Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Basenu nie będzie

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Jaworze rajcowie podjęli uchwałę w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Gminy Jawor oraz określenia sezonu kąpielowego na 2018 rok. Jedynym wskazanym kąpieliskiem jest Jawornik.

To oznacza, że w obecnej kadencji samorządowej basen nie zostanie oddany do użytku.

Reklama

Komentarze (302)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

obietnice wyborcze
obietnice wyborcze14 sierpnia o 23:57
Mija 4 rok obecnej kadencji,lato stulecia a jaworzanie nie doczekali się czynnego odkrytego basenu. Dopiero dziś zrozumiałem znaczenie słowów Daniela Iwańskiego z KWW EB Razem : "Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać [...]."
Lubię to! 0
Fasci di combattimento
Fasci di combattimento13 lipca o 10:52
Dlaczego burmistrz nie oznajmił, że kolejny przetarg został unieważniony? Widać boi się to oznajmić, bo widział reakcje na e-beznadziejnelegnickie, swojej propagandówce w dodatku i stara się uciszyć sprawę. Może w gablotce wywieszono informacje, ale tam nikt nie patrzy.
Lubię to! 5
Zapytanie
Zapytanie9 lipca o 11:11
Basen 4:0 Bera, mimo zwiększenia budżetu do 21 milionów naszych pieniędzy. I oczywiście winne złe firmy, które są w zmowie z opozycją, a nie my. I zamiar tworzenia "spółki" gminnej. Po co? Jak ona ma zrobić taniej? Czy w czynie społecznym burmistrz i jego bezradni, którzy krzyczą o basen będą tam robić? Bo burmistrz ma chyba doświadczenie w planowaniu bo sobie zdjęcia robi przy planach, jak by znał się na tym. A może to wałek by stworzyć spółkę by ściągnąć do Jawora więcej Świdniczan, którym tam się kończy stołek i nie mają szans by otrzymać się przy korycie?
Lubię to! 8
Rysiek
Rysiek24 czerwca o 10:38
Czy rozważając rewitalizację basenu brano pod uwagę wykonanie odwiertu dla ujęcia i wykorzystania wód termalnych ?
Lubię to! 5
Andzej
AndzejRysiek25 czerwca o 11:19
to ma kosztować 20 milionów a nie 40. Poza tym nie podrzucaj pomysłów, bo jeszcze bezradni EB podniosą do 40 a nawet 50 milionów
Lubię to! 5
Wojtech
Wojtech22 czerwca o 15:51
Widać przetarg nr. 3 upadł, więc by ratować się burmistrz zrobi wszystko i posunie się do wszystkiego by zacząć budowę chyba jeszcze przed wyborami. Dlaczego wcześniej nie było takiego larum tylko teraz? A no tak wybory...
Lubię to! 9
jaworzanin 2
jaworzanin 221 czerwca o 22:58
A na dworcu PKP też fotki strzelał, tak jakby od niego zależał ten remont.
Lubię to! 11
Autore
Autorejaworzanin 222 czerwca o 13:06
No ale chwali się, że on to załatwił, bo nikt inny tego by nie zrobił.
Lubię to! 7
urzędnik
urzędnik21 czerwca o 17:59
Nie czytałem ale jestem pewien, że podziękowania pod adresem burmistrza, jak zwykle skierowała pewna niezawodna radna oraz pani Renatka "wszystkowiedząca"- dziękujemy panu burmistrzowi... za wszystko, nawet za to, że bierze wynagrodzenie za pracę. Ha, ha,ha.
Lubię to! 7
bywalec
bywalec21 czerwca o 09:31
Pan Burmistrz już się fotografuje na mercedesie. Chyba nie dostał na jutro zaproszenia na wiechę i wymyśli, że miał inne ważne spotkanie. Niestety tłumy wierzą, że to on załatwił fabrykę. Co dalej z innymi inwestorami? Gdzie obiecanki z kampanii o remoncie kamienic, zamku, basenu, centrum rekreacyjnym, kinie, itd...
Lubię to! 9
żart
żartbywalec21 czerwca o 12:17
dostać pewnie dostał, ale wypowiedziec mu sie nie pozwalą to juz dzis postanowił się wypowiedzieć na fb. Nawet o ilości zużytej stali, rozumiem,że faktury przez miasto przechodzą buhahahah
Lubię to! 8
ATM
ATMżart21 czerwca o 13:24
I oczywiście zdjęcie przy planie. Burmistrz daje wskazówki co mają poprawić bo zauważył że źle budują, a on tyle rzeczy odebrał i tyle wstęg przeciął że ma największe doświadczenie w budowaniu.
Lubię to! 10
?
?żart21 czerwca o 17:32
Ciekawe co o tym wszystkim myślą ludzie z Merca?
Lubię to! 5
jawora
jaworabywalec21 czerwca o 12:40
Ostatnio fotografuje się przy wszystkim kilka razy, widać sprawa basenu zapaliła się, bo akcje w których burmistrz się fotografuje są praktycznie co dzień.
Lubię to! 4
Wp
Wpbywalec21 czerwca o 13:17
Jaką wiechę? O co chodzi?
Lubię to! 3
zzz
zzzWp21 czerwca o 22:16
Wiecha to impreza, na której świętuje się zakończenie ważnego etapu budowy. W tym przypadku oczywiście zakładam, że nikt, kto faktycznie ciężko pracuje przy budowie hali, włącznie z kierownikami budowy, nie ma czasu na takie szopki.
Lubię to! 2
Pytajnik
PytajnikWp22 czerwca o 13:09
Czyli nie zaprosili burmistrza na imprezę? To chyba zrobi swoją.
Lubię to! 2
Autore
Autorebywalec21 czerwca o 13:26
I oczywiście na Facebooku pod postem jak burmistrz instruuje budowlańców jak mają budować już pełno peanów ludzi którzy chcą się podlizać burmistrzowi.
Lubię to! 7
.
.Autore21 czerwca o 17:03
Czasami mam wrazenie,ze ludziom rozum odebrało ...:(
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin18 czerwca o 08:14
"Poznaliśmy właśnie jego rozstrzygnięcie, a właściwie jego kolejne unieważnienie. Zgłosiła się tylko 1 firma z Bolkowa, która gotowa była spełnić marzenia jaworzan( władz miasta) o wodnych rozkoszach w letniej porze za 19 mln 999 tysięcy . - Jesteśmy pewnego rodzaju "zakładnikiem" sytuacji na rynku budowlanym. Trwa boom budowlany, firmy mają same problem z kontraktowaniem pracowników, którym trzeba płacić coraz więcej. Do tego doszedł wzrost kosztów materiałów budowlanych - ocenia burmistrz Jawora Emilian BERA. - Przed rok sytuacja uległa diametralnej zmianie. Ale z planów budowy nowoczesnego kompleksu basenowego nie zamierzamy rezygnować. Najprawdopodobniej jaworscy radni niebawem będą musieli pochylić się nad projektem zwiększenia o kilka milionów nakładów miejskich na inwestycję." TAK WYPOWIADA SIĘ BURMISTRZ 17.06.2018R. NA -LEGNICKIM. PYTANIE WIĘC DLACZEGO CZEKAŁ TYLE CZASU-3 LATA NA OGŁOSZENIE PRZETARGU NA REMONT BASENU, SKORO TO BYŁ PRIORYTET WYBORCZY I CENY NA POCZĄTKU KADENCJI BYŁY NIŻSZE? DLACZEGO ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ REMONTEM BASENU, TO ZAJĄŁ SIĘ REMONTEM SKWERKÓW, A TERAZ MUSIMY ZA TO ZAPŁACIĆ WIĘCEJ? I W KOŃCU DLACZEGO MUSIMY POKRYĆ KOSZT REMONTU W 100% Z NASZYCH PODATKÓW, A NIE ZE WSPARCIEM ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH?
Lubię to! 10
jaworzanka
jaworzankajaworzanin18 czerwca o 14:12
Ludzie słyszą: remont, nowy basen i już się podniecają i nie myślą o kosztach tylko łykają jak pelikan propagandę i myślą ze kasa spada z nieba albo za swoje obecna władza robi.
Lubię to! 6
realista
realistajaworzanin18 czerwca o 15:26
"jaworzanko", wybraliśmy radnych, aby za nas działali, skoro jest na to ich milcząca akceptacja, to co się dziwisz, że dzieje się jak się dzieje
Lubię to! 9
Niet
Nietrealista19 czerwca o 09:18
Niestety ale przykład z tym jak radny Pawlinow głosował przeciw budowie boiska przy dawnym gimnazjum nr.2 świadczy o tym że rozkaz wychodzi od burmistrza, bo jako nauczyciel, który został radnym dostał drugi przedmiot do porwadzenia, ale czy ma do tego odpowiednie wykształcenie to się pytam? I tak by chronić swoje interesy radni głosują tak jak każe włodarz.
Lubię to! 9
profity
profityrealista19 czerwca o 10:26
do "Niet"-a jego żona dostał etat w Urzędzie
Lubię to! 7
Basen Niet
Basen Nietrealista19 czerwca o 13:44
do "profity" --> No właśnie, wiem że dostała, ale nie wiem na jakim stanowisku. I to jest to uwolnienie energii miasta? Ale czy ludzie widzą to co się dzieje? Rozliczą? Bo jeśli wygra to już będzie chyba zapaść finansowa i wszystko zostanie już obsadzone na wieki. Bedzie to samo na co ludzie narzekali przez 12 lat.
Lubię to! 7
profity
profityrealista19 czerwca o 14:05
Iwona Pawlinow-kasa nr 2 w BOK Urzędu http://www.jawor.pl/p,83,biuro-obslugi-klienta-bok
Lubię to! 7
dziękuję
dziękujęrealista19 czerwca o 15:04
No to pięknie uwolniona energia...
Lubię to! 9
profity
profityrealista19 czerwca o 15:43
Po objęciu władzy przez obecnego burmistrza także radna z EBRazem Jadwiga Wojda-Elbrah dostała pracę w gminnej Przychodni Rejonowej jako pielęgniarka koordynująca. W tejże samej Przychodni otworzono również Dział Rehabilitacji w skład którego wchodzi gabinet rehabilitacji, w którym zatrudniono radnego z EBRazem Michała Bandera. W radzie społecznej Przychodni na 5 członków 3 to radni z EBRazem (Daniel Iwański, Longina Gaszyńska, Marcin Jankowski).
Lubię to! 12
nie ładnie
nie ładnierealista19 czerwca o 16:41
bardzo nieładnie , Jak to wygląda przyjmuje się do pracy żonę radnego Pawlinowa , zwalnia się inne osoby z Urzędu a przyjmuje ludzi ze Strzegomia albo rodziny radnych. Panie burmistrzu nie ma pan naszych głosów , ani ci radni od pana którzy załatwili prace w urzędzie albo jednostkach urzędu dla swoich z rodziny. Teraz przynajmniej wiem dlaczego radny Pawlinow chodzi za burmistrzem Berą jak cień.
Lubię to! 10
ABRakłem
ABRakłemrealista20 czerwca o 10:18
No i też wiadomo dlaczego bezradny Bander tak łazi za burmistrzem. Ci co nie mieli nic dostali sporo to dbają by nie stracić
Lubię to! 11
Jaworzanin
Jaworzaninrealista20 czerwca o 11:21
Jest dużo więcej "kwiatków" poprzyjmowanych po znajomości. Nie chcę być dociekliwy, ale przydałaby się zewnętrzna kontrol i ujawnienie tych 4 lat rządów. Niestety nasza opozycja jest tylko na papierze, bo nie potrafi ujawnić wielu rzeczy np przed jesiennymi wyborami. 1. Ile dodatkowych osób przyjęło miasto i nazwiska (UM, JOK, Ecmen, Muzeum, Promocja, Basen itd...) Na ile dodatkowych milionów jest zadłużona Gmina od poprzednich wyborów. 2. W jaki sposób są wydawane środki na niepotrzebne bilbordy, ulotki, promocję itp... 3. Pan Burmistrz jest prawie cały czas w terenie z fotografem i Tele Jawor sadząc drzewka, biegając, pokazując nie swoje inwestycje, będący na różnych imprezach itd... Kto go wtedy i w jaki sposób zastępuje, oraz kto to i za ile finansuje...? Opozycjo wypadałoby się trochę zainteresować swoim miastem. Pozdrawiam
Lubię to! 14
Lokalny patriota
Lokalny patriotarealista20 czerwca o 12:26
do "Jaworzanina" Dług od zeszłego roku zwiększył się o bagatela 9 000 000, w jeden rok, więc przez 4 lata patrząc na to co się działo i co się dzieje teraz. Burmistrz uruchomił propagandę, za która zapłacimy, bo teraz taki natłok zdjęć i eventów, że to jakieś nieporozumienie jest. Zastępuje go, a właściwie wykonuje za niego prace (bo podpisy na dokumentach to są zawsze z upoważnienia burmistrza miasta Jawora, no chyba że chodzi o jakieś zagranie PR to wtedy burmistrz leci pierwszy i się podpisuje) wice burmistrz, bo sekretarz z burmistrzem latają przecinać wstęgi, zwłaszcza teraz kiedy pali się po sprawie z basenem. Też zwracam się do opozycji - DZIAŁAJCIE! Jeśli się nie opamiętacie to tym razem burmistrz bez przeszkadzających mu ludzi z SLD (których rozgrywa jak chce) przejmie wszystko i wtedy się zacznie masakra budżetowa.
