Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM, FOTO) IV gminne spotkanie wigilijne dla mieszkańców w Męcince

Już po raz czwarty w Gminie Męcinka odbyło się gminne spotkanie wigilijne dla wszystkich mieszkańców.

Uroczystość, która poprzedzona została Mszą Świętą rozpoczął organizator wydarzenia Wójt Gminy Męcinka składając zgromadzonej społeczności lokalnej świąteczne życzenia. Tradycyjnie jak co roku było wspólne kolędowanie w wykonaniu dzieci z gminnych przedszkoli, uczniów i zespołów folklorystycznych.

Wśród odśpiewanych utworów nie zabrakło „Kolędy dla nieobecnych” zadedykowanej wszystkim bliskim, którzy odeszli do wieczności. Mieszkańcy w życzliwej atmosferze podzielili się opłatkiem oraz smakowali przygotowanych wigilijnych potraw. Tradycją świątecznych spotkań plenerowych jest także jarmark bożonarodzeniowy, na którym mieszkańcy prezentują swoje rękodzieła oraz potrawy lokalne. Specjalną atrakcją dla dzieci był wielbłąd, na którym dzieci mogły jeździć do woli.

- Dziękuję przedstawicielom sołectw, radom rodziców ze szkół z Męcinki i Piotrowic, zespołom ludowym, dyrektorkom szkół, nauczycielkom szkół podstawowych, nauczycielkom przedszkola, przedszkolakom i ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego świątecznego wydarzenia. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy w Męcince, że zaangażowali się w przedsięwzięcie, które jednoczy i integruje społeczność lokalną oraz kultywuje naszą piękną chrześcijańską tradycję – mówi wójt Mirosław Brzozowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.