Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(Film) Rada Seniorów: Spór o protokół

Tradycyjnie burzliwy charakter miała sesja Jaworskiej Rady Seniorów, która odbyła się 29 czerwca. Spór rozpoczął się już przy punkcie dotyczącym przyjęcia protokołu z poprzedniego posiedzenia.

Reklama

Komentarze (26)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jan W.
Jan W.7 lipca 2017 o 22:44
Widać że przez jedną "toksyczną" osobowość w radzie, cały trud i w ogóle idea tego ciała została zmarnowana i wystawiona na śmieszność. Niestety rada od samego początku została powołana z poważną wadą i pogrąża się w organizacyjnym chaosie. Radę powinni wybrać mieszkańcy w całości! Czary goryczy dopełniła absurdalna decyzja burmistrza o mianowaniu do rady osoby mu podległe (pracownicy, radni lub osoby z komitetu wyborczego). Szkoda, bo była szansa aby choć jeden z organów był apolityczny i reprezentował interesy mieszkańców, a nie komitetów, partii etc. Niestety sami radni (niektórzy) również prezentują lekceważący stosunek do reprezentowanej funkcji, choćby przez niedbały ubiór, czy brak chęci do protokołowania. Panie Bednarek w takim stroju, to wypada co najwyżej na Jawornik, choć tam mimo pełni lata hula wiatr i żal patrzeć do czego doprowadzano jedyne odkryte kąpielisko w mieście. Dobrze że choć poprzednik zrobił boiska i plac zabaw dla dzieci, bo można by ten przybytek całkiem zamknąć na klucz i otworzyć tylko na czas tych zawodów dla motorówek.
Lubię to! 3
AK47
AK477 lipca 2017 o 20:57
uff,jakoś to oglądnąłem,ale nie polecam, szkoda czasu.Co to w ogóle ma być ?Owszem,w innych miastach istnieję rady doradcze, i świetnie funkcjonują.W skład takich rad wchodzą byli burmistrzowie, byli przewodniczący rad , prezesi spółdzielni mieszkaniowych itd.Są to ludzie poważni i znają potrzeby , a przede wszystkim możliwości budżetowe miasta.Natomiast to co się szumnie nazywa Radą Seniorów to jest jakaś kpina.Jeżeli Panowie seniorzy mają choć trochę honoru, to powinni się jak najszybciej rozwiązać. Kończcie Panowie i wstydu sobie i nam oszczędźcie!!
PS.Brawo dla jawor24 za zdjęcie Pana Bednarka które ilustruje stan Rady Seniorów.
Lubię to! 4
przedszkole
przedszkole7 lipca 2017 o 17:20
ja pier... ale dziecinada...
Lubię to! 1
rzeczowo
rzeczowo7 lipca 2017 o 17:17
tak to jest, jak byłemu urzędnikowi starej daty zachciewa się rządzić a źle znosi głosy konstruktywnej krytyki
Lubię to! 1
samozwańcy z problemami
samozwańcy z problemami7 lipca 2017 o 17:13
ale żenua, a kogo obchodzą wasze posiedzenia?!
Lubię to! 1
Paweł
Pawełsamozwańcy z problemami7 lipca 2017 o 18:38
Jadwiga bez nerwów!
Lubię to! 0
nie tak powinno być
nie tak powinno być4 lipca 2017 o 18:10
rada jako organ doradczy powinna być wybrana spośród Seniorów-mieszkańców Jawora , a nie burmistrz daje tam swoich pracowników i radnych np,Żiółkowski, Kędziora, Bednarek . Czy nie mogą mu doradzić jak są pracownikami i radnymi tylko jeszcze trzeba było ich wsadzić do rady seniorów .Coś w tym wszystkim mi nie gra
Lubię to! 7
Danuta
Danutanie tak powinno być4 lipca 2017 o 18:54
Dokładnie tak, a poza tym dotychczasowa działalność tej rady uzasadnia tylko jej zbędność, gdyż toczą się tam głównie wojenki i panuje organizacyjny chaos.
Lubię to! 11
obserwator
obserwator4 lipca 2017 o 18:05
Pan radny w tak rozchełstanej koszuli? Dla mnie to przejaw zupełnego braku szacunku dla rady i urzędu. Zwyczajnie wstyd!
Lubię to! 8
logo
logoobserwator6 lipca 2017 o 17:52
Nie szata zdobi człowieka ale to co zrobić dla innych
Lubię to! 2
loko
loko4 lipca 2017 o 16:09
nudzi im się?
Lubię to! 5
bolo
bolo4 lipca 2017 o 13:08
Czasy się zmieniają a p. Bednarek zawsze radnym.Trzeba przyznać że to wielka sztuka umieć tak lawirować.Szacun.
Lubię to! 4
lol
lolbolo6 lipca 2017 o 21:43
chyba raczej samozwańczym radnym
Lubię to! 4
Jaworzanka
Jaworzanka4 lipca 2017 o 12:54
To żenujące
Lubię to! 1
Reklama
??
??4 lipca 2017 o 09:34
pan Hońdo mówi że radca prawny jest tylko 2 razy w tygodniu i czasami go nie ma urlop albo ma inne sprawy i pracuje gdzie indziej i do radcy cięzko się dostać bo nie ma czasu ,A przecież w urzędzie jest chyba conajmniej 2 radców tylko że ze Świdnicy i chyba dlatego są trudno dostępni. Jak była poprzednia radczyni to nie było problemów ,też była 2 razy w tygodniu ale po 8 godzin. , a ile godzin pracują radcy ze Świdnicy????
Lubię to! 10
ala
ala??4 lipca 2017 o 12:11
dziwne to
Lubię to! 5
publiczne pieniądze
publiczne pieniądze??8 lipca 2017 o 06:34
czy strzegomska sekretarzowa rozlicza tych świdnickich radców za przepracowane godziny przy rozliczaniu zlecenia?
Lubię to! 2
taaa
taaapubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 07:46
http://wspolnotasamorzadowa.org/ludzie-wspolnoty/

