X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FILM, FOTO) Kompletnie pijany kierowca wpadł, bo nie zapiął pasów

W sobotni wieczór jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Pijany kierowca Fiata wpadł w Męcince, ponieważ jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

© KPP Jawor

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Tak też było w sobotni wieczór, kiedy jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na "podwójnym gazie".

Pijany kierowca Fiata wpadł w Męcince ponieważ jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Prawo jazdy stracił bowiem 2 lata temu, również za jazdę w stanie nietrzeźwości, a zakaz miał go jeszcze obowiązywać przez rok. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pijany kierowca wpadł w sobotę, po godz. 19. W Męcince patrol jaworskiej drogówki zauważył  mężczyznę kierującego Fiatem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą Fiata silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 58-letniego mieszkańca gm. Męcinka jest ponad 2,2 promila alkoholu

Nie było to jednak wszystko co 58-latek miał na sumieniu. Dodatkowo okazało się, że pijany kierowca nie posiadał prawa jazdy. W policyjnych systemach ustalono, że w 2016 roku utracił on uprawnień do kierowania za jazdę na podwójnym gazie. Decyzją jaworskiego sądu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów miał go obowiązywać jeszcze przez rok. Teraz będzie musiał zapomnieć o prawie jazdy z pewnością na dłużej.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

Film z tego zdarzenia dostępny jest TUTAJ.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.