X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FILM) EB Razem popiera protestujących w Sejmie

Podczas sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Jadwiga Wojda-Elbrah w imieniu klubu EB Razem wyraziła poparcie dla protestujących w Sejmie.

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

okiem niepełnosprawnego
okiem niepełnosprawnego23 maja 2018 o 07:45
Prawo do prowadzenia niezależnego życia wszystkim obywatelom zapewnia Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - najważniejszy akt prawny, który w artykułach ustawy zasadniczej (art. 67 ust. 1, art. 68 ust. 3, art. 69) określa prawa niepełnosprawnych obywateli oraz obowiązki władz publicznych wobec nich. Uchwałą sejmu (Monitor Polski Nr 50, poz. 475 z dn. 13.08.1997 r.) została ustanowiona Karta Praw Osób Niepełnosprawnych potwierdzająca m.in. prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, dostępu do dóbr i usług, dostępu do opieki medycznej, edukacji, zatrudnienia, życia w środowisku wolnym od barier funkcjonalnych, a w tym dostępu do urzędów, punktów wyborczych i obiektów użyteczności publicznej. W Polsce istnieje szereg ustaw zawierających regulacje dotyczące osób niepełnosprawnych, w których poruszane są problemy dotyczące likwidacji barier architektonicznych.
Najważniejsze przepisy i rozporządzenia dotyczące dostosowania obiektów budowlanych dla osób niepełnosprawnych, w tym m.in. ustawa Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 03 Nr 207 poz. 2016 z późn. zm.), poruszające problem dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych w art. 5 ust. 1 pkt 4, wg którego obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając niezbędne warunki do korzystania z obiektów użyteczności publicznej i mieszkaniowego budownictwa wielorodzinnego przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich. W rozporządzeniu zaś Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 02 Nr 75 poz. 690 z późn. zm.) zawarte są przepisy szczegółowe regulujące dostosowanie budynków dla potrzeb osób niepełnosprawnych. § 54 ust. 2 rozporządzenia stanowi, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, budynku zamieszkania zbiorowego oraz budynku użyteczności publicznej, wyposażanym w dźwigi, należy zapewnić dojazd z poziomu terenu i dostęp na wszystkie kondygnacje użytkowe osobom niepełnosprawnym.wyborczych i obiektów użyteczności publicznej. Do tego dochodzi rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 3 lipca 2003 r. (Dz. U. 03 Nr 120 poz.1133) i rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu realizacji obowiązku zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępu do usług powszechnych (Dz. U. 02 Nr 237 poz. 2010). Przy założeniu, że projektowanie i wykonanie, czy tez remont budynków użyteczności publicznej jest jednym z najważniejszych czynników determinujących możliwości zawodowego i społecznego uczestnictwa osób niepełnosprawnych - spełnienie potrzeb socjo-ekonomicznych w dużym stopniu uzależnione jest od dostępności budynków i środowiska. Dotyczy to zwłaszcza osób niepełnosprawnych ruchowo i wzrokowo, gdyż to głównie ci użytkownicy ze względu na ograniczenia fizyczne mają największe problemy z bezkolizyjnym poruszaniem się po ulicach i dostaniem się do nieprzystosowanych budynków. Niestety w Jaworze brak jest dostępności do wszystkich budynków użyteczności publicznej, w tym Ratusza, gdzie odbywają się obrady rady i śluby, brak jest też dostępności do niedawno oddanej do użytku publicznej toalety na Placu Wolności.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lokalny Patriota
Lokalny Patriotaokiem niepełnosprawnego23 maja 2018 o 12:48
Ale hej, mamy skwerki i skwerki, więc nie narzekaj. Tylko masz się cieszyc bo jak się nie cieszysz to jesteś przeciw rozwojow Jawora! <--- (nieliczne komentarze na FB pod postami burmistrza, chyba jego ludzi)
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
realista
