Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FILM) Adamczyk o remoncie DK3: Samorząd Jawora w tej sprawie nic nie zrobił

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas spotkania w Męcince wypowiedział mocne słowa o zaangażowaniu miasta w modernizację przebiegającego przez Jawor odcinka drogi krajowej nr 3.

Zachęcamy do obejrzenia. Niebawem na naszym portalu pojawi się materiał z całego spotkania.

Reklama

Komentarze (51)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

solo
solo14 lipca o 18:24
Widzę, że dla jaworzan sprawy komunikacji to tematy tabu, a to jest krwiobieg miasta.
Lubię to! 0
ATM
ATMsolo16 lipca o 10:27
Miasta ale nie tak małego jak Jawor.
Lubię to! 1
friend
friend1 lipca o 08:17
Kiedy powstanie parking dal autokarów przy placu Wyszyńskiego/1 Maja? Święto Piernika za 2 m-ce ( już mniej)
Lubię to! 6
Shalet
Shaletfriend3 lipca o 12:22
Nigdy, tam masz przepłacony szalet-bubel im. Emiliana to się ciesz.
Lubię to! 6
aram
aram27 czerwca o 08:42
Zaczęłą się pisowska nagonka na samorządy. Niedługo wybory trzeba przygotować grunt dla swoich misiewiczów pisiewiczów.
Lubię to! 8
Pisak
Pisakaram29 czerwca o 03:00
Misiewicze są w Jaworze ze Wspólnoty świdnickiej. Zwalniani jaworzanie, a na ich miejsce są przyjmowani znajomi Moniki Ż. Emil wykonuje polecenia szarej eminencji ze Strzegomia.
Lubię to! 10
Jwr
JwrPisak3 lipca o 12:23
A Król Julian siedzi i tylko strzela sobie fotki.
Lubię to! 3
ALEX
ALEX26 czerwca o 23:07
Zapewne minister miał na myśli poprzednią władzę, ponieważ faktycznie inwestycja nie była należycie przygotowana. Jak można przystąpić do remontu drogi krajowej nr 3 przebiegającej przez miasto, polegającego na wymianie nawierzchni bez wymiany sieci podziemnych na które nie było projektu budowlanego. Nawierzchnia brukowa przykryta asfaltem została zamieniona na podbudowę betonową. To obecny burmistrz i jego służby w ekspresowym tempie 3 miesięcy przygotowały dokumentację projektową pozwalająca na wykonanie nowej sieci podziemnej. Dodatkowo odkrycie kanału młynówki przecinającego ul. Starojaworską spowodowało zachwianie harmonogramu robót przez GDDK i A. Następna była ul. Narutowicza, tu również służby miejskie musiały dokonać wymiany instalacji bo w trakcie robót okazało się, że sieci są uszkodzone. Brak rozeznania logistycznego w zakresie sieci i uzgodnień z ich właścicielami przez poprzednią władzę spowodowało, że inwestor opuścił plac budowy. Niewykluczone, że zadziałały czynniki polityczne Obecnie mamy wyremontowaną, zagospodarowaną trasę przejazdową drogi nr 3 przez miasto z której możemy być dumni. Ale to dzięki obecnej władzy i taka jest prawda.
Lubię to! 7
Alexis
AlexisALEX28 czerwca o 12:28
Jak instalację (należąca do miasta) wymieniała GDDKiA, a nikt z miasta nie chciał nic przy tym robić i teraz wykonawca chce pieniędzy za robotę, czy tak trudno to pojąć?
Lubię to! 6
lokum
lokum26 czerwca o 19:45
Kolektor ściekowy na Limanowskiego nie został wymieniony - pozostawiono stary ponad 100-letni. Jeździły po nim ciężkie TIRy , z tego drżenia domy popękały, więc są ślady. Eksperci ocenili , że nie warto wymieniać , bo mieli mocno " do tyłu" z terminem zakończenia robót
Lubię to! 3
Krzychu
Krzychu26 czerwca o 18:48
Mam 54 lata i chyba jest mi obojętne kto zostanie burmistrzem Jawora, zastanawiam się tylko czy w Jaworze nie powinno być tyle plakatów z kandydatami na burmistrza ile poniżej widzimy komentarzy. Jakie to polskie.
Lubię to! 1
Obywatel GC
Obywatel GCKrzychu27 czerwca o 11:12
I przez takich jak ty jest źle w tym kraju.
Lubię to! 5
Bolndynka
Bolndynka26 czerwca o 17:25
Możecie sobie pisać co chcecie, a ja i tak zagłosuję na Berę. Gołym okiem widać jak Jawor się zmienia na lepsze.
Lubię to! 7
Wyborca
WyborcaBolndynka27 czerwca o 11:13
Co się zmieniło? PR-się zmienił z braku PR-u poprzedników do monstrualnego rozmiaru PR. Widać gdzie idzie rozdęty budżet na promocję miasta...
Lubię to! 10
Jaworzanie
JaworzanieWyborca28 czerwca o 20:02
Hej ! popatrzcie ino wszyscy,
jaki jestem za*ebisty.
Za pozuję, poudaję i już wszystkim się wydaje
że łapami ja swoimi czynię cuda możliwymi.