Lubię to! 3
Reklama
udip
udiprealista20 czerwca o 14:30
jaworzaninie, to o czym piszesz to informacje publiczne, to żadna tajemnica służbowa, w zasadzie takie informacje powinny być udzielone "od ręki"
Lubię to! 2
Ania
Aniarealista20 czerwca o 18:45
Jednym słowem radni bezradni dlatego tym państwu już podziękuję w najbliższych wyborach
Lubię to! 5
on
onjaworzanin19 czerwca o 15:25
na h.... nam podgrzewana woda????
Lubię to! 6
EBRakłem
EBRakłemon20 czerwca o 10:11
Bo można wywalić na nią pieniądze mieszkańców.
Lubię to! 4
Nie!
Nie!17 czerwca o 22:49
I trzeci przetarg też do kosza. A bezradni chcą wydać kolejne kilka milionów lekką ręką (milionów które są z naszych podatków)
Lubię to! 5
Reklama
mi
mi15 czerwca o 12:16
zadłużenie Jawora na rok 2017 to 15 066 431zł...nie stać nas na basen
Lubię to! 2
Płać EB
Płać EBmi15 czerwca o 14:31
Według BIP-u dług wynosi 23.460.000 zł na koniec 2017, a na 2018 to 32.630.000 zł tak więc...
Lubię to! 5
koala
koalaPłać EB12 września o 19:55
z czego będzie budowane rondo ?
Lubię to! 0
wiadomości PIS
wiadomości PIS15 czerwca o 10:36
pamiętacie jak jakiś *** co rusz wypominał ośmiorniczki zjadane za czasów PO? To teraz zobaczcie jak jaśnie panowie z PISu na czele z Kuchcińskim robią sobie zamówienia kulinarne. Podobno miało być inaczej !!!!!!!!!!!
Lubię to! 2
BUBU
BUBU14 czerwca o 22:28
A ja się pytam czy firma P. Chwalany ma jakieś doświadczenie przy budowie basenów?to jest główne kryterium przy zamowieniach tego formatu!(w normalnych miastach i przy mądrych komisjach)niech udokumentuje ,bo potem się okaże ,że robią to fachowcy z Bolkowa,Świn i Pogwizdowa.
Lubię to! 3
Plażowicz
Plażowicz14 czerwca o 19:11
Zanim basen wyremontują to kąpielówek sparcieją panie Irański - jeśli w ogóle basen powstanie.
Lubię to! 6
Tabaluga
Tabaluga14 czerwca o 12:38

tak, e z tymi kpielwkami to si jeszcze wstrzymajcie

Opublikowany przez SIRT - Jawor 13 czerwca 2018
Lubię to! 5
Szejk z Jawora
Szejk z Jawora14 czerwca o 12:49
20 milionów, co to dla tak bogatej gminy.
Lubię to! 6
Jaworski Szejk Skwerkowy
Jaworski Szejk Skwerkowy14 czerwca o 20:13
Ja proponuję nie cackać się i wybudować projekt za 50 000 000, a co się ograniczać!
Lubię to! 4
Res
Res14 czerwca o 12:15
Ale podobno wpłynął projekt firmy z Bolkowa na 19 999 997zł ale to nadal praktycznie 20 milionów więc chyba nie przejdzie
Lubię to! 2
różnica
różnicaRes14 czerwca o 14:51
a gmina podobno zamierza przeznaczyć na sfinansowanie 16.797.279,50 zł
Lubię to! 3
Burmistrz
Burmistrzróżnica14 czerwca o 15:37
No to trochę brakuje
Lubię to! 3
gustaw
gustaw13 czerwca o 19:54
basenu niet bo zaś trzeba z miejskiej kasy tym razem z Joku wypłacić niemałe odszkodowanie zwolnionemu pracownikowi kolejny wygrany proces miasto sięga wielka dziuraaaaaaaaaaaaaaaaa budżetowa
Lubię to! 14
No
Nogustaw14 czerwca o 15:56
A ludzie tego nie widzą
Lubię to! 3
OLA
OLAgustaw20 czerwca o 12:51
Następne procesy czekają na finał i też będą odszkodowania , a sprawy o mobing ?Czarno to widzę dla nas podatników .Na poziomie Jawora nic nie można rozwiązać ,wiadomo dlaczego ....nadzieja w sądach.
Lubię to! 2
obserwator 2
obserwator 213 czerwca o 12:25
Opozycja pyta, tylko, że wówczas dziwnym trafem na sesji nie ma mediów ???
Lubię to! 6
SybkieMedia
SybkieMediaobserwator 213 czerwca o 15:08
No Gazeta Jaworska i inne są pod butem aktualnych burmistrzów. Jedynie chyba ten portal porusza kwestie, które dla rządzących są niewygodne, bo reszta tylko poklepuje burmistrza po plecach, ale dlaczego nie ma ich wtedy?
Lubię to! 7
proste
prosteSybkieMedia14 czerwca o 09:01
bo działają zgodnie z tym, co ustalą ze zleceniodawcą-kto płaci, ten rząda
Lubię to! 3
Niestety
NiestetySybkieMedia14 czerwca o 12:14
No i niestety przez to że większość mediów lokalnych (w całym kraju) jest na garnuszku władzy, to obiektywnych mediów brak
Lubię to! 4
KRZYSIEK
KRZYSIEKSybkieMedia20 czerwca o 12:59
Gazeta Jaworska potraktowała mojego kolegę jak intruza. Napisał niewygodny artykuł ,w którym opowiedział o sytuacji nieczynnych toalet na Jaworniku i kłamstwach dyrektora .Niestety artykuł się nie ukazał. Czyżby rzucał złe światło na dyrektora i kolegę burmistrza w jednej osobie ?
Lubię to! 2
?
?obserwator 213 czerwca o 18:30
pyta i co? cos z tym dalej robi, czy tylko pyta?
Lubię to! 6
Gustaw Jeleń
Gustaw Jeleń13 czerwca o 07:36
Nieporozumienie pawicy to dopiero swoich zatrudniało. Nieprawdaż Wieczorynko? Dyrektorzy rodzina Artka. Kumpel kierownik pływalni itp itd.
Lubię to! 3
do Gustawa Jelenia
do Gustawa JeleniaGustaw Jeleń13 czerwca o 08:07
czy to prawdziwy jeleń?
Lubię to! 3
NiEB
NiEBGustaw Jeleń13 czerwca o 09:26
Aha czyli poprzednicy tak robili to źle, a jak berian robi to dobrze? Bo co bo ma taki PR że wolno? Otóż nie! Nikt tak nie może robić.
Lubię to! 9
czytelnik
czytelnikGustaw Jeleń13 czerwca o 12:03
Na taką skalę to nigdy nie było.
Lubię to! 10
sprawowanie mandatu
sprawowanie mandatu12 czerwca o 16:02
Radni PIS wkraczają do urzędów, aby sprawdzać transparentność i prawidłowość działań. http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/a/poslowie-pis-szturmuja-dzis-urzedy-najwiekszych-miast-pytaja-o-nagrody-przyznane-urzednikom-samorzadowym,13236348/
Lubię to! 6
sprawowanie mandatu
sprawowanie mandatusprawowanie mandatu13 czerwca o 08:26
W całej Polsce posłowie wkraczają do urzędów i w imieniu wyborców weryfikują działania włodarzy. Czy nasza posłanka też skorzysta ze swojego mandatu i w ramach art. 19 ustawy o sprawowaniu mandatu posła i senatora sprawdzi jak rządzi burmistrz z PO wraz ze swoja zastępczynią z SLD i strzegomsko-świdnickim "zaciągiem"? N tym portalu jest wiele niepokojących sygnałów, które wg mieszkańców warto było zweryfikować, jak chociażby godziny pracy niektórych osób i co robią, jak nie wykonują swoich obowiązków.
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzaninsprawowanie mandatu13 czerwca o 10:24
poseł ma takie same kompetencje w urzędzie jak TY.Urząd Miasta,Starostwo Powiatowe, biura Rady Miejskiej i Rady Powiatu, mają obowiązek udostępnienia wszelkich dokumentów o które prosisz.Chyba ,że są z różnych przyczyn niejawne np. dane osobowe itp.Tak jest od ponad 20 lat . Więc to o czym piszesz to żadna rewelacja tylko normalna polityka.
Lubię to! 3
ktoś
ktośsprawowanie mandatu13 czerwca o 13:06
Kampania już trwa za pieniądze UM... Namioty, bilbordy, wata cukrowa, jazdy autami UM, JOK, osobisty fotograf, TV, gazety... Wszystko pod EB. Czy tak to powinno być?
Lubię to! 8
coś
cośsprawowanie mandatu13 czerwca o 15:04
Burmistrz zapomniał chyba i nie zakończył kampanii, ale chyba o to chodzi, żeby przykryć zatrudnianie po znajomości i organizować propagandę sukcesu.
Lubię to! 6
wybrańcy ludu
wybrańcy ludusprawowanie mandatu13 czerwca o 18:25
"Jaworzaninie", poseł ma szczególne przywileje z art. 19 ustawy o posłach i został wybrany przez ludzi, aby w ich imieniu to robił. Wyobrażasz sobie, jakby tak każdy mieszkaniec chciał sam sprawdzać? Przecież to byłby paraliż dla urzędów.
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninsprawowanie mandatu14 czerwca o 08:58
A po kiego p. Żmijewska wszędzie biega za burmistrzem? Jak jeszcze biegała jako jego doradczyni to jeszcze można było to jakoś zrozumieć, ale sekretarz ma inna rolę-dbać o organizację pracy w urzędzie, a nie poza nim. Asystentkę mógł z niej zrobić zamiast sekretarza, byłoby taniej. Burmistrz i jego zastępczyni, to ja rozumiem, bo oni są do reprezentowania urzędu na zewnątrz, ale sekretarz? Czasami sekretarzy można spotkać na zewnątrz, jak zastępują burmistrza, ale nie w ich towarzystwie. Jak chce ją mieć blisko siebie, to niech się z nią zwiąże.
Lubię to! 11
dziwne
dziwnesprawowanie mandatu14 czerwca o 11:45
Chciał ją mieć blisko siebie i posadził ją w gabinecie zastępcy burmistrza, do którego wchodzi się przez sekretariat burmistrza za zapowiedzią sekretarki, a swoją zastępczynię posadził w gabinecie sekretarza, do którego wchodzi się z korytarza bez uprzedniej zapowiedzi sekretarki. Teraz wszędzie ją ze sobą zabiera, choć zadania sekretarza koncentrują się na urzędzie, a nie poza nim. Dziwnie to wygląda. Przypomina to trochę inną niedawną historię na arenie politycznej z Petru.
Lubię to! 10
Sekretarz
Sekretarzsprawowanie mandatu14 czerwca o 12:47
A dlaczego chce ją mieć przy sobie? I dlaczego swojego zastępcę SLD olał? Dlaczego nie zbuntują się sprzeciw temu, to jest przecież policzek w twarz, że sekretarz robi chyba za wice, a wiceburmistrz został sprowadzony do podpisywania papierków "z upoważnienia", bo wszędzie widnieją tylko jej podpisy i jej głos chyba nie jest ważny w żadnych sprawach, za to głos sekretarza jest drugi po burmistrzu.
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecsprawowanie mandatu14 czerwca o 16:02
Myślę, że Pan Prezes raczej jest za tym, aby jego posłowie i senatorowie byli aktywni w swoich okręgach wyborczych, aby mieszkańcy-wyborcy widzieli ich osobiste zaangażowanie w sprawy lokalnej wspólnoty. Dobrze to wygląda i świadczy o danym ugrupowaniu, jak w imieniu wyborców się angażują. Mieszkańcy z pewnością ta osobista troskę dobrze odbierają. Opozycja nie jedną taką akcję już zrobiła przed Sejmem.
Lubię to! 0
hmm
hmmsprawowanie mandatu16 czerwca o 07:51
"Sekretarzu", jeśli wszędzie widnieją tylko podpisy zastępcy burmistrza, to oznacza, że albo burmistrz jest ciągle nieobecny (udokumentowana nieobecność-delegacja, chorobowe, urlop), albo przekracza swoje uprawnienia, bo zastępca jak sama nazwa mówi ma zastępować burmistrza podczas jego udokumentowanej nieobecności, a nie wyręczać. Burmistrz może swojemu zastępcy powierzyć pewne sprawy, ale nie wszystkie.
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninsprawowanie mandatu18 czerwca o 08:17
Pani Elu, mieszkańcy liczą na Panią. Bo jak nie Pani to kto...?
Lubię to! 2
Reklama
$
$sprawowanie mandatu18 czerwca o 23:33
Pani Ela na burmistrza, a Jawor na tym zyska. Będzie miała odpowiednie przełożenie na górze, to i może uda się pozyskać jakieś środki na remont gminnych zabytków(zwłaszcza zamku, który straszy i niszczeje) i budynków mieszkalnych, z których odpadają tynki płatami i leje się woda przez dziurawy dach. Pani Elu, bo jak nie Pani, to kto... ?
Lubię to! 1
popieram
popieramsprawowanie mandatu13 czerwca o 08:57
brawo, tak powinni działać wybrańcy ludu
Lubię to! 4
chyba
chybasprawowanie mandatu13 czerwca o 13:29
powinni wkroczyć do urzędu w Jaworze .
