Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FILM) Matkowski do Detyny: Wije się pan jak wąż w pomidorach. A sprawa „Słowianki” niewyjaśniona...

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Jaworze radny Krzysztof Detyna, korzystając z obecności dyrektora OSiR-u, zamierzał wyjaśnić kwestię zmiany zasad wstępu na Krytą Pływalnię „Słowianka” dla posiadaczy Jaworskiej Karty Dużej Rodziny.

Reklama

Komentarze (45)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Andrzej
Andrzej12 kwietnia o 21:35
Mijają dwa lata jak odsuną pan Matkowski od obowiązków kierownika Jawornika i skutki są
widoczne.Obiekt wygląda FATALNIE. A wybory tuz tuz.
Lubię to! 6
aa
aaAndrzej13 kwietnia o 09:00
Fakt. Szkoda tylko, że nic nie jest tam konserwowane a zwłaszcza plac zabaw dla dzieci. W drewnianych domkach i piaskownicy pojawiają się przegniłe deseczki. Szkoda, wystarczy kilka dni pracy pracownika oraz trochę drewnochronu w okresie jesiennym i wszystko służyłoby przez lata. Aż szkoda patrzeć jak niszczeje. No ale co się dziwić. Jaki pan, taki kram....
Lubię to! 4
sceptyk
sceptykAndrzej13 kwietnia o 09:11
Nie kierownika Jawornika, tylko kierownika "Słowianki". Pan Bednarek dalej zarządza Jawornikiem... jak widać słabo
Lubię to! 0
Andrzej
Andrzejsceptyk13 kwietnia o 17:28
Przed objeciem stołka przez matkowskiego zarzadzał .
Lubię to! 0
Andrzej
Andrzejsceptyk15 kwietnia o 07:05
Matkowski jak obją stanowisko przeją na siebie wszystkie obwiazki, kierownik jawornika nie ma nic do powiedzenia.
Osobiście z ust pana Matkowskiego usłyszałem, że na jaworniku kierownika nie ma. A rozmowa odbyła się dwa lata wstecz.
Lubię to! 0
Władek
Władek9 kwietnia o 13:38
Panie Matkowski wstyd zachować się pan potrafi ? standardy do Miejskich nie należą. Jest pan mieszkańcem Jawora trochę kultury ....
Lubię to! 5
Anka
Anka6 kwietnia o 14:50
nauczyciel z zawodu, a tak nieładnie się odzywa, a fe
Lubię to! 8
Gregory
Gregory29 marca o 14:54
ODWOŁUJĄ wicestarostę, a tu cisza!!!
Lubię to! 0
???
???28 marca o 14:02
Na jakim etapie jest prowadzone przez prokuratora postępowanie przygotowawcze ws. łamania prawa przez włodarza?
Lubię to! 15
jaworzanin
jaworzanin27 marca o 14:03
21 marca 2018r. Rada podjęła uchwałę, że z dniem 1 kwietnia 2018r. wydziela z Urzędu Miejskiego w Jaworze gospodarkę wodno-ściekową i tworzy Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Uchwała się jeszcze nie uprawomocniła a burmistrz 26 marca 2018r. ogłosił nabór na Kierownika ZWiK z bardzo krótkim terminem aplikacji-do 5 kwietnia 2018r. Ciekawe kto wygra-czy znów człowiek z powiatu świdnickiego, albo wręcz sam strzegomianin. Po mieście krążą plotki, że kierownikiem będzie ojciec sekretarzowej. Ile w tych plotkach fikcji a ile prawdy póki co nie wiadomo.
Lubię to! 10
Pozdro
Pozdrojaworzanin28 marca o 05:22
Sekretarz gminy Monika Żmijewska - z domu Markiewicz, jest córką Lecha Markiewicza. Oboje są ze Strzegomia. Szykuje swojemu tatusiowi posadę, od jakiegoś czasu. Emilian uwija się jak w ukropie, no i myślał, myślał i w końcu wymyślił. Spłaca dług wygranych wyborów sprzed 4 lat. Strzegomski niewolnik...
Lubię to! 15
Władek
WładekPozdro9 kwietnia o 13:33
Nie tak na forum bo się wszyscy dowiedzą jeszcze ktoś nie zagłosuje.
Lubię to! 4
ciekawski
ciekawskiPozdro9 kwietnia o 14:38
Czy to prawda, że nasza gmina kupiła od Kuźni jakiś grunt? Czy to prawda, że ojciec znalazł w Kuźni zatrudnienie? Czy pracodawcy ojca udzielane były przez ten okres przez naszą gminę jakieś ulgi?
Lubię to! 5
Cofamy się znowu?
Cofamy się znowu?jaworzanin29 marca o 12:34
I znowu będą się bogacić urzędnicy z nowego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji? Nowe stanowiska? Nowe pensje? Pewnie niemałe. Kwa!!!!
Lubię to! 5
malutki
malutki27 marca o 10:43
wcześniej na sesji "wypsnęło" mu się, że ludzie po 50-tce są mniej kontaktowi
Lubię to! 8
Ala
Alamalutki30 marca o 23:37
A pan Markiewicz ma osiemnaście lat?
