Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Dobra informacja dla mieszkańców Osiedla Metalowców

Wnioski składane do budżetu gminy Jawor przez radnych opozycyjnych, w tym te dotyczące budowy placu zabaw na terenie Osiedla Metalowców w Jaworze wreszcie będą wdrażane.

Dodatkowo w ostatnim okresie liderzy Porozumienia Prawicy oraz Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego w formie ankiety pytali mieszkańców tej dzielnicy jakie są jej szczególne potrzeby. Bardzo często, oprócz miejsc parkingowych, powtarzała się kwestia powstania bezpiecznego placu zabaw.

Gmina Jawor złożyła wniosek m. in. na budowę takiego placu w ramach rządowego Programu Otwartych Stref Aktywności, jednak nie uzyskał on dofinansowania. Mając na względzie katastrofalny stan techniczny dotychczasowych urządzeń zabawowych przy ul. Stalowej zdecydowano się wysłuchać radnych oraz mieszkańców i ogłoszono przetarg na budowę takiej infrastruktury ze środków własnych.

Roboty budowlane obejmować będą następujące prace: wykonanie nawierzchni amortyzującej ze żwiru, wykonanie ogrodzenia placu zabaw, dostarczenie oraz montaż urządzeń zabawowych oraz urządzeń siłowni napowietrznej, dostawa i montaż stojaka na rowery, dostawa i montaż stolików do gry w chińczyka, a także stolików do gry w szachy i ławek z oparciem. Termin wykonania tych robót to 10.08.2018 r.

Podobny tego typu plac zabaw z infrastrukturą powstanie także przy ul. Moniuszki 4, obok Szkoły Podstawowej nr 1. Również i w tym przypadku wszystkie urządzenia muszą posiadać certyfikat produkcji zgodnie z obowiązującymi normami, charakteryzować się powinny wysoką jakością produkcji i walorami estetycznymi oraz dużą odpornością na wandalizm. Projekt obejmuje trzy przestrzenie tj. powierzchnia siłowni: 70,5 m2, powierzchnię placu zabaw: 249 m2 oraz strefa relaksu: 36,5 m2.