realista22 maja 2018 o 17:15
Ja proponuję, aby radni EB Razem przeznaczyli swoje diety dla osób niepełnosprawnych, a nie tylko mówili, że ich popierają. Do dzieła Panie i Panowie. Pokażcie na co Was stać.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
realne działania w kierunku niepełnospr.
realne działania w kierunku niepełnospr.22 maja 2018 o 13:54
A czemuż to radni EB Razem nic nie mówią o tym, że obecnie burmistrz pobiera za wysoki dodatek funkcyjny, bo zgodnie z ich uchwałą pobiera 3.213 zł a zgodnie z przepisem rozporządzenia płacowego pracowników samorządowych może pobierać max 2.100 zł i że od 1 lipca b.r. powinien mieć obniżone wynagrodzenie zasadnicze z 6.000 zł do 4.800 zł? Przecież za zaoszczędzone pieniądze można by coś zrobić w Jaworze dla osób niepełnosprawnych.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
??
??22 maja 2018 o 13:43
A skad było nagłośnienie dla tego spotkania? Czy uczestnicy przynieśli swoje, z akumulatorem, na baterie? Skad był sprzęt? Rozumiem,ze prywatny?
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
popieram niepełnosprawnych
popieram niepełnosprawnych22 maja 2018 o 12:39
Miejmy nadzieję, że poza ustnym protestem w Jaworze pojawią się też jakieś realne działania wspierające osoby niepełnosprawne, jak chociażby winda w ratuszu, umożliwiająca osobom niepełnosprawnym zwiedzanie zabytkowej sali rajców, czynny udział w posiedzeniach rady i komisji rady, że osobom niepełnosprawnym umożliwi się dostęp do publicznej toalety na Placu Wolności, która niedawno została wyremontowana, ale niestety nie przewidziano tam udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Czyny, nie słowa Panie i Panowie radni najlepiej odzwierciedla Wasze intencje.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lokalny Patriota
Lokalny Patriotapopieram niepełnosprawnych22 maja 2018 o 14:35
Ratusz to zabytek i nie wiem czy dało by się tam windę ustawić, najwyżej na dziedzińcu z tyłu, tam to chyba było by mozliwe.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
za realna pomoca niepełnosprawnym
za realna pomoca niepełnosprawnymLokalny Patriota22 maja 2018 o 15:49
Nie takie zabytki windy montują, a urzędy to już wręcz mają taki obowiązek chyba nawet. Dużo zabytkowych urzędów i ratuszy już dawno z tym sobie poradziło. Takie działania realnie by pomogły osobom niepełnosprawnym. Czyny, nie słowa ułatwia im życie.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lokalny Patriota
Lokalny PatriotaLokalny Patriota22 maja 2018 o 18:12
Zgadzam się w 100%. Dlatego sądze, że winda z tyłu na dziedzińcu była by chyba najlepszym rozwiązaniem.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ktoś
ktośpopieram niepełnosprawnych22 maja 2018 o 16:59
Ich tak interesują niepełnosprawni jak zeszłoroczny śnieg... Lans na 1 miejscu i nic więcej!!! Zaraz będą jeździli wózkami z niepełnosprawnymi ludźmi jak te pajace w sejmie. Posłowie, senatorowie, radni itp mają wyborców za mega *** a wiele osób niestety łyka tą ich nagłą troskę!!!
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
autor
autor22 maja 2018 o 09:50
Ciekawe przemówienie radnego powiatowego, mówił o totalitaryzmie, jako systemie wykluczającym najsłabsze jednostki. Super, szkoda tylko,że zdecydowana większość uczestników tego pseudo wiecu brała tez udział w czarnych marszach w Jaworze. Więc tamto wykluczenie ok?? Zakłamanie i obłuda az strach.
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Czy
Czy22 maja 2018 o 09:46
A czy Wojda jest szefem klubu radnych EB , że mówi w imieniu klubu EB . ??????
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
autor
autor22 maja 2018 o 07:34
Mikro "protest" w Jaworze popsuł pewien Pan. Schadzka przedwyborcza się nie udała... A może nasi (bez) Radni założą jakiś jaworski fundusz dla niepełnosprawnych i oddadzą część pieniędzy z kilkutysięcznych pensji + diet radnych 2-3tys miesięcznie...
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.