Lubię to! 3
Mosze
Moszechyba13 czerwca o 15:12
Raz media wkroczyły w sprawie zmiany nazwy ulic i głosowania, to zastępca burmistrza i urzędnicy nabierali wody w usta lub rzucali frazesami.
Lubię to! 4
do "Mosze"
do "Mosze"chyba14 czerwca o 09:07
Trzeba było złożyć skargę na utrudnianie radnemu sprawowania mandatu wbrew art. 24 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, bo zgodnie z tym przepisem w wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej. Takie same szczególne uprawnienia ma poseł podczas wykonywaniu swojego mandatu-art. 19 ust. 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora mówi, że w wykonywaniu mandatu poseł lub senator ma prawo, jeżeli nie narusza dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego, a także spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz zakładów i przedsiębiorstw państwowych i samorządowych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej. Zwykły obywatel tych szczególnych przywilejów nie posiada, musi działać zgodnie u.d.i.p.
Lubię to! 1
Autore
Autorechyba14 czerwca o 12:12
Jacy radni? Opozycja co chyba przestała cokolwiek robić, bo boi się, że media i ludzie burmistrza oskarżą ich o "brak współpracy" lub "bycie przeciwnym "zmianom" i "rozwojowi" miasta" czy może radni EB, którzy nie wystąpią przeciw swojemu władcy miłościwie nam panującemu, bo stracą miejsce na listach, przywileje i ciepłe posadki?
Lubię to! 3
Reklama
wiadomości PIS
wiadomości PIS11 czerwca o 10:10
kolejna duża firma szerokim łukiem omija Polskę. Amerykański Ford na miejsce produkcji swojego kolejnego modelu wybrał Rumunie.Za to my , Polacy przepłacamy kupując zestawy Patriot od naszych " przyjaciół "Amerykanów. I jeszcze się tym chwalimy!!!
Lubię to! 5
Nie dla PiS
Nie dla PiSwiadomości PIS11 czerwca o 17:58
Skąd info o fabryce Forda nie w Polsce?
Lubię to! 6
sołtys
sołtyswiadomości PIS12 czerwca o 11:23
bez wiz do USA mogą jeździć Czesi , Słowacy ,Węgrzy, Niemcy itd..W kwietniu 2018 administracja Amerykańska ogłosiła listę krajów których obywatele będą mogli do USA jeździć bez wiz od 2019 roku. Jak myślicie , jest na tej liście Polska ???
Lubię to! 2
US of A
US of Asołtys12 czerwca o 12:13
Sołtysie wiesz jakie są zasady zniesienia wiz do USA? Widać nie skoro piszesz takie bzdury, najpierw poczytaj jakie kryteria muszą zostać spełnione by można było znieść wizy, a Polska tych kryteriów nie spełnia i jeszcze przez długi czas ich nie będzie spełniać.
Lubię to! 4
Jaworzanin
Jaworzaninsołtys13 czerwca o 10:31
Ty nie pisz do sołtysa tylko napisz to do rządzących,którzy co rusz jadą do USA żeby załatwić zniesienie wiz , a kolejni prezydenci obiecują załatwić to w ekspresowym tempie.Czyli w/g Ciebie nasze władze robią nam wodę z mózgu?
Lubię to! 2
US
USsołtys13 czerwca o 13:20
Powtarzam, to że ktoś obiecuje zniesienie wiz, czy to nasi (p)osłowie czy nawet prezydent USA to jest tylko obiecanka, tak jak obiecuje włodarz Jawora, to mówić każdy może, ale kryteria są nieubłagane i musimy je spełnić żeby znieść wizy.
Lubię to! 3
Ania
Ania10 czerwca o 21:34
Zainteresował mnie program na info o starych zegarach miejskich czy ktoś wie co stało się z mechanizmem naszego zegara
Lubię to! 5
cenna rzecz
cenna rzeczAnia11 czerwca o 09:46
Ten mechanizm to był zabytek i miał dużą wartość finansową. Nie powinien "zaginąć".
Lubię to! 7
Spisek
SpisekAnia11 czerwca o 17:30
Długi miasta rosną więc może zniknął gdzieś...
Lubię to! 5
on
on10 czerwca o 10:14
Zażądaj opozycjo pod okiem kamer sprawozdania finansowego Jawora i upublicznij to!!!. Dać 2 tyg, jeśli nie to akcja o niegospodarność!!! Obudźcie się w końcu
Lubię to! 7
ciekawe dlaczego?
ciekawe dlaczego?on11 czerwca o 09:44
Fakt, coś cicho siedzi obecna opozycja. W innych miastach mieszkańcy na bieżąco są o wszystkim informowani. Czyżby było aż tak dobrze? A jeśli nie jest dobrze, to dlaczego opozycja nie reaguje zgodnie z prawem, tylko udziela milczącej aprobaty? Jak faktycznie jest-dobrze, czy źle?
Lubię to! 6
Emi
Emiciekawe dlaczego?11 czerwca o 17:34
Popieram, tylko czasami coś bąknęli, że coś tam coś tam, a tak to cicho siedzi opozycja. Powinni się patrzeć na ręce burmistrza cały czas i informować o wszystkim co się dzieje, w końcu od tego jest. Ale może wtedy burmistrz wszędzie by gadał że opozycja nie chce współpracować, tak jak podobno jaworzanie z UM nie chcieli współpracować daltego byli wyrzucani...
Lubię to! 2
???
???ciekawe dlaczego?12 czerwca o 15:15
Ciekawe co takiego zrobił ten burmistrz, z którym jego właśni mieszańcy nie chcieli współpracować, zwłaszcza, że ze wszystkimi poprzednimi jakoś dobrze współpracowali?
Lubię to! 7
??
??ciekawe dlaczego?12 czerwca o 15:23
To pytaj burmistrza. Odpowie tylko, że nie chcieli współpracować....
Lubię to! 1
do "??"
do "??"ciekawe dlaczego?12 czerwca o 15:31
masz błędne informacje, ktoś Ci wcisnął niezłą bajkę
Lubię to! 2
A
Aciekawe dlaczego?12 czerwca o 15:41
Tia to niby dlaczego? Burmistrz zawsze mówi że "nie chcieli współpracować"
Lubię to! 1
info
infociekawe dlaczego?12 czerwca o 15:57
Nie wiem, co mówi burmistrz, ale wystarczy porozmawiać z tymi pracownikami, aby dowiedzieć się jak jest faktycznie. To jaworzanie i można ich spotkać nawet w sklepie. Ja rozmawiałem z kilkoma i wiem, że chcieli współpracować.
Lubię to! 7
LSDInfo
LSDInfociekawe dlaczego?12 czerwca o 16:06
Ale niechęć współpracy to tylko pretekst był do zwalniania i zatrudniania swoich ze Świdnicy i okolic
Lubię to! 5
mieszkaniec-wyborca
mieszkaniec-wyborcaciekawe dlaczego?12 czerwca o 18:11
Radna Wojda-Elbrah i radny Bander z EBRazem dostali etat w gminnej Przychodnie rejonowej, żona radnego Pawlinowa dostała etat w Urzędzie. Zastanawia mnie, czy w takim układzie można bezstronnie sprawować mandat radnego?
Lubię to! 9
wyborcy rozliczą
wyborcy rozlicząciekawe dlaczego?12 czerwca o 19:35
i najlepiej, że zamiast pracować łażą za burmistrzem w godzinach pracy, a potem są komentarze radnych że są kolejki do Bandera, a są bo zamiast pracować wszędzie łazi, a i do tego rodzina radnego dostaje etaty. A na jakim stanowisku jest zatrudniona żona radnego Macieja P.?
Lubię to! 5
do "on"
do "on"on11 czerwca o 17:05
W całym kraju rozliczane są lokalne władze, a w Jaworze jakby była zmowa milczenia, albo jakby nie było opozycji. Ostatnio nawet w sklepie padło pytanie, czy ta nasza posłanka z PIS poprze burmistrza, które de facto reprezentuje Platformę Obywatelską i współrządzi z SLD w mieście?
Lubię to! 1
ada
adaon11 czerwca o 17:45
Napewno finanse gminy są w najlepszej kondycji, przy takich specjalistach finansowych z takim doświadczeniem mamy super budżet................................... Oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 0
Haha
Hahaada12 czerwca o 10:01
Dobry żart Ada hahaha uśmiałem się
Lubię to! 1
buba
bubaada12 czerwca o 15:23
tacy specjaliści finansowi, że ostatnia kontrola wykazała, że doprowadzili gminę do strat, ale o tym coś też jakoś cicho
Lubię to! 4
Do buby
Do bubyada12 czerwca o 15:41
Coś więcej można? A opozycja milczy ja zwykle zresztą...
Lubię to! 2
buba
bubaada12 czerwca o 15:59
opozycja wie, ale o to dlaczego o tym nie informuje, to trzeba by zapytać radnych opozycyjnych
Lubię to! 4
zarządca
zarządca8 czerwca o 13:16
Aby ocenić, kto potrafi jak zarządzać majątkiem, wystarczy prześledzić oświadczenia majątkowe. ktoś, kto dużo zarabia przez jakiś czas, a wykazuje niewielki kapitał i do tego jeszcze zadłużenie, to raczej marny z niego zarządca. Do zarządzania publicznym majątkiem powinno podchodzić się z jeszcze większą uwagą, bo dysponuje się pieniędzmi nie własnymi, a mieszkańców. Kobieta to dobry pomysł. Kobiety z natury są bardziej pracowite i opiekuńcze.
Lubię to! 6
facet
facetzarządca8 czerwca o 23:10
No tak, kobieta, kobieta i jeszcze raz kobieta. Jak to rozumieć? Wszystko jedno kto, byle kobieta? Nie podaje Pani żadnej propozycji tylko ciągle rzuca "kobieta". Liczy się konkretna osoba, jej cechy, jej dorobek, jej wiedza, jej wiarygodność.Używajmy może rzeczowych argumentów, za i przeciw, rozmawiajmy o programach konkretnych osób, a nie o płci i uprzedzeniach.
Lubię to! 1
Ella
Ellazarządca11 czerwca o 16:23
Jestem za objęciem rządów w mieście przez kobietę, ale jaworzankę, żeby zaprzestać odpływowi naszych pieniędzy do innych gmin. W Jaworze jest cała masa kobiet, które posiadają wiedzę, doświadczenie i są pracowite, a nie tylko robią show. Nam trzeba dobrego doświadczonego zarządcy i gospodarnej ręki. Najwyższa pora oddać władzę w rękę kobiety, zadba o nas jak o swoją rodzinę.
Lubię to! 0
ktoś
ktoś7 czerwca o 11:09
Napisz redakcjo coś o Dniach Jawora, bo ten proponowany program do katastrofa... Czyżby kasa poszła na swoich, na premie, nagrody... Mniejsze miasta jak Kamienna Góra, Chocianów, Świebodzice, Złotoryja miażdżą nas, bo bo
w Jaworze widać tylko DJ... A może malowany wodzirej będzie główną atrakcją?
Lubię to! 11
Autore
Autorektoś7 czerwca o 14:53
Patrząc gdzie pojawia się burmistrz to widać gdzie się kasa rozpłynęła nie licząc dawania swoim
Lubię to! 6
ejże
ejżeAutore8 czerwca o 13:17
Rozdawać publiczne pieniądze to żadna sztuka, każdy to potrafi.
Lubię to! 4
EBajki
EBajkiAutore8 czerwca o 14:01
Obecny burmistrz aż za bardzo to potrafi.
Lubię to! 1
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 336 czerwca o 20:12
A ja stawiam na Kowalczyka, i niech sobie dobiera później kobiety do współpracy.
Lubię to! 13
kobieta
kobietamieszkaniec Jawora 337 czerwca o 13:25
no mamy obecnie młodego mężczyznę i dużo zdjęć
Lubię to! 3
EWA
EWAkobieta9 czerwca o 08:29
Mamy obecnie burmistrza, który nie widzi krzywdy ludzkiej , który , gdyby miał trochę empati ,nie pozwoliłby na takie zachowania swojego kolegi, wielkiego dyrektora , raczej dyktatora . Kto posłucha ludzi , którzy nestety muszą pracować z tym osobnikiem , to nie do wiary jak można w ten sposób traktować pracowników , a jednak .......
Lubię to! 12
Anka
Ankakobieta13 czerwca o 23:51
Jeżeli jest tak jak piszesz, to co na to radni-wiedzą o tym i czy coś z tym zrobili-zgłosili do PIP albo innych organów?
Lubię to! 3
Doktor
Doktorkobieta14 czerwca o 12:17
Zaraz by było w komunikatach że radni są przeciw rozwojowi, donoszą na miasto, byłoby szczucie i gadanie o "nieudolnej opozycji co jak była u władzy nic nie zrobiła"
Lubię to! 1
żart?
żart?kobieta14 czerwca o 14:47
"Doktorze", chyba żartujesz?! Jeżeli mają wiedzę o jakiś nieprawidłowościach, to mają obowiązek to zgłosić (art. 304 k.p.k.). Uważasz, że lepsza jest milcząca akceptacja tego stanu? Zobacz jak radni działają w innych gminach, gdy dochodzą do nich niepokojące sygnały.