Dziś ogłosić chyba każę me wzniesienie na ołtarze :)
Lubię to! 4
Brawo dla autora
Brawo dla autoraWyborca29 czerwca o 11:27
Świetne :-D
Lubię to! 2
Pisak
PisakBolndynka29 czerwca o 03:14
A ja nie zagłosuję na Berę, bo ten pan mówi, że coś robi, a w rzeczywistości nic nie robi - oprócz zdjęć i filmików ma się rozumieć.
Lubię to! 5
Król
KrólPisak2 lipca o 14:06
Jaworski Król Julian
Lubię to! 3
ola
ola26 czerwca o 16:51
A dlaczego miasto ma się dokładać do remontu drogi krajowej. Łaski nie robili, że drogę remontowali. Ulica Narutowicza nie nadawała się do bezpiecznego przejazdu.
Lubię to! 7
Obserwator
Obserwatorola27 czerwca o 11:15
To niech obecna władza miasta nie lansuje się na tle tych dróg. Bo zdjęcia chcą robić i chwalić się, że co to oni nie zrobili.
Lubię to! 6
.
.ola27 czerwca o 16:13
przecież to nie chodzi o drogę tylko o sieci pod nią. Ale to trzeba poczytać przepisy żeby cos mądrego powiedzieć.
Lubię to! 4
Otto
Ottoola28 czerwca o 12:36
O instalację dba jej właściciel/użytkownik, a że instalacja pod drogą odprowadza ścieki z domów które płacą za to miastu, więc miasto powinno dbać o stan instalacji, a że GDDKiA podczas remontu wymieniła lub naprawiła instalację nie należąca do nich by nie rozkopywać ponownie nowej ulicy, poruszona stara instalacja mogła by spowodować uszkodzenie jej i w efekcie czego okoliczne domy był by zalewane nie tylko wodą... A by remont zrobić jak najszybciej, bo to ważna droga jest, to zrobiono wszystko od razu (bo gmina musiała by robić przetargi itp itd). A teraz jak GDDKiA chce pieniędzy za robotę to miasto się wypina.
Lubię to! 1
jan
jan26 czerwca o 16:48
Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach publicznie. Szkoda, że Pan Minister nie spotkał się Burmistrzem tylko na spotkaniu poza miastem opowiada na temat miasta.
Lubię to! 7
kierowca
kierowca26 czerwca o 16:46
W czasie remontu drogi krajowej nr 3 Jaworze ruch odbywał się po drogach gminnych. To może Pan Minister przekaże gminie kasę na naprawienie dróg jak ruch odbywał się podczas objazdu drogi krajowej
Lubię to! 5
Reklama
kierowca
kierowca26 czerwca o 16:43
Szkoda,ż e Minister nie przyjechał zobaczyć jak wyglądała ulica Narutowicza przed remontem. To by zobaczył jak GDDKiA utrzymywała drogę za która odpowiada. Zrobili remont bo Nadzór budowlany kazał pilnie przystąpić do remontu.
Lubię to! 2
bajki
bajki26 czerwca o 14:36
Przypomniała mi się pewna piękna baśń Andersena "Nowe szaty cesarza". Bohaterem jej jest cesarz, który „nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu na teatrze, ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje”. Pewnego dnia zdecydował się wypróbować nową, najśmielszą ze wszystkich dotychczasowych, kreację: szaty uszyte z tkaniny, która – jak obiecywali jej twórcy – miała cudowną właściwość – były niewidzialne dla każdego, kto nie nadawał się do swego urzędu, albo też był zupełnie głupi.

