Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM) Policjant pomógł nieprzytomnemu dziecku

Do budynku jaworskiej komendy wbiegła kobieta wzywająca pomocy. Okazało się, że po drugiej stronie ulicy zasłabło dziecko. Na ratunek ruszył jeden z policjantów.

W miniony piątek przed południem do jaworskiej komendy policji wbiegła kobieta. Roztrzęsionym głosem prosiła o pomoc. Z jej relacji wynikało, że po drugiej stronie ulicy dziecko straciło przytomność, a jego matka sama próbuje pomóc malcowi. Na ratunek natychmiast ruszył jeden z policjantów, wchodzący akurat do budynku jednostki.

Po dobiegnięciu do 6-latka, szybko ustalił w rozmowie z jego mamą, że chłopiec dostał napadu padaczki, na którą choruje od kilku lat. W międzyczasie przez dyżurnego jednostki wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Dziecko słaniało się na nogach i co chwilę osuwało na ziemię. Policjant podjął więc decyzję o zabraniu malca do oddalonej o kilkadziesiąt metrów komendy. Tam udzielał mu pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ratowników.

Reklama

Komentarze (10)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marcin Lublin
Marcin Lublin12 listopada 2017 o 11:59
Brawo Józek! Tak trzymać. Pozdrawiam.
Lubię to! 0
Mieszko
Mieszko8 listopada 2017 o 20:47
Wielkie podziękowania dla naszego policjanta. Panie komendancie gratulacje!
Lubię to! 0
ona
ona6 listopada 2017 o 21:58
kisiu, a jesteś pewny, że gdyby policjant mu nie pomógł, to ktoś inny udzieliłby pomocy? Po gdańskim przypadku, gdzie starszy mężczyzna leżał we krwi na przystanku pełnym ludzi i dopiero przejeżdżający motorniczy mu udzielił pomocy, to ja mam wątpliwości. W mam wrażenie, że wśród ludzi ostatnio panuje jakaś znieczulica na drugiego człowieka, zobojętnienie, a czasami egoizm. Niektórzy potrafią pięknie mówić, a jak przychodzi do konkretnych działań, to już z tym gorzej bywa. Kimkolwiek nie jest ten człowiek, który udzielił pomocy, nawet jeśli to policjant, to należą mu się za taką postawę brawa.
Lubię to! 6
kisiu
kisiu6 listopada 2017 o 21:35
Chwała Temu, że dziecko otrzymało pomoc i wszystko jest OK. Ale jakby tego dokonał tzw zwykły Obywatel takiej otoczki medialnej by nie było: telewizja Polsat jedno z ważniejszych informacji, TVP1, Onet na pierwszych łamach. To się mówi "umieć się sprzedać" - jak to policja.
Lubię to! 5
Sw Marcin
Sw Marcinkisiu6 listopada 2017 o 23:05
Cześć i chwała bohaterom oczywiście są bohaterowie nie znani o których zasługach się nie mówi w tv . Pomaga się nie dla poklasku znieczulica jest i hipokryzja jest 8/10 ludzi ma serce z kamienia a w towarzystwie tacy powiedzą oj jaki ja dobry czy to tak wiele w dzisiejszych czasach wznieść serce nad zło ?
Lubię to! 3
Brawo
Brawo6 listopada 2017 o 20:03
Dziecko się słaniało ponieważ przy takim ataku padaczki najlepiej jest położyć na boku. Wiem,ze trudno nie panikować, atak może być słaby bądź silniejszy. Dlatego można mieć wrażenie,ze to omdlenie takie niepełne jakby. Trudno mi to wytłumaczyć. Miałam podobny przypadek. Kilka lat temu. Najtrudniejsze dla mnie było to,ze do ludzi nie docierało,ze ja sobie radzę z ta sytuacja, obstąpili nas w koło i jeden przez drugiego pytali co sie stało i chcieli wzywać pogotowie. Oczywiście nie neguje tego co się wydarzyło. Brawo dla tej Pani i policjanta.
Lubię to! 3
bob
bobBrawo6 listopada 2017 o 23:12
Każda skrajność jest zła ale najgorsza jest znieczulica tego guza ciężko pokonać
Lubię to! 4
to prawda
to prawdabob7 listopada 2017 o 00:17
czasami potrzebny jest mocny wstrząs, aby wybudzić ludzi z tej choroby, tylko czy aż do takiego stanu musi dojść, żeby ludzie się zmienili?
Lubię to! 2
a jednak można
a jednak można6 listopada 2017 o 19:20
Pięknie!
Lubię to! 5
Marek
Marek6 listopada 2017 o 19:04
Szczęście w nieszczęściu, że akurat blisko komendy to się stało.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.