Lubię to! 3
rodzic
rodzickobieta14 czerwca o 16:19
Ktoś czuje się bezkarny i pozostaje bezkarny najczęściej przez to, że ma na to milczące społeczne przyzwolenie. Radny, poseł, senator po to jest przez ludzi wybrany, by dbał o ich interesy, działał, a jak trzeba to i interweniował w ich imieniu. Zostali też wyposażeni przez ustawodawcę w specjalne przywileje, więc niech z nich korzystają. Popieram działania posłów, którzy w całej Polsce wkraczają do urzędów i sprawdzają transparentność oraz legalność działania władz. tak właśnie powinien być sprawowany mandat. Tego zabrakło w Warszawie za rządów HGW i dziś wychodzą różne rzeczy, które można było na bieżąco weryfikować i ich uniknąć.
Lubię to! 1
NiEB
NiEBkobieta14 czerwca o 20:34
Wystarczy zobaczyć (tfu) e-legnickie i na zakładce Jawor. Tam same proburmistrzowskie artykuły (chyba na zamówienie pisane), a komentarze też (to chyba ludzie z UM piszą bo jak to jest linkowane przez burmistrza i świtę), a jak ktoś coś źle o jaśnie panującym napisze to wyzywany jest od nieudolnej opozycji itp. Władza robi wszystko dobrze i wie lepiej.
Lubię to! 1
Autor
Autormieszkaniec Jawora 338 czerwca o 20:58
Koniecznie zwiększmy liczbę kobiet e polityce
Lubię to! 3
parytety
parytety6 czerwca o 07:03
Kobieta na burmistrza! Kobiety potrafią gospodarnie zarządzać budżetami domowymi, a naszą gminą po tej kadencji to trzeba będzie bardzo gospodarnie zarządzać z takim zadłużeniem na karku. Trzeba kogoś inteligentnego i pracowitego. Wystarczy już modela i zdjęć. Większość jaworzan stanowią kobiety, oddajmy więc władzę tej większości!
Lubię to! 7
mąż
mążparytety6 czerwca o 14:02
Kobiety zwykle więcej wydają niż zarabiają i tak wygląda to ich gospodarowanie.
Lubię to! 5
Facet
Facetmąż6 czerwca o 15:35
"mężu", jeśli masz na myśli Panią Botoks ze sztucznymi rzęsami i paznokciami, to masz rację, ale taką to raczej mało kto by chciał mieć na utrzymaniu-drogie toto, mało eleganckie i w dodatku sztuczne.
Lubię to! 7
Sebox
Seboxmąż7 czerwca o 14:53
Hmm a Jaworzanie ją utrzymują mimo iż nigdzie nie było powiedziane że wezmą ją na utrzymanie
Lubię to! 4
Facet
Facetmąż8 czerwca o 08:26
Kogo jaworzanie utrzymują, o kim mówisz?
Lubię to! 3
Lemans
Lemansmąż8 czerwca o 17:54
Chyba wszyscy wiedza o kogo chodzi. Nawet nie dawno była afera z tym związana.
Lubię to! 3
Facet
Facetmąż15 czerwca o 11:10
jaka afera?
Lubię to! 1
Co to znaczy
Co to znaczymąż15 czerwca o 11:35
Zwolnienie pewnego pracownika i zatrudnienie na jego miejsce pracownika, który przez pewien czas był obok i tylko czekał by wskoczyć na jego miejsce.
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninmąż15 czerwca o 12:09
Głośno to było o zmianie na stanowisku sekretarza. Z tego co słychać, to zajmuje się tym prokuratura. Zresztą i jeszcze innymi dość kontrowersyjnymi ruchami kadrowymi.
Lubię to! 4
Bogu
Bogumąż15 czerwca o 15:27
A dlaczego ludzie o tym nie pamiętają lub nie wiedzą i uważają burmistrza za swojego boga?
Lubię to! 0
jaworzanka
jaworzankaparytety6 czerwca o 15:31
Mylisz się "mężu", kobiety zbają o cało gospodarstwo i rodzinę, a ni tylko o swoje hobby. Kobiet jest więcej w Jaworze niż mężczyzn i najwyższa pora, aby przejęły nad miastem władzę. Niektórzy panowie mają niekontrolowane skłonności do rozrzutności na swoje Ego i podbudowujące je kochanki. Kobiety dbają w pierwszej kolejności o swoja rodzinę, a dopiero jak jej się zapewni odpowiedni byt i standard, to na innych. W Jaworze brakuje mądrej kobiecej ręki.
Lubię to! 1
jestem za
jestem zaparytety8 czerwca o 06:14
Kobieta byłaby bardzo dobrym burmistrzem, bo kobiety w naturze mają wpisaną troskę o swoją rodzinę. Jaworzanie potrzebują kogoś, kto by poważnie podszedł do ich potrzeb, zadbał o nich, a nie tylko gościł się. Jawor potrzebuje dobrego zarządcy, bo miasto jest zaniedbane. O mieszkańców ościennych gmin i powiatów niech zadbają włodarze tamtych miast. Burmistrz w końcu pobiera wynagrodzenie z podatków lokalnej a nie ościennej wspólnoty.
Lubię to! 4
facet
facetjestem za8 czerwca o 10:39
Co innego opieka nad rodziną a co innego zarządzanie firmą czy gminą. Z własnych doświadczeń wiem, że nie ma nic gorszego niż kobieta szef. Zwykle wredne, wyniosłe i mściwe intrygantki.
Lubię to! 4
Kobieta
Kobietajestem za8 czerwca o 12:38
"facecie" zostaw swoje uprzedzenia i przemyślenie dla siebie. Kobiety w dzisiejszych czasach potrafią doskonale realizować się i na gruncie rodzinnym i na gruncie zawodowym. Są świetnymi fachowcami.
Lubię to! 3
facet
facetjestem za8 czerwca o 23:06
Widocznie mamy różne doświadczenia. A Pani bardzo generalizuje, co również można odebrać jako uprzedzenie wobec mężczyzn.
Lubię to! 0
nasze miasto
nasze miasto2 czerwca o 07:34
Jawor potrzebuje mądrego, pracowitego, uczciwego, gospodarnego i skutecznego zarządcy, a nie medialnego show. Nie stać nas na to. Gmina jest pod finansową kreską, dług na mieszkańca ciągle rośnie i znaleźliśmy się na liście miast, którym grozi zapaść gospodarcza. Trzeba naprawdę dobrego gospodarza, aby udźwignął miasto z zapaści gospodarczej i zaczęło zmieniać się na lepsze, żeby rodowici jaworzanie mogli i chcieli tu wrócić, zamieszkać, by byłaby tu dla nich praca i godziwa płaca, żeby budynki i zabytki w mieście w końcu przestały straszyć wyglądem. Potrzebny jest ktoś nie tylko z charyzmą i wizją, ale i wiedzą i doświadczeniem.
Lubię to! 15
da
danasze miasto11 czerwca o 17:49
przecież mamy super skarbnika ktory trzyma kasę w ryzach i nie puszcza, tylko swoim
Lubię to! 1
ryzy?
ryzy?da16 czerwca o 08:12
Zewnętrzna kontrola (RIO) stwierdziła, że ponownie dopuszczono do niedopełnienia obowiązków poprzez dopuszczenie do przedawnienia należności gminnych i powstania z tego tytułu strat dla gminy (art. 231 k.k.). Osobami odpowiedzialnymi wg RIO za wystąpienie nieprawidłowości jest Burmistrz oraz Skarbnik. Jest to dla Burmistrza ewidentna podstawa do utraty zaufania do takiego skarbnika i odwołania go, oraz zawiadomienia w trybie art. 304 k.p.k. odpowiednich organów. https://bip.wroclaw.rio.gov.pl/dokumenty/wystapienia_pokontrolne/2016/206K049S16.pdf
Lubię to! 0
Obserwator
Obserwator1 czerwca o 09:38
Z uchwały budżetowej wynika, że na razie dług miasta wynosi chyba coś ok. 30 mln, ale widząc liczbę imprez "rozrywkowych" i innych wydatków to do końca roku może się jeszcze zwiększyć.
Lubię to! 14
księgowa
księgowaObserwator2 czerwca o 10:16
Pytanie na co przez 4 lata idą bieżące dochody gminy, skoro miasto się aż tak zadłuża?
Lubię to! 13
Autore
Autoreksięgowa4 czerwca o 11:08
No jak to ładnie jest określone "promocję miasta"
Lubię to! 6
???
???30 maja o 17:11
Mnie przeraża postępujące zadłużenie naszego miasta. Czy ktoś wie, jakie było na początku kadencji i z czego wynikało i jakie jest teraz i z czego wynika? Ile obecnie przypada do spłaty na każdego mieszkańca?
Lubię to! 15
Profersor
Profersor???1 czerwca o 09:38
Wiem, że zadłużenie zwiększało się za każdym uchwalaniem budżetu.
Lubię to! 10
Reklama
ups
ups28 maja o 20:20
Czyżby stołek był trzymany dla tatusia strzegomianki, jak znów lud go nie zechce?
Lubię to! 24
Kasjer
Kasjer28 maja o 19:37
Czyżby szykowała nam się kreatywna księgowość???
Lubię to! 18
powiew od ....
powiew od ....28 maja o 18:49
czy u nas też zawitały strzegomskie "standardy"? http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/396470,strzegom-urzednicy-na-podsluchu,id,t.html
Lubię to! 13
ALEX
ALEX28 maja o 17:54
Ja trochę z innej beczki.Mianowicie, przykre to bardzo ,ze Burmistrz mając swiadomość jakiego osobnika posadził na dyrektorskim stołku w instytucji sportowej w naszym miescie , jest jakby nieświadomy ,że ów osobnik jest jednostką wybitną jeżeli chodzi o stosunki z pracownikami i nie tylko.Zbliżają się wybory i nie sądzę ,żebym ja i moje otoczenie zagłosowało na pana Burmistrza ,który tylko przygląda się całej sprawie i milczy.Ludziom naprawde dzieje się krzywda .
Lubię to! 23
made in świdnica
made in świdnica28 maja o 16:37
25 maja b.r. Kandydat na burmistrza Strzegomia-Lech Markiewicz na swoim FB zamieścił wpis: "Gmina Strzegom pod finansową kreską. Dług na mieszkańca to już 1400 zł i nadal rośnie! Wbrew zapewnieniom władz Strzegomia o świetnym stanie budżetu naszej gminy, dane Ministerstwa Finansów pokazują, jak jest na prawdę. Według wyliczeń na każdego mieszkańca Strzegomia niezależnie od wieku w grudniu 2017 roku przypadało do spłaty niemal 1400zł długu! Biorąc pod uwagę czynniki takie jak zaciągnięcie przez władze miasta w 2018 roku na nasz koszt kolejnych kredytów, pożyczek i emisję obligacji, czy wyjazdy za chlebem młodych pracowników z naszej gminy, można wysnuć wniosek, iż na chwilę obecną kwota ta może sięgać już 2000zł. Chcemy, by nasi mieszkańcy mieli szansę realizować swoje ambicje i marzenia w mieście, które ich wspiera. Każda para rąk do pracy, każdy przedsiębiorca, pracownik czy człowiek z pomysłem są bardzo ważni. Trzeba stworzyć dobre warunki dla każdego, kto ma chęć budować nasze miasto i jego dobrobyt na przyszłe pokolenia. Trzeba zatrzymać trend pustej kasy i zadłużania miasta na taką skalę, bo długi spłacamy my sami i nasi najbliżsi. Pod tym wpisem Mirosława Markiewicz zamieściła jeszcze ciekawszy post: "Łapy precz od naszych podatków..... cisnie się na usta...... Nieumiejętne gospodarowanie publicznym groszem, niegospodarność, brak troski o przyszłość mieszkańców, beztroskość, efekciarstwo.... bardzo, bardzo złe decyzje w różnych sferach, a do tego bezwzględne podporządkowanie sobie radnych i pracowników..... To niektóre z "grzechów" niegospodarnej strzegomskiej władzy." Małżeństwo przedstawia ciekawe spojrzenie na zarządzanie gminą. Oboje tez czynnie działają we Wspólnocie Samorządowej Ziemi Świdnickiej razem z Lillą Gruntkowską, której kancelarię zatrudnił p. Bera do obsługi prawnej gminy Jawor. P. Bera zatrudnił też jako swoją doradczynię od PR strzegomiankę Monikę Żmijewską zd. Markiewicz, która jednocześnie wspiera prowadzone przez Lecha Markiewicza inicjatywy przedwyborcze w Strzegomiu. Burmistrz Bera zwolnił także jaworzan i zatrudnił innych ludzi spoza naszej gminy, w tym ze świdnicko-strzegomskiej wspólnoty. Ciekawe więc, jak dziś wygląda sytuacja w Jaworze?
Lubię to! 13
Hmm
Hmm28 maja o 15:47
ciekawe które podpisy tej pani są nieważne?
Lubię to! 12
KSIĘGOWA
KSIĘGOWAHmm30 maja o 14:17
No właśnie, ciekawe-podpisy jako kierownika jednostki, czy jako głównego księgowego, bo przecież obiema rękoma podpisywać się nie może. CIEKAWE TEŻ KTO WYKONUJE TERAZ WSZYSTKIE OBOWIĄZKI GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO OKREŚLONE PRZEPISAMI PRAWA I KTO SPORZĄDZA ORAZ PODPISUJE SPRAWOZDANIA FINANSOWE I BUDŻETOWE, BO ŻE JEDNA OSOBA NIE MOŻE WYKONYWAĆ OBOWIĄZKÓW GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO I KIEROWNIKA JEDNOSTKI (SAMA NAD SOBĄ SPRAWOWAĆ NADZORU) TO WIE NIE TYLKO KAŻDE RIO, NIK, ALE I OSOBA WYBRANA NA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO POWINNA MIEĆ TĄ ELEMENTARNĄ WIEDZĘ. ZAKAZ ŁĄCZENIA TYCH STANOWISK WYNIKA WPROST Z PRZEPISÓW USTAW, JAKIE GŁÓWNEMU KSIĘGOWEMU POWINNY BYĆ ZNANE. http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content/34863/012.pdf
Lubię to! 11
Odbiorca
Odbiorca28 maja o 13:53
Pani WM ze Strzegomia wygrała nabór na Głównego Księgowego. Być może ma także kwalifikacje kierownicze.