„To rzeczywiście wspaniałe szaty! – pomyślał cesarz. – Gdybym je miał na sobie, mógłbym się przekonać, którzy ludzie w moim państwie nie nadają się do swoich urzędów; odróżniałbym mądrych od głupich”.

Niektórzy wiedzą, co następuje: Cesarz wystąpił w nowych szatach. Kto chciał zachować urząd na wielkim i bogatym wciąż dworze – zachwycał się wzorami i kolorami istniejących tylko wirtualnie tkanin. Także ci, którzy za nic nie chcieli zostać uznani za głupców (a z cesarskiego salonu emanował wszak twardy werdykt: kto głupi, a kto mądry) – klaskali z zapałem na widok niewidzialnych zalet nowych szat Imperatora. Cesarz pokazał się w końcu publicznie w nowym stroju, z wielką pompą, w procesji, pod baldachimem.

„Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jaki świetny krój. – Nikt nie chciał po sobie poznać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu, albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie”.

I wtedy:

„– Patrzcie, przecież on jest nagi! – zawołało jakieś małe dziecko”. Co było dalej? „On jest nagi! – zawołał w końcu cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”.

I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było”.
Lubię to! 10
AK 47
AK 4726 czerwca o 14:00
jakie 800 tysięcy Panie Adamczyk? Niech Pan będzie konsekwentny.Jeżeli wy wyremontowaliście SWOJĄ drogę i Pan się tym chwali to dlaczego My mieszkańcy miasta mamy jeszcze za to płacić ??Przecież to My cierpimy z tego powodu ,że S3 przebiega przez nasze miasto. Więc sądzę ,że uczciwie by było , żeby Pana ministerstwo dorzuciło do kasy miasta jakąś kwotę za straty jakie ponoszą mieszkańcy.
Lubię to! 12
mmm
mmmAK 4726 czerwca o 17:36
Nie za drogę, tylko to co było pod drogą czy obok drogi...
Lubię to! 2
do AK47
do AK47AK 4727 czerwca o 07:53
Niestety nie masz racji bo wykonanie kanalizacji pod ziemią należy do burmistrza i to przed remontem drogi powinien zrobić burmistrz . Uważam że burmistrz powinien dawać Mniej na promocje , a Więcej na inwestycje.
Lubię to! 8
AK 47
AK 47do AK4727 czerwca o 10:05
koledzy "mmm i do" przestańcie mnie rozśmieszać.Przecież konsekwencją puszczenia ciężkiego transportu przez miasto jest dewastacja struktury pod powierzchnią drogi!!. Przykro o tym pisać , ale nienawiść do obecnego burmistrza ( którego też nie jestem fanem) jest większa jak dobro wspólne jakim jest Jawor.
Lubię to! 7
AK-74
AK-74do AK4727 czerwca o 11:17
Co ty chcesz, jak inwestycją nazywane są skwerki...
Lubię to! 1
eryk
eryk26 czerwca o 13:37
Ten portalik to taka pisowska tuba propagandowa w stylu tvpis albo tvpinfo czyli tvpkłamstwo z paskami dla ***
Lubię to! 15
eryk? co to za imię
eryk? co to za imięeryk26 czerwca o 19:27
To ci się pomyliło lepiej idź na e-legnickie tam to dopiero jest
Lubię to! 4
Awp
Awperyk29 czerwca o 11:30
co cięzko jest przyjąc do wiadomości że burmistrz kałmie?
Lubię to! 4
.
.eryk29 czerwca o 15:00
Fazi luzuj majty :)
Lubię to! 2
Realista
Realista26 czerwca o 12:49
Z nadmuchanego propagandowego balonu bery zaczyna coraz szybciej ubywać powietrza. Czy ten balon propagandowy bery wytrzyma do konca wakacji ? Wątpie !
Lubię to! 22
skromnośc i precyzja
skromnośc i precyzja26 czerwca o 12:06
Brawo Pani Poseł, tak trzymać! Podczas, gdy jedni robią sobie sesje zdjęciowe i imprezują, inni po cichutku rzetelnie pracują i naocznie widać efekty ich pracy.
Lubię to! 16
Żenada i śmiech