Lubię to! 4
Anna
Anna27 marca o 09:38
Deti a w pośredniaku Ferdku byłeś?
Lubię to! 3
kuba
kuba27 marca o 00:56
Dyrektor zamiast udzielić odpowiedzi bezczelnie obrzuca pytającego epitetami. Czy on wie co się dzieje w kierowanej przez niego jednostce, mam wrażenie że nie a Pan Burmistrz słucha tego mataczenia i nie reaguj. Wstyd.
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec27 marca o 00:18
To jak to jest, najpierw Pan Matkowski mówi, że ma dużo czasu i zaprasza Pana Detynę do siebie, a za chwilę wygaduje kocoboły stwierdzając, że nie ma możliwości odpowiedzieć na jego pisma??? Ktoś zrozumiał coś z tego ??? To co robi Pan Matkowski, bo ja się już pogubiłem? Robi coś czy nie robi? A tak wogóle skoro Pan Burmistrz mówi, że nie było żadnych zmian to czemu nie był ciekaw dlaczego Pan Matkowski uprawia samowolkę na naszym basenie? Padło konkretne pytanie i wypadałoby udzielić odpowiedzi. A pan Przewodniczący Rady Miejskiej powinien poprosić o udzielenie odpowiedzi na pytanie, a nie głupkowato śmiać się i opowiadać o zaproszeniu Pana Matkowskiego. A możeby tak nagrywać całe sesje Rady Miejskiej i publikować np na stronie UM? Czemu nie, wszyscy niech zobaczą co wyprawia się za pieniądze podatników- propozycja do budżetu obywatelskiego. Każdy będzie mógł ocenić ludzi,na których głosował.
Lubię to! 7
Reklama
JAWORZANIN
JAWORZANIN26 marca o 19:16
TO LUZDIE PANA BURMISTRZA KTÓRY SAM SOBIE DOBIERAŁ TAK JAK NOWY KIEROWNIK GABINETU REHABILITACYJNEGO PRZY OSRODKU ZDROWIA NA UL PIŁSUDSKIEGO .WIE KTOS MOZE KTO ZOSTAŁ TYM KIEROWNIKIEM? JA WIEM
Lubię to! 8
Iza
Iza26 marca o 13:14
W książce był tylko jeden Nikodem Dyzma. W rnaszej radzie mamy dwòch. Deti i Dyno.
Lubię to! 3
misiewicze BlackBerry
misiewicze BlackBerryIza27 marca o 12:33
Przypominam, Dyno wygrał w wyborach z obecnym prezesem "Inwestycji", więc jakim "Dyzmą" musi być były członek SAMOOBRONY Tomasz P. :) To jest dopiero misiewicz obecnej władzy. Takich mamy fachowców w mieście. Przegrał wybory, to Bera zrobił go prezesem. Jak gospodarz domu z "Alternatywy 4".
Lubię to! 10
wyborca
wyborcamisiewicze BlackBerry28 marca o 16:40
Śmieją się śmieją, a Pan Dynowski (obecny radny) odstawił kandydata z komitetu EB pomimo, że ten był znany że miał największe banery wyborcze w Jaworze. W wieku okręgach kandydaci od Pana Burmistrza wygrali ale tutaj ponieśli klęskę więc trochę skruchy
Lubię to! 4
czytelnik
czytelnik26 marca o 10:28
Cham jakich mało. Krótka odpowiedź i nie byłoby problemu. Ale sam wije się jak piskorz. Trochę męskiej odwagi.
Lubię to! 11
widz
widz26 marca o 10:21
Konkretne pytanie, a w odpowiedzi głupkowate porównanie. Dzieci w szkole potrafią się kulturalniej wypowiadać. Wstyd Panie Matkowski.
Lubię to! 16
jaworzanka
jaworzanka25 marca o 22:27
żenada
Lubię to! 7
Numer
Numer25 marca o 15:34
Pan Matkowski nie odpowiada, on mataczy.
Lubię to! 9
Acemilian
Acemilian25 marca o 14:55
Tot-ten-ham Makowski ma bayer lewer hart ;)
Lubię to! 8
pj
pj25 marca o 12:35
``jak wąż w pomidorach``? cóż za elokwencja.
Lubię to! 8
?
?pj26 marca o 10:31
I ktoś taki jest dyrektorem, opłacanym z naszych podatków?
Lubię to! 9
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora25 marca o 11:53
Panie dyr.Matkowski czy nie prościej byłoby odpowiedzieć na pytanie radnego , tylko opowiadać o jakimś wężu w pomidorach. To świadczy o panu , po prostu nie przystoi takie zachowanie dyrektorowi, Wstyd . A pan burmistrz niestety pozwala na na takie zachowanie p.Matkowskiemu. Panie Radny Detyna podziwiam Pana spokój , tak trzymać .
Lubię to! 8
Bodzio
Bodzio25 marca o 11:18
Jak zwykle marudzenie, a nikt nie patrzy jak się Jawor rozwija. Wygląd się nie podoba, kultura też. A nikt nie pamięta o "husarii" szturmującej urząd w t-shirtach.
