Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FILM, FOTO) Ciąg dalszy GPW w Muchowie

W środowe popołudnie 3 stycznia przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich odwiedzili Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Uczelnię reprezentowali Prorektor ds. Nauczania prof. Andrzej Dziedzic, Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, dr Marta Bątkiewicz-Pantuła i dr Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego oraz doktorantka Laura Jasińska z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. SEP reprezentowali Prezes dr Andrzej Hachoł oraz Jarosław Krysiak. 

Oprócz Księdza Biskupa na spotkaniu obecny był Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Ksiądz dr Piotr Kot. Spotkanie było owocem wystąpienia Jego Ekscelencji na IV Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia 2017 roku w Pałacyku w Muchowie. Ksiądz Biskup zaprosił organizatorów Konferencji GPW do siebie chcąc rozszerzyć swoją prelekcję wygłoszoną w trakcie Konferencji. Główną tematyką spotkania była egzegeza Pisma Świętego. Zaproszeni goście docenili fakt, iż mogli kolejny raz wysłuchać ciekawych i interesujących spostrzeżeń i wniosków ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego.

- Współpraca lokalna przynosi kolejne efekty. Dzięki obecności Jego Ekscelencji Zbigniewa Kiernikowskiego w Muchowie Konferencja GPW nabiera nowego wymiaru. Energia, o której w czasie Konferencji mówi się i debatuje, wykracza poza jej fizyczne aspekty udzielając się uczestnikom i gościom. To zjawisko trudno opisać, jeszcze trudniej zbadać. Najprościej będzie przytoczyć słowa naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”. Zaprosiliśmy dziś Księdza Biskupa na kolejną edycję Konferencji GPW licząc na kolejną emocjonującą prelekcję - podsumował jaworzanin dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW. 

Na zakończenie Ksiądz Biskup za naszym pośrednictwem złożył życzenia noworoczne dla wszystkich elektryków. 

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

misiu Fazi
misiu Fazi4 stycznia o 07:57
Czekamy na relację z Grilla Elektryków 2018 w Muchowie, Śniadania z Januszem w Muchowie 2018 oraz z Konkursu Tanecznego "Na pięcie" 2018 w Muchowie a także jakiegoś grzybobrania, festynu i jasełek. Będzie... będzie się działo...
Lubię to! 3
lolo
lolomisiu Fazi4 stycznia o 11:10
Sam coś zorganizuj, a nie dogryzaj tym, którzy coś robią dobrego...
Lubię to! 3
Andrzej
Andrzej4 stycznia o 00:21
dr Gwoździewicz zrobił bardzo dużo dla promocji Muchowa. W Gminie Męcinka powinni być mu bardzo wdzięczni.
Lubię to! 8
muchowianka
muchowiankaAndrzej4 stycznia o 01:05
Myślę, że zasłużył nawet na tytuł honorowego obywatela Muchowa, bo chyba jeszcze nigdy w historii nie było tak głośno o naszej miejscowości.
Lubię to! 3
TP
TPAndrzej4 stycznia o 08:21
A ilu mieszkańców Muchowa wzięło w tym udział? Przecież to wydarzenie dla wybranych zaproszonych uczniów i gości. Bez przesady z tą bufonadą. W Pałacu w Muchowie nie pierwszy raz różne podmioty organizują swoje wydarzenia.
Lubię to! 1
lolo
loloTP4 stycznia o 11:09
Ale żaden podmiot nie zrobił tyle dla promocji i reklamy tego miejsca na Dolnym Śląsku, w Polsce, a nawet zagranicą, bo relacje medialne były też za granicą. A na tym skorzystają wszyscy mieszkańcy Muchowa i powiatu jaworskiego.
Lubię to! 2
Jawor
Jawor3 stycznia o 23:25
Rewelacja!
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.