Żenada i śmiechskromnośc i precyzja26 czerwca o 17:08
Te misiaczku, myślałem, że po roszadach już nie produkujesz się na tym portalu. A tu proszę.
Lubię to! 4
tak powinno być
tak powinno byćskromnośc i precyzja27 czerwca o 12:10
Uważam, że informacje zawsze powinny być przekazywane z "pierwszej ręki", wówczas nie ma miejsca na niedomówienia.
Lubię to! 0
Jaworzanie
Jaworzanieskromnośc i precyzja28 czerwca o 20:05
Robi grzybki marynowane ? o to chodzi ? widzieliśmy na fejsbuku :)
Lubię to! 0
AK 47
AK 4726 czerwca o 10:44
nie jest to normalne ,że minister myli się i plącze w podstawowych danych.Ale to nie jest ważne.Najważniejsze jest to ,że będzie można jeździć po burmistrzu. I o to chodzi! Do roboty .
Lubię to! 11
Maciuś
Maciuś26 czerwca o 10:25
Stara śpiewka urzędników. Jak jest coś zrobione, to wszystko naszą zasługą. Jak nic nie jest zrobione, to winna innych - z innego urzędu. I tak w kółko.
Lubię to! 5
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora26 czerwca o 07:11
Podczas spotkania wczoraj w Męcince, Minister Adamczyk  mówi o zobowiązaniu Gminy w stosunku do GDDKiA, w wysokości ponad 800 tys. zł. A to ciekawe, może burmistrz wyjaśni o co chodzi, jakie miał zasługi w remoncie dk-3. No i może będzie miał honor...
Lubię to! 14
PR-owiec
PR-owiec26 czerwca o 00:42
Bo to prawda, choć nie zgadzam się z partią rządzącą, to nie zgadzam się również z burmistrzem, który za bardzo koloryzuje swój udział we wszystkim. Zdjęcia nad planami ale również wypisywane to jest wszędzie i sam w swoich wypowiedziach to podkreśla, że zrobił to czy tamto, albo na zdjęciach nie pisząc wprost, ale podpis i zdjęcie podświadomie nasuwa dzięki komu to wszystko.
Lubię to! 16
Reklama
konkret
konkret25 czerwca o 23:56
No teraz sprawa jest jasna w temacie S3 i budynku dworca PKP. Jeszcze niech Pan Morawiecki zdradzi jaworzanom jakie są zasługi burmistrza w powołaniu strefy i ściągnięciu tutaj Mercedesa, bo skoro jego radna Ewelina jest przekonana, że burmistrz powołał podstrefę DSAG, to co dopiero mieszkańcy. Takich informacji prosto ze źródła brakowało w Jaworze.
Lubię to! 23
Jaworzanin
Jaworzanin25 czerwca o 23:48
Burmistrz okaże się gentelnenem? Wątpię. Miał rozkopać miasto, a okazało się, że nic nie zrobił. Żenada.
Lubię to! 25
Jaworzanie
JaworzanieJaworzanin28 czerwca o 20:08
To jego klon miał rozkopać miasto ale okazał się sprytniejszy od dawcy materiału genetycznego i stwierdził, że jest mniejszością i nie będzie sam kopał tylko założył związki zawodowe klonów. Poza tym zgubił łopatę.
Lubię to! 2
Awtm
AwtmJaworzanie29 czerwca o 11:33
Łopatę zostawił przy festynie wbicia łopaty
Lubię to! 0
obserwator
obserwator25 czerwca o 23:38
No przepraszam, a takie coś : https://www.facebook.com/burmistrz.jawora/photos/a.641767319265268.1073741829.634746493300684/1578135025628488/?type=3&theater i te komentarze o podpisywaniu. W naszym mieście nic się nie dzieje bez .... . Dworzec, Mercedes, S3, skwery, strefa kibica itd. wszystko to RAZEM.
Lubię to! 1
WJaworze
WJaworzeobserwator26 czerwca o 21:52
RAZEM potrzeba tylko wina, igrzysk i świerków. Resztę można sobie przypisać...
Ja przypuszczam, choc nie jestem pewien, przypuszczam, że Pan EB wierzy w to co mówi ...... niczym Grzegorz Dyndała
Lubię to! 8
Jaworzanie
JaworzanieWJaworze28 czerwca o 20:09
Raczej niczym Stefek Burczymucha :)
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.