Wtorek, 23.04.2024 287

(FILM, FOTO) Rzepakowa Dycha po raz trzeci

Wymarzona pogoda, rodzinna atmosfera i setki uśmiechniętych biegaczy. Za nami trzecia edycja Rzepakowej Dychy w Chełmcu.

Choć w tym przypadku to nie wygrana, a sama radość rosnąca wraz z pokonywanymi kilometrami była najważniejsza, to na najlepszych na mecie czekały puchary, medale i upominki. Zresztą każdy z uczestników mógł poczuć po biegu słodki smak zwycięstwa, bowiem mijając linię mety otrzymywał, poza pamiątkowym medalem, słoiczek miodu. Miodu, nie mogło być inaczej, rzepakowego. Oczywiście z miejscowych pasiek. Był też olej rzepakowy i inne nagrody. Na najmłodszych, startujących w biegu Mini Rzepakowa Dycha czekało też dmuchane miasteczko. Rodzinną atmosferę dało się odczuć także na trasie biegu.

Zwycięzcą kategorii OPEN został Maciej Dawidziuk z Olaws Złotoryja, wyprzedzając Pawła Bigusa z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Jeleniej Góry. Na najniższym stopniu podium zameldował się Przemysław Stempnik. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci jaworskich klubów: Andrzej Rydz z KB TKKF Jawor oraz Jerzy Jagielski z JKS Salamandra. Czołową szóstkę zamknął Bartłomiej Charmuszko z LZS-u Lipa. Kolejne pozycje zajęli Łukasz Grad i Andrzej Lota z KB Lew Legnica. Na dziesiątym miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Dawid Pancerz z LKS Chełmiec. Najlepszą z pań była dwudziesta w kategorii OPEN Izabela Wolak z JKS Salamandra. Dwadzieścia pozycji niżej w kat. OPEN zakończyła bieg Ewa Krojcig, a tuż za nią finiszowała Magdalena Dul z Family Team.

W kategoriach wiekowych wyróżniono najlepszych, spoza podium kategorii OPEN. W kategorii K18- wygrała Julia Ćwiąkała przed Dominiką Nalepą i Alicją Rybińską. W grupie kobiet K25- na podium sklasyfikowane zostały Ewa Farnholtz (Strzegomska Dwunastka), Małgorzata Giza (Zorka Jelonki Running Team) i Katarzyna Stawiarska (Kowary Biegają), a w kategorii K35- Sara Anczyk (Ngb Korona Legnica), Magdalena Jankowska (JKS Salamandra) i Beata Ciesielska. W kategorii K45- wygrała Agnieszka Jastrzębska (Wkb Piast Wrocław), druga była Monika Bortkiewicz (Ngb Korona Legnica), a trzecia Mariola Kanecka (Kowary Biegają). W kategorii K55- tryumfowała Krystyna Anczyk (Team Draczyński) przed Joanną Pąchalską (Fitness Piekary Legnica) i Joanną Dryś.

Kategorię M18- wygrał Damian Malina z LKS-u Chełmiec, drugi był Mateusz Daniluk, zaś trzeci Tomasz Rybiński. W kategorii M25- na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Jerzy Jagielski (JKS Salamandra) przed Bartłomiejem Charmuszko (LKS Chełmiec) oraz Dawidem Pancerzem (LKS Chełmiec). W kategorii M35- podium utworzyli Łukasz Grad (KB Lew Legnica), Michał Szydłowski (KGHM ZG Run) i Paweł Wiśniewski (Run&balance). Kategorię M45- zwyciężył Andrzej Rydz (KB TKKF Jawor). Drugą lokatę zajął Andrzej Lota (KB Lew Legnica), a trzeci był Robert Oskulski (SMS Kowary Kowary Biegają). Wśród startujących w kategorii M55- najlepszy okazał się Waldemar Witulski z SMS Sosnówka. Miejsce na drugim stopniu podium zajął Ryszard Folc (KB TKKF Jawor), a na trzecim Wojciech Ćwiąkała. W kategorii M65+ zwyciężył Waldemar Dul, wyprzedzając Michała Lenkiewicza (JKB TKKF Jaworzanie Jawor) oraz Jerzego Dąbrowskiego (Drużyna Szpiku KGHM).

Rywalizowano także w nieformalnych klasyfikacjach. W kategorii wójtów najlepszy okazał się Mirosław Brzozowski (Gmina Męcinka), a wśród burmistrzów Emilian Bera (Gmina Jawor).