Reklama

Komentarze (30)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

muflin
muflin16 lipca o 23:00
Jedyni, którzy pojawiają się w tej dzielnicy. Brawo za odwagę aby rozmawiać z mieszkańcami. Z tego co wiem to pieniądze na budowę mają pochodzić z budżetu gminy więc każdy mieszkaniec ma w tym swój finansowy udział , a nie tylko ten najważniejszy w mieście. Co nam obiecał to już nie będę powtarzał bo zabrakłoby 3 kadencji aby to zrealizować.
Lubię to! 3
obserwator 3
obserwator 36 lipca o 12:44
Prawica zrobiła więcej przez rok, niże obecny burmistrz przez całą kadencję (w roku przed wyborami trochę przyśpieszył tempo). Proszę sprawdzić w dokumentach.
Lubię to! 5
Mm
Mm6 lipca o 09:42
Z tego co wiem to panowie z filmiku nie poparli budżetu, więc raczej byli przeciw tej inwestycji
Lubię to! 6
Basen über alles
Basen über allesMm6 lipca o 11:23
Budżet to nie jest jeden plac zabaw, to jest cały dług który drogi użytkowniku musisz spłacić, musisz zapłacić 1400 zł i każdy i to z jaworzan ma taki dług I TO NA RAZIE BO WASZ BASENIK KOCHANY CO TAK KRZYCZYCIE I SZOPKI BURMISTRZA ZWIĘKSZĄ TO.
Lubię to! 5
Kuba
Kuba6 lipca o 09:00
Panowie to chyba że wstydu nawet nie powinni podnosić głowy. Przez tyle lat nic nie zrobiliście dla miasta a teraz przywłaszczacie sobie cudze sukcesy. Mnie nie oszukacie. Wiem na kogo będę głosował w wyborach i to na pewno nie będzie nikt z was.
Lubię to! 7
Sukces? Raczej nie
Sukces? Raczej nieKuba6 lipca o 16:06
Jakie sukcesy Jakubie? Czyje?
Lubię to! 4
Alan
Alan5 lipca o 14:58
Następny komitet lewicowy się szykuje?
Lubię to! 0
Skandal
Skandal5 lipca o 11:53
No i proszę parkingi powstały, a gdzie? Oczywiście na Przyrzeczy, bo gdzież by indziej, osiedle ViP rozkwita, a szlachta świdnicko-jaworska cieszy się jak głupia, bezradni władcy już skaczą i chwalą burmistrza. Reszta miasta głęboko wiadomo gdzie.
Lubię to! 8
zel
zel4 lipca o 11:11
Ponad 5 miesięcy temu po spotkaniu burmistrza z mieszkańcami podjęto decyzje o budowie placu zabaw. Teraz to miasto ogłosiło przetarg na realizację. Lans?. Podpinanie się?.
Lubię to! 12
Zol
Zolzel4 lipca o 17:30
To burmistrz był i tylko naobiecywał czego to on nie zrobi i tyle go widziano. Od tego czasu nic się nie ruszyło, nawet by dziury załatać to ktoś musiał napisać do mediów i dopiero wtedy się tym zajęli i to zajęli się po łebkach.
Lubię to! 5
Buka
BukaZol6 lipca o 08:57
A gdzie był p. Madej i poprzedni burmistrz przez tyle lat? Nie przeszkadzało wam przez 12 lat że nic się nie dzieje z naszym osiedlem, a teraz nagle samozwańcy się pojawili i podpinają pod działania Bery. Słabe to. Niech się panowie wieczorek. Madej i cała prawica wytlumaczy z wieloletnich zaniedbań... Wstydu nie mają
Lubię to! 6
Berian
BerianZol6 lipca o 11:17
Co się podpinają? Jak przez 4 lata nic się nie zmieniło i nie widać że się zmieni coś.
Lubię to! 5
dawno temu  w trawie
dawno temu w trawiezel4 lipca o 18:55
I przez te ponad pięć miesięcy nie zrobiono nic w tej sprawie, dopiero jak osoby z opozycji zebrali opinie mieszkańców?
Lubię to! 4
Jaworski Król Julian
Jaworski Król Juliandawno temu w trawie5 lipca o 11:45
Teraz się zacznie, bo się wybory zbliżają. już nie tak dawno obiecanka była z parkingami, ale mieszkańcy mówią o tym od 4 lat, a tylko basen burmistrz zauważa i uważa to za pilne i niezbędne dla funkcjonowania miasta.
Lubię to! 5
bolo
bolo3 lipca o 01:54
Atos,Portos i Aramis w akcji. Niespotykana aktywność w ostatnim czasie!!!! Przez większość kadencji "śpiochy" ,teraz tzw. walka z czasem.Good luck.
Lubię to! 14
Adam
Adambolo3 lipca o 11:52
Gmina to samo przed wyborami robi
Lubię to! 8
Rodzic
Rodzicbolo3 lipca o 18:12
Oj chyba nieco się pomyliłes. Jak chciałbyś wiedzieć to radny Kowalczyk systematycznie odwiedza nasze osiedle i tylko czekać aż powstaną nowe miejsca postojowe jak na przyrzeczu i marysienki.
Lubię to! 6
Koma
KomaRodzic6 lipca o 08:50
Radny się ośmiesza. Idzie na spotkania tam, dzień burmistrz składał deklarację że będzie os zrobione. I podpina się pod nie swoje projekty. Tak się nie robi..
Lubię to! 3
Parking
ParkingRodzic6 lipca o 11:19
Naobiecywał burmistrz i co? Guzik. Przyszedł, powiedział czego to on nie zrobi i poszedł i tyle go widzieli, za to na VIP Przyrzeczu parkingi powstają z dnia na dzień.
Lubię to! 3
Wojtek
Wojtek2 lipca o 23:13
Super wiadomość. Byle nie poprzestać na tym i o to będziemy prosili radnych
Lubię to! 4
sdfsdg
sdfsdg2 lipca o 17:26
Czy w ramach porozumienia z Olszewskim radni PRAWICY pójda zapalić z nim znicze pod sadem okręgowym?
Lubię to! 4
gdsfds
gdsfdssdfsdg3 lipca o 11:59
A radni BERIZNY powinni zapalić znicz nad śmiercią twoich szarych komórek, a Król Julian powinien zrobić sobie fotki przy tym.
Lubię to! 8
Reklama
DT
DT2 lipca o 10:23
Nareszcie coś będzie zrobione na os. Metalowców, bo do tej pory omijane było szerokim łukiem. Szkoda tylko, że p. Bobowska, radna z tego osiedla, przez całą kadencję zasiadania w radzie nie zrobiła nic i jak widać nawet teraz kiedy już coś się dzieje to są radni z innych okręgów, a "naszej" pani radnej nie ma. Ale za niedługo wybory - będziemy pamiętać.
Lubię to! 12
DTT
DTTDT2 lipca o 13:42
Bo niestety ta cześć miasta chyba nie jest znana urzędnikom miejskim, którzy są ze Świdnicy i nie znają miasta
Lubię to! 10
bolo
boloDTT3 lipca o 01:59
Tam mieszkają tzw."słoiki"stąd ta niechęć dla tej części miasta(?) autochtonów.
Lubię to! 0
nie bolo
nie boloDTT3 lipca o 11:51
Słoiki? Chyba z bigosem. Nie ma żadnych słoików tam.
Lubię to! 5
lolo
loloDTT3 lipca o 16:02
Sam Pan jest słoik panie "bolo", przywiódł pana stołek z tłustą pensją do Jawora ze Świdnicy i dostałe pan pewnie mieszkanko na Przyrzeczu i ma pan miasto gdzieś. Słoiki zagnieździły się w UM i innych miejscach gdzie burmistrz rozdaje stołki.
Lubię to! 9
Koma
KomaDT6 lipca o 08:53
No właśnie! Czemu Krzyś słowiański się tu wpycha, przecież to nie jego rewir. I gdzie był jak były konsultacje z burmistrzem, który przyobiecał nam, że zagospodaruje ten plac. Teraz nagle radny Kowalczyk przed wyborami sobie o nas przypomniał. Żenada!
Lubię to! 1
DT
DTKoma11 lipca o 18:18
A nasza p. radna nawet teraz sobie nie przypomniała :( .
Lubię to! 1
TD
TDKoma12 lipca o 11:04
Burmistrz też po 4 latach przypomniał sobie, że Jawor to nie tylko Przyrzecze, ale i tak tylko raz był, naobiecywał i poszedł. Nawet żeby łaskawie dziury były załatane to muszą działać media.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.