Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM, FOTO) Muchów uwolnił energię naszego powiatu

W niedzielę zakończyła się prestiżowa Konferencja Naukowa Generacja - Przesył - Wykorzystanie, odbywająca się w Muchowie pod patronatem Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Gośćmi honorowymi konferencji byli ks. bp prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski oraz senator Krzysztof Mróz. Wydarzenie współorganizowane przez Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaworze trwało trzy dni. 

Relacja z pierwszego dnia dostępna jest TUTAJ. Sobota w całości poświęcona była sesjom naukowym. Podczas Sesji Uroczystej przemówienie wygłosił ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz zaproszeni goście. Następnie swoje prezentacje przedstawili ks. dr Marek Kluwak, prof. Jan Zawilak oraz ks. mgr-lic. Tomasz Bunikowski.

Podczas kolejnej sesji zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu powiatu jaworskiego oraz rozpoczęły się wystąpienia studentów i doktorantów. Dzień zakończył się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Marka i ks. Tomasza w intencji uczestników, organizatorów i sponsorów Konferencji Naukowej GPW w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w Męcince oraz uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych prelegentów. 

Wyróżnieni nagrodami zostali ks. Marek Kluwak (w kategorii Święci Patroni); ks. Tomasz Bunikowski (w kategorii Historia Techniki Odgromowej); Elżbieta, Marek, Laura, Michał, Łukasz i Jasiu Jasińscy (w kategorii Pokolenie Elektryków); Kateryna Osypenko (w kategorii Wystąpienie Międzynarodowe); Marek Marchewka (w kategorii Najlepsza Prezentacja Polskojęzyczna); Barbara Czajkowska (w kategorii Najlepsza Prezentacja Anglojęzyczna); Tomasz Demidowicz (w kategorii Innowacje w Przemyśle); Krzysztof Detyna (w kategorii Elektryka w Medycynie).

Wcześniej nagrodzeni zostali także Grzegorz Machura z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze (w kategorii Młody Elektryk), a także nagrodę otrzymała drużyna z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.

Niedziela poświęcona została natomiast na zwiedzanie Ziemi Jaworskiej. Uczestnicy konferencji odwiedzili m.in. kościół pw. św. Marcina w Jaworze, Kościół Pokoju oraz jaworski rynek. 

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Ala
Ala5 grudnia 2017 o 23:31
Świetna inicjatywa. Brawa dla organizatorów.
Lubię to! 10
Marek
Marek5 grudnia 2017 o 21:11
A Panowie Księża - też energię uwalniali ? "Czucie i wiara silniej mówiądo mnie , Niż mędrca szkiełko i oko" ...
Lubię to! 0
jaworzanka
jaworzankaMarek6 grudnia 2017 o 01:20
Widzę, że zazdrośnicy nawet jak nie ma do czego się przyczepić to znajdą powód żeby się przyczepić. Panie Macieju niech się pan nie zraża. Dla niektórych po prostu najlepiej żeby nic nie robić, bo jak się robi cokolwiek to i tak więcej niż oni. Fajnie, że są ludzie którzy nie zapominają skąd są i że takie wydarzenie mogło się odbyć właśnie u nas świetnie promując Muchów, Jawor i powiat jaworski, a przy okazji pokazując naszym uczniom że warto studiować i dalej się kształcić.
Lubię to! 11
Krzychu
Krzychu5 grudnia 2017 o 20:42
Jawor i powiat jaworski zyskał prestiż. Gratuluję organizatorom.
Lubię to! 11
czytelnik
czytelnik5 grudnia 2017 o 13:40
Następni czarodzieje od uwalniania energii. W mieście Jawor już się energia uwolniła, teraz w całym powiecie :D
Lubię to! 0
john
john5 grudnia 2017 o 11:16
Wielkie gratulacje dla ucznia z Jawora. Naprawdę pokazał się z dobrej strony.
Lubię to! 14
oglądacz
oglądacz5 grudnia 2017 o 10:25
Świetna promocja pałacyku w Muchowie! Myślę, że powinni za to panu Maciejowi podziękować.
Lubię to! 16
gość
gość5 grudnia 2017 o 01:56
To był dobrze wykorzystany czas. Wiele wartościowych rozmów. Kogo nie było niech żałuje.
Lubię to! 21
ktoś
ktoś5 grudnia 2017 o 01:26
Pięknie. Nie tylko nauka, ale i połączenie z wartością duchową. Wspaniały pomysł organizacji Mszy św. w intencji uczestników, organizatorów i sponsorów :)
Lubię to! 16
jesteście cudowni energia uwolniona
jesteście cudowni energia uwolniona5 grudnia 2017 o 01:05
Ks. Bunikowski, Wicestarosta Baranowski, dr Gwoździewicz, redaktor Sasiela, Ks. Kluwak, radny Detyna, fajna grupa co kolejny raz pokazuje, że można na Ziemi Jaworskiej zorganizować imprezę rangi konferencji międzynarodowej. Uwalniając energię tak naprawdę.
Dziennikarka z PWr. przecudowna i jaka elokwentna. Pozdrowienia dla łądnej i jakże inteligentnej Kateryny Osypenko z Uniwersytetu Kijowskiego.
Lubię to! 22
Anna
Annajesteście cudowni energia uwolniona5 grudnia 2017 o 21:48
Międzynarodowa konferencja 30 osobowa ?.
Lubię to! 0
tyle w temacie
tyle w temacieAnna5 grudnia 2017 o 22:14
Nie liczy się ilość, tylko jakość.
Lubię to! 7
jawor turystyczny
jawor turystyczny5 grudnia 2017 o 00:55
brawo Panie Gwoździewicz super inicjatywa tyle zaszczytnych gości i młodzieży w Jaworze oraz Powiecie Jaworskim. Super ze wsparł konferencję Powiat i Pan Wicestarosta Baranowski
Lubię to! 22
Reklama
uczestnik
uczestnik5 grudnia 2017 o 00:49
To były świetne trzy dni. Już się cieszę na następny rok!
Lubię to! 17
pytanie
pytanieuczestnik5 grudnia 2017 o 00:53
a gdzie będzie konferencja w przyszłym roku? wiadomo już coś?
Lubię to! 6
Konrad
Konrad5 grudnia 2017 o 00:09
Świetna inicjatywa. To duży sukces, że takie wydarzenie udało się zorganizować na naszym terenie. Gratulacje dla pana Gwoździewicza!
Lubię to! 19

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.