Lubię to! 1
Reklama
Jaworzanin
Jaworzanin25 marca o 01:39
Jeden gość mi powiedział, że nad Makowskim czarne chmury się zbierają. Będzie się musiał jeszcze nie raz tłumaczyć...
Lubię to! 7
Dobrze ubrany
Dobrze ubrany24 marca o 21:26
W dresach na sesję rady? Panie przewodniczący proszę zwrócić uwagę dyrektorowi aby następnym razem strój dopasował do okazji
Lubię to! 17
Widz
Widz24 marca o 21:17
Troszkę kultury osobistej panie Dyrektorze. Pierwszy raz w historii widzę aby dyrektor tak zwracał się do radnego, któremu pośrednio podlega.
Lubię to! 17
pffffff
pffffff24 marca o 19:30
ale żenada... przecież burmistrzowa napisała że to była kwestia "złej interpretacji przez pracowników" więc gościu powinien się bezpośrednio odnieść, a nie odpowiedział w ogóle i rzucał jakieś dziwne tematy... mnie też to interesuje i myślę że inne rodziny wielodzietne które korzystają z programu także... to co, każda rodzina ma się indywidualnie umawiać z panem dyrektorem żeby się dowiedzieć o co chodzi???? nie mógł powiedzieć jednym zdaniem? żenujące... a moze niech pan radny się wybierze na spotkanie z kamerą, bo my też chcemy znać odpowiedzi. żeby później się nie okazało że znowu radny źle coś zinterpretował albo ktoś czegoś nie powiedział...
Lubię to! 11
Autor
Autorpffffff26 marca o 15:28
To oczywiste, że skłamał i nie potrafił wybrnąć. To rzucił hasłem o własnym samopoczuciu chyba XD
Lubię to! 2
Były ratownik
Były ratownik24 marca o 18:08
O co chodzi z brakiem ratowników na naszych kąpieliskach o które dopytywał inny radny na sesji ? Czy to prawda że i w tym roku już dziś wiadome że najprawdopodobniej wystąpią śniete ryby na Jaworniku a woda znów przez cały sierpniowy miesiąc nie będzie nadawała się do kąpieli z niewyjaśnionych przyczyn? W tamtym roku jakoś brak ratownika pokrył się z terminem wyścigów tych motorówek. Przypadek? Nie sądzę
Lubię to! 12
Plażowicz
PlażowiczByły ratownik25 marca o 16:53
Pytanie tylko dlaczego zawsze trafia na nasz Jawornik i czy faktycznie nie można temu przeciwdziałać? Na Słupie ani w Msciwojowie nie ma z tym problemu. Albo jednak przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej. Kiedy w tym roku mają organizować te pokazy motorówek?
Lubię to! 5
Ręce opadają
Ręce opadają24 marca o 17:37
Matkowski tak samo, a nawet gorzej zwraca się do swoich pracowników. Dyrektor przychodzi na sesję rady miasta właśnie po to, żeby odpowiedzieć na pytania radnych, łaski nie robi. Dlaczego Agnieszka R nie zabrała głosu. Burmistrz jako jego szef to zachowanie aprobuje. Żenada. Fatalne rządy nastały.
Lubię to! 15
gosik
gosikRęce opadają10 kwietnia o 21:07
A ja słyszałem, że jak p. matkowskiego wyrzucą z basenu to już ma pewne dyrektorowanie w sp2....
Lubię to! 0
jwrsk
jwrsk24 marca o 17:31
Dziwię się, że pan matkowski w ten sposób odpowiadał radnemu na pytanie i to w obecności swojego szefa. Nie ważne jaki radny i z jakiej opcji. Należało w sposób wyczerpujący udzielić odpowiedzi. Widać brak kompetencji, brak kultury i szacunku dla innych. Za to arogancja aż się przelewa. Sesja rady miejskiej, wpływa zapytanie radnego i taka odpowiedź. Właściwie to i dziwić się nie ma czemu.
Lubię to! 17
LeftRight
LeftRight24 marca o 17:22
Wstyd panu nie jest, panie Matkowski? Nie ma Pan honoru i godności przyznać się do własnych rozporządzeń? Nagle z nowym rokiem pracownicy sami sobie wymyślili nową interpretację przepisów? Takie sciemy to nie nam, mieszkańcom. A burmistrza proszę, by się w końcu opamiętał i zadbał o godnych podwładnych, bo z tego co widzę tylko się tłumaczy z cudzej niekompetencji . A bardzo mu kibicuję.
Lubię to! 13
obserwator
obserwator24 marca o 17:18
Po co dyrektorzy, kiedy Pan Burmistrz odpowiada za nich. Zwolnić może i będą dalsze oszczędności. Tak na marginesie AC Milan - mały brak szacunku do powagi Rady.
Lubię to! 14
Rataj P
Rataj Pobserwator25 marca o 12:32
Nazwać syna na cześć drużyny piłkarskiej- żenada.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.