Logo Jawor24h.pl
Reklama
Piotrowice-Osiedle - osiedle domów w zabudowie bliźniaczej
Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Krzysztof Mróz - Senator RP

(FILM, FOTO) Rozmawiali o dziejach Jawora

W Muzeum Regionalnym w Jaworze, w ramach cyklu „Poznajemy Region” z mieszkańcami miasta spotkali się autorzy monografii historycznej „Stolica na pograniczach. Dzieje miasta Jawora do 1945 roku”.

O swojej przygodzie z odkrywaniem przeszłości dawnej stolicy księstwa Piastów opowiadali badacze z Uniwersytetu Wrocławskiego: prof. dr hab. Przemysław Wiszewski (redaktor serii „Studia obok. Studia z dziejów lokalnych”), prof. dr hab. Mateusz Goliński (mediewista, specjalista od historii miast i mieszczaństwa), prof. dr hab. Tomasz Przerwa (historyk specjalizujący się w dziejach Śląska w XIX i XX wieku) oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, Arkadiusz Muła (historyk sztuki, badacz nowożytnych dziejów regionu).

Publikacja powstała w ramach projektu „Śląsk ojczysty. Dzieje wspólnot lokalnych w kontekście tożsamości regionalnej, państwowej i narodowej (XII-XXI w.)” ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Książka jest pierwszym, tak obszernym zestawieniem źródeł archiwalnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Prawdopodobnie najlepsze koło Jawora 110m2 do zamieszkania - Osiedle Kamionka
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.