Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM) Dramatyczna sytuacja finansowa PUP

Pomimo wcześniejszych deklaracji zwiększenia budżetu dla Powiatowego Urzędu Pracy starosta Stanisław Laskowski nie zapewnił pieniędzy na funkcjonowanie placówki na podstawowym poziomie.

Takiego zdania są pracownicy PUP, którzy o pomoc w rozwiązaniu problemu zwrócili się w formie listu do lokalnych parlamentarzystów, radnych powiatowych i członków Zarządu Powiatu. List trafił do radnych tuż przed czwartkową sesją.
Dramatyczna sytuacja finansów PUP nie znalazła się w porządku obrad, jednak radna Grażyna Gajda poruszyła ten problem w sprawach różnych. Starosta Laskowski w kilku zdaniach próbował wyjaśnić obecną sytuację. Podkreślił na sesji (podobnie jak w liście), że nie jest to wina władz samorządowych, lecz rosnących z roku na rok kosztów utrzymania placówki.

Od 1992 r. PUP był zwolniony przez gminę (ZLK - przyp. red) z opłat za wynajmowanie pomieszczeń w zamian za sukcesywne remonty. Po raz pierwszy PUP nie wywiązał się z zaplanowanych remontów, więc ZLK postanowiło naliczyć czynsz zgodnie z obowiązującymi taryfami.

Ponadto w tym roku na wzrost wydatków miało wpłynąć m.in. odejście dyrektor Barbary Dziasek na emeryturę. Starosta podkreślił, że decyzja byłej dyrektor zgłoszona była w sierpniu/wrześniu, a środki na ten cel nie były zaplanowane w budżecie. Taką informację z wielką przykrością przyjęli pracownicy PUP, którzy dowiedzieli się z lokalnych portali o takim uzasadnieniu braków w budżecie Urzędu.

- O planach emerytalnych Pani dyrektor wiadomo było już długo wcześniej i nie jest prawdą, że otrzymała 6-ściomiesięczną odprawę jak czytaliśmy w doniesieniach internetowych - usłyszeliśmy w PUP.

Udało się nam dotrzeć do materiału wideo z sesji i zapraszamy do zapoznania się z wypowiedzią starosty Laskowskiego. Problem brakujących pieniędzy w budżecie PUP będzie z pewnością tematem kolejnej sesji w powiecie. Utrzymanie dotychczas proponowanego budżetu spowoduje - zdaniem pracowników - konieczność zwolnień oraz zakłóci dotychczas prawidłowe funkcjonowanie PUP.