Lubię to! 8
naruszenie przepisów prawa
naruszenie przepisów prawaOdbiorca28 maja o 14:35
Główny księgowy nie może jednocześnie zarządzać jednostką organizacyjną. Kierownik nie powinien wyznaczać głównej księgowej do zastępowania go w razie nieobecności, gdyż gospodarka finansowa jednostki zostałaby pozbawiona kontroli. Osobą wyznaczoną do zastępowania kierownika jednostki nie powinien być główny księgowy, gdyż jest to sprzeczne z zakresem kompetencji księgowego wynikających z ustawy z 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (dalej: ustawa). W przypadku wskazania głównego księgowego jako osoby zastępującej kierownika jednostki nastąpi połączenie funkcji zarówno dysponenta środków publicznych, jak i płatnika, co jest niezgodne z przepisami. Powierzenie jednej osobie funkcji głównego księgowego (wykonującego dyspozycje środkami pieniężnymi), a z drugiej strony funkcji kierownika jednostki (dysponenta środków publicznych) na czas zastępstwa spowoduje, że gospodarka finansowa jednostki zostanie pozbawiona kontroli. W takim przypadku bowiem jedna i ta sama osoba: Mogłoby to doprowadzić do wielu nieprawidłowości zarówno w zakresie popełnienia ewentualnych błędów, jak i wystąpienia w określonych okolicznościach nadużyć. Źródło: https://www.experto24.pl/sektor-publiczny/kadry-i-place-w-jsfp/glowna-ksiegowa-nie-moze-zastepowac-kierownika-jednostki.html?cid=K000KN
Lubię to! 10
Maciej
MaciejOdbiorca28 maja o 14:43
Albo być może jest znajomą burmistrza.
Lubię to! 15
do "Odbiorcy"
do "Odbiorcy"Odbiorca28 maja o 14:48
Po pierwsze, to ta pani wygrała nabór na głównego księgowego, a nie na kierownika jednostki, a po drugie to jest ustawowy zakaz łączenia funkcji głównego księgowego z kierownikiem jednostki-wynika on z przepisów ustawy o finansach publicznych. Połączenie funkcji zarówno dysponenta środków publicznych, jak i płatnika jest niezgodne z przepisami. Powierzenie więc jednej osobie funkcji głównego księgowego (wykonującego dyspozycje środkami pieniężnymi), a z drugiej strony funkcji kierownika jednostki (dysponenta środków publicznych) powoduje, że gospodarka finansowa jednostki jest pozbawiona prawnie wymaganej kontroli finansowej i zarządczej.
Lubię to! 5
legalis
legalisOdbiorca28 maja o 15:18
"Art. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r. stanowiący, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa, zawiera normę zakazującą domniemywania kompetencji takiego organu i tym samym nakazuje, by wszelkie działania organu władzy publicznej były oparte na wyraźnie określonej normie kompetencyjnej" - tak wyjaśnił zasadę legalizmu (praworządności) Sąd Najwyższy w postanowieniu 7 sędziów SN z 18 stycznia 2005 r. (sygn. WK 22/04). W art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym została wprowadzona norma ogólna, zgodnie z którą zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych należy do zadań wójta (burmistrza, prezydenta miasta). W praktyce w tej sferze są wydawane zarządzenia wójta, których ocena pod kątem dopuszczalności działań nadzorczych jest sprawowana przez wojewodę. Zatrudnienie kierownika jednostki budżetowej może nastąpić na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych w drodze otwartego i *** naboru, a takiego póki co nie ogłoszono po rezygnacji p. Mitaszewskiej. Prawo nie przewiduje też dla tej grupy zawodowej zatrudniania w drodze powierzenia obowiązków (brak podstaw prawnych do takiego działania). Kierownik jednostki może powierzyć zatrudnionemu pracownikowi na stanowisku urzędniczym jedynie wykonywanie innych obowiązków, niż wynika to z jego umowy o pracę, ale max na okres 3 miesięcy w roku kalendarzowym. Przepisy ustawy o finansach publicznych zaś zakazują łączenia funkcji głównego księgowego z kierownikiem jednostki. Kogoś teraz więc ewidentnie brakuje w ZWiK-albo kierownika jednostki, albo głównego księgowego.
Lubię to! 8
sceptyk
sceptyklegalis28 maja o 23:12
A jakoś nie przeszkadzało to A. Urbańskiemu zatrudnić pani Leonowicz na stanowisku pełniącej obowiązki dyrektora JOK, bez konkursu, za to na kilka lat. Gdzie wtedy była NAJLEPSZA PANI SEKRETARZ??? Dlaczego widziała to i nie grzmiała?
Lubię to! 4
kolo
kololegalis29 maja o 14:14
Orzecznictwo ws. zatrudniania na "p.o." uległo zmianie, widać sceptyku, że nie jesteś z nim na bieżąco a w dodatku wyczuwa się z Twojej wypowiedzi zazdrość i jad. Proponuje podszkolenie się, zamiast mielenie językiem.
Lubię to! 8
hehe
hehelegalis29 maja o 14:15
czy sceptyk to Monia, czy Monia to sceptyk?
Lubię to! 11
Palino
Palinolegalis29 maja o 14:20
Drogi sceptyku czyli wychodzi na to, że obecny burmistrz może robić tez to samo?
Lubię to! 11
do Palino
do Palinolegalis30 maja o 14:40
Obowiązujące przepisy ustawy o pracownikach samorządowych nie dają podstaw do zatrudniania w jednostkach samorządu terytorialnego osób „pełniących obowiązki”. Co więcej zasada otwartego i *** naboru jest regułą zatrudniania pracowników na wszystkich stanowiskach urzędniczych, co oznacza, że zakaz zatrudniania na tych stanowiskach w drodze "powierzenia pełnienia obowiązków" dotyczy wszystkich stanowisk urzędniczych. Co do zasady stanowiska urzędnicze, w tym kierownicze stanowiska urzędnicze, powinny być obsadzane w drodze wolnego i *** naboru. Tak wynika z przepisów ustawy o pracownikach samorządowych. Przesądza o tym treść jej art. 11 ust. 1, zgodnie z którym nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, jest otwarty i *** Jednocześnie, jak wynika z art. 12 ust. 2 tej ustawy, nie wymaga przeprowadzenia wolnego i *** naboru zatrudnienie osoby na zastępstwo, w związku z usprawiedliwioną nieobecnością pracownika samorządowego. Natomiast z zawartej w art. 12 ust. 1 definicji „wolnego stanowiska” wynika, że wolnego i *** naboru nie przeprowadza się także w sytuacji, w której zgodnie z przepisami ustawy albo w drodze porozumienia, został przeniesiony pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, posiadający kwalifikacje wymagane na danym stanowisku. Z kolei biorąc pod uwagę treść art. 20 ustawy o pracownikach samorządowych w zw. z jej art. 12 ust. 1, okazuje się, że wolnego i *** naboru organizować nie trzeba, jeżeli wakat obsadzony zostaje poprzez awans wewnętrzny. Ustawa o pracownikach samorządowych zawiera jeden przepis, który pozwala kierownikom jednostek samorządu terytorialnego w miarę elastycznie reagować na pilne potrzeby kadrowe. Zgodnie bowiem z treścią art. 21 tej ustawy, jeżeli wymagają tego potrzeby jednostki, pracownikowi samorządowemu można powierzyć, na okres do 3 miesięcy w roku kalendarzowym, wykonywanie innej pracy niż określona w umowie o pracę, zgodnej z jego kwalifikacjami. Nie jest to oczywiście rozwiązanie najwygodniejsze, bowiem po pierwsze – wprowadza ściśle określony termin, na który pracownikowi można zmodyfikować obowiązki pracownicze. Po drugie – pole wyboru potencjalnego kandydata ogranicza wyłącznie do „pracowników” (nie mogą więc być to osoby niezwiązane stosunkiem pracy z danym pracodawcą). Wreszcie po trzecie – nie uwzględnia faktu, że nie wszystkie obowiązki służbowe mogą być w powyższym trybie powierzone innemu pracownikowi samorządowemu. Ustawa o pracownikach samorządowych nie przewiduje natomiast instytucji "powierzenia pełnienia obowiązków" jako sposobu chociażby czasowego obsadzenia wakatu na stanowisku urzędniczym czy kierowniczym stanowisku urzędniczym. Obowiązujące przepisy zatem nie dają podstaw do zatrudniania w jednostkach samorządu terytorialnego osób „pełniących obowiązki”, a to dlatego, że taka instytucja nie została ani w ustawie Kodeks pracy ani w ustawie o pracownikach samorządowych przewidziana, a zgodnie z art. 7 Konstytucji RP organy władzy publicznej mogą działać wyłącznie na podstawie wyraźnie określonej normy kompetencyjnej i w wyłącznie w granicach prawa-nie obowiązuje tu powszechna zasada, że co nie jest zakazane, to jest dozwolone. Burmistrz nie może więc robić co chce, a jedynie to, na co ustawodawca mu wyraźnie pozwolił.
Lubię to! 2
czytelnik sporadyczny
czytelnik sporadyczny28 maja o 10:56
EBrazem - wydmuszka polityczna - kolorowa jak pisanka.
Lubię to! 23
Odbiorca
Odbiorca28 maja o 09:42
Na majowej fakturze z ZWiK widnieje nazwisko zamieszczono podpis kierownik ZWiK Wiesława Muława.
Lubię to! 3
???
???Odbiorca28 maja o 10:38
A na jakiej podstawie prawnej ta pani sprawuje obowiązki kierownika jednostki?
Lubię to! 9
ciekawe
ciekaweOdbiorca28 maja o 12:02
Kodeks pracy nie przewiduje formy zatrudnienia na podstawie "powierzenia obowiązków, tzw. p.o.". Art. 21 ustawy o pracownikach samorządowych wprawdzie przewiduje możliwość powierzenia pracownikowi samorządowemu wykonywania innej pracy niż określona w umowie o pracę, ale po pierwsze praca ta musi być zgodna z jego kwalifikacjami, po drugie osoba ta musi być zatrudniona w danej jednostce na stanowisku urzędniczym, a po trzecie, takie powierzenie może nastąpić na okres max 3 miesięcy w roku kalendarzowym. Nie widać coś nowego naboru na stanowisko kierownika ZWiK. Zarządzenie burmistrza powierzające stanowisko kierownika jednostki musi opierać na legalnej podstawie prawnej, inaczej nastąpi przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 k.k.).
Lubię to! 8
Ania
AniaOdbiorca8 czerwca o 18:39
Czyli dalej róbta co chceta
Lubię to! 0
Poszukiwacz jaworski
Poszukiwacz jaworski27 maja o 03:27
I jeszcze znalazłem taką wypowiedź pana z EB Razem, Daniela Iwańskiego: "Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać”. W kontekście basenu bardzo pasuje - nieprawdaż?
Lubię to! 21
Reklama
Poszukiwacz jaworski
Poszukiwacz jaworski27 maja o 03:22
Takie zdania znalazłem z 2017 roku: "Remont basenu letniego od początku kadencji postulują radni zasiadający w Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta. Podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej o plany modernizacji obiektu pytał burmistrza radny Krzysztof Detyna."
Lubię to! 11
MaciejP
MaciejPPoszukiwacz jaworski28 maja o 14:45
A jaka była odpowiedź na zapytanie pana radnego?
Lubię to! 3
Wniosek logiczny
Wniosek logicznyMaciejP28 maja o 19:26
Z filmu wynika, że odpowiedzi nie było
Lubię to! 4
Maciej
MaciejMaciejP29 maja o 14:16
"Takie zdania znalazłem z 2017 roku" a film raczej z 2018
Lubię to! 4
autor
autor26 maja o 12:34
Czy to prawda ,że bera ponownie zwolnił Panią Uciurkiewicz ???
Lubię to! 12
to prawda
to prawdaautor28 maja o 09:53
To, czy wykonany został wyrok sądu, czy też doszło do jego pozornego wykonania oraz czy doszło przy tym do naruszenia praw pracowniczych jest przedmiotem badania właściwych organów.
Lubię to! 15
MaciejP
MaciejPautor28 maja o 14:44
To było wiadomo że znów nie wróci do pracy, jak SPECJALNIE DLA SWOICH usuwał ludzi z ratusza, to chyba jasne, że nie "starej" kadry mieć w urzędzie.
Lubię to! 9
$
$MaciejP28 maja o 16:06
MaciejuP, poczekajmy na zakończenie postępowania prokuratury w zakresie prowadzonej za tej kadencji polityki kadrowej i nie tylko. Wprawdzie służby w naszym kraju nie działają tak szybko, jak u naszych zagranicznych sąsiadów, ale jednak coś tam starają się robić i kiedyś tą swoją pracę zakończą.