Zarząd WS Ziemi Świdnickiej

Z-ca Przewodniczącego – Lech MARKIEWICZ (obecna sekretarzowa Monika Żmijewska jest z domu Markiewicz http://www.jawor.bip.net.pl/?a=2263 )
Członek Zarządu – Lilla Gruntkowska (teraz obsługuje prawnie jaworski urząd i jednostki)

Rada Programowa

Mirosława Markiewicz – Czlonek
Lubię to! 0
usługi prawnicze
usługi prawniczepubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 07:50
A dlaczego i jak tej świdnickiej kancelarii zlecono usługi prawnicze? http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/974387,nik-nieprawidlowosci-w-zlecaniu-uslug-prawnych-przez-samorzady.html
Lubię to! 0
desant
desantpubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 09:35
Nie udało się wygrać wyborów w powiecie świdnickim, to trzeba było gdzieś ulokować "swoich". Monika Żmijewska (z domu Markiewicz)-najpierw doradczyni, a potem sekretarz w um Jawor, Lilla Gruntkowska-obecna obsługa prawna w um Jawor i gminnych jednostkach, członek RN sp. Inwestycje, Roman Etel-członek RN sp. Inwestycje, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia WS Ziemi Świdnickiej (okręg 1, poz. 1), http://wspolnotasamorzadowa.org/ http://swidnica24.pl/sa-kandydaci-z-castingu-2/
Lubię to! 0
oj,oj
oj,oj4 lipca 2017 o 08:29
pani sekretarz mówi że brakuje jej kartek do protokołu , No to dlaczego ich nie poszukała , przecież miała na to cały miesiąc , a nie przychodzą na nowe posiedzenie a protokól z poprzedniego nie jest gotowy, wstyd ,
Lubię to! 7
dziwne to wszystko
dziwne to wszystko4 lipca 2017 o 08:22
panie wice-przewodniczący co Pan opowiada , o jakim regulaminie dla prowadzącego Pan mówi , pan wymyśla nowe prawo. Czy pan Iwański też ma taki regulamin jak ma prowadzić ?.
Lubię to! 4
sceptyk
sceptykdziwne to wszystko4 lipca 2017 o 08:43
Bo Iwańskiemu nie jest potrzebny regulamin, a panu Hońdo jak najbardziej by sie przydał, oj przydał...
Lubię to! 1
sceptyk
sceptyk4 lipca 2017 o 08:03
Ale zadymiarze! Przez pół posiedzenia biją pianę! Po co w ogóle jest ta rada seniorów, żeby Hońdo mógł zrealizować swoje ambicje?!
Lubię to! 5
mark
marksceptyk4 lipca 2017 o 12:12
Hońdo akurat wydaje się tam jednym z rozsądniejszych. ale jak mają normalnie pracować jak jest jeden z drugim co ciągle są na nie?
Lubię to! 4
bolo
bolomark4 lipca 2017 o 13:13
Panie Hońdo,kończ Waść,wstydu oszczędż!!! W tej radzie jest pan kwiatkiem do kożucha. Żenua.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.