Reklama

Komentarze (44)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3314 grudnia 2017 o 21:13
smutna rzeczywistość - to jest w jednostkach gminnych. Trzeba popytać pracowników MOPS i innych.
Lubię to! 0
Pracodawca z Jawora
Pracodawca z Jawora5 grudnia 2017 o 11:25
Oj hejtejrzy, hejterzy. Myślicie że do pośredniaku to tylko podpisać się przychodzi, po darmowe ubezpieczenie. Tam robią masę innych rzeczy jak np. pomagają finansowo pracodawcom, by było im lżej płacić np. złodziejski ZUS. Ale najłatwiej napisać zlikwidować i powtarzać puste slogany.
Lubię to! 2
sk
skPracodawca z Jawora5 grudnia 2017 o 11:36
Czyli jako pracodawca wypracowujesz jakiś zysk, żeby z tego zapłacić podatki, żeby z tego dali pieniądze na działalność urzędu, który następnie pomaga z tych pieniędzy zapłacić te podatki. Gdzie tu sens? Nie lepiej, żeby ten podatek był niższy, a pieniądze nie musiały krążyć?
Lubię to! 0
byly bezrobotny
byly bezrobotny4 grudnia 2017 o 13:42
spadek bezrobocia dotyczy tez urzednikow pup powinni sie liczyc z likwidacja etatow nieroby niesa potrzebbni
Lubię to! 0
czytelnik
czytelnikbyly bezrobotny4 grudnia 2017 o 13:43
Ci którzy nie są potrzebni to owszem powinni odejść, ale Ci którzy pracują powinni mieć godne wynagrodzenie!
Lubię to! 3
123
1234 grudnia 2017 o 06:43
Kraj mlekiem i miodem płynący,bezrobocie spada.Zlikwidować urzędy, pracownicy po tylu latach pracy w UP znajdą sobie pracę , a jak nie to zobaczą jak dobrze być bezrobotnym.
Lubię to! 1
jaworzanin 2
jaworzanin 23 grudnia 2017 o 22:00
Smutna rzeczywistość - gdyby Twoi koledzy partyjni nie narobili tylu długów szpitala, jestem przekonany, że dzisiaj nie byłoby żadnych problemów. Długi same się nie spłacą.
Lubię to! 1
smutna rzeczywistość
smutna rzeczywistośćjaworzanin 23 grudnia 2017 o 22:09
Większość pracowników jest bezpartyjna, więc nie wiem do kogo ten przytyk. Przez 12 lat był czas wyjść na prostą i docenić pracowników.
Lubię to! 5
smutna rzeczywistość
smutna rzeczywistość3 grudnia 2017 o 17:42
Wiele osób w jednostkach powiatowych oraz samym starostwie jest świetnie wykształconych. Za własne środki podwyższają swoje kwalifikacje, ale niestety nijak to się ma do zarobków, które balansują na granicy najniższej krajowej.Rok w rok ciągłe tłumaczenie, że trudna sytuacja, że spłacamy dług szpitala, że robimy inwestycje. Wiele wartościowych pracowników już odeszło a wielu również nosi się z takim zamiarem. Popieram działania pracowników PUP i myślę że wkrótce ich śladem mogą pójść kolejni. Tylko jak to świadczy o gospodarzu? Przez trzy kadencje ciągłe zaciskanie pasa, to już naprawdę zbyt długo.
Lubię to! 10
:(
:(smutna rzeczywistość3 grudnia 2017 o 22:10
Wartościowi jeszcze,podkreślam jeszcze, nie odeszli...ale to już ostatnia prosta
Lubię to! 6
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 333 grudnia 2017 o 17:36
Wysłuchałem wypowiedzi starosty, i w żadnym miejscu nie usłyszałem, że obecna sytuacja PUP wynika z faktu odejścia pani dyr. Dziasek, a jedynie, że nie planowane były wydatki związane z odprawą i nagrodą jubileuszową.
Lubię to! 0
:D
:Dmieszkaniec Jawora 334 grudnia 2017 o 07:38
na jedno wychodzi
Lubię to! 0
maja
maja3 grudnia 2017 o 14:48
i bardzo dobrze - zlikwidować
Lubię to! 2
Irek W.
Irek W.maja3 grudnia 2017 o 15:12
No jasne Polska niby teraz jest taką wyspą szczęśliwości, gdzie nie ma bezrobocia, a jak się dobrze pokombinuje to na koszt podatników można żyć jako-tako z socjalu. Wiecznie to trwać nie będzie, już niebawem każdy odczuje skutki populistycznego stylu rządzenia państwem.
Lubię to! 5
pytam
pytam3 grudnia 2017 o 13:49
to teraz Pan Śmiłowski pracuje dla Jawor24h? Czy za transferem osobowym, poszedł również transfer "odpowiedniej tematyki felietonów dziennikarskich" ?
Lubię to! 3
Czytelnik
Czytelnikpytam3 grudnia 2017 o 15:17