Lubię to! 13
Maciej
MaciejMaciejP29 maja o 14:17
No tak tylko kiedy coś zadziałają to dawno się skończy kadencja El Beriani
Lubię to! 7
efektywność
efektywnośćMaciejP30 maja o 11:57
Fakt, ta kadencja już kończy się na jesieni i będą nowe wybory.
Lubię to! 5
kto na burmistrza?
kto na burmistrza?MaciejP30 maja o 13:22
do efektywność. tylko czy będzie alternatywa? bo kampanii nikt nie robi, a wakacje szybko zlecą.
Lubię to! 4
Dwupak
DwupakMaciejP30 maja o 13:54
Racja przy takim PR to nie widzę kandydatów, ale może ktoś się pojawi i ludzie nie nabiorą się na tanie show el burmistrzo.
Lubię to! 6
zasłyszane na mieście
zasłyszane na mieścieMaciejP30 maja o 16:53
Krąży plotka, że rozważa kandydowanie rodowita jaworzanka, znana niemalże wszystkim mieszkańcom, która wiele lat pracowała w samorządzie, doskonale zna przepisy, zna się na finansach, doskonale zna jaworską wspólnotę i jej potrzeby. Priorytetem dla niej jest gospodarne zarządzanie gminą, pozwalające na realizację zadań i inwestycji z max. wsparciem zewnętrznym i zminimalizowanie powstałego przez tą kadencje olbrzymiego zadłużenia gminy oraz miejsca pracy dla jaworzan, a nie tak jak to robi obecny burmistrz miejsca pracy dla ludzi z poza Jawora i kosztem jaworzan. Byłaby to pierwszą kobietą na tym stołku, a że ponoć jest bardzo pracowita i ma dużą wiedzę, to dałaby radę dźwignąć Jawor z zapaści, o jakiej się niedawno rozpisywały media. Mniej PR, więcej pracy tylko dobrze zrobiłoby mieszkańcom.
Lubię to! 6
Profersor
ProfersorMaciejP1 czerwca o 09:40
No jeśli to będzie prawda to ma mój głos.
Lubię to! 5
Parytety dla Kobiety!
Parytety dla Kobiety!MaciejP1 czerwca o 18:14
Jawor dla jaworzan to dobry pomysł. Jesteśmy otwarci na mieszkańców innych gmin, ale nie może się to odbywać kosztem naszych mieszkańców. Jawor potrzebuje mądrego, gospodarnego zarządcy.
Lubię to! 4
JFJ
JFJautor28 maja o 15:42
Urząd administracji publicznej to nie jest prywatny folwark i czyjeś indywidualne uprzedzenia, a tym bardziej chcieć czy nie chcieć, nie mogą mieć tu miejsca.
Lubię to! 13
Maciej
MaciejJFJ29 maja o 14:18
W wizji beriana to wszystko może mieć miejsce
Lubię to! 9
materiał do analizy
materiał do analizyJFJ29 maja o 19:26
Ciekawe co on bierze, że ma takie wizje?
Lubię to! 4
Faruq
FaruqJFJ30 maja o 11:23
Pastylki Mercedesa, bo w Gazecie Jaworskiej znów mercedes, mercedes, mercedes i nic więcej, artykuł o mercedesie, a innych inwestycji nie widać, ale ciągle trzeba mercedes, mercedes, lans jak by sam budował fabrykę... Ciekawe ile jeszcze będzie jechał na tym mercedesie, a ciemny lud będzie kupował tanie obietnice i piękne słówka
Lubię to! 9
???
???25 maja o 07:44
A jak sytuacja wygląda u nas? http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/183341/Obnizka-z-automatu---Jednak-dla-porzadku-rady-gmin-powinny-stosowne-uchwaly-podjac
Lubię to! 9
jak jest?
jak jest????6 czerwca o 22:29
Czy radni obniżyli Berze wynagrodzenie?
Lubię to! 0
nieEBo
nieEBojak jest?7 czerwca o 15:00
Co?!?! Zrobiliby coś przeciw swojemu szefowi, który im załatwił posady i przywileje?
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzanin23 maja o 21:43
Będą tłumaczenia, zwalanie winy na wszystko i wszystkich, że nie ma basenu. Takich mamy rządzących w Jaworze. Obarczą winą ludzi, którzy mówią prawdę o basenie. EB wszyscy razem muszą odejść.
Lubię to! 21
Maciek
Maciek23 maja o 19:47
Mam pomysł, proszę zapytać o centrum Dialogu i rewitalizację parku pokoju, która mogłaby być już dawno wykonana. Ile tam w końcu pieniędzy poszło na projekty i z tego co pamiętam mowa była o naprawdę grube pieniądze? Jaworzanie widzicie a nie grzmicie
Lubię to! 14
Maciek
MaciekMaciek25 maja o 13:14
A oczyszczalnia też miała być, chyba nawet (nie jestem pewien) były projekty już i teraz cicho jest o tym.
Lubię to! 11
Maciek spoko!
Maciek spoko!Maciek26 maja o 06:03
Na projekt centrum Dialogu nie poszły żadne pieniądze, bo Parafia Kościoła Pokoju się wycofała. Ty tak nie grzmij, bo ci cegła w kościele spadnie na głowę... A oczyszczalnia będzie przebudowana w ostatnim etapie tego wielkiego projektu, tak ze spoko...
Lubię to! 0
Maciej
MaciejMaciek spoko!29 maja o 14:18
Kiedy, co i ile? Wielki projekt? a nas stać, aaaaa stać bo mercedes płaci pieniązki
Lubię to! 5
Radni górą
Radni górą23 maja o 16:06
Radni pytają i poganiają do działania. Bez ich interwencji temat zapewne odkładany byłby do wyborów, a tu nagle taki zwrot akcji i przyspieszenie. Radnym z filmu proponuję aby poruszyli teraz temat zamku piastowskiego i parkingów, a okaże się że nagle jest już dokumentacja i kilka za nami przetargów :)
Lubię to! 15
Lokalny Patriota
Lokalny Patriota23 maja o 11:45
Widać  poszła fama i władcy miasta zaintereweniowali w Gazecie Jaworskiej i na pierwszych stronach, że basen wyremontowany będzie i ja się znów pytam: Zmienił się teren przez kilka lat? Teraz nie zaleje? Teraz ekspertyzy są pozytywne? Koszty niby miażdzące teraz są drobnymi? A pytania radnego Wieczorka są tam bez odpowiedzi, albo w artykule o własnie basenie jest przytoczone pytanie o Pana Bandera i jego podejrzane zatrudnienie w stworzonym dla niego miejscu pracy to oczywiście radni EB zbyli temat. Nie ładnie, kiedy w końcu będzie normalnie w gminie.
Lubię to! 24
Lokalny Patriota
Lokalny Patriota23 maja o 12:42
Ale trafne zapytanie Pana Wieczorka o Pana Michała, że jest jednoosobowym pracownikiem rechabilitacji, a radna EB mówi, że jest potrzebny ten dział, bo kolejki do rehabilitacji sa duże na wiele miesiecy. No nie dziwie się, że sa kolejki, jak zamiast świadczyć usługi z zakresu rehabilitacji Pan Bander chodzi za burmistrzem wszędzie w godzinach pracy na jego wiece polityczne.
Lubię to! 23
Pytanie
Pytanie23 maja o 00:26
Hotelik działa przy basenie? A ta restauracja?
Lubię to! 7
Pisak
Pisak22 maja o 14:48
Po co te pokrętne tłumaczenia i matactwa szefa klubu EB? Basenu w tym roku nie będzie i basta. Kończy się kadencja i zostajemy z bez basenu - krótko i na temat!!!
Lubię to! 20
Lokalny Patriota
Lokalny PatriotaPisak22 maja o 18:08
To polityczny strzał w kolano powiedzenie, że czegoś się nie zrobiło zwłaszcza jak się obiecało (bo źle brzmi obiecanka, że postaramy się coś zrobić, albo przeanalizujemy sprawę, zastanowimy się). Lepiej jest mówić, że sprawa jest w toku, trwają konsultacje, poprzednicy zaniedbali itd.
Lubię to! 13
Wesół
WesółPisak23 maja o 16:22
Basen miał być! Co w zamian? Skwery za ok. 1/15 ceny basenu? . Niedobrze, oj niedobrze
Lubię to! 10
Ania
Ania21 maja o 18:16
A co słychać w wodociągach ?
Lubię to! 14
no właśnie
no właśnieAnia22 maja o 15:56
Właśnie, dlaczego niedawno wybrany kierownik p. Irmina Mitaszewska już nie jest kierownikiem? Kto teraz zarządza ZWiK?
Lubię to! 16
Autor
Autorno właśnie23 maja o 15:56
Zapewne znudziła jej się farsa Bery i nie chciała zwolnić ludzi pod jego dyktando tak jak to było w JOKu
Lubię to! 14
Ania
Aniano właśnie25 maja o 18:14
Teraz to chyba jest róbta co chceta
Lubię to! 3
Reklama
obserwator 3
obserwator 321 maja o 16:12
A jak opracowywali dokumentację na rozbudowę Słowianki to nie było żadnych konsultacji ?
I dobre pytanie - wtedy był teren zalewowy w parku, a teraz go nagle już nie ma. Ktoś robi chyba wodę z mózgu.
Lubię to! 15
Lokalny patriota
Lokalny patriota21 maja o 14:49
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/881-slowianka-przeksztalci-sie-w-aquapark
"Realizacja planów rozbudowy "Słowianki" sprawi iż nie będzie planu przywrócenia do życia poczciwego basenu w parku miejskim. Jak się okazuje bezlitosne okazały się ekspertyzy techniczne, które jednoznacznie wskazują na nieopłacalność odbudowy niecki basenowej w parku. Zwłaszcza iż są to tzw. tereny zalewowe. I inwestycja na takich terenach byłaby bardzo kosztowna. Ale podobno jest pomysł na inne zagospodarowanie terenu po basenie w parku."
To co? Zmienił się teren przez kilka lat? Teraz nie zaleje? Sprawa ucichła? Jak to jest? Nieopłacalna, a teraz kolejny przetarg trzeci już organizuje?
Lubię to! 20
Damian
Damian20 maja o 22:33
No słabo, widać że radni z prawicy nie mają zielonego pojęcia o tym, że basen ma być czynny w 2019 roku. Wy serio bierzecie czynny udział w rozwoju miasta? Bo wyciągając wnioski z tego co robicie to wygląda na to, że Krzysztof i prawicowa ekipa nie mają zielonego pojęcia o tym co jest robione i planowane w naszym mieście.......
Lubię to! 1
helios
heliosDamian21 maja o 10:24
oj widzę Damianku, że to ty jesteś słabo zorientowany w temacie. Radzę udać się na sesję, a nawet zapytać na jakie lata planowana jest budowa i kiedy ma być on oddany do użytku.
Lubię to! 17
Lokalny patriota
Lokalny patriotaDamian21 maja o 10:59
To ekipa rządząca nie ma pojęcia co robią, tylko burmistrz odstawia szopki, a reszta jego klubu w radzie tylko podnosi ręce kiedy jest głosowanie. Tak jak teraz poszła fama z basenem, to Iwański wszędzie opisuje że "łoooo to nie tak basen będzie", ale kiedy? miał być w tej kadencji wedle obiecanek, ale to szczegół.
Lubię to! 22
żarcik
żarcik20 maja o 16:33
Dworzec robi PKP, Drogę krajową nr 3 wzdłuż Nartutowicza, Placu Wolności, itd wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, a gdy przy takiej inwestycji jak budowa basenu nie można wykorzystać innych podmiotów i ich środków, okazuje się że plany, analizy i symulacje ciągną się latami od 2015, a efekt w 2018 r. sami widzimy. Szkoda że PKP nie może zająć się modernizacją basenu. Nie biegną tam gdzieś w pobliżu jakieś tory?
Lubię to! 23
Doktore
Doktoreżarcik31 maja o 14:17
Może mogą przesunąć tory tam jak przesunęli teren zalewowy i basen się tam już nie znajduje.
Lubię to! 0
lusia
lusia20 maja o 16:16
Widzę , że niektórym gól skacze. Skoro ogłosili kolejny przetarg to znaczy że chcą go wybudować. wcześniej czy później znajdzie się firma która go wybuduje a wy zamiast smęcić może załóżcie firmy budowlane i do roboty.
Lubię to! 2
Lokalny patriota
Lokalny patriotalusia21 maja o 11:02
Skoro się nikt nie chce budować, to widać tak mało dają, że nie opłaca się robić i nam też pewnie jeśli byśmy założyli firmy. Ci ludzie nie pracują charytatywnie za obiecanki i piękną gadkę burmistrza...
Lubię to! 11
???
???lusia21 maja o 23:01
Zastanawia mnie jedno, skoro wiadomo jakie wpłynęły oferty-na jaka wartość, to dlaczego nie zapewni się takiego poziomu środków w budżecie, aby była adekwatna do realnej wartości remontu basenu?
Lubię to! 10
kesi
kesi20 maja o 01:10
Tego drugiego pana prawie nie zrozumiałam. Tak szybko i niewyraźnie mówił. Proszę trenować przed lustrem.
Lubię to! 4
EmilianBeraKról
EmilianBeraKrólkesi22 maja o 12:37
Ja polecam pójść do laryngologa
Lubię to! 0
Pływak
Pływak19 maja o 23:45
Przetargi można organizować ale liczy się efekt. A Słowianka kiedy będzie robiona? W zimę wieje od tych okien że człowiek ma ochotę ubrać gruby kombinezon płetwonurka
Lubię to! 14
mokka
mokkaPływak20 maja o 23:55
Prawda, zapalenia płuc można się nabawić, a po wakacjach mają tam trenować i uczyć się dzieci z klas sportowych i nie tylko.
