież sam mówił, że zastój w jaworze, bezrobocie, a tu co nadal kupę kasy i jeszcze załatwi pracę swoim koleżkom. A nikt już nie pamięta, że burmistrz podniósł sobie na początku swojej kadencji pensję, to chyba była jedna z pierwszych decyzji.
Lubię to! 17
Jaworzanie
JaworzanieGdzie moja kasa?4 lipca o 20:22
My pamiętamy tę prześwietną decyzję od której rozpoczęła się lawina prześwietności. Reasumując przypnij się do wszystkiego do czego się da i wkręcaj że to sam zrobiłeś. Nie rozumiemy jak tego typu propaganda może jeszcze działać w dzisiejszych czasach.
Lubię to! 8
Forsa
ForsaJaworzanie5 lipca o 11:31
A jednak działa, bo ludzie korzystają z jednego źródła informacji najczęściej jest to źródło burmistrza i myślą, że jest tak super i wierzą we wszystko i widza na FB wszystkie fajne obrazki z pięknymi podpisami uznając to za prawdę, bo czy ktoś taki by nie mówił prawdy?
Lubię to! 6
autor
autorJaworzanie6 lipca o 07:30
za klasykiem "ciemny lud to kupi"
Lubię to! 3
Reklama
el.
el.4 lipca o 11:07
A staroście Jaworskiemu i wójtowi Męcinki też obniżyli wynagrodzenie?.
Lubię to! 5
żenada
żenada4 lipca o 09:49
przecież ta ustaw jest pod publiczkę bo ujawniono wypasione nagrody ministrów!
Lubię to! 8
Żenua
Żenuażenada4 lipca o 11:13
Wow! to żeś Amerykę odkrył.
Lubię to! 4
lolo
lolożenada4 lipca o 11:40
Za PO też ujawniano, a mimo to poprzedni rząd nie przeprowadził obniżek. Tak krzyczeli coniektórzy, żeby poobniżać pensje bo nie "wasi" teraz rządzą, a jak obniżyli to, że pod publiczkę?
Lubię to! 9
$
$4 lipca o 09:32
przecież to proste.Jeżeli ON ma zrabiać ileś tam tysięcy to jest to zdecydowanie za dużo i należy to obniżyć. Sytuacja się diametralnie zmienia jeżeli to dotyczy mnie lub mojej rodziny.Wtedy wynagrodzenia jest zawsze za mało. To taka nasza Polska natura.
Lubię to! 8
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz4 lipca o 09:27
Dzięki temu, że portal pokazuje całość debaty o pensji burmistrza mogliśmy nie tylko usłyszeć uzasadnienie wniosku Detyny, ale również reakcję koalicji na to uzasadnienie i wynik końcowy w postaci wyników głosowania nad obiema propozycjami. A reakcja koalicji na uzasadnienie dość "wymowna" można rzec.
Lubię to! 16
M26
M264 lipca o 11:21
A widać nikt już nie pamięta, że burmistrz podniósł sobie na początku swojej kadencji pensję z ~9000 do ~11000, to chyba była jedna z pierwszych decyzji. I za co dostaje nawet obecną pensję, jak wszystkie sprawy i wszędzie podpisuje się zastępca burmistrza? To chyba właśnie zastępca powinien tyle zarabiać.
Lubię to! 14
Ania
AniaM264 lipca o 20:17
Zastępca powinien zarabiać połowę tego co dotychczas
Lubię to! 5
AWP
AWPM265 lipca o 11:36
tylko że zastępca robi to co powinien burmistrz, a on sam lata sobie z panią sekretarz i z wielką pompą przecina wstęgi...
Lubię to! 8
Rozsądek
Rozsądek4 lipca o 00:00
Za lans i igrzyska to i tak za dużo opozycja chciała mu dać. Na dodatek te wszystkie kłamstwa...
Lubię to! 21
Jaworzanie
JaworzanieRozsądek6 lipca o 11:47
www.facebook.com/Jaworzanie - my nie kłąmiemy ;)
Lubię to! 2
czy to dużo, czy mało  ?
czy to dużo, czy mało ?3 lipca o 17:18
Czy uważacie że za 8 lat pracy 10 tys. to mało kasy ?. Kto w Jaworze tyle zarabia po 8 latach pracy ?
Lubię to! 13
Mustafa
Mustafa3 lipca o 17:13
I tak zarabia za dużo o kilka tysięcy
Lubię to! 18
ona
ona3 lipca o 17:06
I jak tu żyć......
Lubię to! 11
obserwator
obserwator3 lipca o 15:28
po lajkach do tego artykułu wnioskuję, że lud się cieszy z obniżenia pensji swojego wodza :D
Lubię to! 17
widz
widz3 lipca o 15:24
Bardzo słuszna motywacja propozycji opozycji odnośnie wynagrodzenia burmistrza. Podoba mi się ten tok rozumowania. Szkoda, że pozostali radni nie byli otwarci na konstruktywną rozmowę w tej sprawie.
Lubię to! 30
Ania
Aniawidz4 lipca o 20:19
Mam nadzieję że radni będą rozliczeni z swojej aktywności
Lubię to! 9
Reklama
koala
koala3 lipca o 15:24
Kiedy radni oddadzą 50% swojej diety?
Dawniej była to efektywna praca społeczna bez diet.
Lubię to! 9
Jaworzanin
Jaworzanin3 lipca o 15:11
I wyszło, że nasz Jaworski Król Julian tylko na kasę jest łasy. Na początku swych rządów absolutnych sobie podniósł ale teraz nieznacznie sobie obniżył. Radni Króla którzy odrzucili wniosek opozycji pokazali, że wykonują tylko rozkazy i nie zależy im na funduszach gminy tylko na własnych stołkach i własnej kieszeni.
Lubię to! 30
WUPEC
WUPECJaworzanin3 lipca o 15:38
Pewnie zaraz będzie pewnie radny gadał coś o "populizmie" opozycji, a sam nie zauważa populizmu w swojej partii...
Lubię to! 7
Komentator
Komentator3 lipca o 14:36
Szkoda że wniosek opozycji nie przeszedł.
Lubię to! 29
Mieszkaniec Jawora
Mieszkaniec Jawora3 lipca o 14:24
Zdecydowanie za małą kierowca cieżarówki zarabia 6 tys zl netto
.. Burmistrz powinien minimum 10. 000 tys zl netto zarabiać.
Lubię to! 4
Adam
AdamMieszkaniec Jawora3 lipca o 14:55
Ale kierowca ciężarówki musi się natyrać w robocie.
Lubię to! 21
Mieszko
MieszkoMieszkaniec Jawora3 lipca o 15:12
Jak za mało to mu że swojej pensji dołóż będzie wdzięczny
Lubię to! 34
Jaworzanie
JaworzanieMieszkaniec Jawora4 lipca o 20:26
Kierowca ciężarówki to trudna i odpowiedzialna praca natomiast bycie szefem własnego marketingu + zarządzanie zespołem ludzi pod tytułem " znajdźcie jakieś dobre rzeczy wkręćcie ludziom że to ja załatwiłem będę was trzymał na stanowiskach" już nie wnosi takiej odpowiedzialności.
Lubię to! 12
bubu
bubuJaworzanie12 lipca o 21:40
hehe
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.