Nie dziwie się Panu Danielowi ze zaczął współpracę z tym portalem. Dziwię się jednak ze dopiero teraz. Powodzenia.
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnikpytam3 grudnia 2017 o 15:38
To teraz zacznie się wychwalanie burmistrza. Przed wyborami widać wszystkie media gotowe na "współpracę".
Lubię to! 2
Grzesiak
Grzesiakpytam3 grudnia 2017 o 16:35
pewnie z odpowiednim przekazem z góry...
Lubię to! 0
Ze starowki
Ze starowki3 grudnia 2017 o 12:59
Może nie na temat, ale jeśli zlk zwolnił urząd z opłat w zamian za remont to dlaczego nie chcą iść na rękę mieszkańcom kamienic? Ja płacę 150 zł gołego czynszu co miesiąc. W zamian raz na miesiąc sprzątaczka zamiata i czasem ktoś z zlk wymieni żarówkę. Nic więcej. Czy nie można pomoc nam w odremontowaniu choćby klatek i korytarzy bo wstyd kiedy ktoś do nas przychodzi i widzi takie dewastacje.
Lubię to! 0
Reklama
Up
Up3 grudnia 2017 o 09:30
W całym kraju mówi się o nierentowności UP, o zmianie tej formy o u nas okazuje się maja coraz więcej pracy. Dziwne. I nie pomogą tu żadne lamenty pracowników UP czy udawanych byłych stażystów.
Lubię to! 4
Dany
DanyUp3 grudnia 2017 o 09:38
Oczywiście najwięcej o funkcjonowaniu danej jednostki wiedzą ludzie z nią niezwiązani - internetowi eksperci od wszystkiego!
Lubię to! 8
?
?2 grudnia 2017 o 21:40
to jak bedzie trzeba dac odprawe odchodzacemu staroscie to tez zmniejsza budzet i zwolnią kilka osob ze starostwa?
Lubię to! 4
?
?2 grudnia 2017 o 21:39
nie rozumiem skąd mialy byc pieniadze na remonty jak sytuacja up byla kiepska.
Lubię to! 0
byla stazystka
byla stazystka2 grudnia 2017 o 21:36
Byłam tam na stażu i musze przyznać ze mają bardzo dużo pracy a naliczenia stypendiow czy refundacji wcale nie są proste, a do tego ciągle klienci którzy ocoś pytają. Mają racje że walczą. tyle zadan, tyle odpowiedzialnosci, tyle liczenia, tabel, setki osob kierowanych do pracodawcow. Pracownicy sa super,kierownik z supoer podejsciem, bardzo dobrze czulam sie tam na stazu. nie moglam zostac bo nie pozwalal budżet.
Lubię to! 10
DD
DD2 grudnia 2017 o 18:53
Czy któryś z radnych mógłby udostępnić treść petycji do radnych w sprawie wynagrodzeń pracowników PUP?
Lubię to! 2
Sandi
Sandi2 grudnia 2017 o 18:42
Witam. Zamknijmy starostwo po co nam taki stwór który winą za własną guwnianą politykę obarcza dyrektorkę odchodzącą na emeryturę.
Lubię to! 8
Danuta
Danuta2 grudnia 2017 o 17:57
Ważne że pensje dla 5-cio osobowego zarządu są zabezpieczone. Reszta niech się cieszy że ma pracę, prawda?
Lubię to! 9
bezrobotny
bezrobotny2 grudnia 2017 o 17:04
nie róbcie sobie jaj.Pani dyrektor odchodzi na emeryturę i cały budżet się wali ? I to wieczne obarczanie innych (teraz gmina i Pani dyrektor) za swoją nieporadność. Przecież tego nie można słuchać.
Lubię to! 11
IW
IW2 grudnia 2017 o 16:50
Niestety we wszystkich jednostkach organizacyjnych powiatu oraz w samym Starostwie zarobki szarych pracowników są dramatycznie niskie i balansujące na granicy najniższej krajowej. 12 lat zaciskania pasa to jednak trochę za długo! Dobrze że wreszcie ktoś się odważył poruszyć ten temat!
Lubię to! 8
.
.IW2 grudnia 2017 o 17:27
To prawda,ale akurat UP nie ma racji bytu a utrzymanie tej jednostki to są właśnie podwyżki dla innych. Nie tylko szarych pracowników. Tylko dyrektorzy maja wysokie zarobki
Lubię to! 3
1
1.2 grudnia 2017 o 18:00
Wejdź sobie na stronę PUP-u i poczytaj czym tak naprawdę zajmuje się ta jednostka, bo chyba nie masz pojęcia.
Lubię to! 5
ela
ela.2 grudnia 2017 o 19:04
RIO TEZ KONTROLOWAŁO UP MOZNA POCZYTA NA BIP.RIO,protokoły pokontrolne.........
Lubię to! 0
zadania UP
zadania UP.2 grudnia 2017 o 19:35
Zadania z zakresu przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, to zarówno zadania publiczne powiatu o charakterze ponadgminnym (art. 4 ust. 1 pkt 17 ustawy o samorządzie powiatowym), jak i zadania samorządu województwa o charakterze wojewódzkim określone ustawami (art. 14 ust. 1 pkt 15 ustawy o samorządzie województwa.