Lubię to! 8
Robe
Robe19 maja o 21:44
Czytając to widać jak pewna częsc ciała Pana Burmistrza zaczyna sie palić.Z basenu nici a w tle
afera mobingowa w ratuszu i OSiR.
Lubię to! 29
sie dzieje
sie dziejeRobe21 maja o 07:09
zapomniałeś o postępowaniu prokuratorskim
Lubię to! 20
szok
szoksie dzieje3 czerwca o 08:59
A co robią nasi radni, zwłaszcza opozycyjni?! Bezzasadne zwolnienia i przywrócenia, mobbingi i nic? Czy któryś z nich powiadomił PIP, złożył zawiadomienie w trybie art. 304 k.p.k.?
Lubię to! 1
Autor
AutorRobe21 maja o 11:03
A przepłacona zamiatarka widmo i tworzenie ciepłych posadek dla swoich? Tym tez odpowiednie służby powinny się zająć.
Lubię to! 20
???
???Autor21 maja o 23:10
Autorze, zamiatarka została kupiona w 2015r., a dziś już mamy 2018r. Słyszałeś o jakimś zgłoszeniu z tym związanym o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niegospodarności, przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego?
Lubię to! 2
Autor
AutorAutor22 maja o 10:47
Drogi ???. Nie zostało zgłoszone podejrzenie popełnienia przestępstwa, a służby odpowiedzialne nie śledzą wszystkiego co wydaje gmina cały czas, a ludzie w UM odpowiedzialni za to siedzą w kieszeni (bo on jako szef urzędu płaci im pensje) Pana Burmistrza, który wszystkim rządzi. A radni opozycji rzadko kiedy coś zgłaszają, jedynie co to dają do informację do mediów, a i tak sprawa szybko cichnie, bo skwerek czy basen ważniejszy, niż stan finansowy biednej gminy. A już widzę, że nie odniosłeś się drogi ??? do kwestii zatrudniania swoich ludzi i tworzenia im ciepłych posadek z dosyć wysoką pensją, którzy to w godzinach pracy chodzą za burmistrzem na Jego show, które organizuje zamiast pracować.
Lubię to! 9
???
???Autor22 maja o 12:18
Autorze, "wymiana kadr", o której dość głośno i szeroko się rozpisuje w różnych mediach też trwa od 2015r. i co? Słyszałeś o jakimś zgłoszeniu? A może jest, może prowadzone jest jakieś postępowanie, tylko o nim nie słychać?
Lubię to! 2
nie ???
nie ???Autor22 maja o 14:17
Jest prowadzone postępowanie, UM przegrywa sprawy o zwalnianie pracowników
Lubię to! 17
???
???Autor22 maja o 15:52
Przegrywa i co? Jakieś konsekwencje z tego tytułu burmistrz poniósł?
Lubię to! 6
art. 218 k.k.
art. 218 k.k.Autor22 maja o 19:26
Przepisy kodeksu karnego chronią prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego. Pracodawca, który jako osoba wykonująca czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Przez złośliwość rozumie się szczególne, wyjątkowe nastawienie związane z dążeniem do wyrządzenia pracownikowi określonej dolegliwości czy szkody. Pracodawca będzie więc uznany za złośliwego w sytuacji, gdy wbrew oczywistemu obowiązkowi prawnemu załatwia sprawę na niekorzyść pracownika w okolicznościach, z których wynika, że odgrywa tu rolę nie obiektywna ocena, lecz jego subiektywne, negatywne uprzedzenie, nastawienie do podwładnego. Z kolei przez uporczywość rozumie się wielokrotność lub długotrwałość naruszania praw pracownika. Jeżeli więc pracodawca z reguły lub wielokrotnie mimo sprzeciwów pracownika odmawia jego żądaniu, choć jest ono uzasadnione, to mamy do czynienia z uporczywością, która świadczyć może także o złej woli sprawcy. Obszar tego prawa dotyczy także bezzasadnego lub niezgodnego z prawem naruszania praw w zakresie zatrudnienia. Za naruszanie praw pracowniczych uznaje się także odmowę ponownego przyjęcia do pracy na poprzednich warunkach, o której przywróceniu orzekł właściwy organ, nie wypłacenie wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia ze stosunku pracy pomimo obowiązku prawnego, nie wykonanie obowiązku zgłoszenia zatrudnionej osoby do ubezpieczeń w ZUS w terminie 7 dni, licząc od momentu nawiązania stosunku pracy.
Lubię to! 5
mam pytanie
mam pytanieAutor1 czerwca o 13:16
A czy radni gminni, którzy powzięli informację o prawdopodobieństwie wystąpienia jakiejś nieprawidłowości zgłaszają to gdzie trzeba w trybie art. 304 k.p.k., czy tylko polemizują?
Lubię to! 5
Trzy Małpy
Trzy MałpyAutor1 czerwca o 17:41
Czyli jest na to milczące przyzwolenie?
Lubię to! 2
tak to wygląda prawnie
tak to wygląda prawnieRobe22 maja o 13:39
Zgodnie z art. 304 Kodeksu postępowania karnego KAŻDY, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję a INSTYTUCJE PAŃSTWOWE I SAMORZĄDOWE, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
Lubię to! 6
milcząca aprobata
milcząca aprobatatak to wygląda prawnie27 maja o 17:25
Dodatkowo funkcjonariusz publiczny (urzędnik, radny), który jest zobowiązany do dokonania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa tego nie uczyni, naraża się na zarzut niedopełnienia obowiązków z art. 231 K.k. Zatem, jeśli jakiś urzędnik, baź radny poweźmie informację o jakimś nieprawidłowym działaniu i nie dokona stosownego zawiadomienia, sam naraża się na odpowiedzialność karną.
Lubię to! 5
szok
szoktak to wygląda prawnie29 maja o 18:13
Panie i Panowie radni, widzicie, co się dzieje i nie reagujecie? Czy któryś z Was wypełnił swój obowiązek i dokonał stosownego zawiadomienia, czy też jest milcząca aprobata z Waszej strony?
Lubię to! 6
solo
solo19 maja o 19:37
basen to kosztowny luksus - nie dla biednych
Lubię to! 16
Wykonawca
Wykonawca19 maja o 13:32
Basen tak ale ktoś przesadził z projektem. Firma projektująca najwyraźniej założyła zbyt niskie ceny, dodawano kolejne atrakcje, koncert życzeń i teraz niestety mamy trudną i patową sytuację. Chcąc zrealizować wszystkie założenia trzeba wydać ponad 20 mln zł. I to bez kasy z UE. Z motyką na słońce
Lubię to! 14
Reklama
Kola
Kola19 maja o 10:21
Spokojnie pomysł z basenem Bery super, prędzej czy później powstanie
Lubię to! 1
!
!19 maja o 09:27
Iwański nie kupuj kąpielówek bo zanim ten basen powstanie to ci sparcieją. Kupisz sobie za kilka lat
Lubię to! 23
obserwator 2
obserwator 219 maja o 09:00
Kowalczyk niestety nie był radnym za czasów Urbańskiego. Natomiast inna sprawa, że Urbański zrobił halę sportową przy szkole nr 5, Orlika na Przyrzeczu, remont Rynku, parku miejskiego, itd. I gotowa była dokumentacja na przebudowę basenu w parku, itd. A co Bera ? Na pewno jest zielono...
Lubię to! 20
.
.obserwator 219 maja o 10:20
Dokładnie. Wymiana kanalizacji i wody na całej starówce to była prawdziwa inwestycja. Chyba ludzie nie zdają sobie sprawy,ze inwestycje to nie ładne skwerki, ale prawdziwe zadania. Obecna władza poległa na pierwszej takiej wymianie przy remoncie Dk3. To są fakty. Chociaż nie przeczę,ze Urbański mało dbał o wizerunek miasta i igrzysk dla plebsu nie urządzał.
Lubię to! 21
Autor
Autor.21 maja o 11:09
Niestety widać ludziom bardziej pasuje skwerek niż sieć kanalizacyjna czy oczyszczalnia ścieków, bo skwerek widać a sieci czy wody nie (zanieczyszczeń i stan wody, woda jest przeźroczysta i ludzi nic nie interesuje lepiej polatać na skwerku a jak walnie kanalizacja to tam będą się załatwiać).
Lubię to! 10
solo
soloobserwator 219 maja o 19:34
Potrzebna hala sportowo-widowiskowa?
Lubię to! 3
gość
gośćobserwator 219 maja o 21:23
Kogo obchodzi Urbański? to przeszłość
Lubię to! 1
Komentator
Komentator19 maja o 08:43
Wyborcy dali się nabrać na obietnice bez pokrycia. EBRazem liczą kolejny raz na naiwność jaworzan. Mam nadzieję że drugi raz nie dadzą się nabrać.
Lubię to! 23
Nauczyciel
Nauczyciel19 maja o 00:59
Jestem za basenem ale te liczby porażają. Przy szkole nr 1 przy ul. Moniuszki od 3 - lat mówione jest o budowie boiska i jak na razie go nie widać, to samo przy szkole obok banku PKO. A tu basen za który można by było wybudować przynajmniej 22 takie boiska. Gdzie tu jakaś logika? . Basen tak ale za 5-10 mln a nie kompleks jak dla miasta wrocławia
Lubię to! 24
Wellinger
Wellinger19 maja o 00:43
Basen oczywiście powstanie ale pod koniec kolejnej kadencji kiedy znów trzeba będzie ratować sondaże. Przez 2-3-4 lata będziemy systematycznie odwiedzać Strzegom.
Lubię to! 19
jaki
jaki18 maja o 23:11
jaki basen , jak nie ma pieniędzy?
Lubię to! 15
Pieszy
Pieszy18 maja o 22:40
Czy przetargi obejmują odnowienie tego hoteliku przy basenie? A co z tą wąska drogą prowadząca do basenu gdzie dwa auta nie mogą się minąć a piesi uciekają pomiędzy drzewa.
Lubię to! 13
Bankier
Bankier18 maja o 22:31
Mówiono że modernizacja basenu to koszt ok 6 milionów złotych i nas stać, później było 8, ostatecznie wykonano dokumentacje chyba ponad 15 mln, a przetargi mówią o 20-22 mln. Czy ktoś nad tym panuje? Pani skarbnik co tu się do.... dzieje? Katastrofa finansowa już jest na horyzoncie. Stop zapendom doprowadzającym Gminę nad finansową przepaść
Lubię to! 18
Przypominam sobie
Przypominam sobie18 maja o 22:02
Faktycznie co było z tą słowianką? . Mieli zrobić aquapark i jakoś ucichło https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/881-slowianka-przeksztalci-sie-w-aquapark
Lubię to! 17
Adam
AdamPrzypominam sobie21 maja o 15:16
Najlepsze, że tam jest napisane, że inwestycja w parku jest nieopłacalna i że to tereny zalewowe, analizy są bezlitosne, a teraz normalnie cud rzeka przesunięta, basen też zmienił miejsce!
Lubię to! 13
Reklama
Jawor Tomek
Jawor Tomek18 maja o 20:58
W tym Jaworze nie ma nic i nie będzie Biedne Miasto ..... Zero dyskotek Zero miejsc dla młodzieży A jawornik???? Jedno wielkie bagno dla żółwi itp Panej kie emilianie bera prosze samemu sie tam plkuskać w tej kałuzy błota .....
Lubię to! 23
Marek
Marek18 maja o 20:44
Gdyby od początku kadencji było mniej zdjęć i poklepywania po plecach a więcej rzetelnej pracy, to możliwe, że pod koniec kadencji byłby szampan, wstęgi kwiaty i podziękowania za chyba jedyną inwestycję zrealizowaną przez Gminę Jawor.

A tak nadmuchany do granic możliwości balon - zwany obietnicami wyborczymi - pękł z wielkich hukiem.

Żal tylko Jaworzan - zwłaszcza dzieciaków - pokolenia, które nie będzie miało wspomnień wakacyjnych pt: "...jak byliśmy na jaworskim basenie .... " . ja mam co wspominać .....
Przykre
Lubię to! 22
AK 47
AK 4718 maja o 20:40
kochana opozycjo . Pytam się gdzie byliście jak wasz chlebodawca Urbański likwidował porodówkę w Jaworze , a później likwidował BASEN !!. Zlikwidować łatwo ,ale otworzyć czy zbudować to już inna sprawa.Więc proszę was , totalna opozycjo, przestańcie robić sobie z nas jaja!
Lubię to! 6
Lokalny Patriota
Lokalny PatriotaAK 4722 maja o 17:57
Basen został zamknięty z powodu jego stanu technicznego, a żeby stan techniczny poprawić trzeba remontu, by zrobić remont trzeba pieniędzy, a gmina biedna, bo wtedy nie było Mercedesa (teraz też nie ma i póki co nie bedzie), a kredyt każdy może wziąc, ale potem trzeba bedzie spłacać.
Lubię to! 5
a::
a::18 maja o 20:18
Na tym forum sami fachowcy, skoro tak to dlaczego nie startujecie w przetargu.? Ogłoszą raz drugi , trzeci ,trafi się firma i wybudują tyle w temacie.