Lubię to! 2
Ups
Ups.2 grudnia 2017 o 21:04
Do 1 No,jak zostało tu przytoczone, aktywizacja lokalnego rynku pracy.. nie ma już takiej potrzeby a jak była nie sprawdziliście się. Wiec zanim zapisało się list należało pomyśleć. NAstepnym posunięciem starosty powinna być likwidacja, przynajmniej w takiej formie jak jest obecnie .Jezeli jest ktoś potrzebny do statystyki to zostawić jedna osobę w urzędzie w wydziale. Staże i statystyka Wszytsko w temacie.
Lubię to! 2
:(
:(2 grudnia 2017 o 14:47
Zarejestrowani dziś w UP to ludzie,którzy w większości wcale nie poszukują pracy a zależy im na bezpłatnym ubezpieczeniu. To się mija z celem. Utrzymanie takiej jednostki kosztuje krocie. Obowiam się, ze pracownicy UP strzelił sobie w kolano tym wystąpieniem.
Lubię to! 4
Reklama
SUPER MARKET
SUPER MARKET2 grudnia 2017 o 14:40
Oczywiście pracowników PUP w obecnej sytuacji należny zwolnić, a sam urząd zlikwidować. W obecnym czasie wystarczy intranetowy punkt obsługi bezrobotnych , ewentualnie jeden fizyczny punkt informacyjny z jednym pracownikiem. Wierzę że ludzie pracujący w pośrednictwie pracy przez lata nabyli doskonałą praktykę w wyszukiwaniu pracy dla innych więc sami z tym problemu nie będą mieli.
Lubię to! 8
koszty administracji
koszty administracjiSUPER MARKET2 grudnia 2017 o 19:51
Tak samo z pracownikami USC i ewidencji ludności, którzy realizują w gminach zadania wojewody, a do których gminy dopłacają z własnych pieniędzy, choć to jest podstawa do zarzutu niegospodarności dla takiego włodarza, jeśli nie występuje z roszczeniem o zwrot poniesionych kosztów. Na dobrą sprawę, po wprowadzeniu ostatnich zmian i wdrożeniu programu, na co dzień wystarczyłby w każdej gminie punkt z 1 pracownikiem do obsługi klientów.
Lubię to! 0
.
.2 grudnia 2017 o 14:25
UrAd pracy już dawno powinien być zlikwidowany a pracownicy przebranzowieni zanim państwo daje na to kase. Kto nie ma ochry ba prZebranzowoenie może iść na wolny rynek.szkoda kasy na taka jednostek.
Lubię to! 6
obserwator
obserwator.2 grudnia 2017 o 21:21
po co tyle hejtu. ludzie nie sa winni że mają taką pracę, pracuja na rzecz mieszkancow powiatu. ja jestem zadowolony z obslugi w urzędzie, wszystko profesjonalnie, jasno, podpisalem umowe i pieniadze trafily na moje konto. Zalozylem firme i zatrudniam osobe bezrobotna. Pani byla kompetentna widac ze siedzi w tym od lat.
Lubię to! 8
:)
:)2 grudnia 2017 o 14:22
No proszę, a w komentarzach usilnie próbuje mi się wmówić, że Powiat jest taki super.
Lubię to! 5
zenon
zenon2 grudnia 2017 o 14:21
bezrobocie jest małe, należy zwolnić większość pracowników, a najlepiej zlikwidować ten urząd i zostawić jakieś małe biuro
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninzenon2 grudnia 2017 o 21:14
łatwo jest pisać by zlikwidowac Up ale przecież oni nie zajmują się tylko osobami bezrobotnymi. Jestem pracodawcą i wiele razy korzystalem ze wsparcia urzedu i ich praca nie ograniczala sie tylko do skierowania kandydata, potem wiele miesięcy refundacji mi wyplacanych, ktoś to musi robić. Oni są potrzebni i dobrze ze walczą. wymagania sa olbrzymie a kasa najnizsza. Pracownicy na kasie w sklepie maja wiecej.
Lubię to! 6
Jan
Janzenon2 grudnia 2017 o 21:26
Racja a mial ktos przyjemnosc z urzedem wojewodzkim - beton,w Pup wszystko moge zalatwic od reki, zawsze doradzą. cieżko o dobrych urzędników. to nie jest środowisko o ktorych dobrze się mowi ale pamietajcie sa wyjatki.
Lubię to! 4
zmień pracę weź kredyt
zmień pracę weź kredytzenon3 grudnia 2017 o 09:57
Bezrobocie małe? Sobie doczytaj skąd się wziął ten pisowski cud, że w 2 lata bezrobocie w kraju spadło z 12 na 6%. Prawie 20% w powiecie to jest mało? No ale mamy rynek pracownika. Ukraińskiego.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.