Lubię to! 2
Fafi
Fafia::19 maja o 12:18
No jak się chce dużo mniej zapłacić za coś co wymaga gigantycznych nakładów to nie dziwne, że nikt nie chce, a jak mu mówią że ma jeszcze się ograniczyć to się wycofuje.
Lubię to! 8
Obserwator
Obserwatora::19 maja o 13:39
Pytanie tylko kiedy i za ile? Nie sztuką jest przepłacać. NIE SZTUKĄ Jest też PRACOWAĆ CIĘŻKO TYLKO MĄDRZE i efektywnie
Lubię to! 8
SZAMBONUREK
SZAMBONUREKa::20 maja o 13:49
Chyba Firma CHOW-CHOW z Pekinu,przy tej specyfikacji nie można wybudować za 6mln....
Lubię to! 9
Płotka
Płotka18 maja o 19:19
Przepraszam bardzo, ale nagłówek artykułu ewidentnie wprowadza w błąd! Co to jest? Uważałem ten portal za ważne źródło informacji, a zagrywki jak z pudelka.
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzanin18 maja o 19:14
Ogłosili trzeci przetarg. I tak się nikt nie zgłosi. Ogłoszą i czwarty i piąty. I tak się nikt nie zgłosi. I będą mówić, że budują basen. Tylko nie mają pieniędzy. Coż to za retoryka??? Rację ma autor artykułu. Budowa Basenu to przedwyborcza ściema.
Lubię to! 23
gość
gośćjaworzanin18 maja o 20:03
przestań ściemniać, skoro ogłaszają przetargi to kasę mają tylko robić nie ma komu.
Lubię to! 0
.
.gość19 maja o 10:22
Maja 1/5 kosztów budowy. Ja tez mając 200 zł mogę jeździć do salonów i oglądać nowe auta....
Lubię to! 13
COLO
COLOgość20 maja o 13:52
16MLN mają a były 2 oferty na 21mln i 24mln chcesz dołożyć resztę?zgloś się do komitetu EB-iedny Jawor.
Lubię to! 12
TS
TS18 maja o 18:44
współczuję nam wszystkim
Lubię to! 12
TS
TS18 maja o 18:43
sama prawda !!! biedne miasto
Lubię to! 13
Fizyk z moskwy
Fizyk z moskwy18 maja o 18:21
Gdzie obiecane miliony z UE? Z własnych środków to może na budowę pozwolić sobie Lubin albo Polkowice. Od kiedy Jawor taki bogaty? Jeśli zamierzano budować z własnych pieniędzy to dlaczego nie podjęto decyzji 2 lub 3 lata temu?
Lubię to! 23
Realista
RealistaFizyk z moskwy18 maja o 22:09
Teraz to będzie tak że wykonawca zażyczy sobie 30 mln i gmina aby udowodnić że niezależnie od ceny musi spełnić obietnice wyborcze pójdzie na taki układ choć wszyscy wiedzą że miało to kosztować wstępnie tylko kilka milionow. A kolejne setki tysięcy na jego utrzymanie
Lubię to! 14
solo
solo18 maja o 17:43
Jawornik nie nadaje się do kąpieli, bowiem dopływ wody jest bardzo zanieczyszczony ściekami, nawozami z pól. Jawor powinien poczynić starania o kąpielisko na zbiorniku Słup. Jedyny czysty zbiornik - już nie wody pitnej dla Zagłębia Miedziowego.
Lubię to! 23
Reklama
Jaworzanin_
Jaworzanin_18 maja o 17:30
Znając determinację burmistrza Bery na pewno zostanie wybudowany!!!!
Lubię to! 2
???
???Jaworzanin_18 maja o 22:42
determinacja do czego????????
Lubię to! 16
Jaworzanin
JaworzaninJaworzanin_19 maja o 11:24
Determinację to on ma, do robienia lansu i do wygrania wyborów pustymi obietnicami :(
Lubię to! 12
pływak
pływak18 maja o 17:26
Od samego początku było wiadomo,że basen nie będzie wybudowany w tej kadencji. Kolejny przetarg świadczy o tym,że burmistrz jest zdeterminowany aby go wybudować.
Lubię to! 4
Ciekawski
Ciekawskipływak21 maja o 01:34
Czyli kłamał obiecując, że będzie w tej kadencji?
Lubię to! 9
czytelnik sporadyczny
czytelnik sporadycznyCiekawski28 maja o 10:54
Obiecywał wszystko - wszystkim, żeby się dostać. Teraz ma kasę na promocję siebie i ludzi ze Świdnicy i Strzegomia.
Lubię to! 3
szok
szokCiekawski28 maja o 11:52
dobry przykład, jak polityka i związane z nią korzyści finansowe potrafią zmieniać ludzi
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniec18 maja o 17:23
Dzisiaj został ponownie ogłoszony przetarg na basen w parku. Link do strony:http://jawor.bip.net.pl/?c=925
Lubię to! 3
Ekonomista
Ekonomistamieszkaniec18 maja o 20:57
Kiedy rozmawiano na początku kadencji o modernizacji basenu mowa była o 5-6 milionach zł. Wtedy ludzie się zastanawiali skąd wziąć takie pieniądze? Miały przyjść fundusze zewnętrzne. Dziś wiadome że trzeba wyłożyć ponad 20 mln i to bez pieniędzy z zewnątrz
Lubię to! 13
Zaciekawiony
Zaciekawiony18 maja o 17:19
Pytanie skąd taka informacja? To potwierdzone? Pan Sasiela ma wypowiedź urzędu lub stanowisko lub komunikat? Podajcie wypowiedź urzędu w tej sprawie bo radni opozycji tylko uprawiają propagandę.
Lubię to! 6
Marq
Marq18 maja o 17:16
Wy *** radni opozycji, czytajcie że zrozumieniem to co głosuje!!! Tam nie było głosowania nad basenem miejskim tylko wyznaczenia miejsca kąpielowego w tym roku. Skoro nie udało się wyłonić wykonawcy basenu to nie oznacza że w kolejnym przetargu nie uda się tego zrobić. Budowa basenu potrwa z 2 lata więc jak wy chcieliście wpuścić mieszka owi w tym roku na basen??? Jesteście kłamcami o taki.mi wypowiedziami wprowadzać ie mieszkańców w błąd.
Lubię to! 2
Elf
ElfMarq18 maja o 22:17
Ale się napinasz niepotrzebnie. Przetargi jeszcze z 2 lub 3, zmiany w kosztorysach, a czas leci byleby do wyborów aby mówić o basenie a nie go budować. Radni mają rację że pytają o koszty, skąd pieniadze i słusznie wskazuję że znów pozostało nam jedno kąpielisko nad Jawornikiem i wyjazdy do STrzegomia na basen.
Lubię to! 14
Mm
Mm18 maja o 16:58
Szkoda że pan Kowalczyk swojego kolegi Artura U.nie mobilizował do remontu
Lubię to! 6
za dużo
za dużo18 maja o 16:50
Do 30.06.2018r. burmistrz może mieć max wynagrodzenie 3.500zł do 6.000 zł i d.funkcyjny max 2.100 zł, a od 01.07.2018r. 3.600 zł do 4.800 zł i d.funkc. do 2.100 zł. Zgodnie z uchwałą rady nr II/4/2014 z 08.12.2014r. burmistrz ma wynagr. zasadnicze 6.000zł i d.funkcyjny 3.213zł, czyli trzeba będzie obniżyć mu te składniki od 1 lipca.
Lubię to! 14
o dużo za dużo
o dużo za dużoza dużo18 maja o 20:14
Burmistrz ma ponad 11 tysięcy, bo jedną z jego pierwszych decyzji było podniesienie sobie pensji z ~9000 (poprzedni burmistrz tyle miał) na ponad 11 000zł
Lubię to! 15
legalis
legaliso dużo za dużo20 maja o 16:39
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW Z 15 MAJA 2018 R. W SPRAWIE WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH burmistrz już pobiera za wysoki dodatek funkcyjny, bo zgodnie z uchwałą rady nr II/4/2014 z 08.12.2014r. ma 3.213zł a zgodnie z tym przepisem może mieć max 2.100 zł. Od 01.07.2018r. rada miejska jeszcze będzie musiała zgodnie z tym przepisem obniżyć mu wynagrodzenie zasadnicze z 6.000zł do 4.800zł. Rada już w maju powinna mu zmienić wynagrodzenie w ślad za zmianą przepisu prawa.
Lubię to! 5
gospodarność
gospodarnośćo dużo za dużo21 maja o 16:14
A gdzie jest nadzór Skarbnika, Komisji Rewizyjnej, RIO, NIK? Czy to jest gospodarne wypłacanie burmistrzowi za wysokiego wynagrodzenia nie zgodnego z przepisem prawa?
Lubię to! 3
Maciej
Maciejo dużo za dużo26 maja o 12:14
Organy w UM siedzą na garnuszku burmistrza więc nic nie zrobią, a organy niezależne od UM musiały by dostać zawiadomienie, ale radni opozycji chyba nic nie robią, tylko rzucą do mediów i tyle. Trochę konsekwencji, jak coś się nie zgada to zgłosić do odpowiednich służb.
Lubię to! 2
masakra
masakraza dużo29 maja o 19:06
Czy to oznacza, że burmistrz bierze do prywatnej kieszeni z podatków mieszkańców więcej, niż ustawodawca pozwala?
Lubię to! 1
Eve
Eve18 maja o 16:34
Radni Eb rajcują się na Fb,bo skwerek nowy powstanie. Żenada przedwyborcza. Czy jeszcze ktoś w to wierzy??
Lubię to! 25
o dużo za dużo
o dużo za dużoEve18 maja o 20:19
Niestety tak, wiele jest lemingów co rajcuje ta szopka co odstawia wodzirej i nie interesują się wałkami co wyprawia UM - zamiatarki widmo przepłacone, zwolnienia (anulowane przez sądy), tworzenie ciepłych posadek z tłustą pensją dla swoich wiernych żołnierzy
Lubię to! 23
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora18 maja o 16:32
Przecież to od początku było nierealne, chociaż jeszcze przed wyborami burmistrz może dla mediów wbić łopatę. Poczekamy, zobaczymy. Pytanie tylko - jaki jest sens zadłużać miasto na ponad 20 mln zł.
Lubię to! 18
No tak
No takmieszkaniec Jawora18 maja o 22:21
Mnie zastanawia tylko jak mało radnych porusza ten ważny temat choć sprawa dotyczy największej inwestycji od lat, która moze niestety zadłużyć miasto po uszy
Lubię to! 14
sorki
sorkiNo tak20 maja o 16:41
A mnie zastanawia gdzie jest nadzór RIO, NIK.
Lubię to! 8
Jaworzanin od urodzenia
Jaworzanin od urodzenia18 maja o 15:51
Nie zdziwię się, jak zostanie zaciągnięty kredyt, żeby tylko co kolwiek zacząć robić z basenem przed wyborami
Lubię to! 21
Mijanmar
MijanmarJaworzanin od urodzenia19 maja o 12:04
Kolejny zresztą, bo na drogę dojazdową i wszelkie przyłącza do strefy też został kredyt wzięty.
Lubię to! 10
Reklama
Autor
Autor18 maja o 15:23
Jak zwykle. Niewygodne pytanie to burmistrz albo staje się nieprzyjemny albo unika odpowiedzi zanim wymyśli co odpowiedzieć, albo zaleje wszystko zdjęciami z otwarcia śmietnika czy czegokolwiek.
Lubię to! 25
Prawdę mówię
Prawdę mówię18 maja o 14:30
Przedstawiane przez Burmistrza plansze i piękne wizualizacje okazują się jedynymi nakładami finansowymi związanymi z modernizacją basenu. Może najpierw trzeba było sięgnąć po pieniądze unijne, a dopiero później chwalić się że basen powstanie. Teraz mamy 22 milionową inwestycję na karku, rozrastającą się w zastraszającym tempie dziurę budżetową i rozhulane do granic możliwości oczekiwania mieszkańców. Nie ta kolejność
Lubię to! 25
Lokalny patriota
Lokalny patriota18 maja o 14:25
Widać pod publiczkę ten basen jest, a ludzie wierzą w kiełbasę wyborczą. Burmistrz wiedział, że nic z tego i dopiero pod koniec kadencji "ogarniał" wszystko bo wie, że nic z tego, ale będzie to dobry postulat w kampanii, że "o patrzcie my zaczęliśmy ale potrzebujemy kolejnej kadencji na dokończenie" ale dokończenie wsadzania swoich ludzie gdzie się da i tworzenie stanowisk za gminne pieniądze.
Lubię to! 25
z:
z:Lokalny patriota18 maja o 17:28
A co zrobiono z poprzednią dokumentacją na basen z 2009 roku? Ogłoszono chociaż przetarg?
Lubię to! 6
Autore
Autorez:21 maja o 12:16
Tu zrobiono nową dokumentację i ogłoszono przetarg i co? Nic, drugi przetarg nic, a teraz trzeci. Pewnie burmistrz zdobędzie pieniądze na to by podnosząc opłaty bo poszedł ferment, że nie będzie basenu, może gdyby zamiast wywalać kasę przepłacone zamiatarki widmo i na pensje stworzone dla swoich i podnoszenie sobie pensji na początku kadencji to by był już basen w budowie.
Lubię to! 11
Jaworzanin
Jaworzanin18 maja o 14:11
Nasz burmistrz jest niewiarygodny. Brak funduszy zewnętrznych, brak wykonania remontu - tylko ściemnia na ten temat - nieładnie proszę pana :/
Lubię to! 42

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.